Şimdi Ara

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Suriyelilerin dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı' açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
4.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen yıl
 • Cevaplayan Üyeler 38
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 35 dakika
 • Favoriye Eklediklerim 2
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • ProStr33t (4 mesaj) Cem (3 mesaj) kerimcem (3 mesaj) Türkçü Kayı (3 mesaj) cuara86 (2 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (31 mesaj) Mobil (7 mesaj) Mini (2 mesaj) (3 mesaj) (6 mesaj)
 • @
206 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Not: Haber 2020 tarihli ama bilmeyenleriniz vardır diye paylaşmak istedim.


  İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Hem geçici koruma altındaki Suriyeli misafirlerimizin mutluluğu hem de vatandaşlarımıza mutlu, huzurlu ve müreffeh bir gelecek sunmak için geri dönüş sürecinin acilen başlatılması gerekiyor." dedi.

  İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Suriyelilerin dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı' açıkladı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,partisinin Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlediği "Suriyeli Sığınmacıların Ülkelerine Dönüş Çalıştayı"nda, "Suriyelilerin evlerine geri dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı" kamuoyuna açıkladı. 


  Planın ilk aşamasının kalıcı bir çözüm için bir hazırlık dönemi olduğunu belirten Akşener, açık kapı politikasının sonlandırılması ve ayrıca geçici koruma altındaki Suriyelilere vatandaşlık verilmemesi gerektiğini ifade etti.


  Suriyelilere ait ruhsatsız iş yerlerinin kapatılmasının önemini vurgulayan Akşener, "Haksız rekabeti önlemek için geçici koruma altındaki yabancı işletmecileri kapsayacak bir geçici mükellefiyet kanunu çıkartılarak çalışanlardan sigorta katkı payı alınıp, vergi kesintisi yapılacak." diye konuştu.


  Türkiye geneli yapılacak denetimlerle kayıtsız olan Suriyelilerin tespit edilip sınır dışı edilmesi gerektiğini savunan Akşener, "Bayram ziyareti, ticaret veya çeşitli nedenlerle ülkelerine giden Suriyelilerin Türkiye'ye dönüşlerine, mevcut kanunlara uygun olarak izin verilmeyecek. Suç işleyen Suriyeliler, yasalarımızın öngördüğü cezaları çektikten sonra, yine yasalarımız uyarınca sınır dışı edilecek ve Türkiye'ye tekrar kabul edilmeyecek." değerlendirmesini yaptı. 


  Planın ikinci aşamasının "eve dönüş" süreci olduğunu belirten Akşener, "Şam hükümeti ile ortaklaşa kurulacak bir komisyon aracılığıyla, Suriyelilerin Türkiye'ye göç etmeden önce yaşadıkları evlerine, köy, kasaba veya şehirlere geri dönmeleri için uygun şartlar oluşturulacak." şeklinde konuştu. 


  Akşener, planın üçüncü aşamasının ise Suriyelilerin geri dönüşünün kalıcı ve sürdürülebilir bir içeriğe sahip olmasıyla gerçekleştirilebileceğini vurguladı.

  Geri dönüş sürecinde belediyeler bünyesinde birimler oluşturacaklarını aktaran Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "Belediyelere yapılacak geri dönüş başvuruları üzerine yolculuk işlemlerinin tarif edileceği bir süreç çalışması başlatılacak. Sürecin sağlıklı işletilebilmesi amacıyla belediyelerce ilgili birimlere ihtiyaç duyulacak sayıda personel görevlendirmesi yapılacak. Merkezi olarak hazırlanacak 'Geri Dönüş Eylem Planında' belirlenecek önlemlerin eksiksiz uygulanması ve uygulamaların düzenli bir biçimde denetlenmesi sağlanacak. Bu sayede hem geçici koruma altındaki Suriyeli misafirlerimizin mutluluğu hem de vatandaşlarımıza mutlu, huzurlu ve müreffeh bir gelecek sunmak için geri dönüş sürecinin acilen başlatılması gerekiyor."

  Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/politika/iyi-parti-genel-baskani-aksener-suriyelilerin-donuslerini-saglayacak-uc-asamali-plani-acikladi/1675311#
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProStr33t -- 22 Haziran 2021; 16:23:52 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • Yani kero bir şeyi de okumaya bu kadar üşenme, sonra bilgisiz kalıp kendini rezil ediyorsun, hoş sen rezil olmak nedir de pek bilmiyorsun,   o yüzden de sürekli böyle madara olmana rağmen hala yazmaya devam ediyorsun.


  Şimdi hazır mama veriyorum. Evde belki sana yemeğini yediriyor olabilirler, önünde şirinlerin resmi olan önlüğüne döke döke de yiyebilirsin ama gerçek hayatta kimse sana ne mama verir nede önlüğüne döküleni temizler. O yüzden bu kıyağımı unutma.  


  "Planın ikinci aşamasının "eve dönüş" süreci olduğunu belirten Akşener, "Şam hükümeti ile ortaklaşa kurulacak bir komisyon aracılığıyla, Suriyelilerin Türkiye'ye göç etmeden önce yaşadıkları evlerine, köy, kasaba veya şehirlere geri dönmeleri için uygun şartlar oluşturulacak." şeklinde konuştu. 


  Akşener, planın üçüncü aşamasının ise Suriyelilerin geri dönüşünün kalıcı ve sürdürülebilir bir içeriğe sahip olmasıyla gerçekleştirilebileceğini vurguladı."

  Tamam kero sen bas oyu ampule, ama sonra bir gün uyandığında "abeee ben olmak suri, var ben bu yatakta artık senle yatmak, yaaa seyyid" derse biri şaşırma tamam mı.   Sizinkinler seçimin stepnesi gördüklerini, akşener de , kılıçtaroğlu da göndereceğiz diyor. Daha ötesi var mı. Ülkenin başına gelipte, yapmazlarsa ozaman hesabını sor. Doğmamış çocuğa don biçmeyin bi kerede.

 • surileri boşverin başa geçerseniz şu ölümcül vergileri kaldıracak vaatlerde bulunun

 • TheCapedCrusader T kullanıcısına yanıt
  Halledilir hocam elbet. Fakat Suriyeli konusunda geç kalırsak çok kötü günler bizi bekliyor olacak.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • obaa muhalefet sağlı sollu vuruyor, malumlar sıfır plan sıfır hedef ile bakıyorlar İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Suriyelilerin dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı' açıkladı 

 • Sadece Suriyeliler değil ülkede bulunan ne kadar yabancı ve kaçak göçmen varsa sınır dışı edilmeli.


  Millet işsizlikten kırılırken aç gözlü patronlar bunları üç kuruşa çalıştırıyorlar.

 • Kesinlikle. Sıra onlara da gelecek elbet. Türkler ARAPLAŞMAYACAK!

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • güzel vaad ama yerindede ,yalnız trübünlere oynama seçmen kandırma ,farkındaysınız zorla kovacaz atacaz demiyor yok bayrama giden yok suç işleyen Türkiyedeki suriyelilerin %1 bile değil o rakam akşener showİYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Suriyelilerin dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı' açıkladı 

  zaten suç işleyeni akp hükümetide kovuyor yeni icad değil.

  ha oyle bir kanun çıkardın yada sen geldin hükümete gidecekleri varsada bayrama zaten gitmezler artık .İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Suriyelilerin dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı' açıkladı 

  birde savunmuşsunuz boş boş insan biraz kafa yorar bu kadın nediyor diye bir inceler tartar..
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Haziran 2021; 17:45:23 >
 • kerimcem k kullanıcısına yanıt

  Hocam dur bi kirk yilin basi cozum onerisi getirmisler

  Muhalefet bir sorunu nasil cozecegini soylemez.sadece sorunu dile getirir.boylece o sorunu kokten cozeceginin algisini yaratir ve oy toplar.bak chp ye hic su sorunu soyle cozucem dedi mi? Hayir.sorunu soyler oyunu toplar


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: kerimcem

  güzel vaad ama yerindede ,yalnız trübünlere oynama seçmen kandırma ,farkındaysınız zorla kovacaz atacaz demiyor yok bayrama giden yok suç işleyen Türkiyedeki suriyelilerin %1 bile değil o rakam akşener show 

  zaten suç işleyeni akp hükümetide kovuyor yeni icad değil.

  ha oyle bir kanun çıkardın yada sen geldin hükümete gidecekleri varsada bayrama zaten gitmezler artık . 

  birde savunmuşsunuz boş boş insan biraz kafa yorar bu kadın nediyor diye bir inceler tartar..

  Yani kero bir şeyi de okumaya bu kadar üşenme, sonra bilgisiz kalıp kendini rezil ediyorsun, hoş sen rezil olmak nedir de pek bilmiyorsun, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Suriyelilerin dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı' açıkladı  o yüzden de sürekli böyle madara olmana rağmen hala yazmaya devam ediyorsun.


  Şimdi hazır mama veriyorum. Evde belki sana yemeğini yediriyor olabilirler, önünde şirinlerin resmi olan önlüğüne döke döke de yiyebilirsin ama gerçek hayatta kimse sana ne mama verir nede önlüğüne döküleni temizler. O yüzden bu kıyağımı unutma. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Suriyelilerin dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı' açıkladı 


  "Planın ikinci aşamasının "eve dönüş" süreci olduğunu belirten Akşener, "Şam hükümeti ile ortaklaşa kurulacak bir komisyon aracılığıyla, Suriyelilerin Türkiye'ye göç etmeden önce yaşadıkları evlerine, köy, kasaba veya şehirlere geri dönmeleri için uygun şartlar oluşturulacak." şeklinde konuştu. 


  Akşener, planın üçüncü aşamasının ise Suriyelilerin geri dönüşünün kalıcı ve sürdürülebilir bir içeriğe sahip olmasıyla gerçekleştirilebileceğini vurguladı."

 • Cem kullanıcısına yanıt

  he aynen esad kakladığı cerini çöpünü, hanefi mezhebi diye köpek bedeninden aşağı gördüğü düşman halkını, hatta nüfus cüzdanı bile olmayan 2.sınıf vatandaşını haykırarak geri gelin aşklarım diye çağırcak akşenerin güzelliğine dayanamayıpİYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Suriyelilerin dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı' açıkladı  o kısmı ilkinden bile ütopya diye hiç girmedim zaten ha burdaki suriyelilerde çok istekli gidecek zaten yahu cidden komiksin.

  zorla kovamadan o iş yaş,hikaye roman trajediİYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Suriyelilerin dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı' açıkladı 
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Haziran 2021; 20:39:40 >
 • umarım bu konuda kesın kararlı olurlarr

 • quote:

  Orijinalden alıntı: kerimcem

  he aynen esad kakladığı cerini çöpünü, hanefi mezhebi diye köpek bedeninden aşağı gördüğü düşman halkını, hatta nüfus cüzdanı bile olmayan 2.sınıf vatandaşını haykırarak geri gelin aşklarım diye çağırcak akşenerin güzelliğine dayanamayıp  o kısmı ilkinden bile ütopya diye hiç girmedim zaten ha burdaki suriyelilerde çok istekli gidecek zaten yahu cidden komiksin.

  zorla kovamadan o iş yaş,hikaye roman trajedi 

  Tamam kero sen bas oyu ampule, ama sonra bir gün uyandığında "abeee ben olmak suri, var ben bu yatakta artık senle yatmak, yaaa seyyid" derse biri şaşırma tamam mı. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, 'Suriyelilerin dönüşlerini sağlayacak üç aşamalı planı' açıkladı  Sizinkinler seçimin stepnesi gördüklerini, akşener de , kılıçtaroğlu da göndereceğiz diyor. Daha ötesi var mı. Ülkenin başına gelipte, yapmazlarsa ozaman hesabını sor. Doğmamış çocuğa don biçmeyin bi kerede.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Cem

  Tamam kero sen bas oyu ampule, ama sonra bir gün uyandığında "abeee ben olmak suri, var ben bu yatakta artık senle yatmak, yaaa seyyid" derse biri şaşırma tamam mı.   Sizinkinler seçimin stepnesi gördüklerini, akşener de , kılıçtaroğlu da göndereceğiz diyor. Daha ötesi var mı. Ülkenin başına gelipte, yapmazlarsa ozaman hesabını sor. Doğmamış çocuğa don biçmeyin bi kerede.  Alıntıları Göster

  ampule basmam düşük ihtimal meraketme ,suriyelilerin gitmeside artık düşük ihtimal hangi hükümet gelirse gelsin ab den para dilenme kozu olarak kullanılcak net zorla kovacak gücünde yok malesef.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Haziran 2021; 21:37:43 >
 • AB'nin verdiği paraları hükümet kullanamıyor, Suriye'lilere veriyorlar.


  AB gerizekalıymış gibi yorum yapmayın, verdikleri üç kuruşu sıkı takip ediyorlar. Bedava sağlık ve eğitimde o paraların bir kısmı kullanılıyor, kalanını biz cepten ödüyoruz.

 • Kimse bunları gönderemez

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: kerimcem

  ampule basmam düşük ihtimal meraketme ,suriyelilerin gitmeside artık düşük ihtimal hangi hükümet gelirse gelsin ab den para dilenme kozu olarak kullanılcak net zorla kovacak gücünde yok malesef.  Alıntıları Göster

  Bu ülkede akp devam ettiği sürece gitmez, çünkü hepsi erdoğan diye deli oluyor, yarın oy hakkı verilse ki akp seçimi kaybedeceğini anladığı an bunlara vatandaşlık bile verir. Yani akp varken gitmeleri mümkün değilken, en azından muhalif partiler bu konuda elbette birşey yapacaklar. Kısaca kero bitarafta daha çok suri diğer tarafta daha az suri. Seç birini .

 • Kimse gönderemez. Suriyeliler geleli 10 yıl oldu. Çoğu artık TC vatandaşı oldu. Geçti Bor'un pazarı.

 • Geç bile kalındı

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.