Şimdi Ara

İyi ki Japon araçları var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
5
Favori
64.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu ve Mesajların Özetidir ; Batı fanatikleri vs Doğu Fanatikleri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunsuzluk kavramı belki son olarak 15-20 yıl önce geçerliyken, şu an genel olarak tüm marka ve modeller aynı oranda sorunsuz denebilir. Fransız bir marka kullanıyorum ve 4 yıldır herhangi bir sorun yaşamadım, üstelik çok severek kullanıyorum. İlk aracım japon bir markaydı evet o da bir arıza çıkartmadı ama koltuk kumaşından tut, iç mekan aydınlatma eksikliğine, yol tutuşundan yakıt tüketimine kadar hiçbir konuda pek de sevmedim. İnsan biraz da hoş detaylar görmek istiyor yeni aracında.
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Megane 4 mu ?

Yapma Allah aşkına

Diğer yazdığınız da japon zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Honda servis bakımından sıkıntıli. Göçük mevzusunda müşterisinin mağduriyetini gideremedi ama bir tane otomatik arızası yok adamların . Gidip tonla para verip dsg ile hangi dağda kalırım stresi yok .Toyota zaten aşmış bir marka

Dediğim gibi japonlar olmasa inanın 2 hava yastıklı poloyu ev ödetir gibi odetecekler bize .

Arkadaş yok mitsubishi bile sorunsuz

Böyle bir vizyon var japonlarda

• farmcat kullanıcısına yanıt
    Sorunsuzluk kavramı hala devam etmekte

Foruma bile bakın hergun bir dsg arızası

Japonların kalite anlamında fransızlardan geride olduğunu düşünmüyorum . Pejonun yeni modelleri belki ama ötekiler değil

• Hiçbir otomobil grubunun fanatiği değilim, hem alman hem japon aracı sahibi oldum. Ekonomik olarak düşününce japonlar üzmez, ama konfor olarak malesef gerideler. Tasarım olarak ise vw dışındaki alman araçları tabiki önde bunu kabul etmek gerek.

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Almanlara bela okuyan cok daha fazla kisi var emin ol

• máwci kullanıcısına yanıt
    Konforda Alman araclari onde bu kabul edilebilir

Tasarımda ise c segmentinde japonlar daha önde

D ve üstünde alman araçları daha iddali

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Dizel Alman aracı alıp taksi yapan adamın aklına limon sıkmak lazım

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Subaru levorg ve Hondanin içini gormediniz sanırım

• Herhangi bir c segment japon aracı ile yağmurlu havada 100 km üzeri hıza çıkın her yağmur tanesinin sesini davlumbazlarda duyarsınız . Ayrıca yoğun yağmurda Tavan sacı delinecek zannedersiniz o kadar dandik malzemeleri var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nguas

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ne alaka hocam, adamlar minimalist, sade ve stabil bir tasarım anlayışını benimsemiş gayet de iyi tipleri bence, hondanın, toyotanın özürlü transformers tasarımlarından çok daha iyi hatta
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuSH86

Araştırıp öğrenin bence. Honda civicten ibaret değil
    Sordum işte size siz söyleyin. Mesela elektrikli bagaj kapağı var mı? Kapı içleri kadife kaplı mı? Torpido gözü amortisörlü ve kadife kaplı mı? Ortadaki ultra eski duran teypte ne özellikler var? Yol bilgisayarı ekranı nasıl? Hangi detaylar var? Kaput amortisörü var mı? Arkada havalandırma kanalı var mı? Cam açma düğmeleri ışıklı mı? Işıklıysa dümdüz çizgi gibi mi yoksa direkt şekil mi var? Tüm camlar tek dokunuşla inip kalkıyor mu? Adaptif hız sabitleyici var mı? Elektrikli el freni var mı? Çift yönlü dijital klima var mı? Şerit takip var mı?

Bunları neden sordum biliyor musunuz? O yıllarda rakiplerinde de bir çoğu yoktu evet(passat yine de daha doluydu). Ama siz öyle bir anlatmışsınız ki hepsi vardı demek ne demek Rakiplerinden çok aşağı kalmaz ama. Şuan güncel boş passatta bile sizin araçta olmayan şeyler vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Herhangi bir c segment japon aracı ile yağmurlu havada 100 km üzeri hıza çıkın her yağmur tanesinin sesini davlumbazlarda duyarsınız . Ayrıca yoğun yağmurda Tavan sacı delinecek zannedersiniz o kadar dandik malzemeleri var
    Yalıtım namına bir şey yok. Aman aman yol tutuşları yok. Öyle bir iddiaları da yok. Motorlar leş gibi gitmiyor. Donanım desen hak getire. Ama sorsan fiyatları rakiplerinden aşağı kalmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Sorunsuzluk kavramı hala devam etmekte

Foruma bile bakın hergun bir dsg arızası

Japonların kalite anlamında fransızlardan geride olduğunu düşünmüyorum . Pejonun yeni modelleri belki ama ötekiler değil
    Hocam kalite ile Peugeot'u aynı cümle içinde kullanmanızdan dolayı sizi kınıyorum

Aynı segment iki markanın (Toyota / Pug) araçlarına baktım. Bir sürü fark var. Birçoğunu detaya inmeden farketmeniz zaten zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 sene, yıllarca milletin sorunlu dediği citroen araç kullandım. Şu anda da sırf otomatik isteği ve avantajlı bulduğum kampanya nedeniyle corolla araç aldım.

Bundan 10 yıl öncesine kadar belki sorunlu marka sorunsuz marka durumu vardı. Ama özellikle 2011 civarından sonra üretilen araçlarda öyle aman aman kronik sorunlar olmuyor. Olsa da çözümü basit. Ben c4 aracı aldım 1 sene kullandım kaza yaptım pert oldu sonra aradım taradım yine gittim aynı arabanın grisi denk geldi ikinci el aldım. Hiçbir sorun çıkarmadı ki çok dolu bi araçtı (c4 confort plus). Birçok yönden de şu anki aldığım corolladan üstündü. Özellikle yol yalıtımı. HDİ motorunu zaten birçok marka kullandı, kullanıyor.

Japon sorunsuzluğu şöyle aranabilir. Sorun çıkarmayan otomatik şanzıman talep ediliyorsa o zaman japonların (honda, toyota, mazda, mitsubishi) tam otomatik veya cvt şanzımanları vw grubunun dsg si ile kıyaslanınca ne kadar keyifsiz sürüşleri olsa da kolay kolay sorun çıkarmaz. Zaten birçok marka artık kavramalı şanzımanları bırakmaya başladı. Örnek olarak yeni tanıtılan focusta artık tork konvertörlü tam otomatik şanzıman var. PSA grup eat6 ya geçti vs.

Ayrıca auris ve corolla da ilk çıktığında kronik hastalıkları vardı. Keza yeni civicin çökme mevzusu herkesin malumu. Burada dikkat edilecek olan şey modellerin ilk yıl üretimlerinde kronik hastalıklar olabileceği değerlendirilerek mümkünse kasanın tanıtılmasının üzerinden en az 1-1.5 yıl geçtikten sonra hatta mümkünse makyajlı kasası tercih edilirse nispeten daha sorunsuz bir araca sahip olunmuş olur düşüncesindeyim.

Sonuç olarak japon sorunsuz, fransız kalitesiz, alman sağlam vs. klişeleri bırakıp alacağımız modeli forumlarda sağda solda iyice araştırarak almak taraftarıyım. Ön yargıyı bırakmak ve araştırmak esas olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

Alacan corolla, auris 1.6 atmosferik cvt şanzıman, takcan düzgün bir ustada lpg, çok şansız değilsen en az 6,7 yıl sorunsuz marş bascan dizel kadar az yakıp.

Bunu sağlayan hangi alman var bu fiyatlara?
    Aynen öyle Türkiye burası , Turbo araçlar ekonomik yönden uymuyor bu ülke şartlarına
  • Nguas kullanıcısına yanıt
    Ben vw ile japon arabalarını karşılaştırdım bu konuda yanlarına yaklaşamazşar vwnin isterse 1900lü yolların tasarımını yapsın ki saçmalıyorsunuz da neyse. Şahinmiş işte yigidi oldur hakkını yeme olayı maaleesef ülkemizde yok bir konuda sıkıntı yaşayınca saydırıyorsunuz direk o gruba. Kardeş premium araçlardan sonra c segmenti lideri golftür ister servis pahalı de istee dsg bozuk de ne dersen de satışlar belli alan belli konforu belli yazık hakkını verin bişeylerin ya pahalı dersin eyvallah ben konfor rahatlık gibi konuları ele aldım ucuzluk konusunda tabi ki corolla varken golfun lafı olmaz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.