Şimdi Ara

İzinsiz Spam / Bet SMS Gönderimlerinde Yapılması Gerekenler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
3.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Yalnış yazmışım size kusura bakmayın

Bende birtane tespit edilmiş mesajda gelmiyor artık mis

İzinsiz Spam / Bet SMS Gönderimlerinde Yapılması Gerekenler

Estağfurullah olur böyle şeyler.

Hayırlı olsun. Bende daha tespit edilen yok. Bu tespit edilenleri ne kadar zaman önce göndermiştiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: celilsaygin

Dava açıp takip edersen tebrik ederim seni. Ceza yemeyi hakediyorlar.

Geçici çözüm olarak, Türk telekomun online işlemlerde reklam mesajlarını engelleme gibi bir seçeneği vardı ya da
    Telefona blok programı kurmak

Bugün bir arkadaşımın vasıtası ile tanıdık avukatla görüşme fırsatım oldu. Ayak üstü konuştuk 10-15 dakika öyle ofisine gitmedim ama konuyu açınca hiç bulaşmayın bir sonuca ulaşma ihtimali yok dedi.

Operatör kodsuz olanlar yurt dışından gönderiliyormuş bu sebeple bunlara yaptırım ihtimali yokmuş. Operatör kodlu gönderilenlerde tahmin ettiğim gibi paravan şirketler sayesinde operatörlerde açılan hesaplarla veya vatandaşın haberi olmadan sahte bilgilerle açılan şirketleri kullanarak operatörlerde açılan hesaplarla yapılıyormuş. Bu şekilde binlerce firma olduğu için sonuca ulaşma ihtimali çok zormuş.

Ceza almasını sağlayabileceğiniz kurum bu SMS'leri gönderen ve BTK onaylı olan operatörler olabilir ama onlarda bu durumlarda "şikayet et engellet" sistemini kullandığı için bize şikayet edilenleri anında engelliyoruz diye kendilerini savunuyorlar diye cevap verdi.

Bu tür SMS'lerin en çok gönderildiği firmalar sitelerine bir form koymuş ve SMS doğrulaması yapınca onlardan size gelen bu BET SMS'lerini engelliyorlarmış.

En sık kullanıldığını öğrendiğim Sazak Gsm'in sayfasına girince kırmızı olarak buton şeklinde koyulmuş SMS Şikayet Formu'nu buldum. Avukat beyin söylediği gibi SMS formunu doldurdum ve telefona onay kodu geldi. Onay kodunu da SMS şikayet Formuna yazıp gönderince telefona bir daha SMS gelmeyecek dedi ve bu işlemden sonra gerçekten BET SMS'i gelmedi.

http://www.sazakgsm.com.tr

• elephone E kullanıcısına yanıt
    İzinsiz Spam / Bet SMS Gönderimlerinde Yapılması Gerekenlerİzinsiz Spam / Bet SMS Gönderimlerinde Yapılması Gerekenler

gelir gelmez şikayet ederim en son 3 mart var

tespit edilende temmuz 28 2016 da şikayet etmişim

• quote:

İzinsiz Spam / Bet SMS Gönderimlerinde Yapılması Gerekenlerİzinsiz Spam / Bet SMS Gönderimlerinde Yapılması Gerekenler

gelir gelmez şikayet ederim en son 3 mart var

tespit edilende temmuz 28 2016 da şikayet etmişim

Hayırlı olsun. Tespit edebildiklerine sevindim.

Ben bugün şu Sazak GSM'in sitesinden numaramı engellettim normalde günde en az 15 tane Bet SMS'i gelirdi bugün sadece iki Bet SMS'i geldi onlarda Sazak GSM sisteminden değil. O sistemi de kullanmanızı öneririm.

• elephone E kullanıcısına yanıt
    Bana gelmiyor fazla 3 sayfa şikayet 2 numarama gelen şikayetler geldiğinde direk şikayet firma kodlarıda var bide mail tehdit içerikli bidaha atmıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bana gelmiyor fazla 3 sayfa şikayet 2 numarama gelen şikayetler geldiğinde direk şikayet firma kodlarıda var bide mail tehdit içerikli bidaha atmıyorlar

Az geliyorsa iyi bana en az 15 tane geliyordu bugün çok şükür çok çok az geldi.
  • Bende de artık büyük ölçüde az sms geliyor. Kodlarının hangi firmaya ait olduğunu buluyorum. O firmaya form/mail atıyorum. Ve artık o kod kimden geliyorsa ondan kurtuluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: YolumBilgelik

Bende de artık büyük ölçüde az sms geliyor. Kodlarının hangi firmaya ait olduğunu buluyorum. O firmaya form/mail atıyorum. Ve artık o kod kimden geliyorsa ondan kurtuluyorum.

En mantıklısı bu zaten yoksa çözemiyorsunuz.
  • Adamlar kod olayını da çözmüş artık normal numaradan sms atıyorlar. Sonunda da kod yok tabiiki.

• #Ramazan kullanıcısına yanıt
    Kod ile yollamıyorlarsa operatöre şikayet et hattı ticari amaçlı kullanıyor diye

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Hocam o kadar çok numaradan geliyor ki hangi birini şikayet edeyim. Eskiden kodla gönderiyorlardı. Muhtemelen aşırı şikayet geldiği için kişisel numaralardan geliyor artık. Telefona rahatsız etme sms uygulamasını indirdim. Anahtar kelimeleri ekledim. Çok şükür artık sms gelse bile ruhum duymuyor. Şimdilik böyle idare edeceğiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • #Ramazan kullanıcısına yanıt
    Geldi mi hepsini yollayın ki bitsinler bunlar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.