Şimdi Ara

İTÜ öğrencilerinin geliştirdikleri otomobil 1 litre benzinle 300 km gidebiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
38
Cevap
0
Favori
734
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> İTÜ öğrencilerinin geliştirdikleri otomobil 1 litre benzinle 300 km gidebiliyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: ŞamlıReis

quote:

Evde oturma organı büyütürken,İTÜ'nün zeki ve parlak gençlerine muhahahah yazmak... Adamlara imkan verilmiyor bu ülkede,buna rağmen güzel şeyler yapmaya çalışıyorlar.Peki sen ne yapıyorsun?

Mühendislik okumuyorum ama okusam ağırıma gider şahsen... Sen çalış,çabala,oku birisi gelip evindeki klavyeden muhahah yazsın,biride çöp yazsın

Çöp yazana güldüm ben. Senle birlikte seni artılayan 21 kişiye ayrı ayrı gülüyorum ben tekrar.

İroniyi anlamayan nesile aşina değiliz.

Hepte öyle olur zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    7 Not
    quote:

quote:

quote:

quote:

Evde oturma organı büyütürken,İTÜ'nün zeki ve parlak gençlerine muhahahah yazmak... Adamlara imkan verilmiyor bu ülkede,buna rağmen güzel şeyler yapmaya çalışıyorlar.Peki sen ne yapıyorsun?

Mühendislik okumuyorum ama okusam ağırıma gider şahsen... Sen çalış,çabala,oku birisi gelip evindeki klavyeden muhahah yazsın,biride çöp yazsın

Çöp yazana güldüm ben. Senle birlikte seni artılayan 21 kişiye ayrı ayrı gülüyorum ben tekrar.

İroniyi anlamayan nesile aşina değiliz.

Hepte öyle olur zaten.

9 yıldır forumdayım senin gibilerle uğraşacak değilim.
    |
    |

-Milli Kayınço-

• Teğmen
    246 Mesaj
    kaç senedir aynı işler dönüp duruyor gençler bunu yaptılar da ne oldu ülkelerine bir faydası olacak mı hayır bu gençlerden mi kaynaklanıyor hayır. e o zaman aynı şeyleri tekrarlamaya gerek yok önü kapalı bir işte uğraşıp duruyorlar bunun gibi kaç proje geldi geçti yolda olan insanların kullandığı bir ürün var mı yok ithalat ile araç alımı ne durumda süper insanlar hangi moda girdi şu markla çok iyi bu iyi değil artık alıştı insanlar dışarıdan gelecek yabancı araçlara
    |
    |
  • Yüzbaşı
    271 Mesaj
    başarılar
    |
    |
  • Yüzbaşı
    653 Mesaj

Hayır değil. Bu bir araç.
    |
    |
    umut_baris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bazı arkadaşlar fosil yakıtların yakın zamanda tükeneceğini dolayısıyla enerjimizi elektrikli araçlara yöneltmemiz gerektiğini söylemiş.Dışarıdan bakan bir insan elbette böyle bir yorum yapabilir. Fakat işin aslı biraz farklı. Ayrıca İTÜ facilis takımının hali hazırda elektrikli araç projesi de mevcut: https://www.youtube.com/watch?v=DyJvRhRLuv4

1 litre yakıtla neredeyse 300km gidebiliyor olması demek, uzun süren bir mühendislik sürecinin bir sonucudur. Bu derece bir verimliliğe ulaşırken ekip birçok konuda tecrübe kazanır. Mühendislik manavlık değildir, bu aralar elma çok gidiyor armut satmayalım demeye benzemez. Kaldı ki hali hazırda fosil yakıtlar endüstride çok büyük yer tutuyor. Bu yönde araştırma-geliştirme yapmak elektrikli araçlarda gelecek görmemek anlamına gelmez.
    |
    |

2 Not
    1 depoyladır o, 1 litreyle nasıl 300 km yol gidecek?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: brshr

Hayır değil. Bu bir araç.

Hayır, oto mobil.

|
    |

-Milli Kayınço-
  • Yarbay
    3748 Mesaj
    Fazla şeyapmayın gençler. Bu işlere fazla kafa yorarsanız sıyırırsınız. En iyisi yurtdışı hazırlıklarına şimdiden başlayın. Çalışmalarınızın değerini bilecek bir devlet yok bu ülkede, kimse dönüp yüzünüze bile bakmayacak.
    |
    |
    |
    |
    helal olsun , böyle şeyler görmek güzel...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    496 Mesaj
    quote:

quote:

10 numara cevap olmuş valla. hatta "kapak" olmuş resmen ama anlayana

• Binbaşı
    1018 Mesaj
    Arkadaşların emeğine saygı duymak lazım. Desteklemek teşvik etmek lazım. Sponsor olup maddi yardıma boğmak lazım. Lazım da lazım. Köstek olana da KÖTEK lazım.
    |
    |
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: apodur

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

Yorumumu kaldırmışlar bile hocam.Bazı adminlerin,yöneticilerin insanlığından şüphe etmeye başladım artık.Dokundu demek ki yorumum...

• Yarbay
    2875 Mesaj
    Petrol firmaları gizli anlaşma ile, bu şartları sağlamak için yakıta bişey katıyoruz. Böylece 1 litre ile 300 km gidiyorsunuz fiyatı 10 dolar dese işlerine gelebilir
    |
    |
  • Yüzbaşı
    496 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: apodur

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

Yorumumu kaldırmışlar bile hocam.Bazı adminlerin,yöneticilerin insanlığından şüphe etmeye başladım artık.Dokundu demek ki yorumum...

valla abi duydularıma tercüman olmuştun.
    |
    |

• Binbaşı
    1035 Mesaj
    Ben de 1 ya da 2 yıla bir ekip kurarak bir araç tasarlamayı düşünüyorum.Fakat gel gelelim bir makine mühendisi olarak benzinin hiç bitmemesini istiyorum, neden diye soracak olursanız, o motorun sesi, çalışma sistemi,mühendisliği hep beni etkilemiştir, elektrik motorunun ona nazaran daha basit yapısı ve kendine içten yanmalı motor gibi daha belirgin kendine özgü bir sesi olmadığı için bir yandan üzülüyorum yok olacak olmasına.
    |
    |

Bilkent Mechanical Engineering
  • Yarbay
    3968 Mesaj
    Genç beyinlerimiz Shell için çalışıyor.
    Tübitak için de erik merik uğraşan gençler burs alıyor...

Sorunun nerede olduğu o kadar açık ki.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Bey Azura
SEO
Canlı Tv izle
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.