Şimdi Ara

İTÜ Hazırlık Bitirdim/Soru Alabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen yıl İTÜ Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları %30 İngilizce bölümüne girdim sıralamam 26.050'ydi yalnış hatırlamıyorsam.İlk 1 ay dışında Maslak Kampüsü'nde 2 farklı yurtta kaldım.Hazırlığı 2 dönem okudum.Hazırlık,kayıt,kampüs konularında sorular sorabilirsiniz.11.sınıftan itibaren bu bu forumu çok kullandım.Sınav sürecinde olduğu kadar tercih döneminde de çok yardımcı olundu.Ben de yardımcı olmak isterim.Forumdan tanıdığım başka İTÜ'lü arkadaşlar da var gerekirse onlara da yönlendiririm.

• Önerir misin iş imkanları nasıl biraz anlatır mısın kpss ile atanmak sıķıntı diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • popscorn P kullanıcısına yanıt
    Hocam isim nedir :)

• hazırlıgı nasıl? odtünün yarısı bile olamaz diyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centaureea -- 21 Temmuz 2016; 15:12:45 >
  • Hocam ben de İTÜ inşaat istiyorum ama İngilizce gelmiyor (gerçi Türkçenin bile geleceğinden emin değilim sıralamam 15700) sizce bunun bana çok büyük bir zararı olur mu? Bir de hocam bölüm nasıldır önerir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: chusefro9

Önerir misin iş imkanları nasıl biraz anlatır mısın kpss ile atanmak sıķıntı diye biliyorum

İlk yılım olduğu için sektör hakkında çok bir şey söyleyemem ama kpss işi konusunda haklısındır çünkü bu iş özel sektörün elinde misal rmk,beşiktaş bunlar bizim abilerimizden duyduğumuz büyük tersaneler.Yıl içinde bi etkinlik olmuştu şirketlerden temsilciler geldi.Büyük sınıflar vardı tabi hep onlarla konuşmak için ama biz 2-3 arkadaş takıldık aralarına genel olarak bakım işinde varız diyolar.Mesela gemilerdeki merdivenleri,çapaları vs üreten firmalar da var gürdesan'dı yanılmıyosam adı.Üretim yok sanma var ama potansiyel çok fazla ona ulaşmamız lazım diyolar.Ben bölümü sevdim.İş bulabileceğimi düşünüyorum. itü.sis sitesinden ders programlarına bakabilirsin neler öğreniceksin nasıl eğitiliceksin daha iyi anlarsın ama tabi ben de meslek konusunda çok bilgili değilim şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Centaureea

hazırlıgı nasıl? odtünün yarısı bile olamaz diyorlar?

ODTÜ'nün nasıldır bilmiyorum ama burası iyi bence yabancı hocalar var yerliler yurtdışına falan çıkan hocalar.Senin çalışmana da bağlı ilk dönem ben hep salladım ort 65 falandı.İkinci dönem baya kastım 80 civarıdır heralde.Girerken cidden kötüydü ingilizcem oyunlardan falan o kadar geçmiş,şimdiki,gelecek zaman biliyodum bitek adam gibi sene sonu 85/100 aldım.Baya çalıştım ama hazırlık çokta yatış değil çalışmak şart.Senin seviyen nası?O da önemli bence eğer iyiysen cidden çok etkilemez belki zaten 1 dönemde geçersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: tosunben

Hocam ben de İTÜ inşaat istiyorum ama İngilizce gelmiyor (gerçi Türkçenin bile geleceğinden emin değilim sıralamam 15700) sizce bunun bana çok büyük bir zararı olur mu? Bir de hocam bölüm nasıldır önerir misiniz?

11'deyken ben de o hedefle başladım sonradan değişti hep sıralamara bağlı olarakTürkçe olur bence 16k civarı sanırım.İnşaat Fak. okulun en güzel yerinde bence okulda ciddi bi önem veriliyo gibi hissediyorum.İstanbul inşaat cenneti biliyosun.O yüzden gelişimini sağlarsın.Dil farkına gelirsek çok takma bence.Şimdi doğrusunu söylemek gerekirse bazen duyuyoruz büyüklerden eğer yabancı öğrenci yoksa ing dersi türkçe anlatan hocalar oluyomuş.Sen çok iyi konuşan biri olduktan sonra fark oluşmaz bence.İşe girerken %100 üne bakmıcaklar seninle konuşucaklar.İng bölümü de ondan önce yaz belki olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: popscorn

quote:

ODTÜ'nün nasıldır bilmiyorum ama burası iyi bence yabancı hocalar var yerliler yurtdışına falan çıkan hocalar.Senin çalışmana da bağlı ilk dönem ben hep salladım ort 65 falandı.İkinci dönem baya kastım 80 civarıdır heralde.Girerken cidden kötüydü ingilizcem oyunlardan falan o kadar geçmiş,şimdiki,gelecek zaman biliyodum bitek adam gibi sene sonu 85/100 aldım.Baya çalıştım ama hazırlık çokta yatış değil çalışmak şart.Senin seviyen nası?O da önemli bence eğer iyiysen cidden çok etkilemez belki zaten 1 dönemde geçersin.

ingilizcem 0 ismimi söyleyebilirim ancak :) zamanlarıda bilmiyorum yani :D

birde erasmus fırsatlarından bahsedirmisin?hibelerden vs.

• quote:

quote:

quote:

ingilizcem 0 ismimi söyleyebilirim ancak :) zamanlarıda bilmiyorum yani :D

birde erasmus fırsatlarından bahsedirmisin?hibelerden vs.

Kur belirleme sınavı için çalış en düşüktense bir üstünde başlamaya bak.Benim de öyleydi.Dediğin gibiyse çalışmak senin için de mecburiyet.Kalanlar oldu bu aralar onların 2.sınavı var dikkat etmek lazım.Erasmus,hibe konularında bilgim var desem yalan olur okulun sitelerinde geçen yıl falan da çok baktım ama düzgün bilgi bulamadım.Bikaç tane giden kişi duydum ama tanımadığım için onları,bilgi alamadım.Sanırım şuan tanıtım günleri var İstanbul'da olanlar mutlaka gitsin.Akraban falan varsa onu yolla sorularını sorsun.

• en kötğ kurda başlamanın ne gibi sıkıntısı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centaureea -- 21 Temmuz 2016; 16:02:31 >
  • Hocam bu hazırlıklar her bölüm için oluyor değil mi?
  • tosunben kullanıcısına yanıt
    Kardeş seni her yerde görüyorum kasma bu kadar garanti senin gelir
  • popscorn P kullanıcısına yanıt
    Pm bakar mısınız hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: makro07

Hocam bu hazırlıklar her bölüm için oluyor değil mi?

Aynen
  • quote:

en kötğ kurda başlamanın ne gibi sıkıntısı var

Bana bikaç kişi en kötü kurda alfabeyle başlanıyo falan dedi.Benim de kötüydü ing hatta kur belirlemeye girmiyim direk en kötüden başlıyım diye düşünüyodum ama kötünün 1 iyisinden başladım çok doğru yapmışım.O kadar temelden başlasa sıkılırdım ve eğer sanıdığınız kadar kötü değilse seviyeniz size bişey katmaz.Ders saatleri de fazladır.Yapabildiğin en iyisinden başlamak doğrusu bence.En alttan başlayıp geçenler var,iyisinden başlayıp geçemeyenler var yanlış anlaşılmasın o kurdaki arkadaşlar için.
  • quote:

quote:

Bana bikaç kişi en kötü kurda alfabeyle başlanıyo falan dedi.Benim de kötüydü ing hatta kur belirlemeye girmiyim direk en kötüden başlıyım diye düşünüyodum ama kötünün 1 iyisinden başladım çok doğru yapmışım.O kadar temelden başlasa sıkılırdım ve eğer sanıdığınız kadar kötü değilse seviyeniz size bişey katmaz.Ders saatleri de fazladır.Yapabildiğin en iyisinden başlamak doğrusu bence.En alttan başlayıp geçenler var,iyisinden başlayıp geçemeyenler var yanlış anlaşılmasın o kurdaki arkadaşlar için.

en kötüyle başlayıp en iyi kurda bitirme şanaı varmı çalışmayla orantılı olarak

• quote:

quote:

quote:

en kötüyle başlayıp en iyi kurda bitirme şanaı varmı çalışmayla orantılı olarak

İlk dönem 2.haftaydı yanılmıyosam kur atlama sınavı oldu orda sadece 1 kur atlayabiliyosun.

• Alt üst ilişkisi ve üniforma varmış doğru mu ?
    Bölümü makina ile karşılaştırırsak makinanın alanı daha geniş geminin alanı sadece gemi makina diyebilir miyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: --Abc

Alt üst ilişkisi ve üniforma varmış doğru mu ?
    Bölümü makina ile karşılaştırırsak makinanın alanı daha geniş geminin alanı sadece gemi makina diyebilir miyiz ?

Senin kastettiğin bu:http://www.df.itu.edu.tr/

benimki bu:http://gidb.itu.edu.tr/

eğer bilgi istiyosan editleyeyim ama farklı bölümler bizimki

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.