Şimdi Ara

İTÜ düşünenlere yardımcı olabilirim. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
11
Favori
15.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okula x bölümünden başlayıp not ortalamasını yüksek tutup . Bölüm değiştirme varmı acaba ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VanillaNY kullanıcısına yanıt
    Cevap verdiğin için çok tesekkur ederim öncelikle :) işletme mühendisligi benim uzun zamandir istedigim bir şeydi ve sanırım bu sene hayalime kavusucam siralamam 9500de. Bu akşam da bir öğretmenle konuştum arkadaşı itu işletme muhendisliginde hocaymis hatta bana işletme muhendislerinin genelde üretim denetleme aşamasında olduğunu ilerde tavuk çiftliğinde çalışıp orayı denetleme ihtimalimin yüksek oldugnu söyledi açıkçası sasirdim ve pek doğruluk payı vermedim cunku benim olmak istediğim yer buyuk bir şirket, banka vb. yere girip kendimi kanıtlamak ve isimde yükselmek yani sen bununla ilgili ne düşünüyorsun yani sence amacım için doğru yerde miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gabrina -- 30 Haziran 2014; 0:58:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esrakoyuncu

İtü endüstri mühendisliği mi yoksa itü elektronik ve haberleşme mühendisliğini mi tavsiye edersiniz???*

İnan ki birbirine tam anlamıyla zıt iki bölüm, ikisinin de kendi içinde avantajları dezavantajları mevcut. Üniversite hayatında evet endüstri mühendisliği daha sosyal, sözele daha yakın bir bölüm. EMK kulübü de okulun en popüler, aktif kulübüdür herhalde. Yalnız üniversite gelip geçici, ondan sonra elinde mesleğin, İTÜ etiketin ve birikimin kalacak. Üniversite sonrası çalışmak istediğin iş modeline biraz daha odaklanmalısın. Şimdi endüstri, ehbye göre daha rahat bir bölüm; ama bir şekilde ikisinden de mezun olursun. Sonunda netaş, siemens, alcatel, huawei, turkcell, vodafone, avea vb. şirketlerde mi çalışmak istersin? Yoksa bir şirkette üretimdeki aksaklıkları çözebilen, verimliliği arttırmaya yönelik çalışmalar yapan, bir yerde şirketin cirosunu arttırmaya yönelik bir iş modelinde mi çalışmak istersin?

Tabii bu dediklerim kulağına iki türlü de hoş gelebilir; ama iki bölümden de mezun olup istediği işi bulamayan insanlar var. Mesela endüstri mühendisi olup tüm gün excelde veri giren mühendis de var(İnan ki sayıları az değil). Diğer yanda ehb mezunu olup tamamen sektöründen alakasız farklı bir alanda çalışan insanlar da var. Kişiden kişiye çok fark ediyor. Şu şundan iyidir gibi bir yorumda bulunmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barman -- 30 Haziran 2014; 12:12:45 >

• @barman @teoska

Beyler rahatsız ettim Yurt konusunda sorularım olacak siz hangi yurtlarda kaldınız? Endüstri Mühendisliği okuyacağımı var sayarsak hangi yurtta kalmamı önerirsiniz. Ayrıca Vadi yurdu falan çıkarsa tavsiye eder misiniz kalan arkadaşlar olumlu konuşmadı pek
  • barman B kullanıcısına yanıt
    Elektronik ve haberleşme daha iyi demeden öyle demeye çalışmıssınız :)))
    Cevap için teşekkürler ama birkaç kişiyle konuştum endüstriye karar verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Puskév

@barman @teoska

Beyler rahatsız ettim Yurt konusunda sorularım olacak siz hangi yurtlarda kaldınız? Endüstri Mühendisliği okuyacağımı var sayarsak hangi yurtta kalmamı önerirsiniz. Ayrıca Vadi yurdu falan çıkarsa tavsiye eder misiniz kalan arkadaşlar olumlu konuşmadı pek

Ben Vadi Yurtları'nda kalıyorum.

Önermeyen neden önermedi? Gitsin, 6-8 kişilik odaları olan KYK yurtlarında kalsın. İTÜ'nün diğer yurtları pahalı zaten.

Gerçi Endüstri Mühendisliği okuyacaksan, Maçka Kampüsü'nün hemen altındaki Abdi İpekçi Erkek Öğrenci Yurdu daha yakın sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: g.berk_96

ITUde ekonomi nasildir bilgin var mi ?

Pek bilgim yok. İTÜ'de açılan ilk TM bölümü bildiğim kadarıyla. Henüz eksikleri var mıdır bilmiyorum; ama okulun İTÜ olduğunu düşünürsek hem etiket hem eğitim kalitesi açısından bir avantaj mevcut olabilir.

Önceki sayfaların birinde, bir arkadaş, ilk yıldan dersleri yardırdıklarını söylemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teoska

quote:

@barman @teoska

Önermeyen neden önermedi? Gitsin, 6-8 kişilik odaları olan KYK yurtlarında kalsın. İTÜ'nün diğer yurtları pahalı zaten.

Gerçi Endüstri Mühendisliği okuyacaksan, Maçka Kampüsü'nün hemen altındaki Abdi İpekçi Erkek Öğrenci Yurdu daha yakın sana.

Önermedi derken yanlış söyledim pardon araştırmalarım sonucu pek olumlu izlenim oluşturmadı diyelim. Ama ücreti makul.Çıkarsa Maçka ile ulaşımı çok sıkıntı olur mu?
    KYK yurtlarının disiplininden dolayı arkadaşlarım orada kalma dedi. Sonuçta hazırlık okuyacağız biraz rahat olmak isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: dragoon54

quote:

Orijinalden alıntı: dragoon54

İTÜ Maden Müh/İTÜ Cevher Hazırlama Müh için yorumlarınız nedir? Yurtdışı olanakları nasıldır bu bölümlerin?
    Sizce bu bölümlerden biri mi yoksa YTÜ Metalurji ve Malzeme mi daha iyidir?
    Çok teşekkürler.

Up

Arkadaşlar, Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar ve Bilişim fakülteleri bölümleri dışındaki bölümlerle ilgili spesifik sorularınız hakkında düzgün yanıt veremem. Bunları en iyi o bölümlerde okuyanlar yanıt verir.

Ama bildiklerimi söyleyeyim. Maden Mühendisliği okunabilecek en iyi üniversitelerden biri İTÜ olsa gerek. Fakültede sağlam hocalar var, Orhan Kural gibi. Yurt dışı olanakları hakkında pek bilgim yok maalesef.

Yalnız, sözüm meclisten dışarı, Maden Fakültesinde okula geleli 3 yıl olmasına rağmen daha integral almayı bilmeyen, matris çarpmayı bilmeyen tipler çok. Zaten Matematik, Fizik gibi ortak (havuz) derslerde çan eğrisini düşüren bölümler bunlardır. Maden Mühendisliği Bölümünde okuyan 2011 girişli bir arkadaşım var, daha MAT101E'yi (Matematik I) veremedi.

Bana kalırsa YTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği derim; çünkü yurt içinde iş olanakları daha çok olan bir bölüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: moneyball

Okula x bölümünden başlayıp not ortalamasını yüksek tutup . Bölüm değiştirme varmı acaba ??

Var.

Geçen yılki İTÜ içi yatay geçişler için taban ve tavan not ortalamaları:www.sis.itu.edu.tr/tr/cyy/201410/201410_ituiciyatay_taban_tavan_puanlari.htm
  • quote:

quote:

quote:

@barman @teoska

Önermedi derken yanlış söyledim pardon araştırmalarım sonucu pek olumlu izlenim oluşturmadı diyelim. Ama ücreti makul.Çıkarsa Maçka ile ulaşımı çok sıkıntı olur mu?
    KYK yurtlarının disiplininden dolayı arkadaşlarım orada kalma dedi. Sonuçta hazırlık okuyacağız biraz rahat olmak isterim

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: Puskév

quote:

Orijinalden alinti: teoska

quote:

@barman @teoska

Beyler rahatsiz ettim Yurt konusunda sorularim olacak siz hangi yurtlarda kaldiniz? Endüstri Mühendisligi okuyacagimi var sayarsak hangi yurtta kalmami önerirsiniz. Ayrica Vadi yurdu falan çikarsa tavsiye eder misiniz kalan arkadaslar olumlu konusmadi pek

Ben Vadi Yurtlari'nda kaliyorum.

Önermeyen neden önermedi? Gitsin, 6-8 kisilik odalari olan KYK yurtlarinda kalsin. ITÜ'nün diger yurtlari pahali zaten.

Gerçi Endüstri Mühendisligi okuyacaksan, Maçka Kampüsü'nün hemen altindaki Abdi Ipekçi Erkek Ögrenci Yurdu daha yakin sana.

Önermedi derken yanlis söyledim pardon arastirmalarim sonucu pek olumlu izlenim olusturmadi diyelim. Ama ücreti makul.Çikarsa Maçka ile ulasimi çok sikinti olur mu?
    KYK yurtlarinin disiplininden dolayi arkadaslarim orada kalma dedi. Sonuçta hazirlik okuyacagiz biraz rahat olmak isterim

Maçka'ya ulaşım sıkıntı olmaz. Vadi Yurtları'ndan kampüsün metro kapısına mesafe yürüyerek 15 dakika. Ringe binersen (Yurdun hemen önünden ring kalkıyor.) 5 dakikanı bulur ortalama. Metroya bindikten sonra 20-25 dakikada Osmanbey'e varıyorsun. Osmanbey'de inip, çok yavaş yürümedikçe ortalama 15 dakika yürüyerek Maçka Kampüsü'ne varırsın.

Olumlu izlenim oluşturmamasına neden olan şeyler nedir? Banyo ve tuvaletlerin koridorda ortak kullanımda olması ise, bu KYK yurtlarında da var. Yurda giriş-çıkış saati diye bir şey de yok. Yataklar arası paravan var. Herkesin kişisel Internet bağlantısı var ki bu bağlantı, İTÜ'nün yüksek hızlı Internet bağlantısı. Çamaşırhane ve ütü odası 7/24 açık.

Gerisi senin oda arkadaşlarına kalmış. Zaten ilk yıldan sonra oda arkadaşlarınızı seçebiliyorsunuz. Odalar 3 kişilik.

• quote:

Orijinalden alıntı: esrakoyuncu

Elektronik ve haberleşme daha iyi demeden öyle demeye çalışmıssınız :)))
    Cevap için teşekkürler ama birkaç kişiyle konuştum endüstriye karar verdim

Rica ederim, vallahi bu kadar objektif olabildim anca.

Kendi açımdan düşünürsem ben mühendisliğin ağır bastığı bölümlere daha sıcak bakıyorum. Endüstrinin iş kolu kulağa ne kadar hoş gelse de, ilgimi çekmiyor. Tabii bir kız olarak tercih yapmanız da endüstriye yakın olmanıza neden oluyor. Elektrik-Elektronik fakültesindeki kız sayısına bakılırsa sizin gibi düşünen bir çok kız olduğunu görebiliyoruz, işin sosyal boyutu daha hoş geliyor demekki. Dediğim gibi kişisel şeyler bunlar. Umarım gönlünüzce olur.

• quote:

@barman @teoska

Öncelikle yurtta kalmadığımı ailemle beraber yaşadığımı söyleyim.

İTÜ'de haliyle vadi yurdunda kalan çok arkadaşınız oluyor, fikir sahibi oluyorsunuz. Gidip odalarında takılmışlığım felan da var. Genel manada yurt yaşantısı bana biraz ters geliyor onu öncelikle söyleyim. İlk yurda yerleştiğinde sanırsam aynı bölümdeki adamlarla aynı odaya veriliyorsun. Daha sonraki dönemlerde oda arkadaşını kendin seçiyorsun. İşte ilk dönemde genelde biraz problem olabiliyor oda arkadaşı konusunda gördüğüm kadarıyla. Hazırlıktayken arkadaşlarımın çoğu oda arkadaşlarından şikayetçiydi, anlaşamadığı insanlar denk gelmişti. Bu konuda yapacak bir şey yok. Bir de bu tarz ters adamlar gelince odaya ortak mini buzdolabı-tost makinesi vs. alma sorunu da ortaya çıkıyor. Bu yüzden ilk dönem sıkıntılı olabilir de olmayabilir de, biraz şansına kalıyor. Oda arkadaşı sorunu her yurtta olabilir, vadiye özel bir durum değil. Onun dışında vadinin sıcaklık gibi bir problemi yok, çok soğuk bir havada bile arkadaşlar t-shirt atletle felan dolaştığını biliyorum. Duşları genelde beğeniliyor, rahat diyorlar. Ayrıca 100 mbit net de var.

Yurdun en büyük eksisi belki de hafta sonu yemek işi oluyor. Yemekhanede yemek çıkmadığı için mecbur dışarıya bağımlı oluyorsun. Bu anlamda yurtların bir dezavantajı var ve eve çıkmayı düşünenlerin çoğu bu yüzden eve çıkıyor diyebilirim.

O yüzden ilk sene hazırlıkta yurda çıkıp kafasına uygun arkadaş bulursa eve çıkanlar oluyor. İl dışından gelsem ben de böyle bir yol tercih ederdim; ama vadi ucuz acaba diğerlerine göre çok mu dezavantajı var gibi düşüncedeysen bence alakası yok. Vadi aralarında en hesaplısı, en çıkılası yurt. Açıkçası diğer yurtlara 2 katı para vermek gram mantıklı gelmiyor. Ha zenginsen, durumun iyiyse tabii Gölet gibi yurtlara da çıkabilirsin; ama ben çıkmam başka yurda. Ha bir de tam Maçka'da Abdi İpekçi Yurdu var okulun dibinde, sanırsam kyk'ya bağlı, yemeği de var diye biliyorum. Ortamı vs. hakkında hiç bilgim yok, ama işletme fakültesinin dibinde resmen. 5 dk önce çıksan derstesin.

Yine de benim sana net tavsiyem hazırlıkta vadi yurduna çık. Sonra ortama alışırsan devam et, alışamazsan Beşiktaş, Osmanbey, Mecidiyeköy gibi bölgelerden ev bak derim.

Hazırlıktayken vadiden bir çok kişi Maçka'ya gidiyor. Çok sorun olacağını düşünmüyorum. Ringle okulun girişine geçersin. Ring beklemezsen yürürsün, tempona bağlı 10-15 dk sürer. Metroya biner Osmanbey'e gidersin. Osmanbey'den de Maçka'ya 10 dakika yürürsün ki o yürüyüş yolunu ben çok severim. Aşırı sıkıntı olmaz.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alinti: teoska

quote:

@barman @teoska

Beyler rahatsiz ettim Yurt konusunda sorularim olacak siz hangi yurtlarda kaldiniz? Endüstri Mühendisligi okuyacagimi var sayarsak hangi yurtta kalmami önerirsiniz. Ayrica Vadi yurdu falan çikarsa tavsiye eder misiniz kalan arkadaslar olumlu konusmadi pek

Ben Vadi Yurtlari'nda kaliyorum.

Önermeyen neden önermedi? Gitsin, 6-8 kisilik odalari olan KYK yurtlarinda kalsin. ITÜ'nün diger yurtlari pahali zaten.

Gerçi Endüstri Mühendisligi okuyacaksan, Maçka Kampüsü'nün hemen altindaki Abdi Ipekçi Erkek Ögrenci Yurdu daha yakin sana.

Önermedi derken yanlis söyledim pardon arastirmalarim sonucu pek olumlu izlenim olusturmadi diyelim. Ama ücreti makul.Çikarsa Maçka ile ulasimi çok sikinti olur mu?
    KYK yurtlarinin disiplininden dolayi arkadaslarim orada kalma dedi. Sonuçta hazirlik okuyacagiz biraz rahat olmak isterim

Maçka'ya ulaşım sıkıntı olmaz. Vadi Yurtları'ndan kampüsün metro kapısına mesafe yürüyerek 15 dakika. Ringe binersen (Yurdun hemen önünden ring kalkıyor.) 5 dakikanı bulur ortalama. Metroya bindikten sonra 20-25 dakikada Osmanbey'e varıyorsun. Osmanbey'de inip, çok yavaş yürümedikçe ortalama 15 dakika yürüyerek Maçka Kampüsü'ne varırsın.

Olumlu izlenim oluşturmamasına neden olan şeyler nedir? Banyo ve tuvaletlerin koridorda ortak kullanımda olması ise, bu KYK yurtlarında da var. Yurda giriş-çıkış saati diye bir şey de yok. Yataklar arası paravan var. Herkesin kişisel Internet bağlantısı var ki bu bağlantı, İTÜ'nün yüksek hızlı Internet bağlantısı. Çamaşırhane ve ütü odası 7/24 açık.

Gerisi senin oda arkadaşlarına kalmış. Zaten ilk yıldan sonra oda arkadaşlarınızı seçebiliyorsunuz. Odalar 3 kişilik.

Tamam ben tatmin oldum sağolasın . Umarım vadi çıkar.

Şu anda tek sıkıntım Endüstri istememe rağmen bu bölümün küçük görülmesi, mühendislikten sayılmaması, bitirenin ayda 1-2 milyara işe razı olacağını söyleyen tipler. Özellikle ekşi sözlükte falan baya gömmüşler bölümü. Ben bile Makine mi yazsam acaba ikilemine girdim.(Biliyorum çok farklı alanlar ama şu andaki eğitim sistemimiz bilinçli tercih yapmaya olanak vermiyor) Öyle çok bölüm sempatizanı değilim illa da makine ya da inşaat okuyacağım gibi. Sence bu iki bölümün kendine göre avantajları nelerdir çok ikilemde kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: barman

quote:

@barman @teoska

Öncelikle yurtta kalmadığımı ailemle beraber yaşadığımı söyleyim.

İTÜ'de haliyle vadi yurdunda kalan çok arkadaşınız oluyor, fikir sahibi oluyorsunuz. Gidip odalarında takılmışlığım felan da var. Genel manada yurt yaşantısı bana biraz ters geliyor onu öncelikle söyleyim. İlk yurda yerleştiğinde sanırsam aynı bölümdeki adamlarla aynı odaya veriliyorsun. Daha sonraki dönemlerde oda arkadaşını kendin seçiyorsun. İşte ilk dönemde genelde biraz problem olabiliyor oda arkadaşı konusunda gördüğüm kadarıyla. Hazırlıktayken arkadaşlarımın çoğu oda arkadaşlarından şikayetçiydi, anlaşamadığı insanlar denk gelmişti. Bu konuda yapacak bir şey yok. Bir de bu tarz ters adamlar gelince odaya ortak mini buzdolabı-tost makinesi vs. alma sorunu da ortaya çıkıyor. Bu yüzden ilk dönem sıkıntılı olabilir de olmayabilir de, biraz şansına kalıyor. Oda arkadaşı sorunu her yurtta olabilir, vadiye özel bir durum değil. Onun dışında vadinin sıcaklık gibi bir problemi yok, çok soğuk bir havada bile arkadaşlar t-shirt atletle felan dolaştığını biliyorum. Duşları genelde beğeniliyor, rahat diyorlar. Ayrıca 100 mbit net de var.

Yurdun en büyük eksisi belki de hafta sonu yemek işi oluyor. Yemekhanede yemek çıkmadığı için mecbur dışarıya bağımlı oluyorsun. Bu anlamda yurtların bir dezavantajı var ve eve çıkmayı düşünenlerin çoğu bu yüzden eve çıkıyor diyebilirim.

O yüzden ilk sene hazırlıkta yurda çıkıp kafasına uygun arkadaş bulursa eve çıkanlar oluyor. İl dışından gelsem ben de böyle bir yol tercih ederdim; ama vadi ucuz acaba diğerlerine göre çok mu dezavantajı var gibi düşüncedeysen bence alakası yok. Vadi aralarında en hesaplısı, en çıkılası yurt. Açıkçası diğer yurtlara 2 katı para vermek gram mantıklı gelmiyor. Ha zenginsen, durumun iyiyse tabii Gölet gibi yurtlara da çıkabilirsin; ama ben çıkmam başka yurda. Ha bir de tam Maçka'da Abdi İpekçi Yurdu var okulun dibinde, sanırsam kyk'ya bağlı, yemeği de var diye biliyorum. Ortamı vs. hakkında hiç bilgim yok, ama işletme fakültesinin dibinde resmen. 5 dk önce çıksan derstesin.

Yine de benim sana net tavsiyem hazırlıkta vadi yurduna çık. Sonra ortama alışırsan devam et, alışamazsan Beşiktaş, Osmanbey, Mecidiyeköy gibi bölgelerden ev bak derim.

Hazırlıktayken vadiden bir çok kişi Maçka'ya gidiyor. Çok sorun olacağını düşünmüyorum. Ringle okulun girişine geçersin. Ring beklemezsen yürürsün, tempona bağlı 10-15 dk sürer. Metroya biner Osmanbey'e gidersin. Osmanbey'den de Maçka'ya 10 dakika yürürsün ki o yürüyüş yolunu ben çok severim. Aşırı sıkıntı olmaz.

Eyvallah abi sağolasın. Kolay çıkmıyor Vadi yurdu bildiğim kadarıyla umarım çıkar. Sen hangi bölüm okudun/okuyorsun ? Kafam çok karışık Endüstri konusunda öveni de çok söveni de(makineciler özellikle ). Yapabileceğim bi meslek ama gelecek kaygısı şu anda en büyük sorun diyeyim.Makine'yi okumak zor ama bitirince Endüstricilerden daha garanti gibi işi sanki. En sonunda bu ikilemden kafayı yiyip Tıp yazmam umarım

• Yurt çıkma olayı sıralamandan çok. Bölüme kaçıncı girdiğine bakıyor. Sanırsam yerleşirsen endüstriye biraz sonlara yakın girecektin bölüme. Vadi yurdu da hemen çıkmazdı; ama 2 ayda felan sıra gelir diye tahmin ediyorum. Genelde öyle olmuştu geçen sene. Öncelik bölüme ilk sıralarla girenlere oluyor; ama her türlü yerleşirsin. Ha tabii o dönemde İstanbul'da kalacak yerin yoksa kyk'ya misafir felan olabilirsin. Onda da biri gelince seni odadan başka bir odaya atıyorlar. Biraz sığıntı durumu olabiliyor. Sırf bu dönemde cemaat yurtlarına, evlerine sığınanlar felan oluyor. Yine de katlanılabilir şeyler(cemaat dışında).

Bölüm işine gelirsek ben İnşaat okuyorum; ama sektörel açıdan bana biraz ters düştüğü için yatay yapmayı düşünüyorum. Önümüzdeki dönem aksilik olmazsa Elektronik ve Haberleşme'ye geçme gibi bir durumum var. Endüstri ile ilgili yorumumu özetle 2 yorumda yapmıştım soran arkadaşa. Tercih edip seven bir çok insan da var, bunu da inkar edemeyiz; ama bilmiyorum bu memlekette sözlükçülerin tabiriyle biraz overrated bir bölümmüş gibi geliyor. Yine de diğer yandan sosyal bir bölüm olması, Maçka'sı, iş profili ile ilgi çekiyor. Kim çok iyi bir şirkette yönetici olmayı, gece 3'te beton dökülmesini beklemeye tercih eder ki? İşte gerçekten de mezunları o iş profiline ne kadar uygun şartlarda iş buluyorlar bilmiyorum.

Yalnız her bölümde olumlu, olumsuz yorumlar göreceğini söyleyebilirim. Makinacılara da pek aldırma, kendilerini biraz küçük dağları biz yarattık havasında görüyorlar.

Mevcut sıralamanda uçak, bilgisayar gibi bölümleri de değerlendir, araştır. Net şekilde şu şundan iyidir bu böyledir diye bir durum yok. Ben tercih olarak elektronik, bilgisayar gibi bölümleri kendime daha yakın görüyorum. Senin için nasıldır bilemem.

• barman B kullanıcısına yanıt
    Açıkçası elektronik haberleşme de olabilir bilemiyorum ne dersek diyelim burada mühendislik degerinin çok çok altında ulkemizde. Burada 5 6 binlerle muhendislige gidip mezun olunca 2-3 milyara razı olmak var.diger yanda 15 binle doktor olup 5-6 milyar almak var. İmam bile 3 milyarla çalışırken muhendislerin durumu iç açıcı degil. Neyse durmak yok kontenjan arttırmaya devam

• Gençler İTÜ İnşaat hakkında bilgi almak isteyen varsa pm atabilir.
  • gabrina G kullanıcısına yanıt
    Hiç duymadım desem tavuk çiftliğinde denetleme olayını Ama tabi olanaksız değil kesinlikle çünkü dediğim gibi her alanda çalışma şansımız var bizim Ben de senin gibi aynı istekle girdim bölüme, ofis ortamında yükselme olanağının fazla olduğu bir yerde çalışmayı isteyerek girdim yani ve ben hangi alanda çalışmak istediğime karar verememiştim bu bölümü tercih ederken (daha da karar vermedim) ve aslında bu bölüm daha kararını kesinleştirememiş farklı alanlara yönelmek isteyen insanlar için birebir bence. Bu arada benim duyduğum çoğu insan da şirketlerde çalışıyor zaten bence doğru yerdesin. Bir daha tercih yapacak olsam yine bu bölümü seçerdim bu arada belirteyim. Sen %30 İngilizce olanı hedefliyorsun sanırım değil mi? Çünkü bölümde cidden aşırı aşırı sözel dersler de var ve 100% İngilizce için cidden iyi İngilizce gerekebiliyor bunu da belirteyim. Başka sorun varsa sormaktan çekinme lütfen.

• İTÜ Endüstri Müh, İTÜ, yurtlar ve diğer konular hakkında bende sorularınızı cevaplayabilirim. Alıntılayın yada PM atın hepsi olu r
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.