Şimdi Ara

İTÜ fizik müh

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu bölümle ilgili neden hiç konu açılmamış son 4 senede 62 binden 42 bine düşmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksxi -- 26 Temmuz 2022; 20:41:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• itü'de bulunuyor diye öyle

• Mezunlarının yarısı yazılımcı oluyormuş finansa da veri bilimine de yönelenler oluyor zor bölüm ama itü etiketin de oluyor

• yksxi Y kullanıcısına yanıt

Yarısı değil yüzde 20'si yazılımcı oluyor. Geçen yılın bölüm tanıtımında mezunların istatistikleri var. %30 akademide devam etmiş, %30 fizik mühendisi olarak çalışıyor, %20 yazılım veri bilimi vs. diye gidiyordu. Bölümde yazılım dersleri çok çok az. 2 taneydi diye hatırlıyorum emin değilim. Fiziği çok sevmiyorsanız yazılımcı olurum ya da yatay geçiş yaparım diyerek tercih yapmanızı tavsiye etmem. Yatay geçiş için çevre mühendisliği daha iyi olur.

• Hayır 2 tane değil sen sadece phyton ve fortran derslerini diyorsundur ama Symblc & Numrc Tchnqs in Physc ve Computatnl Methods in Physics bu 2 ders de yazılım veri analizli ile ilgişi yani toplamda 4 zorunlu yazılım dersin var bunun yanında web programlama data managment ve daha başka seçmeli dersler var tabii mat müh kadar ceng kadar yok ayrıca o tanıtım videosunu ben de izledim 3 sene önce de aynı grafiği kullanmışlar o grafik güncel değil mezunlar gemel olarak okuyanlarının yarısının yazılım ya da finansa yöneldiğini söylüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksxi -- 26 Temmuz 2022; 22:17:35 >
  • yksxi Y kullanıcısına yanıt

Dersler konusunda haklısındır emin değildim dediğim gibi. 2 değil 4 olsun pek fark etmiyor. Yalnız mezunlar konusunda yanlışınız var. 2019, 2021 ve 2022 tanıtımlarındaki mezunların çalıştığı yerlerle ilgili yüzdeler birbirinden farklı. Ben olsam tanıtımlardaki 400 kişilik isratistiği dikkate alırdım. Birkaç mezunun ve öğrencinin lafını değil.

2021

İTÜ fizik müh

2019

İTÜ fizik müh

2022

İTÜ fizik müh

İyi forumlar.

• Haklı olabilirsin grafik konusunda ama sonuçta böyle bir imkan varsa her 4 kişiden biri yazılım finans sektöründe çalışıyor demek yani azımsancak bir oran değil ytü mat müh ile itü fizik müh arasındayım sürekli git gel yaşıyorum hangisini öne yazarsam o gelcek

• matematik müh tavsiye ederim oradan finans yazılım data science geçiş daha kolay olur.

• Haklısınız daha kolay bir geçiş olur hatta geçiş de sayılmaz çünkü mat müh okuyanlar zaten bu alanlarda uzmanlaşmak için okuyor kimse akademi ya da öğretmenlik için okumuyor

Ancak bir yandan da çocukluğumdan beri istediğim itü var o yüzden ikilemdeyim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.