Şimdi Ara

İTÜ Online'a Yaklaştı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
3
Favori
5.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

Kesinlikle

siz önceden kasım gelmeden olmaz diyordunuz, artık kasıma kalmadan ekimde online kesinleşti diye düşünüyorsunuz değil mi?

• Benim hala bütün derslerim yüz yüze. Online beklentisi olan varsa bence bıraksın artık. Bu saatten sonra ileride kapatılacak dahi olsa okulları açarlar. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• izayoi kullanıcısına yanıt

Hocam benim kasim tahminim tamamen ekonomiyle alakali. Piyasada para donmesi lazim. Kasima kadar muhtemelen herkes birkac ders de olsa yuz yuze gidip para harcar. Sonra tamamen online olur

• tüm derslerim çatırt diye yüz yüze   

• akademisyenin keyfine bırakırsan böyle online yapar işte. yök adam olsa da üniversitelere bırakmasa kararı. şu ülkedeki düzgün çalışan bir kurum yok, bak bir tane bile yok.

aşılar yokken bile ne avrupa ne amerika bizim kadar kapalı tuttu üniversiteleri, şimdi aşılar geldi herifler hayatta kapatmaz, bizim ülkede ise millet pandemiyi bahane edip yatmaya devam edecek.

Aakademisyen bile böyle yapıyorsa halk ne yapar? Bir söz vardır, imam osursa cemaat sıçar diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheers darlin -- 14 Eylül 2021; 13:9:45 >
  • tüm dersleri online yapam hes kodu isteyem 

İTÜ BİDBtwitter
    “📢🔔📢 Bugün son 📢🔔📢 Tüm öğrencilerimizin ve akademik-idari personellerimizin süresiz HES kodu oluşturup, İTÜ Portal https://t.co/iW6ysvI2Iu üzerinden en geç 15 Eylül 2021 tarihine kadar HES kodlarını tanımlamaları gerekmektedir. #itu1773 #itubidb @itu1773 @ikoyuncu07”
    https://twitter.com/itubidb/status/1437710666597548035?s=21
  • cheers darlin kullanıcısına yanıt

ne saçmalıyorsun abd ve avrupada üniversiteler bu döneme kadar ağırlıklı online idi. Hala da online eğitime ağırlık veren üniversiteler var. Kaldı ki online eğitim üniversite eğitiminin bir parçası olarak devam edecek bu kesin. Oxford örneğin hibrit bir model uygulayacak bu dönem ve uzaktan eğitime yatırım yaptıklarını açıkça yazmışlar sitelerine. Zaten bahsettiğin yerlerde üniversiteler için genel karar alınamaz, yök gibi ucube kurumları yok çünkü. Bahsettiğin durum orta ve ilköğretim için geçerli. Biz üniversiteler için her zamanki plansız programsız tam yüz yüze eğitim talebi ile kademeli geçişi çöp ettiğimiz için okulların açılmasına az kala türlü saçmalıklar yaşıyoruz ve açıldıktan sonra da yaşayacağız. Online eğitim artık bir gerçeklik ve üniversite eğitimine entegre etmenin yollarını aramalıyız halbuki. Öyle aöf mantığından bahsetmiyorum. Üniversiteler bütçelerinde buna yer açmalı artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: JusteMilieu

ne saçmalıyorsun abd ve avrupada üniversiteler bu döneme kadar ağırlıklı online idi. Hala da online eğitime ağırlık veren üniversiteler var. Kaldı ki online eğitim üniversite eğitiminin bir parçası olarak devam edecek bu kesin. Oxford örneğin hibrit bir model uygulayacak bu dönem ve uzaktan eğitime yatırım yaptıklarını açıkça yazmışlar sitelerine. Zaten bahsettiğin yerlerde üniversiteler için genel karar alınamaz, yök gibi ucube kurumları yok çünkü. Bahsettiğin durum orta ve ilköğretim için geçerli. Biz üniversiteler için her zamanki plansız programsız tam yüz yüze eğitim talebi ile kademeli geçişi çöp ettiğimiz için okulların açılmasına az kala türlü saçmalıklar yaşıyoruz ve açıldıktan sonra da yaşayacağız. Online eğitim artık bir gerçeklik ve üniversite eğitimine entegre etmenin yollarını aramalıyız halbuki. Öyle aöf mantığından bahsetmiyorum. Üniversiteler bütçelerinde buna yer açmalı artık.

unesco
    Education: From disruption to recovery
    https://en.unesco.org/covid19/educationresponse

Salgının ilk ortaya çıktığı 2020 baharı dışında bizim ülkedeki kadar aptalca bir şekilde okullarını kapalı tutan ülke sayısı sınırlı.

2020 baharında öğrenim göremeyen öğrenci yüzdesi %75 iken bu sayı daha sonra en fazla %13 leri görmüş. Türkiyede ise bu sayı geçtiğimiz haftaya kadar %100 civarlarındaydı. Yazık...

www.nature.com
    Millions of students return to US universities in vast unplanned pandemic experiment
    https://idp.nature.com/transit?redirect_uri=https%3A%2F%2Fwww.nature.com%2Farticles%2Fd41586-020-02419-w&code=51f01deb-96a3-4ba2-ae58-24fa2f000487
    statista
    Global: number of countries with closed schools 2021 | Statista
    https://www.statista.com/statistics/1227571/number-of-closed-schools-worldwide-by-status/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheers darlin -- 14 Eylül 2021; 13:26:19 >

Birinci ve üçüncü linkler tamamen konu dışı. İlk ve ortaöğretimden bahsediyorlar zaten bu konuda hak vermiştim sana. İkinci linke gelecek olursak Ağustos 2020 tarihli bir haber. 1000’in üzerinde yüksek öğretim kurumunun kampüse öğrenci alacağı yazıyor. Amerikada total 4000 civarı yüksek öğretim kurumu var. Bunun haricinde de araştırmaya konu 1000 kurumun da çoğunluğunun hibrit eğitimi benimsediği açık.

Hocam siz kaçıncı sınıfsınız, benim tüm dersler online oldu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kingofpotatoes kullanıcısına yanıt

adam 1-2 dersim hariç hepsi online oldu diyor online beklentisi olan varsa bıraksın artık diyorsun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4C95B3F73

adam 1-2 dersim hariç hepsi online oldu diyor online beklentisi olan varsa bıraksın artık diyorsun ?

Hocam okula gidecek sonuçta. Benim bütün derslerim hala yüz yüze. Teorik bölüm olmasına rağmen.

• kingofpotatoes kullanıcısına yanıt

tamamda altyapısını olusturuyorlar işte anında online denmiyecek demekki. sene basından bile böyle olcaksa 1-2 aya kapanır sonucu cıkıyor bence sen yanlıs yorumluyorsun

• Online sisteme final sınavlarını da dahil ettiler mi

• romario11111 R kullanıcısına yanıt

Sınavlar vize final yüz yüze şu an için

• İtü de bir dersin online olup olmadığını nereden anlayacağız?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncellenniş arkadaşlar tekrar son durum ne bi bakın

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.