Şimdi Ara

itu mimarlık bırakıp tekrar hazırlanacağım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayalimde fizik okumak var. Bilkent fiziğe geçmek istiyorum. Yatay geçiş yerine tekrar hazırlanma sebebim 2000 lira temel bilimler bursu ve bilkentin kendi bursu. Yaşıtlarım mezun olurken yeni başlayacağım için maaş alıyor gibi okumak önemli. Siz sistemi daha inciğine boncuğuna kadar bilen insanlarsınız yeni sınava hazırlanıyorsunuz. Benim zamanımda bu forumdan dereceler çıkardı. Bir kaç sorum var hangisini cevaplayabiliyorsanız yardımımız olur.

1-kredi alıyorum. Okulu dondurunca ya da bırakınca ne olacak? Bir arkadaş başka bir başlıkta ilk 100 bursunun kredi almayı bırakıp borcunu ödeyenlere verilmediğini yazmış, eğer böyleyse uğraşmayacağım ama böyle değilse epey uğraşacağım bursu kazanmak için. İmkanım var mı?

2-Bilkent ilk 10binle gelenlerin tam bursunu kapsamlı burs yapıyor, peki derece artıkça verdikleri başka burslar var mı?

3-Son iki yılda sınavın konu kapsamında, yönteminde bir değişiklik var mı?

4-Dershaneler kapandı açıldı kapandı açıldı derken işler karışıyordu en son, o durumlar ne oldu? Daha mı dişli rakiplerim olacak yoksa bu dershane olayları başarıyı düşürdü mü?

+saygısızlık olmadığı sürece tavsiyeye açığım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilkent kapsamlı burslulara yurt ve ayda 670 lira para verir. Yurtta kalmazsan bu burs 910 lira oluyor.

Kredin kesilir tübitak bursu yatar, ama kykdan ilk 100e girersen burs alamazsın. Kredi ödemen de kykya göndereceğin belgelerle ertelenir.

Sistem bu sene değişiyor baya diye duydum, yeni kitaplar alarak o sorunu çözebilirsin. Yayınevleri senin için kovalıyor onu.

Dershane açılsa da kapansa da potansiyel az çok belli. Yani dönemin adamları iyi mi kötü mü o tamamen şans.

Başarılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: lys2016tm

Bilkent kapsamlı burslulara yurt ve ayda 670 lira para verir. Yurtta kalmazsan bu burs 910 lira oluyor.

Kredin kesilir tübitak bursu yatar, ama kykdan ilk 100e girersen burs alamazsın. Kredi ödemen de kykya göndereceğin belgelerle ertelenir.

Sistem bu sene değişiyor baya diye duydum, yeni kitaplar alarak o sorunu çözebilirsin. Yayınevleri senin için kovalıyor onu.

Dershane açılsa da kapansa da potansiyel az çok belli. Yani dönemin adamları iyi mi kötü mü o tamamen şans.

Başarılar.

x üniyi kazandık 1 sene okuduk arkadaş gibi veya 2 kredi alıyoruz bulunduğumuz ünideki kaydı sildirip yeni üniye gecince kyk bursu,kredisi komple gidiyor mu ?
  • Monte Cristo Kontu kullanıcısına yanıt
    itü mimarlığın eğitiminden memnun muydun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lys2016tm

Bilkent kapsamlı burslulara yurt ve ayda 670 lira para verir. Yurtta kalmazsan bu burs 910 lira oluyor.

Başarılar.

Çok teşekkürler bj ilk 100 bursu denen naneyi almak için işi kılıfına uydurma şansım yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Higoli

itü mimarlığın eğitiminden memnun muydun?

Bu çok uzun bir konu. Kısa olarak eğitim beklediğim doğrultuda değildi diyebilirim. Uygun bir zamanda daha detaylandırabilirim. Kaliteden ziyade yöntemle uyuşmadım.

• Kaçıncı sınıfsin

• ben seneye ilk 100 bursu için girecektim sınava . Bunun için bu sene kredi başvurusu yapmamam mı lazım acaba ? Teşekkürler . :)
  • Basketball Life B kullanıcısına yanıt
    Öyleymiş

Olsa ben de yapacaktım ama adamlar net. Dilden girecektim hatta. Zaten kolay da olmuyor dil dışında.

• Sınava girmene gerek yok, itü mimarlığa yerleştiğin puanla merkezi yatay geçiş yapabilirsin. bilkent fizik tam burslu 55 binle alıyor. çok rahat girersin.
  • Bursun ne olduğunu bilmiyorum hiç burs almadım ama kyk kredisi devamı için okul değiştirdim diye kykya belge gönderiyorsun. Eder yani. Öğrenci işleri bilir detaylı.

• quote:

Orijinalden alıntı: skugga1

Sınava girmene gerek yok, itü mimarlığa yerleştiğin puanla merkezi yatay geçiş yapabilirsin. bilkent fizik tam burslu 55 binle alıyor. çok rahat girersin.

Yatay geçiş yaparsam üniversite paralı oluyor ve tubitak bursu alamıyorum.

Hocam tekrar sınava girip ilk 100 e girince bursu alamamak saçma olmuş ya.

En fazla birkaç ay verme borç odenene kadar sonra verirsin bu ne saçmalık ma ya canımı sıktı.

TÜBİTAK bursu alamayabilirsiniz o durumda ama okul ü arayıp durumu anlattığınızda burs verebiliyor puanınıza göre tam burslu da dahil .

• kardeşim okulu bitirmeye 2 yılın mı kaldı? eğer öyleyse bitirip fizik okumaya başlaman daha iyi olmaz mı hem geçen o kadar senedeki emeğini çöpe atmamış olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3Taner

kardeşim okulu bitirmeye 2 yılın mı kaldı? eğer öyleyse bitirip fizik okumaya başlaman daha iyi olmaz mı hem geçen o kadar senedeki emeğini çöpe atmamış olursun

2 yılın eğitimini zaten aldım, 2-3 yıl daha kaybedip sonunda fizikçi olacağıma kaybetmeden olurum.
    İtü mimarlığa girdiysen 5-6k yapmışsındır zamanında zaten.Sıkı çalışırsan ilk 100e bile girebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intexo

İtü mimarlığa girdiysen 5-6k yapmışsındır zamanında zaten.Sıkı çalışırsan ilk 100e bile girebilirsin.

ilk 100 bursu alma şansım olsaydı girmeyi deneyecektim.
    Neden bıraktığını biraz daha detaylı anlatabilir misin? Ben de o bölümü düşünüyordum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.