Şimdi Ara

İTÜ PROFICIENCY İÇİN TAVSİYELER (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
5
Favori
10.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam. Peki hazırlığı yarım dönemde geçmek mümkün mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İTÜ PROFICIENCY İÇİN TAVSİYELER

Peki şu an sonuçlar falan açıklanmadı üniversite kaydımız yok ama ayın 28'ine kadar başvurun deniliyor.
    Ne yapacağız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yestoall

Peki şu an sonuçlar falan açıklanmadı üniversite kaydımız yok ama ayın 28'ine kadar başvurun deniliyor.
    Ne yapacağız?
    ben de anlamadım bu yüzden girmeyi pek düşünmüyorum ama sonucu ne oluyor bilmiyorum

• yestoall kullanıcısına yanıt
    Güncel.
  • quote:

Ne yapacağız?
    Güncel.

• yestoall kullanıcısına yanıt
    o tarihler tekrar güncellenir merak etmeyin. itü muafiyet sınavında hiç zorlamıyor merak etmeyin.

Bu arada DEU muafiyet sınavı ile ilgili bilgisi olan var mı?
  • hcnani kullanıcısına yanıt
    O zaman sınavın da ileri alınması gerekmez mi?
  • quote:

Ne yapacağız?
    Hocam bugün aynı mesajı ben de başka bir konuda attım sonuçlar 28'inden önce açıklanacak galiba.Ama itirazların kabulü de 28 Ağustos'taymış bu da öncesinde açıklanamaz mı demek oluyor?Bir çıkmaz var gibi bu noktada.

• quote:

O zaman sınavın da ileri alınması gerekmez mi?
    ben tekrar güncelleneceğini düşünüyorum dostum dediğim gibi, ona müteakip ileri alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeCluse

Bence hazırlık geçilmemeli. Hayatından kazanacağın 1 sene de birçok dostluk kaybedeceksin. Üstüne Maçkada okuyamayacaksın. ITU'nün hazırlığına sallayanlara bakma öyle çokta kolay değildir sınavı. A2 ile arkadaşı geçmiş sözde. Böyle saçmalık mı olur
    İngilizcem iyi ama sırf çevre için okunur mu bilmiyorum. Napayım sizce, muafiyete girmeyip ocak prof.una mi girsem?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lil Peep L kullanıcısına yanıt
    ingilizcen çok iyiyse derslere katılım sıkıcı olabilir

En iyi kurun ders saatleri nasılmış buna göre karar ver

Onun dışında 1 sene dinlemek, gezip tozmak için güzel olabilir

• Iapeteus I kullanıcısına yanıt
    a1 - a2 - b1 - b1+ diye ayrılıyor sınıflar ve seviye olarak en iyi 2 kurdaki öğrencilerin ortalaması 60 in altina düşmezse ve devamsızlıktan kalmazsa ocak ayında yapilan sinava girebiliyor. Geçtiğimiz sene içerisinde yapilan bir değişikliğe göre de a2 kurundaki öğrenciler 80 ortalamayi geçerse ocaktaki sınava girebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Internetteki testlerde b2-c1 seviyesi çıkıyor. İTÜde en yüksek kur b1+ . B1 ve B1+ haftalık 20 saat ders var. 8 saat dinleme-konuşma 4 saat de yazma var. Bence gayet makul ders saatleri, günde 4 saat.

Bilgisayar mühendisliği yazdım ama 2 senedir bilgisayar kullanmadım o doğru dürüst. Önceden ufak websiteleri olsun,hesap makinesi olsun yazıyordum ama hiç profesyonel olarak yazılım çalışmadım. Bu sene onu da yapmayı düşünüyorum. Bir de oyun oynamayı da özledim haklı olarak ,ilk kez doğru düzgün bir bilgisayarim olacak.

Sırf oyun-pc düşünmüyorum tabi. Hem çevre olsun, İstanbul'u tanımak, konserler, söyleşiler,spor hepsini yapmayı düşünüyorum. Tabi çoğu kişi böyle başlıyor sonra yatış moduna geçiyor :D.

Maddi yönden bir sıkıntım yok,tabi 25 yaşında mezun olmak istemem ama ailem karşılayabilir. Bunca yazdığım şeye göre sizin görüşünüz ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Alim sen neler yaptın hazırlıkta?
    Hocam sizin İTÜ kesin geliyor mu?
    durumun uygunmuş keyfine bağlı yani ister oku ister okuma

okumadan direkt geçersen direkt derslerin içine girince, keşke okusaydım biraz dinlenseydim diyebilirsin, bu nedenle okuyabilirsin

İstanbula alışmak etkinliklere söyleşi konser ... için çok iyi olabilir

Okuyabilirsin yani, yanlız olmayacaksın senin gibi dinlenmek için, başka aktiviteler yapmak için hazırlık okuyanlar olacaktır

Diğer bir yandan 1 sene derslerden falan uzaklaşınca ilk sene biraz zor olabilir diye düşünüyorum kendim bu sene 1. Sınıfa geçeceğim bu sene hazırlık okudum ama olu zamanı kulüp, muhabbet, arkadaşlarla takılma vb derken çalışmamışım, yaz okulunda ingilizce çalışıp henüz sınavı geçtim

@uchihagaeshi

Yukarda yazdım, hallettim çok şükür

İngilizceyle arası olmayan birinin çalışmaması saçmalıkmış, arkadaşım çalışmıyordu ama hep dizi film vb izliyordu ordan helletmişti sınavı

Hazırlık güzeldi, ama bizim kampüsün konuma bana göre kötü olduğundan hoşlanmadım. Kafa dinlemelik , ders dışı aktivitelerden istediğini yapmalık güzel zamandı

Sırf çevre için kesinlikle okunur. Üniversite yıllarında edinilen dostlukların maddi ve manevi artıları her zaman lazım olacaktır. Ocakta hazırlık geçmek çok saçma. 2. dönem bölüme başlasan irregular oluyorsun, başlamasan yarım dönem bomboş ne yapacaksın hesabı. İyiyse zaten ingilizcen çok rahat 1 sene geçirirsin. Bol bol gezer sınav stresini atarsin üzerinden

• quote:

Orijinalden alıntı: LeCluse

Sırf çevre için kesinlikle okunur. Üniversite yıllarında edinilen dostlukların maddi ve manevi artıları her zaman lazım olacaktır. Ocakta hazırlık geçmek çok saçma. 2. dönem bölüme başlasan irregular oluyorsun, başlamasan yarım dönem bomboş ne yapacaksın hesabı. İyiyse zaten ingilizcen çok rahat 1 sene geçirirsin. Bol bol gezer sınav stresini atarsin üzerinden
    Özel durumumlarım çok iyi olmadığı için üniversiteyi uzatamam o yüzden hazırlığı atlamaya çalışıyorum.
    Yoksa zaten keyfim gıcır olurdu :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.