Şimdi Ara

itü econ vs odtü econ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• burs aralığında değilim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • itü econ itünün üvey evladı gibi bir şey ya odtünün itüye bu kadar açık ara fark attığı fazla bölüm yoktur en açık ara olan bu

• sabancı ceng ??

• helvasını kavurduk geçen

• evet ama ders içerikleri biraz farklı oluyor aslında ekonomi iktisatın alt kolu

İtü'yü tavisye etme sebebim ise İstanbul'da olması. Hem şehrin daha güzel daha canlı olmasından hemde Staj olanaklarının daha iyi olabilceiğini düşündüğüm için öneriyorum. eğitim olarak ise Odtü daha önde olabilir zannımca

• Ne linci la odtunun dovemeyecegi bölüm var mı bir endüstri vardır şehir farkından

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendinigelistirentasrali K kullanıcısına yanıt

ne bileyim yav forum cok garip bir yer oldu a*ina k*ym. itu econ 2-3 yillik yer odtu econla karsilastirilmamasi lazim. itu cengde yarisir odtuyle onun disinda odtu dovuyor zaten ona bir sey dedigim yok.

• kendinigelistirentasrali K kullanıcısına yanıt
    Hoş geldin kral yks 2022yi analizledin mi

• bana niye kızıyon volkan konak

• Econ elegance der geçerim

• Ben de çok arada kaldim ikisinde ya.Bir taraftan itü var yani istanbulda yasicam ki bu benim cok istedigim bisi ama itu econ kampusu maçka'da ayazagada degil.Diger tarafta odtu var odtu econ bence daha iyi itu econdan ama ankarada olmasi bi tik uzuyor beni.Ayrica kampusu de daha iyi olabilir odtunun maçka'dan

• otuzayeteyabtimlanetolsun kullanıcısına yanıt
    aynısı. birebir aynısını düşünüom

• ODTÜ donanım olarak daha iyidir bu alanda net. Hem geçmişi var hem de okulun başka da EA bölümleri var. Bunlar önemli. Sıralaması da çok daha önde.

Ama isim açısından iki okulun adı da çok güzel. Orada hiçbiri sorun yaşatmaz.

İtü’nün ciddi avantajı ise İstanbul. Ben bundan dolayı İTÜ’yü seçerdim. Ki kendi bölümüm ODTÜde tutarken zaten İTÜ seçtim.

Bu arada geçen sene İtü’ye ilk 100den econa gelenler vardı burstan kaynaklı. 16. gelmişti mesela. ODTÜ ilk 1000den alıyor ama ilk 100den almıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hvl00 kullanıcısına yanıt

kanka itüdeysen bisi sorucam.Macka bakimdaymis galiba o yuzden herkes ayazagadaymis diye duydum.Bakim bitince de ayazagaya gecebilirmis diye duydum itu econ.Dogruluk payi nedir?

Ben istanbulda oturuyorum hangisini seçmek daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Autghust34 -- 23 Haziran 2022; 20:19:5 >
  • otuzayeteyabtimlanetolsun kullanıcısına yanıt
    Hocam o söylentiler var ama ilgilenmediğim için hiç sorgulamadım. Yani ben de bu kadar biliyorum. Ama İşletme fakültesindeki arkadaşların şu anda sorun yaşadığını duymadım ben.

• Autghust34 kullanıcısına yanıt
    Senin hedefine karakterine planına bağlı hocam. Ben Bursa’dan geldim. 2. yılım ve Ankara’ya gitmediğim için son derece memnunum. Ki istesem merkezi yatay geçişle her zaman gidebilirim.

yani aslında hocam ben biraz da işimi sağlama almak için tercih vereceğim normalde seneye sayısal hazırlanmayı düşünüyordum ama sınav kolay gelince beklediğimden çok daha iyi yaptım bölüme ısınmaya çalışacağım olmazsa hazırlık ve 1.sınıfta dersleri verip yanında yks çalışıp tıp fakültesine gitmeyi düşünüyorum ama işler istediğim gibi gitmezse burdan devam edebilirim

İTÜ benim evime yakın aynı zamanda abim de burada okuyor o yüzden itü ekonomi bana daha mantıklı geldi sizce ünideyken yks ye tekrar hazırlanmak yanlış bir tercih mi

• Autghust34 kullanıcısına yanıt
    Bence çok uygun olmaz. Direk mezuna kalmanı tavsiye ederim. Tabi çalışma imkanın olacaksa. Yoksa en iyi seçenek senin için İTÜ gibi duruyor. Ama hazırlıkta kazanmaya bak tıpı 2 senede o tren olur.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.