Şimdi Ara

İzmir'de başıboş sokak köpeği sorunu korkunç boyutlarda: sayıları Buca'nın nüfusunu solladı: 500 bin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
1
Favori
8.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 ay
  • Cevaplayan Üyeler 103
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 18
  • Ortalama Mesaj Aralığı 45 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 9
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • lazer__ (18 mesaj) scorpion3560 (14 mesaj) kurt.kaya (12 mesaj) poyrazoğlu (7 mesaj) gorkemnalbant (6 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (88 mesaj) Mobil (65 mesaj) Mini (14 mesaj) Uygulama (28 mesaj)
  • @
70 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> İzmir'de başıboş sokak köpeği sorunu korkunç boyutlarda: sayıları Buca'nın nüfusunu solladı: 500 bin
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1035 Mesaj
    İnsanoğlu yüzyıllarca hatta binlerce yıl ister istemez diğer canlıların yaşam alanlarını işgal etti. Aslanlarin, ayıların, kurtların, yılanların... daha bir sürü vahşi canlının. Şimdi sokaklarda bu hayvanlara da mı izin vermeliyiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2328 Mesaj

izmirdeki köpek sayısı gerçekten çok fazla.her mahallede minumum 3-5 köpek oluyor.

ben köpekten çok korkan bir insanım.bu yüzden yazları izmire geldiğimde rahat bir şekilde yürüyüş yapamıyorum.

hayvanlar için izmir belediyesi uygun bir yaşama alanı sağlamalı.çocuk parklarında bile çocuktan fazla köpekler oluyor.

konuyu görünce yazmadan duramadım.hayvanlara sahip çıkılsın ama bu şekilde serbest bırakılarak değil.doğa içinde şehir dışında uygun şartlarda bir ortamda tutulsunlar.

çeşmede,karşıyaka konak bütün meydanlarda bile köpek istilası şeklinde çok fazlalar.

|
    |
  • Teğmen
    207 Mesaj

Rte'nin sokak hayvanlarından haberi yok mu şimdi? Nerde anadolu çocuğu, nerde kalkınma? Köpeklerin ve kedilerin kısırlaştırılma vakti gelmiş geçiyor bile...

|
    |
  • Yüzbaşı
    661 Mesaj
    İzmirde ikamet eden biri olarak, en cok dert yandigim konulardan biri. Her yer başıboş köpek dolu.Daha bu sabah araba ile ile gecerken suru halinde kosuyorlardi. Her araca, gürültüye havliyorlar. Gece bile belli saatleri var..Hayvan seven, egitsin, evinde beslesin. Sokaklar insanlara aittir. Sokakta hayvanların başıboş gezmesinin de medeniyet ile alakası yoktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1104 Mesaj
    Bu konuda en çok muzdarip olanlardan birisiyim.Ben Buca gediz merkezde oturuyorum. Muhakkak bilen bilir. Servis guzergahim Karabağlar mezarlık 10-12 dakika yürüme mesafesi merkeze. Meşhur İZBAN - Gediz kavşağı köprü altından geçiyorum ve çok sayıda sürü halinde köpeklerle karşılaşıyorum.Bircogu artık bana alıştı fakat arada farklı gruplarda denk geliyor. Vardiya dan dolayı gece eve giderken oradan geçmek zorunda kalıyorum. Buda beni aşırı derecede tedirgin ediyor. Bir ara köşeyi dönünce Sivas kangalı kadar büyük bir köpek ile neredeyse burun buruna geliyordum elim asagim boşaldı resmen. Havlasa ben orada iptalim. Allah'tan uysal çıktı da oradan yırttım sonuç itibariyle çok fazla köpek olduğu doğrudur. Ve yapılması gereken ne ise acilen yapılmalıdır.

• Yüzbaşı
    961 Mesaj

Yakında yoklukten çinliler gibi köpek eti yemeye başlayacaz zaten. Sorunda böyle çözülür

|
    |
  • Yüzbaşı
    457 Mesaj
    Korona karantinalari oldugunda, belgrad ormanindaki kopekler acliktan ölüyor diye haberler cikmisti.

Simdi ben anlamadim, insan olmazsa bu hayvanlar ölüyor. Ama bazilari bizim onlarin yasam alanlarini isgal ettigimizi soyluyor.

Ben anlamadim bu işi.

|
    |
  • Binbaşı
    1451 Mesaj
    Vayy hayvan düşmanları toplanmış gene. Biri itlaf edin der, biri itsever der. Gördüler ya bir tane münferit bir hadise. Hemen salyanızı akıtın. İstediğiniz kadar o kokuşmuş zihniyetlerinizle salyanızı akıtın o hayvanlar sokaklarda yaşamaya devam edecek. Keşke o hayvanlara zarar verirken biriniz denk gelse bana. Hep dua ediyorum gelse diye.

• Binbaşı
    1099 Mesaj

Buca'dan bildiriyorum, sokak köpekleri yakında belediyeye dilekçe verip bizi toplatacak.

• Yarbay
    2282 Mesaj

O medeni,uygar izmirin sokakları köpek bokundan geçilmiyordur lol

|
    |
  • Yüzbaşı
    608 Mesaj

CHP geldi bizim burada kopekten gecilmez oldu. CHP bence prezervatif dagıtsın su kopeklere yoksa kırşehir de sokağa çıkamayacğız. Kampüste hergün enik sesleri ile ders çalışmaya çalışıyoruz. Artık kopekler hayvan barınağının arabasını uzaktan tanıyor olacakki hemen dagılıyorlar. Her sabah tekmil vermeden binaya giremiyoruz. 2000 in ortalarında mamakta oyleydi heryer gecekonduydu ama bu kadar kopek yoktu. Millet sevip sokaga bırakıyor yada baska bir durum var ortada. Gece kazada yaptırıyorlar bir suru insan olumden donuyor. İzmir yıllardır chp de olduguna gore herhalde bizim buradan cok daha medeni durumdadır :)))

|
    |
  • Yarbay
    2012 Mesaj

Denk gelse ne yapacaksin...

Hayvan dusmani falan degilim ama kopekler asiri cogaldi.munferit saldiri dedigin cok sık rastlanir oldu.burda bir bayan var itleri bir yasli teyzenin kapisinin onunde besliyor oyle boyle degil 15 20 tane..teyze disari cikamiyor en son careyi su dokmekte buldu,bayani polise soylucem demekte buldu.

|
    |
    gorkemnalbant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2012 Mesaj

Kardes emin ol saldirirlar cok dikkat et.hayvan sonucta biri dalsa digerleri hemen dalar

|
    |
    muaz1984 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    374 Mesaj
    Bornova ışıkkent te köpekler sürü halinde dolanıyor diye şikayet ettik. Binbir zahmetle geldiler,topladılar 2 hafta sonra tekrar aynı yere geri bıraktılar. Neymiş sokak hayvanlarını koruma yasası varmış. O yüzden geri salınması gerekiyormuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1696 Mesaj

Sokak köpeği kadar saçma bir şey yok nefret ederim sokakta köpek olmaz hepsi toplatılıp uyutulmalı ama yok bizim ülkenin köpek taparları izin vermez hindistanda inekler hindulara ne ifade ediyorsa bizim köpek taparlarada köpekler aynısını ifade ediyor.Embesiller sokakları köpekleri dolduruyorlar kimsede bir şey demiyor.Radikal hayvan severler kadar nefret ettiğim oluşum yok.

|
    |
  • Yüzbaşı
    661 Mesaj

Neyin kafasını yaşıyorsunuz. Dokuz Eylül acile gelin, önü köpek kaynıyor, her geçene havliyorlar, hastane içinde yatanlar dahi var. Özellikle Balcova, Narlıdere tarafı kopeklerden geçilmiyor, sahiller dahil. Yürüyüş yapanlar ellerinde değnek ile dolaşıyor. Gecen ilac almaya gittim, önümde bir kadın sopa ile yürüyordu, biraz sonra kocaman bir köpek havlamaya başladı, yolumuzu değiştirdik. O kadar hayvansever isen, bunları meydanda bırakma, barınak veya çiftlik ac orada muhafaza et. Sokak köpeği ile ev kopeklerinin arasında büyük fark var. Biri eğitimli, diğeri içgüdüsel davranıyor. Ayni zamanda 1 köpek ve 2 tane kediye de bakıyorum.

|
    |
    gorkemnalbant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
anzer balı
Cancer Clinical Trials
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.