Şimdi Ara

İyi izleyin avrupa batmış[GÜNCEL] (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
22
Favori
46.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • boş yapma almanyada yaşadığımı sana kim söyledi

boroso benom ulkom karosmo

lafları bak tipe bak.İstanbulun göbeğende yaşıyorum 2 haftadır almanyadayım kapiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasamak5656

boş yapma almanyada yaşadığımı sana kim söyledi

boroso benom ulkom karosmo

lafları bak tipe bak.İstanbulun göbeğende yaşıyorum 2 haftadır almanyadayım kapiş?

boşuna yazmışım kusura bakma. 1 haftadır almanyada olan birinin almanya değerlendirmesine cevap yazmak hata.

ayıptır sorması ne için gittin?
  • quote:

Almanyadayim almanya ucuz diyenin dili tutulur insallah

Ucuz olan seyler

Teknoloji benzin ve domuz eti.Otesi yok

Bir otobuse 3 euro veriyorsun anasini sattigimin bilet makinesi 20 euro almiyor max 10 euro kabul ediyor

Benimde cepte 20 euro kalmis en dusuk.Bir tane dukkan bir tane adam bulamadim su 20 euroyu 2 tane 10 euro yapacak mecbur 1 euroya bir kutu kola almak zorunda kaldim

Lanet olsun bu almanyaya da insanina da.Her taraf multeci zenci japon cinli doldurmuslar sokaklarda yatan mi dersin otobuste sokakta icip icip millete satasan mi dersin durduk yere sokakta ciglik cigliga bagiran mi dersin(3 gunde 5 kisi saydim)

Insanlarinin icleri curumus gelismis ama adam olamamis bir insan toplulugu almanya.Adam hangi koyde yasiyor bilemem ama ev fiyatlari min 250.000 euro o da en dandikleri

12 yilda geri getirdigini hesaplayin zaten aylik kiralari ortaya cikiyor.330 euro kira hikaye yani

Ya Allah'ını severseniz şunu cevaplayin. Niye gelmiyorsun kardeşim öve öve bitiremedigin ülkeye ? Oranın ekmeğini ye suyunu iç nankörlük yap. Azıcık yaşadığınız vatana saygınız olsun. Madem kötü dön o zaman donde ebeninkini gör. Adamın derdine bak para bozmuyorlarmista bilmem, otobüs 3 euroymusta biz burda ölüm kalım savaşı veriyoruz. Sokağa çıkınca burda bomba patlarmi endişesi tasiyoruz. Demekki araba cennetinde bir araba alipta otobüsten kurtulamayacak kadar işe yaramaz adamin tekisin. Tekrar söylüyorum ulkene dön fermuar ay şey pardon kucak açtık bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZoomStar -- 6 Şubat 2017; 18:48:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim yeni holllandadan geldi avrupanın öyle battığı felan yok. Adamlar en iyi şekilde yaşıyorlar. Hatta Türk ürünleri Türkiye den daha uygun fiyata satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaboes -- 6 Şubat 2017; 19:52:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Bulgaristan dan gelen Türk muhacırlar burdan TLile leva aalınca eskiden kral gibi yaşarken şimdi kur farkindan kayıp bile yaşıyor lar diye serzenişte bulunuyorlar.

şurda 15 yıl once
    1 tl = 2 leva idi - kral değil padişah gibiydin
    restoranlarda sanatçılar başında bekliyordu, manitalarda öyle
    genede bitmiyordu cebindeki para

Hani şu müthiş büyüyen ilerleyen ekonomimiz sayesinde
    15 yıl sonrasında (01/01/2017)
    1 tl 0,5 leva ya düşüverdi (4 katı geriledik)

restoranda yanına gelen giden yok haha
    :)

not: Bulgaristan dan gelen Türk muhacirim

Şu yorumu görünce öğrencilik yıllarım aklıma geldi. Trakya'da okurken bi ara neredeyse her hafta Bulgaristan'a gider, sabahlara kadar eğlenir dönerken aldığımız içki ve sigaraları satıp üstüne kara gecerdik

Bulgaristan alım gücü olarak şu an bize denk gibi olsa da Avrupa geneli bizden 3-5 kat fazla. Avrupa'da yaşayan Türklerin bir kısmı şikayet etse de nedense hiçbiri emekli bile olsa buraya gelmez nokta!

• Ulan yine mi bu kumesci

Adam adeta fukara sumugu
  • Bu başlık altında Almanyaya toz kondurmayan, orada yaşamak, mülteci olmak için can atan ve kendi vatanına etmediği aşağılama olmayanların Türk bayrağından avatar yapması ne abes bi durum.

Ya bunlar kendini Türk gibi gösteren Alman troller ya da kesinlikle Türkleri sevmeyen Türk olmayı da kabul etmemiş içimizdeki başka bir ırk veya tür, kimler olabilir acaba?

Git Alman bayrağı koy da hiç olmazsa kendine yakışan bir profili yapmış yalana dolana başvurmamış olursun sevgili Hans veya Helga hangisi isen onun ile yaşarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Bu başlık altında Almanyaya toz kondurmayan, orada yaşamak, mülteci olmak için can atan ve kendi vatanına etmediği aşağılama olmayanların Türk bayrağından avatar yapması ne abes bi durum.

Ya bunlar kendini Türk gibi gösteren Alman troller ya da kesinlikle Türkleri sevmeyen Türk olmayı da kabul etmemiş içimizdeki başka bir ırk veya tür, kimler olabilir acaba?

Git Alman bayrağı koy da hiç olmazsa kendine yakışan bir profili yapmış yalana dolana başvurmamış olursun sevgili Hans veya Helga hangisi isen onun ile yaşarsın.

Kimsenin biryere toz kondurdugi felan yok, sozumuz hali ortada ulkemizin almyanya ile kiyaslanip efenm almanya iskaniyo bizi diye komik duruma dusenlere.. Bunu anlamayacak ne var,

iyi sakiz ettiniz kendinize her elestireni vatan hainligi ile suclamaya..

Bik.kac siyasinin lafina takilip buralarda yorum.yapmak vatandasa yakismiyor. Siyasiler gunu kurtarmak.adina dun ak dedigine bugun.kolayca kara diyebilen insanlar.. Onlari ornwk.alanlar ancak cikarlari olanlardir.. Buda boyle biline..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Diyorum işte

Forum olarak bir dernek kuralım

Bu seneki kurban ve derilerini Alamanyadaki gariban gurberçi kardeşlerimize gönderelim

Çok üzüldüm gerçekten

• quote:

Bu başlık altında Almanyaya toz kondurmayan, orada yaşamak, mülteci olmak için can atan ve kendi vatanına etmediği aşağılama olmayanların Türk bayrağından avatar yapması ne abes bi durum.

çok güzel yazmışsınız ama yine basmamış o kafa.

Türkiyeye bayılıyorum cennet bir ülke. her noktasına gidince mutlu oluyorum.
    İnsanından nefret ediyorum. sokaktaki insanı her gördüğümde sinir oluyorum.

almanyanın gelişmiş ve doğru bir ülke olduğunu düşünüyorum.
    onlar gibi modern ve gelişmiş bir hukuk devleti olmak için bilim ve akıl öncülüğünü seçmemiz gerektiğini düşünüyorum.

bunun karşısında duran din sömürüsü ve şeriat yanlısı insanlardan nefret ediyorum. onların ülkenin gelişimi için öngördüğü yol bizi irana çıkarıyor ama bunu algılayamayacak kadar fanatik ve cahiller.

gelişim için 1. basamak kabul etmektir. ne olduğunu nerde olduğunu kabul edersen ne yapman gerektiğine dair çıkarım yaparsın.

burdaki ve dışardaki gibi ne olduğunu ve nerde olduğunu inkar edersen,
    meydana çıkıp amerikada ingilterede hızlı tren yok biz hayalleri gerçeğe çevirdik dersen ,
    almanyada insanlar açlık yaşıyor domatesi taneyle karpuzu dilimle alabiliyorlar pahalılıktan dersen ,
    bu ülkenin gelişiminin önündeki en büyük engel sen olursun. nefret etmemin de tek sebebi bu.

o bayrak benim düşünceme yakışıyor. ATATÜRK düşüncesine yakışıyor. bu ülke bu fikirler ile kuruldu.

senin avatarına da kertenkele yakışıyor. aramızdaki fark bu.

• Avatarım kertenkele ben hayvanı da insan kadar değerli ve saygı değer görürüm ve avatarım yapmaktan çekinmem.

Bir dini bir ırkı veya parayı parasızdan üstün görmem bu yüzden slogan simgeleri de önemsemem.

Almanyaya gitmiş olsan bile Alman olamamışsın ki hala gelip buralara karalamalarla uğraşıyorsun. Almanyada isen Alman ol orada yaşa ve oranın forumlarına katıl.

Ha orada fakir mülteci Türk gözüyle bakılırken buradan Almancı, paralı şanslı adam gibi değer biçilip pohpohlandığın için rahat ettiğini düşünüyor isen ne ala. Yine da Alman bayrağını koyman daha iyi.

Ayrıca Türkler kelimesinin yanına hemen yobaz, dindar, geri kafalılar gibi yakıştırmalar da ırkını terketmişlein dilinden düşmüyor nedense?

Sanki Almanyanın "Hristiyan Demokrat Birliği" merkez sağ pozisyonda bir Alman siyasî parti tarafından yönetildiğini bilmiyoruz.

Hıristiyan partisi başta ise dindar olmuyorlar ama bizde muhafazakar bir parti başta ise ne yobazlıkları kalıyor ne çomarlıkları. Bu tam bir ikiyüzlülük.

Ekmek yediği yerdir insanın vatanı, toprağın seninki orası benimki Türkiye.

Sırf sen oradan öyle görüyorsun diye de ekmek yediğim kaba pislemem.

• quote:

Avatarım kertenkele ben hayvanı da insan kadar değerli ve saygı değer görürüm ve avatarım yapmaktan çekinmem.

Bir dini bir ırkı veya parayı parasızdan üstün görmem bu yüzden slogan simgeleri de önemsemem.

Almanyaya gitmiş olsan bile Alman olamamışsın ki hala gelip buralara karalamalarla uğraşıyorsun. Almanyada isen Alman ol orada yaşa ve oranın forumlarına katıl.

Ha orada fakir mülteci Türk gözüyle bakılırken buradan Almancı, paralı şanslı adam gibi değer biçilip pohpohlandığın için rahat ettiğini düşünüyor isen ne ala. Yine da Alman bayrağını koyman daha iyi.

Ayrıca Türkler kelimesinin yanına hemen yobaz, dindar, geri kafalılar gibi yakıştırmalar da ırkını terketmişlein dilinden düşmüyor nedense?

Sanki Almanyanın "Hristiyan Demokrat Birliği" merkez sağ pozisyonda bir Alman siyasî parti tarafından yönetildiğini bilmiyoruz.

Hıristiyan partisi başta ise dindar olmuyorlar ama bizde muhafazakar bir parti başta ise ne yobazlıkları kalıyor ne çomarlıkları. Bu tam bir ikiyüzlülük.

Ekmek yediği yerdir insanın vatanı, toprağın seninki orası benimki Türkiye.

Sırf sen oradan öyle görüyorsun diye de ekmek yediğim kaba pislemem.

quote:

almanyada senin inancına karışıyorlar mı? almanyada hrıstiyan olmayanları dışlayın dostluk kurmayın diyorlar mı? elleri arkada çaprazlanıp öldürün diyorlarmı? hristiyanlığı terkeden öldürülmeli mi diyorlar?
    hayır.
    şeriatın istekleri bunlar.
    işbu sebepten ötürü Türkiyede istenen yobazlık ve çomarlık oluyor. onlarınki olmuyor.

quote:

Türkler kelimesinin yanına hemen yobaz, dindar, geri kafalılar gibi yakıştırmalar da ırkını terketmişlein dilinden düşmüyor nedense

ırk kavramına inanmıyorum. ben Türkiyeliyim. Türkiyeyi seviyorum. insanlarını sevmiyorum.

quote:

parayı parasızdan önemsiz görmek ortadoğu özelliğidir. rekabetçi toplumlarda mevcuttur.
    bugün Türkiyede bir avukat çıkıp temizlik görevlisi ile konuşurken onu ezebilir. her kademede siyasi/makam/mevki sahipleri başka yöntemlerle insanları ezebilir.
    onlarda durum farklı biraz. başbakan olsan adamın umrunda olmaz. adam zannedilmek için son model arablara binip son model telefona sahip olup son model evlerde oturmak onların hayat amacı değil bu yüzden.
    bisikletle işe gider gelir kimse dönüp yadırgamaz.

quote:

almanyada yaşamıyorum almanyaya gittim ve istediğim forumda takılma özgürlüğüne sahibim.
    ülkemin gelişimini bilim sanayi ve teknolojide görüyorum ve din eğilimi arttıkça biz bunun tersine koştuğumuz için bundan rahatsızlım ve bunu dile getiriyorum sadece.

quote:

bana kimse bir yerde mülteci gözü ile bakamaz aslına bakarsan , her zaman aranan bir insanım. ben Türk bayrağı koymak istiyorum müsaadenizle.
    ama size tavsiyem siz avatarınıza veya başka yere iran veya arabistan bayrağı koyun. onlar gibi olmak için kurulu ülkeyi bozmayı göze aldığınıza göre çok sevip bayılıyorsunuz sanırım.

quote:

Avatarım kertenkele ben hayvanı da insan kadar değerli ve saygı değer görürüm ve avatarım yapmaktan çekinmem.

bunu güzel yazmışsınız hakkınızı vereyim.cevap yok.

• ha bide yediğin kap diye bir şey yok.
    bir araba alırken 2 araba devlete haraç veriyorsan demek oluyor ki kimse sana bir bağışta bulunmuyor.
    bu ülkede haracımızı veriyoruz ve yaşıyoruz. tabiri caizse parayı basıp yaşıyoruz. o zaman yediği kap falan diye saçmalamaya gerek yok.
  • Okuma yazman yoksa tekrar yazayim 2 haftadir

2 haftada merak etme alabilecegin herseyi aldim parasini odedim neyin kac para oldugu belli yani

• Manyakmisin olum istanbulun gobeginde yasiyorum zaten

Gelin su berlinin sokaklarinda kopeklerle yatan insanlari gorun suriyelileri ararsiniz ha ayrica geceleri metroya inmeye korkarsin icip icip sana satasanlardan

Bak yemin ediyorum adam trende acti gozumuzun onunde cig et yedi millet kusuyordu.Adam bir hapsirdi agzindan bu yediklerini karsi siraya kadar gitti etler Allahtan kimse oturmuyordu karsida

Berlinden yaziyorum icleri curumus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasamak5656 -- 7 Şubat 2017; 16:26:6 >
  • quote:

Okuma yazman yoksa tekrar yazayim 2 haftadir

2 haftada merak etme alabilecegin herseyi aldim parasini odedim neyin kac para oldugu belli yani

sen ne iş yaptığını söylesen birader. laf salatası yapma burda.

istanbulda da gece metroda tecavüz ederler haber bile olmazsın ne anlatıyorsun sen.
  • Sanane birader

Yaptigim ise gore mi yorumlayacaksan

Gordugumuz seyleri soyluyoruz bos yapacaksan ikile

• quote:

Sanane birader

Yaptigim ise gore mi yorumlayacaksan

Gordugumuz seyleri soyluyoruz bos yapacaksan ikile

Bence sen burdan 3 kuruş para ile gittin fakir kaldın.

O yüzden soruyorum.

Yani orda işçi bir insan 1500-2000 euro kazanıyor.

6000-8000tl gibi bişey yapıyor.

Senin aylık 8.000 tl harcayabiliyorsan ve pahalı geliyorsa, dışarı çıkamıyorsan mesela ok diyelim.

Yoksa cebinde 50tl olmayan adama Türkiye de pahalı.

Mühendis doktor 5000euro üstünde kazanıyor ki o konulara girmiyorum üzülmeyelim.

• YouTube'un yorum kısmında, bizim millet kadar ahlaksız ve saygısız mesaj yazan başka bir millet daha görmedim. İnsanları vlog çekmekten soğutmuşlar.

Batum da ki bir youtuber, Murat Özün'e ithafen paylaşmış.

• Param olmasa neden almanyaya geleyim neden sifir telefon alayim kafaya bak

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.