Şimdi Ara

İTÜ düşünenlere yardımcı olabilirim. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
11
Favori
15.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hazırlığı geçmeyi düşünmüyorum zaten ingilizcem yeterli değil bir senede ancak toparlarim sanırım :) bir iki soru daha sormak istiyorum izninizle siz çap yapmayı düşündünüz mu veya yapiyorsunuzdur belki endüstri ile çap yapmak mi yoksa işletme mühendisliği ile cok alakası olmayan başka bir bölümle mi çap yapmayı onerirsiniz makine gibi mesela tabi bu baya zor olacaktır ama :) bir de okulun yurt dışı imkanlari nasıl yaz döneminde öğrencileri gönderiyor mu mesela yurt dışına dil öğrenme amaçlı yoksa bunlar kendi imkanlarımızla mi olan seyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sıralamam 12 bin itü bilgisayar istiyordum işte gelmiyeceği aşikar bende alternatiflerine kayacam bilgisayar muhendisliği ve elektriği aynı anda yürütmek istiyorum çok mu zor olur bana hangi universiteleri onerirsiniz böyle konumu olsun yurta yakınlığı olsun falan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • makina mühendisliği nasıl hocam.
    normalde 2 yarıyıl okuyoruz ama itü makinada 4 yarıyıl olduğunu söyleyenler var. doğru mu bu bilgin var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i run each teen me -- 9 Temmuz 2014; 0:08:48 >
  • CeFeKa kullanıcısına yanıt
    Hocam robotik ve otomasyon dediğiniz için bu kontrol ve otomasyon olayı dikkatimi çekti açıkçası.Ders programı oldukça güzel aslında.Eğitim kadrosu deseniz gayet güzel.
    Kontrol ve Otomasyon Müh.'nin kampüsü nerede?
    22k MF-4 puanı ile bu bölüme girebilir miyim?
  • valentius V kullanıcısına yanıt
    Bölüm gercekten cok guzel bir bolum. ITU de eskiden kontrol ve bilgisayar muhendisligi vardi. Sonra sadece bilgisayar oldu. Gectigimiz yillarda tekrardan kontrolu actilar ve ister elektronikci isterseniz bilgisayarci olarak is bulabildiginiz bir bolum. Siralamalar konusunda ne yazikki bir bilgim yok yani muhtemelen 2013 siralamasindan cok fazla oynamayacaktir. Fakat itu nun disinda yildiz da da ayni bolum acildi. Onlarda teknik egitim konusunda cok iyidirler. ITU nun tek fazlaligi pratik egitimin yaninda teorik muhendislik egitimlerinden de birazcik vermesi bence =) Bu arada bu bolum elektrik elektronik fakultesinde yani maslak ana kampuste =)

• mozdemir451 M kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar muhendisliginden mezun oldugunuzda nasil bir iş hayal ediyorsunuz? Çok ciddi olarak şunu soyleyebilirim ki bilgisayar muhendisi diyince ne iş yaptigini dusundugunuze gore secmeniz gereken uni cok degisicek =)

• CeFeKa kullanıcısına yanıt
    hocam ytü de öğrenci-öğretmen diyolog eksikliğinden korkuyorum,gel gelelim ytü ing. diploma verecek aynı zamanda ki bu da ayrı bir artıdır aynı zaman. tabi itü ye girmek isterdim orası ayrı...
    Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
  • valentius V kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 yili bitirdim itu de hic ogretmenlerle diyalog kurmadim acikcasi her hoca da cok diyalog kurmaya musait olmuyor. Tabiki de diyalogun cok ise yaradigi yerler gelicek ama eminim itu de ki kadar yildizda da ilgili hocalar mevcuttur =) Acik konusmak gerekirse ( tamamen kendi fikrim ) ingilizce diplomanin veya ingilizce egitim almis olmanin onemli oldugunu sanmiyorum. Her turlu sizin yabanci dil seviyenizi gelistirmeniz gerekiyor cunku ve haa bu kisi ing diplomaya sahip die sizi yabanci dil mulakatina almamazlik yapmiyacaklardir =) Umarim sizin icin guzel bir bolum olur itu hakkinda yardimci olabilecegim bir sey olursa burdayim

• quote:

Orijinalden alıntı: i run each teen me

makina mühendisliği nasıl hocam.
    normalde 2 yarıyıl okuyoruz ama itü makinada 4 yarıyıl olduğunu söyleyenler var. doğru mu bu bilgin var mı?

Mühendislik 8 yarıyıl yahu işte.

Sorunu anlayamadım.
  • gabrina G kullanıcısına yanıt
    Ben ÇAP yapmayı düşündüm aslında hala da aklımın bir köşesinde var ama Erasmus'ta karar kıldım onun yerine. Bence en mantıklısı Endüstri ile yapmak yıpranmadan rahar rahat aynı fakültede :) Bu arada yaz için okulun bir yurt dışı programı yok diye biliyorum ama istersen yurtdışında bir üniversitede yaz okulundan ders alırsın ben de öyle yapmayı düşünmüştüm bir aralar ama direk İTÜ'de yaz okulu yapıyorum şuan . Ama bence yaz olayı biraz zor ben olsam Erasmus ya da exchange düşünürdüm. Birsürü ülkede Erasmus anlaşması var bölümün ya da değişim şeklinde ABD deki okullarla da anlaşması gözüküyor okulun ama o konuda pek bir bilgim yok. Zaten Amerika İngiltere deki üniversiteler ciddi İngilizce istiyor TOEFL,IELTS gibi belgeler alman gerekebilir iyi puanlarla. Ama dediğim gibi Avrupada birsürü okulla Erasmus anlaşmamız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VanillaNY -- 10 Temmuz 2014; 15:38:00 >

• İtü makine düşünüyorum bölüm hakkında bilgi verebilir misin mezun olduktan sonraki iş imkanları vesaire. Sıralamam 9100 birçok tıp fakültesi oluyor fakat mühendis olmak istiyorum. Başka bi bölüm de düşünebilirim en uygunu makine geldi şimdilik.

• Hocam İTÜ uzay ve uçak mühendisliğinin ders planları neredeyse aynı.
    http://www.uubf.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=2497
    http://www.uubf.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=2498
    Sektörde çalışma olarak çok büyük bir farklılık gösterir mi?
    Belki İTÜ Uzay'dan İTÜ Uçak Müh. yatay geçiş yapabilir miyim?
    Okulda Uzay Müh. sizce yeterince aktif mi ve sosyal olarak bir problem yaşar mıyım?
    Açıkçası İTÜ Uzay Mühendisliği'ni okuduğumda açıkta kalma gibi bir durum söz konusu olur mu?
    İş bulma olanakları pratikte nasıl?
    İTÜ Uzay Müh. öğrencilerinin derslerinden zevk aldığını düşünüyor musunuz?(Genel fizik, cebir dersleri dışında)
    YTÜ Makine okuyup havacılık sektörüne yönelmem daha mı mantıklı olur?
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: burayk

İtü makine düşünüyorum bölüm hakkında bilgi verebilir misin mezun olduktan sonraki iş imkanları vesaire. Sıralamam 9100 birçok tıp fakültesi oluyor fakat mühendis olmak istiyorum. Başka bi bölüm de düşünebilirim en uygunu makine geldi şimdilik.

Bu soruya en iyi Makine Mühendisliğinde okuyanlar yanıt verir. Ama bildiğim kadarıyla, okulun en iyi ama en yoğun ve zor bölümlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Makine Mühendisliği için Türkiye'de ODTÜ ile beraber en iyi seçimlerden biri olacaktır.

Fakültenin bulunduğu Gümüşsuyu Kampüsü de konum olarak iyi bir yerde; çıkınca Gümüşsuyu, aşağı inince Kabataş, yukarı çıkınca Taksim. Maçka ve Taşkışla kampüslerine de yakın. Ayazağa Kampüsü'ne de Taksim'den metro ile ulaşabiliyorsun zaten.

• Hocam metalurji mal. hakkında ne düşünüyorsunuz
  • Arkadaşlar ben İTÜ Makine istiyorum.Babam ise bu akademik başarı sıralamaları,girişimcilik sıralamaları vs. o yüzden ODTÜ istiyor.Beni de yüzde 30 ingilizce olayı korkutuyor sizce ne yapmalıyım?
  • Kaç kere dedik ingilizce İTÜ'den mezun oluyorsanız önemli değil diye hala aynı sorular. Babana söyle babacım Boğaziçinin puanı daha yüksek gelse oraya mı gidecektim o zaman.
    Nerde oturuyorsun bide ?
  • Obi-1 Kenobi kullanıcısına yanıt
    Bursa
  • quote:

Orijinalden alıntı: valentius

Hocam İTÜ uzay ve uçak mühendisliğinin ders planları neredeyse aynı.
    http://www.uubf.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=2497
    http://www.uubf.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=2498
    Sektörde çalışma olarak çok büyük bir farklılık gösterir mi?
    Belki İTÜ Uzay'dan İTÜ Uçak Müh. yatay geçiş yapabilir miyim?
    Okulda Uzay Müh. sizce yeterince aktif mi ve sosyal olarak bir problem yaşar mıyım?
    Açıkçası İTÜ Uzay Mühendisliği'ni okuduğumda açıkta kalma gibi bir durum söz konusu olur mu?
    İş bulma olanakları pratikte nasıl?
    İTÜ Uzay Müh. öğrencilerinin derslerinden zevk aldığını düşünüyor musunuz?(Genel fizik, cebir dersleri dışında)
    YTÜ Makine okuyup havacılık sektörüne yönelmem daha mı mantıklı olur?
    Teşekkürler

İTÜ Uzay mühendisliği son sınıftayım. İş konusunu dert etme. Bu dönem tercih günlerinde görev aldım. Hem uçak hem de uzay mühendisliğini aday öğrencilere anlattım. Uçak için gelen öğrenciler genellikle sıralama olarak 2 bin ile 5 bin arasında idi. Uzay mühendisliği için ise 5 bin küsür sıralaması olan öğrenciyi saymaz isek genellikle 6-7 binden başlayıp 14 bine kadar öğrenciler vardı. Bu yıl bu iki bölümde de yükselme olacak diye düşünüyoruz.

İş olayına gelirsek İTÜ Uzay mühendisliği demek aslında havacılık ve uzay mühendisliği demek. Sektörde uçak/uzay/havacılık ve uzay arasında bir ayrım yok, aldığın eğitim de bu üç bölümde hemen hemen aynı.

Özetle; açıkta kalmazsın. Detaylar için ö.m atabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cörn

Hocam metalurji mal. hakkında ne düşünüyorsunuz

Bu soruya da en iyi o bölümde okuyanlar yanıt verir. Bölümlere yönelik spesifik sorularınıza düzgün yanıt veremem maalesef. (Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi ve Elektrik-Elektronik Fakültesi bölümleri hariç)

Bölümün bulunduğu Kimya-Metalurji Fakültesi binası oldukça iyi ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuisDercartesAlmadron

Arkadaşlar ben İTÜ Makine istiyorum.Babam ise bu akademik başarı sıralamaları,girişimcilik sıralamaları vs. o yüzden ODTÜ istiyor.Beni de yüzde 30 ingilizce olayı korkutuyor sizce ne yapmalıyım?

O bahsettiğin üniversite sıralamalarında İTÜ de dereceye girmişti. Zaten bu sıralamalar hep değişiyor. ODTÜ de girdi, İTÜ de girdi, Koç Üniversitesi de girdi, hatta İstanbul Üniversitesinin bile girdiğini hatırlıyorum. Üniversite tercihlerinde tek başına çok sağlıklı bir kriter değil bence bu.

Şu İngilizce meselesi de çok büyütülüyor. Hatta "korkutmak" nedir yahu? O %30 minimum oran, yani lisans derslerinin en az %30'unu İngilizce almak zorundasınız. Daha fazla İngilizce ders de alabilirsiniz, açıldıkça. Zaten gelince İngilizce eğitimin hayal ettiğiniz kadar mükemmel bir şey olmadığını göreceksiniz, aşırı derecede kafaya takmayın yani bunu.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.