Şimdi Ara

İyi izleyin avrupa batmış[GÜNCEL] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
22
Favori
46.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 0z0z

Alım gücü nedir?

Türkiye asgari ücret herşey dahil 1400 TL

Almanyada asgari ücret saati 8.84 euro. Aylık 270 saat çalışsa Türkiyedeki gibi 2.450 euro. Bu çıplak bir de aile çocuk başı yardımlar vs 3000 eurodan aşağı para giren aile olduğunu zannetmiyorum o da bir aileden sadece tek kişi çalışırsa. 1 euro= 1TL bile olsa aradaki farka bakar mısınız?

Bıdı bıdı bıdı

Müstehakız

orada çalışanda hakkını veriyor sonuç almanya oluyor.. senin gibi akşama kadar net başında bıdı bıdı yapmıyordur eminim.. müstehaksın..

herkes sistemden şikayetçi ama kimse kendisine bakmıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustf9

alkollü içecekler dışında herşey aynı.

içki maalesef ülkemizde ateş pahası, abartılı biçimde pahalı. devlet resmen üçte ikisini vergi olarak koyuyor. tekila kıbrıstada aynı 9-10 euro civarı bir fiyatı var...

diğer ürünlerin burada da bimde filan ucuz yollu bulmak mümkün. bir de almanya gibi ülkeyi bizimle neye göre kıyaslıyorsunuz onu çözemiyorum. dünyanın en ileri ve sanayileşmiş üç ülkesinden biri almanya. abd, japonya ve almanya gelir. adamların bir bmw sinin cirosu bir zamanlar türkiyede dönen paradan fazla idi.

bu kıyaslamaları yapmak yerine nasıl almanya gibi gelişiriz diye düşünmek lazım...

Devlet yöneticilerimiz Almanya'nın bizi kıskandığını iddia ettiği için kıyaslama yapma ihtiyacı hissedilmiş olabilir.
  • Daha (aDAM!) Almanca konuşmasını bile bilmiyor. Saçma sapan karşılaştırma videoları çekmiş. Bizim burdaki tatlı su balıkları da imrenmiş. Bir Allahın kulu da çıkıp sormamış kardeş ne kadar ev kirası veriyorsun ? 1300 euro ile geçiniyormuş. tamamen yalan...
  • hesap yanlış.
  • quote:

alkollü içecekler dışında herşey aynı.

içki maalesef ülkemizde ateş pahası, abartılı biçimde pahalı. devlet resmen üçte ikisini vergi olarak koyuyor. tekila kıbrıstada aynı 9-10 euro civarı bir fiyatı var...

diğer ürünlerin burada da bimde filan ucuz yollu bulmak mümkün. bir de almanya gibi ülkeyi bizimle neye göre kıyaslıyorsunuz onu çözemiyorum. dünyanın en ileri ve sanayileşmiş üç ülkesinden biri almanya. abd, japonya ve almanya gelir. adamların bir bmw sinin cirosu bir zamanlar türkiyede dönen paradan fazla idi.

bu kıyaslamaları yapmak yerine nasıl almanya gibi gelişiriz diye düşünmek lazım...

İlk önermenize katılmıyorum fakat sonundaki düşüncenize kesinlikle katılıyorum.

Boş şeylerle uğraşacağımıza nasıl onlar gibi oluruz, nasıl güçleniriz, ekonomik reformları nasıl yaparıza odaklanmak kesinlikle daha mantıklı ve en uygunu. Ama biz boş işler ve bize getirisi olmayan şeylerle meşgulüz genel olarak.

Not: Kişisel değil ülke anlamında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asdaqq

Daha (aDAM!) Almanca konuşmasını bile bilmiyor. Saçma sapan karşılaştırma videoları çekmiş. Bizim burdaki tatlı su balıkları da imrenmiş. Bir Allahın kulu da çıkıp sormamış kardeş ne kadar ev kirası veriyorsun ? 1300 euro ile geçiniyormuş. tamamen yalan...

Here sir, watch it! Aynen bu kafaya devam. Almanya kıskaniyi.

• bu adamın diğer videolarıda çok iyi. izlerken içim daralıyor nasıl bi ülkede yaşıyoruz diye. çok zor çok.
  • [Fe4R] kullanıcısına yanıt
    neyini kıskanıcam ztn ben almanyadayım. bilip bilmeden boş boş yorum yapıyorsun. al et fiyatları.. o rakamları 4 le çarp bakalım.

İyi izleyin avrupa batmış[GÜNCEL]
  • karlıtepe K kullanıcısına yanıt
    yahu sen bu kafayla doğru bilsen ne olur bilmesen ne olur?

almanya ile aynı mı olacaksın? neyini kıyas ediyorsun? neyin yanlış bilgisini veriyoruz?

tabi ki kat kat üstün olacak senden. bunları burada internette öğrenecek adam da hiç yaşamasın zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: t ulpa r

100 liralık aburcubur almış Türkiye'de alınır aynı fiyatlara.Et ve türevleri ucuz orada gerisi hikaye işe yarar aldığı birşey göremedim

abur cubur gida degil mi? hava civa mi? daha dakka 1 de cikardigi 6 pizza 50 tl marketlerde. haberin var mi. tekilaya falan girmiyorum.
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    yahu siz de benim gibi takip etmeyin siyaseti.

bugün onu derler yarın aynı masaya oturur birbirlerine iltifat ederler. siyaset değişik bir şeydir. düşünün geçen sene rusya ile savaşın eşiğindeydik bu sene kanka olduk.

devletin işine şeytanın aklı ermez boşverin kendi işinize bakın...
  • Adamların bir markası bizim toplam ihracatımız kadar ihracat yapıyor. Kucumsemek felan degil gercek bu malesef. Adamlar bizden ilerde bunun aksini iddiaa eden olamaz zaten. Varsa onun dunyadan haberi yoktur, ya da kotu niyetlidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yahu sen bu kafayla doğru bilsen ne olur bilmesen ne olur?

almanya ile aynı mı olacaksın? neyini kıyas ediyorsun? neyin yanlış bilgisini veriyoruz?

tabi ki kat kat üstün olacak senden. bunları burada internette öğrenecek adam da hiç yaşamasın zaten.

Daha turkce ne yazdigini hangi kelimenin ne ifade ettigini bilmiyorsun yazdiklarin birbiriyle celisiyor benim kafama laf atiyorsun kac yasindasin Allah bilir daha turkceyi duzgun ogrenememissin bu yasina kadar kendi ana dilini duzgunce ogrenemeyen sen asil bu kafayla herseyi bilsen bilip bilmedigin hersey hakkinda yorum yapsan ne olur? bir konuda tecrubeli isen sonsuza kadar konus saygim sonsuz deneyimsizsen konusma milleti yanlis yonlendirme veya kanitli konus her insan her konuyu bilmek zorunda degil sen hala konunun ana noktasini anlamamissin,demek istedigimi anlamamissin hala almanya bizden zaten gelismis diyorsun yok tavuk diyorsun.Hadi kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Alım gücü nedir?

Türkiye asgari ücret herşey dahil 1400 TL

Almanyada asgari ücret saati 8.84 euro. Aylık 270 saat çalışsa Türkiyedeki gibi 2.450 euro. Bu çıplak bir de aile çocuk başı yardımlar vs 3000 eurodan aşağı para giren aile olduğunu zannetmiyorum o da bir aileden sadece tek kişi çalışırsa. 1 euro= 1TL bile olsa aradaki farka bakar mısınız?

Bıdı bıdı bıdı

Müstehakız

orada çalışanda hakkını veriyor sonuç almanya oluyor.. senin gibi akşama kadar net başında bıdı bıdı yapmıyordur eminim.. müstehaksın..

herkes sistemden şikayetçi ama kimse kendisine bakmıyor..

Yazdıklarımda sistemden şikayet yok

Sadece matematik hesabı yaptım

Bıdı bıdıyı sisteme karşı olanlarla sistemi savunanlar siyaseten yapıyor aralarında zaten sizler gibi

Gerçekler ve matematik hesabı ağır mı geldi?

• İnanmayın onlara yalan söylüyorlar. R.T.E ne diyorsa odur. Hükümetimiz çok iyi seni başkan yaptıracağız, uzaya borrrrr ile uçacağız.. Ekmek arası borları yok. Amerika kıskanıyor bizi. Hüloğğğğğ....
  • quote:

yahu siz de benim gibi takip etmeyin siyaseti.

bugün onu derler yarın aynı masaya oturur birbirlerine iltifat ederler. siyaset değişik bir şeydir. düşünün geçen sene rusya ile savaşın eşiğindeydik bu sene kanka olduk.

devletin işine şeytanın aklı ermez boşverin kendi işinize bakın...

Türkiye'de siyaseti takip etmeden olmaz. Siyasetçilerin her sözü bizim yaşamamımızı etkiliyor.
  • bunlar fasa fiso 3. havalimanı olunca almanya ikiye bölünecek tekrar rte süper dünya 5ten büyüktür
  • quote:

Orijinalden alıntı: parola18

biri şu adama türkiyenin gelişmekte olan ülkeler kategorisinde olduğunu, almanyanın ise gelişmiş ülkeler kategorisinin ilk 3 ünde yer aldığını hatırlatsa ya la bi.

bizde isterük 1 öroya yiyelim içelim. ama ortada gerçekler var. öyle bir gecede gelişemeyeceğimize göre çalışıp onlar gibi gelişmiş bir ülke olursak en azından bizden sonrakiler hayatını yaşar.

olm imkanı olan gitsin orada yaşasın hayatını. herifin dediği gibi mantıklı düşünün. bizim jenerasyon bu ülkenin gelişmiş ülke olduğunu ya bastonla yada mezarda görür.

ondan vergi alma bundanda alma ee nasıl dönecek çarklar.
    herşeyin başı sanayii

Bu adam bu tür videoları zaten ''Avrupa batmış, Türkiye'nin ekonomisi Avrupa'ya 5 basar'' deyen en hafif tabirle düşük zekalı kişilere bir şeyler anlatmak için çekiliyor.Yoksa tabiki Almanya gibi bir ülkeyle ülkemizi kıyaslamak abes.
  • Ayrıca şöyle bir durum var adamlar 100 euro kazanmak için bizim 100 tl kazanmak için çalıştığımızdan çok daha az çalışıyor.

Tıp okuduğum için doktorluktan örnek vereceğim. Ayrıca Amerikaya taşınmayı düşündüğüm için orayla kıyaslayacağım. Ben orada doktor olsam 2 sene içinde en kral arabamı, (ferrari, lamborghini, rr vs.) evimi, eşyalarımı, onu, bunu her şeyi alırım. Ama burada aynılarını almak için 20 sene çalışmam gerekiyor. 2 sene de hiçbirini alamıyorum. Eğer almak istersem, 2 senede, onların 1 ayda kazandığı parayla aldığı arabayı alabiliyorum.

(Not: Babam da doktor olduğu için Türkiyedeki kazandığım parayı onun kazandığına göre yazdım.)

Edit: Yazmadan geçemeyeceğim. Bakın sadece BU durum bile ülkemizin ne kadar kötü yönetildiğine işaretken bunun üstüne üretimimizin olmaması, terör, yanlış kararlar, (suriyeliler) kandırılmalar, (fetö) kötü yollar, her şeyin pahalı olması, her gün artan olağanüstü vergiler, yaşam güvencesinin olmaması, bizim vergilerimizle yapılan köprünün paralı olması, her gün kötüye giden iğrenç ekonomi, 3 sene önce dolar 2 iken şuan 4 e kafa tuttu. Her şeye her zaman zam, haberleri her açtığımızda 1 tane bile iyi haberle karşılaşmamamız, rezalet altyapı, iğrenç internet, çok çok kötü eğitim sistemi...

Bu durumlar çoğaltılabilir. Ve hala nasıl ve neden oy verebilirler benim aklım cidden almıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roxio -- 28 Ocak 2017; 20:49:13 >
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Bencede avrupa batmış. Ama insanlık olarak. Dün italyada 22 yaşında bi genç suda can çekişirken millet aval aval izliyor. La bi taneside bi çaba gösterir bişey yapar.

Neyse ne diyordum ben heh sanayii 😊

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.