Şimdi Ara

İzlanda sünneti yasakladı (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
1
Favori
17.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ,Verdiğim linkteki bilgilerde sünnetin erkeklerde bulunmayan genital organda bir kanser türünün riskini azalttığını yazıyor mu yoksa yazmıyor mu

Bunun bilimsel ispatı nedir

Bundan on sene önce fazla yumurta kolesterol yapar diyenlerin söylemi bilimselmiydi yoksa asparagas mı

O asparagas canım diyorsanız bunun bilimsel kanıtı nedir

Mesela işveç Norveç ve fransa gibi ülkeler ile kıyaslayınca ülkemizde penis kanseri oranı nedir

İngilizcem olmadığı için bu soruyu ilgili kaynaktan cevaplamanızı rica ediyorum. Malum google translate güvenli değil

Rahim kanseri yada rahim ağzı kanseri riskini fazla deri altında biriken mikroorganizmalara bağlayanlar penis ile genital bölge arasında bağı kullanarak ona da sebep sünnetsiz erkekler der mi

Hadi herşeyi geçtim Allah'ı mükemmel yaratıcı olarak lanse ettikten sonra Allah'ın ufak kusurlarını da siz mi düzeltiyorsunuz

Haşa diyorsanız neden Allah'ın yaratığını bozuyorsunuz

Yani Allah bu fazlalığı yaratırken penis kanserine yol açacağını yada hatun kullarında rahim ağzı kanserine yol açacağını hesap edememiş mi

Estetiğe gelince Allah'ın inşa ettiğinde kusur aramak günah deyip sünnete gelince Allah gereksiz fazlalık yaratmış demek dini mi ahlaki mi yoksa vicdani mi

Daha peygamberin sünnet olup olmadığına yada sünnetin mısırlılardan israiloğluna onlardan da bize geçtiği konusuna girmiyorum

Namaz takkesi gibi yahudiden alınıp bidatı hasene diye yutturmaya çalışılan konulara girmiyorum

Hatta kuranda bile geçmeyen ama kendi sünnet olmayan peygamberin sünneti olarak adlandırılan sünnete nasıl farz muamelesi yapılır bile demiyorum

Sen konuya vakıfsın ya.. Cevaplarsınız artık ilmi bilgilerinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamucan -- 23 Şubat 2018; 23:34:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Anlatmazsan ne oluyor? Birilerinin bir yerlerini kaldırıyorsunuz adam yerine koydukça.

anlatmazsam birseyler eksik kaliyor, yanlisa goz gore gore susamiyorum.

kim olursa olsun adam yerine konmali, yanlis dusunuyorsunuz

• hakan1581 kullanıcısına yanıt
    Anlatınca ne olacak sorabilir miyim? Birden ellerine makas alıp çat, çat sünnet âmmesi hizmetine mi girişileceğini zannediyorsunuz? Cahille bilgi paylaşmak, eline silah vermektir.
  • Mecburen gecenin bu saatinde boktan bir telefon ile araştırma yapmak zorunda kaldım

Penis kanseri nadir görülen bir hastalık. Öyleki oran dünya genelinde yüz binde bir olarak görülüyor

Özellikle güney amerika ve afrikada sık görülüyor

Mesela iskandinav ülkelerde vu oran yüz binde bir iken İngilterede bu sayı toplamda 500e kadar düşüyor

Yakın zamana kadar bizde nadir görülen bir hastalık olarak tanımlanmasına rağmen 2009 yılında 1500e yakın vaka tespit ediliyor

2013 yılında Akdeniz üniversitesi dört vakadan bahsediyor ve penis kanseri artık ülkemizde de görülüyor diyor

Her ne kadar zoofili etkenlerden biri dense de hiv dahil birdem çok sebebi olduğu biliniyor

Penis kanseri olma yaşı ise genellikle 60 yaş ve üzeri olarak kabul ediliyor

Yani özellikle gelişmiş ülkelerde adir görülen bir kanser türü olan şakkadagüllü kanseri kimseye 60 yaşına kadar dokunmuyor

Benim için kötü haber ise eşek sevici olmamama rağmen yaşın 53 olması

• quote:

Anlatınca ne olacak sorabilir miyim? Birden ellerine makas alıp çat, çat sünnet âmmesi hizmetine mi girişileceğini zannediyorsunuz? Cahille bilgi paylaşmak, eline silah vermektir.

gulumsedim hocam, cunku cok hos anlatmissiniz, haklisiniz asla oyle olmayacak. ama sonucta biz de baskasina gore cahiliz..

• quote:

Orijinalden alıntı: kamucan

,Verdiğim linkteki bilgilerde sünnetin erkeklerde bulunmayan genital organda bir kanser türünün riskini azalttığını yazıyor mu yoksa yazmıyor mu

Bunun bilimsel ispatı nedir

Bundan on sene önce fazla yumurta kolesterol yapar diyenlerin söylemi bilimselmiydi yoksa asparagas mı

O asparagas canım diyorsanız bunun bilimsel kanıtı nedir

Mesela işveç Norveç ve fransa gibi ülkeler ile kıyaslayınca ülkemizde penis kanseri oranı nedir

İngilizcem olmadığı için bu soruyu ilgili kaynaktan cevaplamanızı rica ediyorum. Malum google translate güvenli değil

Rahim kanseri yada rahim ağzı kanseri riskini fazla deri altında biriken mikroorganizmalara bağlayanlar penis ile genital bölge arasında bağı kullanarak ona da sebep sünnetsiz erkekler der mi

Hadi herşeyi geçtim Allah'ı mükemmel yaratıcı olarak lanse ettikten sonra Allah'ın ufak kusurlarını da siz mi düzeltiyorsunuz

Haşa diyorsanız neden Allah'ın yaratığını bozuyorsunuz

Yani Allah bu fazlalığı yaratırken penis kanserine yol açacağını yada hatun kullarında rahim ağzı kanserine yol açacağını hesap edememiş mi

Estetiğe gelince Allah'ın inşa ettiğinde kusur aramak günah deyip sünnete gelince Allah gereksiz fazlalık yaratmış demek dini mi ahlaki mi yoksa vicdani mi

Daha peygamberin sünnet olup olmadığına yada sünnetin mısırlılardan israiloğluna onlardan da bize geçtiği konusuna girmiyorum

Namaz takkesi gibi yahudiden alınıp bidatı hasene diye yutturmaya çalışılan konulara girmiyorum

Hatta kuranda bile geçmeyen ama kendi sünnet olmayan peygamberin sünneti olarak adlandırılan sünnete nasıl farz muamelesi yapılır bile demiyorum

Sen konuya vakıfsın ya.. Cevaplarsınız artık ilmi bilgilerinize

hocam size herhangi bir bilimsel makaleden delil getirmenin faydasiz oldugunu dusunuyorum, anladigim kadariyla bilimsel kanitlara guveniniz yok. yanlis anladiysam duzeltin lutfen.

"erkeklerde bulunmayan genital organda" tuhaf bir cumle olmus.

"penis ile genital bölge arasında bağı .." bununla neyi kastettiniz :s

Allah'i (c.c) mukemmel yaratici olarak lanse etmek mi :) . Hocam yaratici zaten mukemmel olmak zorundadir (zatinda), kusurlu yaratici olmaz.Bu gozle bakarsaniz sunnet derisine de kusurlu olarak bakmazsiniz.
    Sunnet Allah'in (c.c.) yarattigini bozmak degildir, zira organ yerinde sapasaglam duruyor.

Sunnete farz da demedim, diger bahsettiginiz konulara da hic girmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 24 Şubat 2018; 1:7:54 >

• Sünnet vücuda keyfi bir müdahale, hatta dinde yeri olmasa hukuk buna kasten adam yaralama der. İnsanın vücut bütünlüğü üzerinde ailesi de olsa kimsenin söz hakkı olmamalı. İsteyen reşit olduktan sonra vücudu üzerinde istediği müdahalede bulunabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Sen harbiden hoş bir kardesin be birader

Penis kanseri zaten nadir görülen bir kanser türü

Erkeklerde görülen kanser türünün yüzde biri yani

Dünya genelinde afrika ve güney Amerikada daha sık görülen bir kanser

Gelişmiş ülkelerde ise o kadar sık görülmüyor

Dünya genelinde görülme sıklığı yüz binde bir olan bir kanser

İskandinav ülkelerde böyle hatta İngilterede bu rakam yıllık beşyüze düşüyor

Sünnetli ülkemizde ise 2009 yılında yaklaşık 1500 vaka görülmüş

Yani oran sünnetsiz gelişmiş ülkeler ile aynı bazıları bizim sünnetli ülkemizden bile az vakaya sahip

2013 yılında Akdeniz üniversitesi penis kanseri artık bizde de görülüyor diye ikaz etmiş

Akdeniz üniversitesi senin için yeterince bilimsel değilse bilemem tabi

Misafirlikte şu yazıya zamam ayıran bu kardeşine acı ne olur

Dünyada ve ülkemizde kanser hastası oranlarını incele

Orada göreceksinki gelişmiş dünya ile oranlar aynı hatta bir çok ülkeden daha fazla vakamız var

Sebebi hak yolu dururken bok yoluna girenlerin çoğalması mı yoksa başka etkenler mi bilemem

Tek bildiğim nadir görülen bir kanser türü olan bu meret hastalıktaki mevcut vaka sayımız o senin bilimsel kaynağı bir çok noktada yalanlıyor

Mutlu kal hoşça kal bilimsel kardeşim Yanlış bir kelamımız olduysa da bilimsel olmayan cahillime ver

Not : Son olarak bir ekleme yapmak istedim acıbadem hastanesindeki bilimsel arkadaşlar rahim ağzı kanseri riskini düşürür demiş ya

Bumun açıklaması rahim ağzı kanserinin nedenlerinden biri sünnetsiz penislerde şakkadagüllü temizliğini beceremeyen erkeklerdeki zararlı mikroorganizmalar anlamına gelir

Bunun için de kimseyi erkek olacan dümeni ile tezgahlayıp travmaya sokmak değildir

Günde beş vakit abdest alan mümin kardeşlerimize her hacet sonrası emaneti temizlemeyi öğretmekten geçer

Eski adamlar küçük abdesten sonra neden malzemeyi su ile bakıma alır anla diye söylüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamucan -- 24 Şubat 2018; 7:52:54 >

• Bakmayın taşak geçtiğime

Bende severim bilimi, bilim insanlarını

Sadece ben değil tabi

Bilim insanlarını kullanarak semiren bazı global çakallarda seviyor bilimi

Toplumu etkilemenin en kolay yolu satın alınmış bilim insanlarının zorlama bilimsel araştırmaları olunca nasıl sevmesinler bilimi

Mesela bir bilimsel makale ile şeker sınırını 170'den 120'e çekiyorsun

Sonra bir bakıyorsun zengin hastalığı denilen şeker gariban hastalığı oluvermiş

Ondan sonra her sene bilimsel olmayan yollarda insülin dahil bir çok kalemde soyuluyoruz

Bir kere insüline başlayınca gerisi geliyor nasılsa

Şekerin yanında tansiyon bedava

Bu sıralar bu amerikalı bilimsel arkadaşlar yine bilimsel makale ile 130 tansiyonu gören herkese ilaç dayamaya hazırlanıyor

Tamamen bilimsel ve insani kaygılarla yani

Memleketin kalan yarısını da tansiyon hastası ilan edip malı götürmek gibi niyetleri asla yok

Daha düne kadar soluduğumuz hava ile kanımıza kurşun sokan büyük petrol şirketleri de seviyordu bilimi ve bilim insanlarını

Biri hariç tabi

Kim olduğunu da siz bulun artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamucan -- 24 Şubat 2018; 8:16:20 >

• quote:

Sen harbiden hoş bir kardesin be birader

Penis kanseri zaten nadir görülen bir kanser türü

Erkeklerde görülen kanser türünün yüzde biri yani

Dünya genelinde afrika ve güney Amerikada daha sık görülen bir kanser

Gelişmiş ülkelerde ise o kadar sık görülmüyor

Dünya genelinde görülme sıklığı yüz binde bir olan bir kanser

İskandinav ülkelerde böyle hatta İngilterede bu rakam yıllık beşyüze düşüyor

Sünnetli ülkemizde ise 2009 yılında yaklaşık 1500 vaka görülmüş

Yani oran sünnetsiz gelişmiş ülkeler ile aynı bazıları bizim sünnetli ülkemizden bile az vakaya sahip

2013 yılında Akdeniz üniversitesi penis kanseri artık bizde de görülüyor diye ikaz etmiş

Akdeniz üniversitesi senin için yeterince bilimsel değilse bilemem tabi

Misafirlikte şu yazıya zamam ayıran bu kardeşine acı ne olur

Dünyada ve ülkemizde kanser hastası oranlarını incele

Orada göreceksinki gelişmiş dünya ile oranlar aynı hatta bir çok ülkeden daha fazla vakamız var

Sebebi hak yolu dururken bok yoluna girenlerin çoğalması mı yoksa başka etkenler mi bilemem

Tek bildiğim nadir görülen bir kanser türü olan bu meret hastalıktaki mevcut vaka sayımız o senin bilimsel kaynağı bir çok noktada yalanlıyor

Mutlu kal hoşça kal bilimsel kardeşim Yanlış bir kelamımız olduysa da bilimsel olmayan cahillime ver

Not : Son olarak bir ekleme yapmak istedim acıbadem hastanesindeki bilimsel arkadaşlar rahim ağzı kanseri riskini düşürür demiş ya

Bumun açıklaması rahim ağzı kanserinin nedenlerinden biri sünnetsiz penislerde şakkadagüllü temizliğini beceremeyen erkeklerdeki zararlı mikroorganizmalar anlamına gelir

Bunun için de kimseyi erkek olacan dümeni ile tezgahlayıp travmaya sokmak değildir

Günde beş vakit abdest alan mümin kardeşlerimize her hacet sonrası emaneti temizlemeyi öğretmekten geçer

Eski adamlar küçük abdesten sonra neden malzemeyi su ile bakıma alır anla diye söylüyorum

hocam sunnet penis kanseri riskini azaltir demedim ki, verdigim kaynaktan oyle bir bilgi paylasmadim ki sizin paylastiginiz veriler benim verdigim kaynagi yalanliyor olsun, neden israrla penis kanserini , ayni bilgilerle, ornek veriyorsunuz anlamadim gitti

sunu soyleyeyim, kusura bakmayin ama 2-3 sayfa yazdiginiz yazida 1 tane bile makale yok, bilimsellikten ziyade cehalet kokan tanimlamalariniz var.

urolojide pansuman yapmak veya ameliyat gormek size bu konuda uzman statusunde yorum yapma hakki vermemeli hocam, ama malesef google dan arastirma yapip ahkam kesebiliyorsunuz. Sizin yapabildiginiz pansumanin yontemleri de bu makaleler sayesinde bulundu, su an gorev yapiyorsaniz yaptiginiz her is de bilimsel calismalarin eseridir.

Yapmayin hocam, bu isler bu kadar kolay degil. Bilimsel bir makaleye itiraz edebilmek icin baska bir makaledeki calisma ornek gosterilmeli, bunun yontemi var, metodu var, tartismasi var..

Neye inanirsaniz inanin o sizin bileceginiz is ama acik konusmak gerekirse penis kanserinin epidemiyolojik verilerinden yola cikarak sunneti yermek sacmalamakdan baska bir sey degil hocam.
    (bu mesaja cevap olarak rahim veya rahim agzi kanseri ile sunnet iliskini gosteren bilimsel bir MAKALE, BUYUK HARFLE YAZİYORUM MA KA LE, paylasamayacaksaniz size baska bir diyecegim yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 24 Şubat 2018; 11:15:47 >

Sen önce kaynağının tez mi yoksa hipotez mi olduğuna bak

Bu bir tez ise daha hipoteze kadar çok yolu var

Bunu idrak edebilirsen kuram mı yoksa yasa mı olduğuna bak

Çünkü yasa değilse kuramların bile çürütüleceğini görürsün

Sarılmışın bir kaunağa kesin doğru diyorsun

Neden

Çünkü biliminsanları öyle diyor ki oda hepsi değil

Biliminsanları bundan on yıl önce kurşunşu benzin sağlığa zararlı değildir diyordu

Peki bugün niye kurşunsuz benzin kullanıyorsun

Dedim ya eve döner dönmez sana karşıt görüşleri aktaracağım

Sana akdeniz üni diyorum, rakamlar veriyorum sen kalkmış makalem de makalem diyorsun

• quote:

Sen önce kaynağının tez mi yoksa hipotez mi olduğuna bak

Bu bir tez ise daha hipoteze kadar çok yolu var

Bunu idrak edebilirsen kuram mı yoksa yasa mı olduğuna bak

Çünkü yasa değilse kuramların bile çürütüleceğini görürsün

Sarılmışın bir kaunağa kesin doğru diyorsun

Neden

Çünkü biliminsanları öyle diyor ki oda hepsi değil

Biliminsanları bundan on yıl önce kurşunşu benzin sağlığa zararlı değildir diyordu

Peki bugün niye kurşunsuz benzin kullanıyorsun

Dedim ya eve döner dönmez sana karşıt görüşleri aktaracağım

Sana akdeniz üni diyorum, rakamlar veriyorum sen kalkmış makalem de makalem diyorsun

kaynagi baglantisi ile beraber verdim. Yayinlanmis bilimsel calismalari ve makaleleri umursamiyorsaniz bu kendi mesleginize de hakarettir.

Sunnetin HIV enfeksiyonu dahil cinsel yolla gecen hastaliklar ve idrar yolu enfeksiyonunu azalttigi bircok calisma ile ispatlanmitir, yarasanin gozu kamasacak diye gunes kendini gizlemez,siz isteseniz de istemeseniz de gercek bu hocam.

İngilizce bilseydiniz keske, okurdunuz, anlardiniz, bu kadar sinirlenmezdiniz.

size baska cevap vermeyecegim.

Dünyanın en prestijli bilim dergilerinden Science muhabiri John Bohannon sahte bir makale hazırlar

Kendini Ocorrafoo Cobange adında Eritre’nin başkenti Asmara’da Wassee Tıp Enstitüsü’nde biyolog olduğunu iddia eder

Neyse kardeşim bu sahte makaleyi önce yayıncılar bir güzel yer
    Yayıncıların yemesi yetmez üstüne bir de üzerinde bir kaç ufak değişiklik yaparak yüzlerce dergide yayınlatır

Anlı şanlı bilim insanlarının bu tezgaha düştüğünü hesap edersek senin falan sayfayı inceleden öte gitmeyen kaynağı doğru olarak yemen işine de geldiği için gayet doğal

Gelelim ikinci kısma

Sana gelişmiş ülkelerde ve ülkemizden sayılar veriyorum sen o sayılara bakmıyor penis kanserini engelliyor diyorsun
    Nereden biliyorsun diyorum
    Makalem de makalem diyorsun

Sen daha o makalenin ispatlanmış yasa olmadığını bile bilmeyecek kafadasın ama olsun işime geldiği için doğrudur diyorsun

Yahu bu hastalık zaten ortalama 60 yaşından sonra ortaya çıkıyor yani adam penis kanseri olmasa ihtimal prostat kanseri olacak

60 Yaşından sonra penis kanserinden değil de prostat kanserinden ölürse kesin sünnetli ve daha müslüman mı olacak yani

Sünnetin kaybettirdikleri var

1. Dartos Fascia adlı, ısıya duyarlı yumuşak adale tabakasının takribi olarak yarısı.
    2. Bağışıklık sisteminin bir parçası olan özelleşmiş Epitelyal Langerhans hücreleri;
    3. İçinde dorsal sinirin uzantıları da olan takriben olarak 75 metre uzunluğunda mikroskobik sinir.
    4. Yavaş hareketleri, sıcaklıklardaki düşük oynamaları, ve yüzeydeki ince farklılıkları hissedebilen, çeşitli tipte

10,000 ile 20,000 arasında özelleşmiş erotojenik sinir uçları. Bu kayıp üst ciltteki (sünnet cildi) en ehemmiyetli duyusal alıcılar olan Maysner yuvarlarının da (meissner’s corpuscles) binlercesini içerir.

5. Emeli ve değeri haken tam olarak anlaşılmamış olan estrojen alıcıları.

Ne işe yararmış peki
    Onu da sana verdiğim linkte oku bir zahmet

Gelelim asıl konuya yani senin makalem de makalem konusuna

Yabancı kaynağa gerek yok biz yerli takılalım ki senin dışında da herkes anlasın
    Fetvayı arapça verip parayı Türkçe isteyen imam çakallığı yapmayalım yani

Sünnetin sağlığa büyük zararları var Kesilen sadece işe yaramaz bir deri parçası değil. O kesilen parça, içinde sinir uçlarının, kan damarlarının, salgı bezlerinin bulunduğu bir mekanizma. O işe yaramaz diye kesilen deri parçasının koruyucu görevi ve cinsel işlevi var. Sünnet olduktan sonra bir çok alanda erkek zarar görüyor.

Nil Gün
    Araştırmacı yazar
    Sünnetle İlgili Yalan ve Gerçekler kitabından alıntı

Sünnet bütünüyle olumsuz bir eylemdir. Baştan sona yanlış. Çünkü, adı ister Tanrı, ister doğa olsun, evrenin süreçleri içinde bedenimizde ne bir hücremiz fazla, ne eksiktir. Bu yüzden doğa ya da Tanrı hatalı imalat yaratmaz. Sünnet derisi erişkinlerde 2,5 – 3 mm kalınlığa ulaşabilecek iken, bunun kesilip atılması da çok büyük hatadır.”

Dr Haydar DÜMEN seksolog

Sünnetten sonra sinir hastalıklarına tutulan çocuklar pek çoktur. Sünnetin asla faydası olmayıp, bilakis kötülüğü ve tehlikesi vardır.”

Ord. Prof. Op. Dr. Cemil Topuzlu

“Sünnet erken bosalmaya sebep olur. Sünnetsiz erkegin cinsel gücü sünnetli erkeginkinden daha fazladir”

Prof. Dr. Osman Inci ürolog

Not: bu satırı bence dikkate al Peygamber efendimiz cariyeleri hariç 11 eşi vardı ve maşallahı olduğu söyleniyor

Prof. Dr. George J. Boyle, Dr. Ronald Goldman, Prof. Dr. George C. Denniston gibi kendi alanlarında uzman yüzlerce hekim ve bilim insanı da sünnetin yararı yok tam aksine zararı vardır diyor

Pardon senin makalen vardı değil mi
    Hani şu tez mi yoksa yasa mı olduğu belli olmayan veriler içeren

Sünnetin zararları diye kısa bir araştırma yap bu konuda kabul edilebilir tek bilimsel makalenin senin bile olmayan ama yazandan fazla sahip çıktığın makale olmadığını görürsün

Pardon göremezsin

Sana konu hakkında daha geniş bilgi sahibi olabileceğin bir iki link veriyorum. Hiç biri senin makalen de makalen değil ama idare et artık

Ama sen bunlar olmaz illa yabancı olsun diyorsan sana yabancı kaynaklarda bulurum

Hoşçakal

https://sunnetinzararlari.wordpress.com/
    http://www.bilimislam.com/sunnetin-zararlari/

• Öncelikle linkimizi koyalım
    Yani doğruluğu kesin, tartışılamaz olan yegane kaynağın linkini

http://www.who.int/hiv/pub/malecircumcision/neonatal_child_MC_UNAIDS.pdf?ua=1

Öncelikle elemanların merkezinin switzerland olduğunu görünce aklıma ilk gelen soru acaba bu araştırmayı yapan bilim insanları da sünnet oldumu diye kendi kendime sormak oldu

Neyse konumuz meşhur 54.ncü sayfa ( bölge 51 ile bağlantısı yok )

Sayfada başlangıçta şu ifade çok güzeldi

sünnet derisinin iç mukozal yüzeyine özellikle iyi bir şekilde keratinizasyona bu çok yapışık, daha bol olan üropatojenik organizmalar daha sonra idrar yolu enfeksiyonlarına ve piyelonefrite neden olan mesane ve böbrekler Sünnetin üriner sistem riskini azalttığının güçlü epidemiyolojik kanıtları vardır demiş (google çeviri bu kadar oluyor. Ben kaynak veren eleman gibi tercüme edecek çapta değilim )

Yani parçayı kesip atarsan idrar yolu enfeksiyonu dahil üriner sistem hastalık riski azalır demiş

Bunu söyleyen puşt metropollerdeki hastanelerin üroloji servisine başvursun ve görsün bakalım üreterden mesaneye Kadar üriner sistem enfeksiyonları için günde kaç vaka başvuruyor

Sonra tekrar konuşuruz İYE artıyor mu yoksa azalıyor mu
    Özellikle belli yaştan sonra idrar yolları enfeksiyonu neden daha büyük artış gösteriyor

Circumcision and HIV infection başlığı var
    Yani hiv enfsiyonu riski davası

Bir takım veriler ve teknik tanımlamalar içinde en önemli tespit şudur

Ucundan accık kesmessen HIV bulaşma riskini artırabilir.

Dikkat edin kesin bir ifade yok tahmini bir ifade var
    Arttırabilir
    Peki ya arttırmazsa

Cevap yok
    Ciddiye al ama fazla da kaptırma kendini
    Sonuç olarak bu isviçreli bilim adamları tezgahı ile az götürmediler bu milleti

Circumcision and the risk of other sexually transmitted infections başlığı var

Yani sünnet ve cinsel yollarla bulaşması muhtemel enfeksiyonlar başlığı

Açıklama aynen şöyle başlıyor

Randomize kontrollü araştırmalardan ve gözlemsel çalışmalardan artan kanıtlar vardır
    Çok iyi ya
    Bu kanıtların ispatı var mıdır?

Ve zurnanın zart dediği nokta
    Meşhur şakkadagüllü kanseri meselesi yani

papillomavirüs, Chlamydia trachomatis,Trichomonas vaginalis vee muhtemelen herpes simpleks virüs tipi-2 enfeksiyonu.

Burada sorulması gereken soru şudur bu bir tahmin midir yoksa kesin ispatlanmış bir gerçek mi
    Kesinse neden arada muhtemelen gibi ifadeler kullanılmış

En sonunda özet denen bir bölüm var
    Kendinizi mahalle berberine sünnet ettirmeyin oğlum, teknoloji gelişti gibi tavsiyelerde bulunuyor

Sadece bu değil tabi
    Gerçekten faydalı veriler de var bu konuda

Merak eden tamamını okusun

Fakat işe kesin çözüm arayorsanız penis bir zina aletidir
    Ayrıyeten isviçleri bilim insanlarına göre partnerlerinde rahim enfeksiyonlarına dahil yol açabiliyormuş

Üç beş tane zengin züppenin zengin olması için dünyayı ateşe veren erkek milletinden ve bütün üriner sistem enfeksiyonlarından kurtulmanın kesin yolu ise Penisi en başında kökünden kesmek

Ucundan accık olmaz yani
    Geri kalanının İslam alemini 1400 senedir ne hale getirdiğini görüyoruz sonuç olarak

Ne enfeksiyon riski kalır nede başka bela yeminle

Siz sağ ben selamet yani
    Hadi hayırlı traşlar

Not: Bu makaleyi okumama neden olan kardeşimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım

• Google Çeviri ile bilime ayar veren cahiller, tezlerini hipoteze dönüştürme safhasında(!) bir kaç vakit daha çeviri üzerinde çabalayacak gibi duruyor.
  • Bebek öldürmeyi savunan ileri zekalılar sünneti insan haklarına aykırı buluyor.

• quote:

Google Çeviri ile bilime ayar veren cahiller, tezlerini hipoteze dönüştürme safhasında(!) bir kaç vakit daha çeviri üzerinde çabalayacak gibi duruyor.

demek ki beni anlayan birileri var, çok şükür

• Avrupa seviciler toplanmiş. Çok medeniler keşke onlarla yaşasanızda toplum olarak bizde kurtulsak. Cumhurbaskaninin fotografini asip tatbikat yapanda kuzey ulkesiydi. Çok medeniler ya insan haklarına çok saygılılar ya. Lütfen göç edin artık şu topraklardan medeniyete ulaşın.

• arkadaşlar yukarıda biri sünnetin iye yi engellediğini öne sürerek sünnetin diğer tüm zararlarını göz ardı edip sünnet yapmayı teşvik etmeye çalışıyor.

öncelikle bu konuda herkesin kendisini tatmin etmesi için alanında uzman bir doktora 'iye hastalığı nedir ve tedavi yöntemleri arasında neler vardır' sorusunu sormasını isteyeceğim.

idrar yolu enfeksiyonu(iye) bir hastalıktır.yani yukarıdaki arkadaşın lanse ettiği gibi her çocukta ortaya çıkacak diye bir kaide yoktur.iye sünnet olmuş çocuklardada ortaya çıkabilir.size 2. paragrafta dediğim gibi gidip bir uzman doktorla görüşürseniz iye hastalığının tedavileri arasında sünnet ve birçok tedavi yöntemleri vardır.

iye hastalığına yakalanan kişi için sünnet önerilebilir evet bir tedavi yöntemidir ama şart değildir.iye hastalığının birçok ilaç tedaviside mevcuttur.

bu tarz araştırmalar genellikle dini inançları gereği sünnet olmayı şart kılmış kişiler üzerinde yapılmıştır.yoksa sünnet olmak istemeyen ama iye hastalığına yakalanmış bir bireye sünnet dışında bir tedavi yöntemi uygulanarakta sonuca gidilebilir.

tekrar söylüyorum iye bir hastalıktır ve diğer hastalıklar gibi her çocukta ortaya çıkacak diye bir kaide yoktur.kaldı ki iye hastalığına yakalanan her birey için tek tedavisi sünnettir diye bir açıklamada yoktur.

yukarıdada dedim iye hastalığı ve sünnet arasındaki ilişki sünnet olmayı dini bir gerekçe olarak gören ve iye ye yakalanan kişiler üzerinde denenmiştir.yoksa hiv e yakalanmış biri sünnet haricindeki tedavi yöntemleriylede iyileştirilebilir.

sırf iye hastalığına yakalanma riskini azaltmak (bakın azaltmak diyorum çünkü sünnetli çocuklarında iyeye yakalanma riski var) için sünnet olmanın mantığı, sırf kanser hastalığına yakalanma riskini azaltmak için hayatı boyunca kemoterapi tedavisini uygulama mantığı aynıdır(hayatı boyunca dedim çünkü sünnette yukarıdaki arkadaşın mantığına göre hayatın boyunca hiv riskini azaltmak için yapılmalıymış).

yani arkadaşlar mantığı siz kendinizde görebilirsiniz düşünün siz bir hastalığa yakalanmamışsınız ama sırf yakalanma riskini azaltmak için hayatınız boyunca zararlarını görebileceğiniz bir uygulamayı yapıyorsunuz.

kemoterapide olduğu gibi bu tarz hayatın boyunca üzerinde zararlı etkileri olan bir tedavi yöntemini uygulamak için öncelikle o hastalığa yakalanman gerekir.hastalığa yakalanmadığın müddetçe o hastalığa yakalanma riskini azaltmak için diğer tedavi yöntemlerine başvuracaksın.

beni anlayan anlamıştır azıcık mantıklı düşünen herkes olayın özünü anlayabilir.sen nasıl ki kansere yakalanmadan kemoterapi gibi hayatın boyunca zararlarını görebileceğin bir tedavi yöntemine başvurmuyorsansa,iye ye yakalanmadan yine hayatın boyunca zararlarını görebileceğin bir tedaviye başvurman akıl mantık işi değildir ki kaldığı bu hastalığa yakalanırsan sünnet haricinde birsürü ilaç tedavisi veya o yeri temiz tutma gibi uygulamalar ile riski en aza indirebiliyorsun. elinizin altında internet var açın bakın veya gidin bir alanında uzman bir doktorla konuşun sünnetin birçok zararını anlatsın size.hele hiv ve aids riskini artırdığı gerçeğini hiç söylemiyeyim.soğuk algınlığı ve kanser arasındaki farkı düşünün/aynısı iye ile hiv,aids arasında var.

sakin arkadaşlar bu tarz manipülasyonlara gelmeyin zaten kimse sırf iye ye yakalandığı için sünnet olmuyor dini vecibe olduğu için sünnet oluyor.iye ye yakalananlar için zaten sünnet dışında birsürü tedavi uygulanıyor tavsiyeler veriliyor adam akıllı gidin uzman bir doktorla konuşun korunmak için tavsiyeleri alın birçok işlevi olan sünnet derisini keserek çocuğunuzun hayatı boyunca zararını göreceği bu işlemi yapmayın yazıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halaycibasi -- 25 Şubat 2018; 13:44:20 >

• Hele şükür erkek haklarını savunan bir karar çıkmış. Sünnet erkek çocuklarının istismarıdır.Bunun dinle de hiçbir alakası yok.Müslüman olan dr. Haydar Dümen bile sünnetin hiçbir faydası olmadığı gibi çok zararlı olduğunu söylüyor.
    Ayrıca faydalı olsa bile(ki öyle değil) yine de erkek çocuklarının isteği olmadan böyle bir uygulama kesinlikle yapılmamalı.
    Tabi f*ministler(erkek düşmanları) bu konularla asla ilgilenmez.Onlar erkek düşmanlığı yapmakla meşguller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross Thread -- 25 Şubat 2018; 18:36:5 >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.