Şimdi Ara

İyi kompakt makine tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, ilgili arkadaşların konu hakkında tavsiyelerine ihtiyacım var.

Gece gündüz demeden güzel kareler yakalayabileceğim kaliteli bir makine arıyorum. Boyutları ve fiyatları sebebiyle Slr tipi makine düşünmüyorum.

Hangi marka ve model tavsiye edersiniz? Canon Powershot sx520 hs modeli ilgimi çekmişti fiyat performans olarak nasıldır artıları/ eksileri nelerdir, önerir misiniz?

• Nikon p900
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugcu

Merhabalar, ilgili arkadaşların konu hakkında tavsiyelerine ihtiyacım var.

Gece gündüz demeden güzel kareler yakalayabileceğim kaliteli bir makine arıyorum. Boyutları ve fiyatları sebebiyle Slr tipi makine düşünmüyorum.

Hangi marka ve model tavsiye edersiniz? Canon Powershot sx520 hs modeli ilgimi çekmişti fiyat performans olarak nasıldır artıları/ eksileri nelerdir, önerir misiniz?

Boyut yüzünden dslr istemiyorsunuz ama hem dslr'ye yakın boyutlarda hem de düşük kalitede çeken bir makineyi bize soruyorsunuz. Öncelikle bütçenizi söylerseniz ve hangi kasa tipi istediğinizi söylerseniz ona göre yardımcı olayım.
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. bahsi geçen makineyi tam olarak inceleyemedim yani en azından görerek ve kullanarak test etme fırsatım olmadı. kağıt üstünde ki verilere görede canon eos 60d'nin yalnızca gövde ağırlığı 755gr iken canon sx520 nin ağırlığı 441gr olduğu belirtilmiş resmi sitesinde. bu da en azından taşınabilirlik konusunda etkendir diye düşünüyorum.

uzun zamandır sony cybershot w serisi kompakt bir makine kullanmaktayım. kullanım açısından sıkıntı yaşamasam da son dönemde özellikle gece çekimlerinde tatmin etmemeye başladı. bu sebeplerle daha iyi bir makine almayı planlıyorum. bütçem 500 -750 bandında olup haliyle bu fiyatlara dslr düşünmüyorum.
  • quote:

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. bahsi geçen makineyi tam olarak inceleyemedim yani en azından görerek ve kullanarak test etme fırsatım olmadı. kağıt üstünde ki verilere görede canon eos 60d'nin yalnızca gövde ağırlığı 755gr iken canon sx520 nin ağırlığı 441gr olduğu belirtilmiş resmi sitesinde. bu da en azından taşınabilirlik konusunda etkendir diye düşünüyorum.

uzun zamandır sony cybershot w serisi kompakt bir makine kullanmaktayım. kullanım açısından sıkıntı yaşamasam da son dönemde özellikle gece çekimlerinde tatmin etmemeye başladı. bu sebeplerle daha iyi bir makine almayı planlıyorum. bütçem 500 -750 bandında olup haliyle bu fiyatlara dslr düşünmüyorum.

O fiyata nikon v1 ve j1 gibi hem yapı hem kalite olarak dslr ve kompakt arasında yer alan bir makine seçin bence. En azından paranızın karşılığını alın. Gece performansında sizi tatmin edecektir. Ama özellikle gündüz gayet iyi bu makineler. "halkboyleistiyor nikon v1" diye ararsanız güzel bir inceleme var. Ben daha çok v1 öneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

O fiyata nikon v1 ve j1 gibi hem yapı hem kalite olarak dslr ve kompakt arasında yer alan bir makine seçin bence. En azından paranızın karşılığını alın. Gece performansında sizi tatmin edecektir. Ama özellikle gündüz gayet iyi bu makineler. "halkboyleistiyor nikon v1" diye ararsanız güzel bir inceleme var. Ben daha çok v1 öneririm.

Tavsiye ettiğiniz incelemeyi okudum gerçek anlamda bilgilendirici bir paylaşım teşekkür ederim. Bahsi geçen makineyi mağazada incelemek istedim ancak hiçbir mağazada bulamadım keza online alışveriş sitelerinde de bulunmadığı için güncel fiyatını da öğrenemedim.

• akakce.com ile satan yerleri görebilirsiniz. Ereyon güvenilir sitedir mesela.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arandur kullanıcısına yanıt
    6 haftalık İngiltere gezim için iPhone 5S'i kullanmayı düşünüyordum pratik olduğu için. Sonra kompakt makineler aklıma takıldı.
    Nikon V1'e baktım güzel gözüküyordu, sonra J1'e baktım o daha da iyi ve ergonomik duruyor.

Vatan Bilgisayar'da ikisinin de sayfası var ama stokta yok gözüküyorlar.
    Ama başka sitelerde biraz pahalıya ikisi de var. Siz hangisini önerirsiniz ergonomi, renk kalitesi ve keskinlik olarak ?
    düşük ışık performansı pek önemli değil. genelde gündüz dışarıda olacağım.

v1 daha iyi gibi ama j1 daha ucuz, daha şık, daha kompakt ve flaşı var.
    v1'de de viewfinder var, ekranı ve pili çok daha iyi..

sizce internetten almak güvenilir midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zig Zag -- 18 Nisan 2015; 20:57:32 >
  • İkisi aynı fotoğrafı çekerler ama V1 özellike olarak biraz daha iyidir. J1 modeli 700-750 liraya bulunabiliyor ama pek bulunan bir model değil. Akakçe ile satan yerleri görebilirsiniz. V1 modeli de 750 liraya gayet güvenilir bir site olan ereyon'dan alınabilir.

Edit: Minik makine istiyorsanız alternatif olarak Samsung Nx Mini modeline de bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arandur -- 19 Nisan 2015; 0:35:03 >
  • eğer fotoğraflarda iphone kalitesinin üzerine çıkmak istiyorsanız süperzoom lara bakmayın bence.
    olympus xz 10
    olympus xz 2
    panasonic tz55
    fuji xf1
    fuji xq1

gibi makinelerden birine bakın.
    kocaman makineyi sırf 1/2,3 sensör için taşımamış olursunuz hemde apertür olarak f3 lerle falan sınırlandırmazsınız kendinizi
  • Hafif, küçük ve görüntü kalitesi iyi bir cihaz aynasız tek seçenek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.