Şimdi Ara

IV.Murad (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca Kanunıden sonra padısahlar artık ordu basında sefere cıkmamaya baslamıs cıkanda savas meydanında ter akıtmamıstır lakın IV.Murat bağdat onlerınde cengaverler gıbı savasıp destan yazmıstır

Ilgınçtırkı tutun ve alkolu yasaklatmıstır ve ıstanbulda bu kural yuzunden bınlerce kelle gıtmıstır ama kendısının fazla kullanması nedenıyle hastalıga yakalanmıstır ve vefat etmıstır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7 km ok atması bariz abartı , ayrıca kırılmaz denilen kalkanı 2 kez nasıl kırmış , bir kere kırdınmı artık o kırık zaten sonra yenisini yaptırıp bi dahamı kırmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 23 Temmuz 2013; 3:07:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitlikarınca

Bizim tarihçi de genç osmanın çocukluğunda, karşındaki bi adamın elleriyle birinin göğsünü yarıp kalbini aldığını söylerdi...

Ben osmanın olumunu Tarıhın arka odası adlı programda canlı yayında murat bardakcıya e posts atarak sormustum ve net bır sekılde cevap verdı.Gunumuzde kabrı acılmıs ve ıncelenmıstır dedı ve kellesının koptugu belırlendı onun harıcınde tecavuz ıskence vb vb efsaneler yalanlandı ama ılk kez padısahın kellesı gıttı

• quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

7 km ok atması bariz abartı , ayrıca kırılmaz denilen kalkanı 2 kez nasıl kırmış , bir kere kırdınmı artık o kırık zaten sonra yenisini yaptırıp bi dahamı kırmış

simdi baktimda kirmamis ok la delmis kirmis olsa dahi ilk kirdiginda ikiye kirilir sonra diger parcalarida kirabilirsin kalkan dedigin kucuk birsey degilki nerdeyse tum vucudu korur

• quote:

Orijinalden alıntı: LusT

quote:

Orijinalden alıntı: mavikann

hocam herşeyi bırak giydiği zırhı görmeye git senle ben girerirz kollar boşta kalır

84 kiloyum ben yayi sergileniyormus goren oldumu acaba

Hocam bende 75 kloyum öle düsün o ok olayı falan abartı ama kuvvetler abartı deil bence

cünkü zamanın askerleride öyle bir yeni ceri ata tokat atınca at takla atıyormuş ortalama (kuvvetlı);

topkapıda ben gidip gördüm tavsiye ederim bi 30 tl ücreti var ama iceri girişin müze kartı cıkartıyosun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LusT

quote:

hocam herşeyi bırak giydiği zırhı görmeye git senle ben girerirz kollar boşta kalır

84 kiloyum ben yayi sergileniyormus goren oldumu acaba

Hocam bende 75 kloyum öle düsün o ok olayı falan abartı ama kuvvetler abartı deil bence

cünkü zamanın askerleride öyle bir yeni ceri ata tokat atınca at takla atıyormuş ortalama (kuvvetlı);

topkapıda ben gidip gördüm tavsiye ederim bi 30 tl ücreti var ama iceri girişin müze kartı cıkartıyosun

İstanbula yolum duserse gezerim insallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Yenijerry

quote:

Bizim tarihçi de genç osmanın çocukluğunda, karşındaki bi adamın elleriyle birinin göğsünü yarıp kalbini aldığını söylerdi...

Ben osmanın olumunu Tarıhın arka odası adlı programda canlı yayında murat bardakcıya e posts atarak sormustum ve net bır sekılde cevap verdı.Gunumuzde kabrı acılmıs ve ıncelenmıstır dedı ve kellesının koptugu belırlendı onun harıcınde tecavuz ıskence vb vb efsaneler yalanlandı ama ılk kez padısahın kellesı gıttı

Yanlış anladın.
    Osman çocukken bi paşa veya neyse önemli bi adam, başkasının kaburga kemiklerini açıp kalbini çıkartmış. Adam canlıyken. Osman da bunu.görmüş.

• Öz anneye işkenceli ölüm

IV.Murat 4 kardeşini öldürdükten sonra, öldürülecek
    akraba bulamayınca annesi Kösem Sultan’ı işkence ederek
    öldürttü.

IV.Murat’ın yerine geçen IV.Mustafa ise III.Selim’i
    öldürdü. Cesedi kazıklara çakarak yaban hayvanlarına yem
    yaptı.

www.circassiancenter.com/cc-turkiye/arastirma/0110_osmanlida_olum_coktur.htm

Adam cokta masum degilmis yani ..

• quote:

Orijinalden alıntı: mami_24

7 kilometre nedir yaa

atıyor işte arkadaş bence sorun yok
  • quote:

Doğrudur,kendisi padişahlar arasında en sporcu niteliğe sahiptir.Bununla ilgili bir sürü belge vardır...

Hatta yeniçerilerin en azıttığı dönemlerde padişahlık yapmıştır,bir gün maiyetiyle birlikte istanbul sokaklarında gezerken bir yeniçerinin kendisine uygunsuz tavırları yüzünden,kılıcıyla tek vuruşta ikiye bölmüştür (bu olay birçok kaynakta vardir)

Ve iran şahi muradin sporcu kimligini bildiginden ona germesi ve kurmasi cok zor yay yollamistir sarayda kimsese kuramamis ve ilerde sadrazami olacak kemankeş paşa kurmus ve padisahin gozune girmistir
    "Bu da padişah olacakta bizde göreceğiz" olayı mı? Bir de atıyla birlikte ikiye ayırdığı söylenir, doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzy_carpe

Öz anneye işkenceli ölüm

öldürttü.

yaptı.

Palavra muraddan sonra tahta ıbrahım gectı,senın dedıgın padısahlar muraddan 250 yıl sonra dogmustur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Compassion

quote:

Doğrudur,kendisi padişahlar arasında en sporcu niteliğe sahiptir.Bununla ilgili bir sürü belge vardır...

Hatta yeniçerilerin en azıttığı dönemlerde padişahlık yapmıştır,bir gün maiyetiyle birlikte istanbul sokaklarında gezerken bir yeniçerinin kendisine uygunsuz tavırları yüzünden,kılıcıyla tek vuruşta ikiye bölmüştür (bu olay birçok kaynakta vardir)

Ve iran şahi muradin sporcu kimligini bildiginden ona germesi ve kurmasi cok zor yay yollamistir sarayda kimsese kuramamis ve ilerde sadrazami olacak kemankeş paşa kurmus ve padisahin gozune girmistir
    "Bu da padişah olacakta bizde göreceğiz" olayı mı? Bir de atıyla birlikte ikiye ayırdığı söylenir, doğru mu?

Muradın o şekılde oldurdugu tamamıyle dogru ama yenijerry ne yaptı hatırlıyorum buna sebep olucak.

• quote:

Orijinalden alıntı: matthew__

quote:

Orijinalden alıntı: mami_24

7 kilometre nedir yaa

atıyor işte arkadaş bence sorun yok

Bu sallamasyondur ama dünya tarihinde yayı en uzak mesafeye atan tozkoparan ıskender adlı osmanlı askerıdır.(800-850 metre).

• 7km nedir abi Barrett bile gitmez o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Üsküdarı Geçen Atlı

7km nedir abi Barrett bile gitmez o kadar.

Nickinin anlamının nerden doğduğu biliyormusun :D

• Taktiniz 7 km ye ha tamam yalanmis fiziksel guce ne diyonuz ati ustundeki askerle birlikte ortadan ikiye bolmus mesela

• quote:

quote:

Hayir

• quote:

quote:

Hayalarının sıkıldığı rivayet edilir.
  • quote:

quote:

quote:

Hayir

Yazsana bi googla merak ettim bende :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozzy_carpe

Öz anneye işkenceli ölüm

öldürttü.

yaptı.

Palavra muraddan sonra tahta ıbrahım gectı,senın dedıgın padısahlar muraddan 250 yıl sonra dogmustur.

Kronojik sira o kaynakta oyle geciyor ama baska yerde ..

17- IV. Murat (1623-1640) 11 yaşında padişah oldu.
    Kardeşleri Süleyman, Beyazıt ve Kasım’ı öldürttü. 6
    Sadrazam öldürttü.

18- I. İbrahim (1640-1648) (Deli İbrahim), Şehzadelik
    dönemini Topkapı Sarayı’nda, demir kapılar arkasında, kafes
    içinde yaşayan padişahlardandır. Başkalarının kararı ile
    devrildi.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.