Şimdi Ara

İyi adamlar yalnızlıktan ölüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iyi kadınlarsa,
    kötü adamların balkonlarından,
    yeryüzüne bakarken.

demiş Dostoyevski.

Not: foto görünmedi bende.
  • bu doğru aga
  • Sözde o "iyi kadınlara" müstehak lol.
    Kötüyü tercih eden nasıl iyi oluyor ?
  • iyilikten kastın ne ? sünepe olmak mı ? önce ona karar ver , eğer sünepelikse yalnız olmaya alış .Bilim adamlarına bak onlar gerçekten mütavazi ve iyi biriler.Mesala aziz sancar , adam çok mütavazi konuşyor , yaptığı iyilikler sayılamayacak derecede , tavsiyem herhangi bir hastahanenin acil servisine git.Şükretmesini öğren ve kalkıp bir işle uğraş boş kalma.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maladaptive daydreaming -- 16 Ağustos 2018; 14:19:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maladaptive daydreaming

iyilikten kastın ne ? sünepe olmak mı ? önce ona karar ver , eğer sünepelikse yalnız olmaya alış .Bilim adamlarına bak onlar gerçekten mütavazi ve iyi biriler.Mesala aziz sancar , adam çok mütavazi konuşyor , yaptığı iyilikler sayılamayacak derecede , tavsiyem herhangi bir hastahanenin acil servisine git.Şükretmesini öğren ve kalkıp bir işle uğraş boş kalma.

Edit:imla
    Ne alaka sünepelikle? İşiniz gücünüz insanları ezmeye çalışmak. Acildekileri görünce bizim üzüntümüz üzüntü olmaktan çıkıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SÜNEPELER TAKİPLEŞİYOR

• Saçmalık. Gerçekten Herkes hak ettiği hayatı yaşar. Herkes layığını ve niyetine göre eşini bulur. Ben bu söze inanmıyorum.

Kendinize yakışanı yapın. Kendinize yakışan hayatı yaşayın.

• Sana göre iyi adam nedir, kötü adam nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Sana göre iyi adam nedir, kötü adam nedir?
    Elinde olmayan sebeplerden dolayı karı kız peşinde koşamayan, haksız durumda hakkını savunamayan, otoriteye sahip olmadığı için insanlar tarafından hor görülen kişilere iyi insan deniliyor(muş)

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Çocuk yaşlarda tecavüze uğrayan bi insanın hakettiği hayat bu o zaman ? Yada efendi usturuplu yolunda giderken zilzurna sarhoş bi insanın hayatına mal olduğu o insan o ölümü haketmiş oluyor öyle mi ? Hayat insana her zaman seçim şansı vermez. Bazı şeyler iraden dışında gelişir. Hayatını değiştirebilecek
    bazı şeyleri hayatın ne bok olduğunu anlayamayacak yaştayken yaşarsın bazen. Niyetin sevmek çok güzel bi yuva kurmak olabilir ama bunun sonucunda ihanete de uğrayabilirsin niyetine göre eşte bulamazsın yani her zaman. Edebiyat yapmak için içi boş laflar yazmayın kurusıkı tabanca gibi sağa sola sıkıyosunuz ama içi boş... Kendine yakışanı yaparak yaşaman hakettiğin hayatı yaşayacağın anlamına gelmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saykunn

Çocuk yaşlarda tecavüze uğrayan bi insanın hakettiği hayat bu o zaman ? Yada efendi usturuplu yolunda giderken zilzurna sarhoş bi insanın hayatına mal olduğu o insan o ölümü haketmiş oluyor öyle mi ? Hayat insana her zaman seçim şansı vermez. Bazı şeyler iraden dışında gelişir. Hayatını değiştirebilecek
    bazı şeyleri hayatın ne bok olduğunu anlayamayacak yaştayken yaşarsın bazen. Niyetin sevmek çok güzel bi yuva kurmak olabilir ama bunun sonucunda ihanete de uğrayabilirsin niyetine göre eşte bulamazsın yani her zaman. Edebiyat yapmak için içi boş laflar yazmayın kurusıkı tabanca gibi sağa sola sıkıyosunuz ama içi boş... Kendine yakışanı yaparak yaşaman hakettiğin hayatı yaşayacağın anlamına gelmez.
    ok

Cevap verebileceğini zannetmiyodum zaten

• Ezik avuntusu dostoyevski karakterleri gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saykunn

Cevap verebileceğini zannetmiyodum zaten
    kendinize aksiyon macera saldirmak için yer ariyorsunuz. benim agzimdan çocuk yaşta tecavüze ugrayanlarla ilgili veya yolda yürürken zilzurna sarhosun sakat biraktigi bir adamla ilgili herhangi bir kelime gördün mü ? yani benim senin anlaman için bütün istisnai durumlari yazmam mi gerekiyor buraya.

“Saçmalık. Gerçekten Herkes hak ettiği hayatı yaşar.”

O zaman bu şekilde genelleme yapmayacaksın. Bişey yazarken ne anlam ifade ettiğini biraz düşün. Burada iki cümle yazıp seninle tartıştım diye benim hayatın renklenmiyo rahatsız oldum ki yazdım.

• Burda hayattaki tek amacı forumda millete sallamak olan insanlar Dostoyevski'yi eleştirmeye çalışıyor

• ilk defa kız arkadaşı olanlar ezik avuntusu falan yazmış
  • Ezik avuntusu vs diyor bazı arkadaşlar, dostoyevskiyi eleştirenler de var saygı duymak lazım. Lakin bu sözün doğruluk payı bence ağır basıyor. Sebebi iyi insanlar gerçekten kendileriyle anlaşabilen insanlar ister, sırf güzel olduğu için veya sırf kız veya erkek arkadaş edinebilmek için sevgili yapmaz. Sizin dediğiniz tüm gün evde malum işi yapan tayfadan bahsetmiyorum. Gerçekten böyle az ama öz bir grup insanın var olduğunu düşünüyorum. Karşısına aldığı insana güvenmeyi, kendi hissetiklerini ona yansıtabilmeyi uman insanlar var. Ve bu söylediğim tarz insanlar çoğu zaman istediklerini bulamıyor, bu yüzden yalnız kalıyor. Bunu asosyal veya yıkık olmakla bağdaştırmak çok yanlış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunceyhan -- 19 Ağustos 2018; 1:51:22 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.