Şimdi Ara

İYİ PARTİ: İKTİDAR OLDUĞUMUZDA ÖTV KALDIRILACAK (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
0
Favori
15.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
255 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Garantisini vermek bu kadar zoruna mı gidecek iyi partinin sanki? Siyasetçilerin işi inandırmak değil mi zaten? Sen bir ürün alırken garanti belgesine gerek yok malınıza güveniyorum deyip gidiyor musun direk mağazadan?

Halkı ikna etmek istiyorlarsa garanti vermeleri lazım. Bu kadar basit birşey. Çok zor olmaması lazım.

Alıntıları Göster

Ben ne demek istediğimi tam anlayamamışsın. İspat dediğin zaten nasıl olacak emin değilim ama şunu diyorum ben. Sana gelecekten kesit göstersinler sen bu partinin prodüksiyonu dersin.

Yani seni ikna için uğraşmaları zaman kaybı.

Senin gibi 3 4 eleman daha var bu forumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

Bekara karı boşamak kolay,

Bakın örnek iki.

• Tüm partiler bir çok proje sunuyor, ama işçi hakları ve çalışma saatlerinde düzenleme gibi hiç bir ibare yok. İşsizliği bitirecekmiş, nüfusa bak çalıştırılan işçiye bak fabrikalarda 6 makinaya 1 işçi bakmak durumunda kalıyor ayrıca bunların bir çok kısmı emekli olmuş hala çalışmak durumunda kalan insanlar. Bu şekilde çalışan 1 işçiye 1 gün haftalık tatil yeter mi ? Hak mı hukuk mu

• Bok kaldırırlar. Gelen geçen yalan söylüyor.

• İyi Parti'nin halk için sorun olan şeyleri değerlendiği görülüyor. İktidar illa değişecekse Akşener-Yavaş'ın liderliğini yapacağı bir İyi Parti hükümetiyle değişsin. Chp'li moronlarla olacak iş değil zaten. Chp yol versin desteklesin yeter.

• kusura bakmasın kimse polyanacılık oynamasın bu ülkenin önümüzdeki 10 sene boyunca ötv’yi kaldırmaya yetecek ekonomik gücü kalmadı… Bu hayalleri 10 sene sonra “BELKİ” kurarız.. Birileride başkan olmadan hergün süt ekmek dağıtacağız diyordu ama sonuç belli..

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Ekonomi uzmanları bu forumda toplanmış,sallaya sallaya ekonomiyi uçuracaklarını sanıyorlar 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Forumu ters çevirip sallasak doları 8, euroyu 10 yapan sözde ekonomi profesörlerinden (!) hergün yalan haber pompalayip "almanyada asiya para ödeniyor" diyenlerden daha iyi siyaset yapacak, gazetecilik yapacak adamlar çıkar 😉 Ha siz kendinizi nasıl görüyorsunuz orası önemli. Siyasilerin, gazetecilerin çoğu para yeme derdinde olan vasıfsız kişiler... Halkın buyuk kesiminin cahillikten kırıldigini düşünürsek siyasilerin profillerini de az cok tahmin edersiniz... Bu adamlar mi sizden bizden iyi? 😂 Benden değil, sizi bilemiyorum.

Ekleme: bu arada hâlâ iyi partinin artagan videosunu izlemeden "nasil kalkacakmis bos sallamasinlar" diyen olmus 🤦🏻‍♂️ yahu insaf bi açın izleyin yahu... Okumaktan dinlemektrn aciz insanlar bu siyasilerden daha beter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lee-on! -- 5 Temmuz 2021; 16:24:21 >

• OTV ve devlet garantilerini kaldır ulke zaten saha kalkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

İnandırıcı değil maalesef.Daha doğrusu gerçekçi değil

hocam öyle düşünmeyin. her ülkede ötv mi uygulanıyor. devlet lüks harcamaları bir kenara bıraksın, olması gereken projeye olması gereken ücrelendirme yapılsın, bu ülkenin kaynakları birilerinin zengin olması için değil de bu ülke vatandaşı için harcansın emin olun Türkiye de çok ciddi bir kaynak var. ÖTV'ye de gerek yok. KDV sini toplaması yeterlidir devletin. KDV konusunda vergi kaçakçılığına izin vermeyecek ama. Bu koşullarda hiç de mantıksız birşey değil. alışılmış çaresizlik sizin bu dediğiniz bence... 

• imkanı yok kaldıramazlar. tamamen boş vaat

• Mart 2017'de ötv sanırım yüzde 45 idi. Toyota yaris fun special multidrive 16500 dolardı.

Ötv aynı kalsa aynı aracın 143 bin yüzde 50 olunca 148 olması gerekiyor. Fakat araç şu an 228 küsür bin.

Aynı araç neden 10 bin dolar daha pahalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 5 Temmuz 2021; 17:6:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EleSuDökenSuat

Ben ne demek istediğimi tam anlayamamışsın. İspat dediğin zaten nasıl olacak emin değilim ama şunu diyorum ben. Sana gelecekten kesit göstersinler sen bu partinin prodüksiyonu dersin.

Yani seni ikna için uğraşmaları zaman kaybı.

Senin gibi 3 4 eleman daha var bu forumda

Alıntıları Göster

1 ve 2. Köprünün ücreti ödenince geçiş parası alınmayacak denildi alınıyor hatta aynı gün geçmezsen çift şerit alınıyor. ÖTV deprem vergisi yaralar sarılınca kalkacak denildi alınıyor hatta kat ve kat fazla alınıyor. Bu ülkede hiçbir siyasetçiye güvenilmez.

Halka verdiği vaadi, belirleyeceği süre içerisinde kesin olarak kaldıracağını yazılı beyan etsin, avrupa birliğinin gözlemciliğinde imzalasınlar ben kabulüm. Yapamazsa hükümetten çekilecek ama.

Yoksa bende 2023'de aday olayım bol bol vaadler vereyim beni seçin ondan sonra hani vaadler nerede kaldı dediğiniz dediğinizde ben vaad demedin vadeli dedim diyip işin içinden çıkayım. Ne güzel değil mi?

Ben gerçekten ötv'yi tamamen kaldırabileceklerine inanmıyorum. İsmini değiştirirler, oranı kdvye eklerler, ondan sonra kaldırdık derler. Sizede tavsiyem kimseye bu kadar körü körüne inanmayın. Yapacaklarından eminseler yazıya dökülsün. Boşuna atalarımız söz uçar yazı kalır dememiş. Biz piyasada iş yaptırırken bile söz üzerine iş yaptırdığımızda kazık yiyoruz bir süre sonra. Siyasetçi mi yapmayacak? Neden sözüne güveneyim bu zamana kadar ne demişte yapmışlar referansları var mı?

• canskru kullanıcısına yanıt
    Alışılmış çaresizlik değil kabul etmiş olmuyoruz sonuçta tepki var yani.

Sadece giden yedi gelen yiyor gelecek olan yiyecek.1 kişi yemezse 3 kişi yiyecek.Halk bunu görüyor, kabul ediyor ,istiyor. Diyorum ya tam olarak vatan millet için halk için gelecek iktidar olursa tabi ki bu ülke halen zengin.Satılmış onlarca yere rağmen halen kaynaklarımız var.Ama işte bu duruma son 20 yılda gelmedik diyoruz ya.İşte bu durumun altındaki neden sadece AKP değil diyoruz ya.İşte o nedenler bizim kendi kendine yeten üreten ve gittikçe iyi olan bir ülke olmamızı istemiyor.AKP gidecek gelecek olanları bile onlar seçecek.AKP öncesine bakalım AKP neden nasıl geldi ona bakalım zaten fikir olur.

Biz artık adım adım gelinen plan sonucunda son 10 yıldır 15 yıldır bağlı bir ülkeyiz ne yazık ki.Sadece istediğimiz biraz daha insan gibi yaşamak.Huzur bulmak.Yoksa şu gelecek oh dertler bitecek uçacağız kaçacağız durum hayalden öte bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• GSS de kalkacak mı gurban

• A.C. kullanıcısına yanıt
    Onun vaatlerini zaten 3 sene önce verdiler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 bine teneke alıyoruz ötv kalkarsa 300 bine 3 alırız.

Peki kasada bu kadar para mı ?

Aynı yerli uçak vaadi gibi...

• Ötv yi kaldırın degil oyumu vermek ....

• Güzel bir vaat, dillendirilmesi bile güzel, bakmayın siz akp fanatiklerine
    hatırlarsanız emekliye bayram ikramiyesi vaat edilince yine benzer bir tepki vermişlerdi, vay efendim kaynak nerde kaynak kaynak kafa şeyediyorlardı, neoldu
    Bu vaatde güzel bir vaat daha çok dillendirilmeli tüm halk karşılık göstermeli

• ÖTV filan kalkmaz. Oranları düşürlerse yine iyi. Daha gerçekçi yenilikçi vaadlerle gelsinler. Üretim arttırılsın, tarıma destek verilsin, fabrikalar açılsın, saçma sapan yap-işlet-devret sözleşmeleri imzalanmasın, devlete kalması gereken kurumlar özelleştirilmesin, vergiler adam gibi adaletli toplansın, vergi kaçaklığına göz yumulmasın. Bu yazdıkları yapamazsanız zaten vergileri NAH düşürürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Shot One Kill -- 5 Temmuz 2021; 18:41:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

senin için bu adak oldu. sözünde durman lazım.

Alıntıları Göster

Biliyorum :)) Ötv kalksın tamamen, keser bir kurban dağıtırım. Önemli değil benim için yeter ki kalksın bu yük milletin üzerinden. İnsanlar 20 yıllık araçlara binmeye devam etmesin.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.