DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
İTÜ uçak müh. mi ODTÜ havacılık ve uzay mı?
62
Cevap
4
Favori
22.424
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> İTÜ uçak müh. mi ODTÜ havacılık ve uzay mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      780 Mesaj
      30 Nisan 2010 12:54:02 Konu Sahibi
      Merhaba herkese. Malum bugün YGS sonuçları açıklandı. Benim de sıralamam yaklaşık 5800 civarı. Pek iyi olmasa da istediğim bu iki bölümede girerim heralde. (İnşallah) Size sorum bu iki bölüm arasında hangisi iş olanakları ,eğitim vb daha iyi? Siz olsanız ne seçerdiniz. Okulum izmir fen lisesi. Bide ODTü de sanırım dersler makine ile ortakmış(yani çoğu) . İtüde de aynı mı? Ne farklar var? Mezunlar neredesiniz?

|
      |

• Binbaşı
      1587 Mesaj
      30 Nisan 2010 13:01:55
      şehir farkıyla İTÜ
      |
      |

• Binbaşı
      1305 Mesaj
      30 Nisan 2010 13:21:20
      daha lys ye girmeden girceğine emin olmamak lazım insanlık hali herşey olabilir
      |
      |

• Binbaşı
      1160 Mesaj
      30 Nisan 2010 13:52:51
      İTÜ uzay konusunda daha etkin gibi duruyor, geçen günlerde NASA ise anlaşma imzaladılar ve tabi NASA kaynakları vs. İTÜ'ye açıldı, ayrıca ilk, tamemen Türk yapımı uyduyu tasarlayanlar da yine İTÜ Uzay'dan (link
      ). Bir ODTÜlü olarak benim şahsi görüşüm İTÜ'nün uzay konusunda daha aktif olduğu. Ama tabi ki ODTÜde küçümsenecek bir yer değil

Bence her iki bölüm ile de iletişim kur, hatta imkanın varsa oradaki öğrencilerle görüş, en sağlıklısı böyle olur.
      |
      |

• Binbaşı
      1374 Mesaj

iOS Beta Tester
      30 Nisan 2010 14:06:53
      benim ilk hedeflerimdendi itü uçak kısmet olmadı.
      Bölüm olarak ikiside aynı bir fark yok sanırım.

Odtü de okuyan bir arkadaş vardı sanırım forumda ona sor.Birde bu sene odtüyü gezerken biri buralarda bi havacılık mühendisliği var hala yerini tam bilene rastlamadım demişti
      |
      |

Rüzgar ve Güneş başta olmak üzere yenilenebilir enerji sorularınızı sorabilirsiniz.

Kardeş kardeşi öldürmedikçe savaş yoktur.
    • Teğmen
      208 Mesaj
      30 Nisan 2010 15:04:13
      Neden uçak mühendisi olmak istiyorsun ?

Uçak mühendisi olursan sadece THY gibi havacılık şirketlerinde çalışabilirsin, iş imkanın çok kısıtlı olur.
      Halbuki Makina veya Elektrik/Elektronik Mühendiliği okursan hem THY gibi havacılık şirketlerinde Uçak Mühendileri ile aynı işi yaparsın, aynı maaşı alırsın, ama ufkun ve iş imkanların sadece THY ile sınırlı kalmaz, her türlü sanayi kuruluşunda çalışabilirsin. THY'ndan tanıdığım çok Mühendis var (çoğu Makina veya Elektrik Mühendisi) onun için bunu çok emin olarak ve bilerek yazıyorum.

Uçak Mühendisliğinin insanı etkileyen bir adı var kabül, ama bence adından çok işlevine bak.
      Makina Mühendisi, THY'nda rahatlıkla mühendislik yapabilir, ancak uçak Mühendisi mesela Arçelik'te veya Mercedes'te çalışamaz !

İyi düşün..

• Yüzbaşı
      780 Mesaj
      30 Nisan 2010 15:16:41 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: TIME BANDIT

daha lys ye girmeden girceğine emin olmamak lazım insanlık hali herşey olabilir

O yüzden inşallah dedim zaten tabiki herşey olabilir bunun farkındayım. Allah kısmet eder de bi aksilik çıkmazsa istediğim yerler bunlar.

quote:

Orijinalden alıntı: Meraklı Insan

Neden uçak mühendisi olmak istiyorsun ?

Uçak mühendisi olursan sadece THY gibi havacılık şirketlerinde çalışabilirsin, iş imkanın çok kısıtlı olur.
      Halbuki Makina veya Elektrik/Elektronik Mühendiliği okursan hem THY gibi havacılık şirketlerinde Uçak Mühendileri ile aynı işi yaparsın, aynı maaşı alırsın, ama ufkun ve iş imkanların sadece THY ile sınırlı kalmaz, her türlü sanayi kuruluşunda çalışabilirsin. THY'ndan tanıdığım çok Mühendis var (çoğu Makina veya Elektrik Mühendisi) onun için bunu çok emin olarak ve bilerek yazıyorum.

Uçak Mühendisliğinin insanı etkileyen bir adı var kabül, ama bence adından çok işlevine bak.
      Makina Mühendisi, THY'nda rahatlıkla mühendislik yapabilir, ancak uçak Mühendisi mesela Arçelik'te veya Mercedes'te çalışamaz !

İyi düşün..

Amacım THY kapağı atıp orda kalmak değil. Uçak tasarımı ve her türlü simulasyon uygulamaları konularına çok ilgim var. Bilgisayarda tasarım ve 3D modelleme programlarında da fena sayılmam. İstemediğim tek şey uçak mühendisliği okuyup beyaz eşya gibi bana uymayan bir işte çalışmak. Bu yüzden soruyorum çalışma alanlarını. Yani İTÜ uçak müh. den mezun biri ile ODTÜ havacılık ve uzaydan mezun biri arasında ne farklar olur? İş bulmada öncelik ODTü de midir? Hangisinin araştırma ve lab. şartları iyidir? Aranızda mezun ya da okuyanları tanıyan varsa isim verebilr mi? PM den ulaşıp soru sorarım. Teşekkürler...
      |
      |

• Yüzbaşı
      780 Mesaj
      01 Mayıs 2010 00:09:46 Konu Sahibi
      Up in the air
      |
      |

• Binbaşı
      1914 Mesaj
      01 Mayıs 2010 00:49:05
      itü nün kampüsü çok kötü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      5410 Mesaj
      01 Mayıs 2010 13:00:49
      odtüye gel de kampüs gör
      |
      |

• Yüzbaşı
      780 Mesaj
      05 Mayıs 2010 22:46:40 Konu Sahibi
      Ya sadece kampüste hayat geçmez ki sıkılır insan
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      05 Mayıs 2010 22:56:28
      Üniversite ve eğitim farkıyla ODTÜ diyorum.
      İkisinde de okumuyorum ama gerçekten detaylı bir araştırma yaptım bu iki okul arasında.
      |
      |

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

Bir hayalin varsa onu korumalısın. İnsanlar kendi yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylemek isterler. Eğer bir şey istiyorsan, onu elde etmelisin. Nokta!
    • Yüzbaşı
      692 Mesaj
      07 Mayıs 2010 08:15:34
      ben de odtüyü öneririm.
      ama ben de bir soru sorucam sana kusra bakma ifl nasıl biryer? eğitimi falan nasıl? birde, ilk 600-700 den öğrenci alan bir okul için düşük bir sıralama değilmi bu :S yanlış anlama lütfen.
      |
      |

• Teğmen
      187 Mesaj
      07 Mayıs 2010 08:56:52
      Eğer gerçekten istiyorsan uçak yaz. İtü mü odtü mü dersen farketmez bence. Uzaya bulaşma burda uzayda okuyan ve 8 seneden beri istemedn gdip gelen arkadaşım var.
      |
      |

• Çavuş
      86 Mesaj
      07 Mayıs 2010 13:36:59
      Yorumlara bak yarabbim
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      07 Mayıs 2010 22:44:40
      quote:

Orijinalden alıntı: BU KONU BENİ AŞAR

Yorumlara bak yarabbim

Hayırdır hocam neden böyle bi yorumda bulundunuz?
      |
      |

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

Bir hayalin varsa onu korumalısın. İnsanlar kendi yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylemek isterler. Eğer bir şey istiyorsan, onu elde etmelisin. Nokta!
    • Çavuş
      86 Mesaj
      08 Mayıs 2010 11:57:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Özgür

Alıntıları Göster

Hayırdır hocam neden böyle bi yorumda bulundunuz?

Çoğu kişi bilmeden atıp tutmuş yahu
      Mesela uçak mühendisi yalnızca THY 'de çalışacak diye bir kanun mu var ?
      İsterse sanayi robotu yapar isterse motor üretir.
      Disiplinlerarası mühendisliktir Aerospace Engineering ; elektrik elektronik devreler makine parçaları içten yanmalı motorlar böyle daha bir sürü ders var ...

http://www.uubf.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=2497

Burada dersler mevcut.
      |
      |

• Yüzbaşı
      732 Mesaj
      08 Mayıs 2010 16:05:13
      bende odtü derim kendini sıkarsan odtüden belki tai ye bile girebilirsin boru degil tai
      |
      |

Peh...
    • Yüzbaşı
      780 Mesaj
      10 Mayıs 2010 22:40:50 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: oviedo

ben de odtüyü öneririm.
      ama ben de bir soru sorucam sana kusra bakma ifl nasıl biryer? eğitimi falan nasıl? birde, ilk 600-700 den öğrenci alan bir okul için düşük bir sıralama değilmi bu :S yanlış anlama lütfen.

İFL şöyle bir yer: Bir iki hoca dışında pek elle tutulur hocası olmayan, buna rağmen yazılılarda çoğunlukla sınır tanılmayan ve her sınavında "n" tane olimpiyat sorusu olan bi yer. Yeri fena değildir ege ün. kampüste. Sıralama konusunda haklısın ben İFL girerken türkiye 250. olmustum ama 5000 kusuruncu çıkyorum. Hata benim mi okulun mu aslında artık hiç önemi yok. Çünkü 1. olsaydım da seceğim bölümler aynı olurdu. O yüzden çok da kafama takmıyorum.

Benim odtü ile ilgili tek çekincem bizim okulun devamı gibi olması olur Bizim okul ömrümü yedi çünkü
      |
      |

• Onbaşı
      33 Mesaj
      10 Mayıs 2010 23:06:29
      kampüs ve marka farkıyla odtü...
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtımı
SEO
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,500
1.2.160

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.