Şimdi Ara

İzmir'de başıboş sokak köpeği sorunu korkunç boyutlarda: sayıları Buca'nın nüfusunu solladı: 500 bin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
196
Cevap
1
Favori
9.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Neyin kafasını yaşıyorsunuz. Dokuz Eylül acile gelin, önü köpek kaynıyor, her geçene havliyorlar, hastane içinde yatanlar dahi var. Özellikle Balcova, Narlıdere tarafı kopeklerden geçilmiyor, sahiller dahil. Yürüyüş yapanlar ellerinde değnek ile dolaşıyor. Gecen ilac almaya gittim, önümde bir kadın sopa ile yürüyordu, biraz sonra kocaman bir köpek havlamaya başladı, yolumuzu değiştirdik. O kadar hayvansever isen, bunları meydanda bırakma, barınak veya çiftlik ac orada muhafaza et. Sokak köpeği ile ev kopeklerinin arasında büyük fark var. Biri eğitimli, diğeri içgüdüsel davranıyor. Ayni zamanda 1 köpek ve 2 tane kediye de bakıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • murat1981pls kullanıcısına yanıt

Maalesef öyle hayvana güvenmezseniz. Biri havlayip atarlandigi zaman grup halinde hepsi galeyana geliyor. Benim için büyük sıkıntı fakat çözüm yolum şimdilik yok böyle devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muaz1984 -- 30 Eylül 2020; 21:16:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Maalesef öyle hayvana güvenmezseniz. Biri havlayip atarlandigi zaman grup halinde hepsi galeyana geliyor. Benim için büyük sıkıntı fakat çözüm yolum şimdilik yok böyle devam.

Bunun yorumları baya iyi, denemek lazım, etki etmiyorsa zaten iade edersiniz.

https://www.tekzen.com.tr/dazer-ii-kopeklerden-korunma-cihazi-kopek-kovucu-87369

• selamivural kullanıcısına yanıt

Denemeye değer yorumlar iyi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: muaz1984

Denemeye değer yorumlar iyi gibi.

Köpekler ses e de, kokuya da duyarlı, belki çatlayan patlayan, koku veren bi şeyler yapılsa daha çok koruma sağlar!

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemnalbant

Vayy hayvan düşmanları toplanmış gene. Biri itlaf edin der, biri itsever der. Gördüler ya bir tane münferit bir hadise. Hemen salyanızı akıtın. İstediğiniz kadar o kokuşmuş zihniyetlerinizle salyanızı akıtın o hayvanlar sokaklarda yaşamaya devam edecek. Keşke o hayvanlara zarar verirken biriniz denk gelse bana. Hep dua ediyorum gelse diye.

şşşşşş kendini hayvansever zanneden, bak bu ve bunun gibi yüzlerce haber var ....hepsi münferit olay demi ????

böyle yüzlerce haber yüzlerce olay var ne münferiti ....kullandığın kelimenin anlamını öğren önce

ayrıca hayvan düşmanı kime denir öğretelim: kışın sokaklarda aç, susuz, donarak ölen hayvanlara iki mama sallayınca kendini "hayvansever" zannedene denir.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/sanliurfada-dehset-6-cocugu-paramparca-ettiler-5746226/

https://www.anadolugazete.com.tr/gundem/ac-kalan-sokak-kopekleri-cocugu-parcaladi-74276h.htm

https://www.iha.com.tr/haber-istanbulda-kucuk-cocuga-kopek-saldirisi-kamerada-863385//

www.haber7.com/genel-olaylar/haber/1329960-kopek-saldirisi-universiteli-kizi-hastanelik-etti

http://www.datca-haber.com/haber/datcada-kopeklerin-saldirdigi-cocuk-agir-yaralandi/1382/

http://www.anadolugazetesi.com/eskisehir-de-dehset--6-yasindaki-cocuga-kopek-saldirisi-118247.html

https://www.habertire.com/asayis/kopek-saldirisi-kadini-hastanelik-etti-h29078.html

https://m.haber7.com/guncel/haber/2818335-kopegin-saldirisina-ugrayan-cocuk-yaralandi

şimdi şu haberdeki bir ayrıntı dehşete düşürücü:

https://odatv4.com/sondakika.php?n=sultangazide-kucuk-cocuk-kopek-saldirisi-sorucu-yaralandi-24062004

habere 400 kişi üzülme ifadesi bırakmışken 1000 e yakın kişi sevinme ve kahkaha ifadesi bırakmış...

sağlıklı bir ruh hali değil bu!!!! .psikoloji bozulmuş balatalar yanmış... rehabilite şart...

...........

iyi bak lan bu resimlere

İzmir'de başıboş sokak köpeği sorunu korkunç boyutlarda: sayıları Buca'nın nüfusunu solladı: 500 bin

İzmir'de başıboş sokak köpeği sorunu korkunç boyutlarda: sayıları Buca'nın nüfusunu solladı: 500 bin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 1 Ekim 2020; 0:23:41 >

• Bu yüzden yayan yürümeye korkuyorum, arabayla geçerken bile saldıran oluyor iyice uyuz oluyorum. Hele bir de sahibi çıkıp da köpeğimi ezeceksin ne yapıyorsun diyor ya iyice uyuz oluyorum ki bir gün bizim mahallede dedim ya köpeği bağla ya da bir gün bile bile ezerim dedim o günden sonra köpek kayboldu. Hayır anlamıyorum ki bizim millete insan gibi konuşunca bir şey anlamıyor ille korkması gerekiyor yoksa vay haline.

Kapı komşum çıt ses olsa kapıya gelir kendi köpeği sabahlara kadar ulur sıkıntı olmaz, şikayet edersin köpek bu ne edeyim olur bir gün tüfekle vurma derecesine geldik ki ancak o zaman ilgilenmeye başladılar hayvanla, meğer hayvan altına pislemis üstüne yatmış her yeri yara bere sonradan ona da üzüldüm ama yapacak bir şey yok sorsan çok seviyor köpeğini.

Sıkıntı köpekten çok milletin kendisinde asıl üzerine düşülmesi gereken bu bence. Zor kullanılmadan hiç bir şey düzelmiyor. Kimse kimsenin hakkını düşünmüyor herkes kendi derdinde. Bana zararı olmayan yılan bin yaşasın sözü de ancak bizden çıkar.

• lazer__ kullanıcısına yanıt

İzmirde kaç tane köpek var? 500 bin diyorsunuz dimi. Peki milyonlarca ısırılma vakası mı var??? 80 milyonda kaç tane köpek ısırılmasından ölen var??? Bana bunlarla gel. O zaman tüm erkek nüfusunu yok edelim. Bir sürü tecavüzcü var çünkü.. Saçma sapan başlıklar açıp burda içinizin pisliğini akıtmayın. O hayvanlarının canını sen mi verdin de sen alacan.. Benimde 2 tane küçük kızım var. Benim kızlarıma niye saldırmıyorlar? Ya da bana niye saldırmıyorlar. Evet münferit olaylar olabiliyor. Saldırgan köpeklerde evet var mı var. Am bunların olması tüm köpeklerin öldürülmesi yok edilmesini gerektirmez. Ben hayvanlara bu zamana kadar bütçe doğrultusunda binlerce lira harcadım. Kendi hayvanları da var evimde merak etme. Sizin köpek möpek hikaye. Siz canlıları SEVMİYORSUNUZ. Sizler için sadece kendiniz. Sadece insanlar önemli. Her şeyin sahibi olduğunuzu sanıyorsunuz. Böylede olaylar oldumu hemen salyalarınızı akıtmaya başlıyorsunuz. Hayvan düşmanızısınız... Oysaki yaratılanı yaratandan ötürü sevseniz.. Allah ıslah etsin bu düşüncede olanları....

• gorkemnalbant G kullanıcısına yanıt

Haaa şimdi de Münferit olaydan Türkiye geneli kaç kişi ısırılmışa mı döndün İzmir'de başıboş sokak köpeği sorunu korkunç boyutlarda: sayıları Buca'nın nüfusunu solladı: 500 bin 

Ben itlaf edilsin demedim

Ben demiyorum 500 bin diye veterinerler odası söylüyor

Eeee napalm yani senin başına bir olay gelmedi ise? Ne bencil insansın la sen?

Tek kriterin ısırılma sonrası ölme mi?

Çocuklar sakat kalıyor. Psikolojileri bozuluyor. Plastik cerrahi de ameliyat geçiriyorlar. Maddi manevi kayıplara uğruyorlar.

Ve daha onlarca felaket başıboş bu köpekler yüzünden yaşanıyor. Bunların sebep olduğu diğer sorunları

Birinci mesajda yazdım oku.

İnsanları sürekli hayvan düşmanı ilan etmeye çabaladığına göre, var sende bir şeyler belli... kim bilir neler yapıyorsun hayvanlara yazık..

Ha bi de maskeni değiştir artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 1 Ekim 2020; 0:51:52 >

Eline saglik derlemissin guzelce,su cocuklarin anasi babasi ne yapsin simdi..

Benim çevremde ısırılan, öldürülen vs. Kimse yok. Ben sadece İzmirde değil tüm türkiye de kaç vaka var dedim sana.. Bana attığın resimlerin 10 katınıda ben sana çocuklarla sarmaş dolaş olmuş köpek resimleri de atarım. Tabi ki ben de önlem alınmasını isterim. Kontrolsüz çoğalmaya karşıyım. Bir köpek 7 8 yavru yapıyor. Belediyelerin, devletin buna önlem alması gerekli. Barınakların şartları iyileşmeleri. Her bireyin bütçesi doğrultusunda hayvanlar için yardımda bulunmalı. Eğer ki kısırlaştırma, aşılama yapılsa bu kadar çoğalma olmaz, sağlık açısından da sıkıntı teşkil etmez. Ama bu köpeklerin ya da başka hayvanların suçuu değil. Bizlerin suçu. Hemen öldürün, itilaf edin yok edin ne demek. Bütün hayvanların suçu ne?? Öldürün, itilaf edin vs.. Ya da senin gibi bu olayları hemen eline fırsat geçip konu açanlar evet hayvan düşmanı. Ben her zaman söylerim hayvan-canlı sevmeyen insanda sevemez. Çünkü vicdan duygusu yoktur bu tarz insanlarda. En çok tecavüzcü, katil bu tarz insanlarda çıkar. İstatistiklere göre seri katiller hayvan kesme ile başlar..Hayvanları öldürün, yok edin, itilaf edin, pis köpekler diyenlerin benim gözümde o seri katillerden hiç bir farkı yoktur.. Gene söylüyorum Allah içinize merhamet versin. Birde forumda öyle lan lunlu konuşma. Kimin ne olduğunu bilemezsin...

• İzmir Buca da yaşıyorum. Belediyecilik bildiğin sıfır. 20 gün önce izsu ya ayrı belediyeye ayrı şikayetler bıraktım. 20 gündür ne şikayetle ilgilenildi ne arayan soran oldu. Yakındaki 2 park için yetersiz ışıklandırma ve pislik için şikayette bulundum. Sonuç? 2 seneye yaklaşıyor kimse kılını kıpırdatmadı.

İzmir için genel bir durum. En ufak bir belediyecilik yok. Belediyeye sorsak seçildiğinizden beri ne yaptınız? Eminim sesleri çıkmayacaktır. Nasılsa ne yaparlarsa yapsınlar seçilecekler. O yüzden hizmet etmeye felan gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 1 Ekim 2020; 1:11:14 >

Aynı şeyi düşünüyoruz ama farklı pencerelerden bakıyoruzİzmir'de başıboş sokak köpeği sorunu korkunç boyutlarda: sayıları Buca'nın nüfusunu solladı: 500 bin .İtlafa ben de karşıyım ama birçoğumuzun maddi durumu malum.Asıl sorumluluğun belediyelerde olduğunu düşünüyorum.Hem de ivedilikle ilgilenilmesi gerekiyor,sürüleşmenin önüne acilen geçilmeli yoksa daha çok vaka göreceğiz.Sokaklarda kedi kalmadı,neden kalmadı? Aç kalan köpekler tarafından yeniyorlar.AcilenAvrupa ya da Amerika sistemine dönmeliyiz.O adamlar aptal mı ki sokaklarında hayvan barındırmıyor? Çünkü olaya bilimsel bakıyorlar.

Biliyorlar ki bir tür istilacı konuma geçerse ekosistemi tehdit eder,besin piramidi ve enerji zinciri de şaşar.

• Belediyelerin suçu bu kısırlaştırılmaları lazım.Birde aşı yolu ile sakinleştirici benzeri birşey vereceksin her hafta uzun tesirli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 1 Ekim 2020; 1:50:8 >

Hocam siz köpekten korkmuyorsunuz ve mahallenizdeki köpekler nasıl bilemem. Ben 2 sene sokağa belirli saatler dışında çıkamadım. Sadece bizim mahallede 2 çocuk öldü. 20 arkadaşımdan iki tanesi ısırıldı. Kovalandı falan demiyorum ısırıldı. Ben ısırılmadım ama kaçarken sakatlanmaya çok yakın bir durumda kaldım. Daha da kötüsü bir kere ölümden döndüm. Okuluma sabah yürürken ana yolun 1 kenarından 8 köpek çıktı ve korkudan yola fırladım. Diğer taraftan 6 tanesi koşarak geldi ve yola tekrar fırlayıp yol ortasındaki taşların üstünde yürüyerek okula gittim. Birbirlerine dalaşırken sağolsunlar beni unuttular. Öldürülsün diyemem köpekleri ne olursa olsun sevmişimdir ama kısırlaştırılmalı ve belli bir kısmı net toplanmalıdır. Başka mahalleden gelip besleyen insanlar da net para cezası almalıdır. Köpeklerle çekilmiş bir dolu çocukluk fotoğrafım var ve hala da 1 2 tane oldu mu severim. 14 tane olduğu zaman sevgi falan kalmıyor. Azıcık korkan insanlar için empati yaparsanız belki anlarsınız. Belki siz o zaman da kendi canımdan çok severim diyebilirsiniz ben diyemiyorum. 5 tane çığırtkan insan yüzünden 500 kişi evine hapsoldu. 2 tane kalana kadar topladılar ve 3 haftadır sokaklarda insanlar rahatlıkla yürüyor, yaşlılar spor yapıyor.

• Buca evka1 civarında yaşıyordum şimdi yeni taşındık çöp tenekelerinin olmadığı bir sokağa. Resmen dünya varmış. Evka1 de gece olduğunda köpeklerin bölge savaşları başlıyordu. Ne havlamaları bitiyor ne çatışmaları. Özellikle geceleri bölgelerini savunmak için aralıksız havlıyorlar bitanesi bi başladığında her bölgedeki köpek sürüsü havlamaya başlıyor inanılmaz birşey kısır döngüye giriyorlar. Özellikle kedileri çok seviyoruz ama maalesef çokça kedi ölüsü gördüm son zamanlarda. Herzaman çevremizdekilere söylüyordum. Hiçbukadar köpek bu bölgede görmemiştim diye. Taşınmadan önce apartmanın camı kırıldı bizde kimseye zarar vermesin diye geri kalanı çekiçle kırmaya başladık. Bu sırada az ilerde yatan 5-6 köpek sese gelip saldırıya geçmeye çalıştı. Üzülüyoruz ama kesinlikle itlaf edilmeleri gerekiyor.

• Bir güruh var yardım toplayip köpeklerin karınlarını doyuruyor iyilik yapıyorlar bunu sosyal medyada paylaşıyorlar ve bu istende para kazaniyorlar cizginin oteki tarafi ise o kadar çok köpek olmuski binlerce birkaç sene sonra yeterince yardim edilmese o köpekler ne olacak sokaklara taşacak

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.