Şimdi Ara

İTÜ Bilgisayar mühendisliğini bırakmak (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
3
Favori
7.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Safım ama kafam asgari miktarda yetecek kadar çalışır.

• RevilDeveloper R kullanıcısına yanıt

Bu Dünya'da neler neler oluyor  

• her turlu eksiklik senin icin. Sen diyorsun ki diplomasiz yer edinirim, seninle denk olan bir kisi mezunsa senin onune cikar. Bunun gibi bir cok fayda saglarsin. Aradaslarindan birisi daha demis, senin gibi bir suru insan var orada o isle ugrasacak. Senin gectigin yollardan gecen bircok hoca olacak. Okulu sadece kulfet olarak gormek yanlis. Isini goren bir ton dersin de olacak, bunlar seni herhangi bir udemy kursunu bitirmis biri icin onun onune koyacak. Algoritmik zeka farkli bir olay. Yazilim sadece kod yazmak degil. Matematik temelli bir meslegimiz var. Bunu unutma. 3. 4.siniftayken pek ala is bulup okulu uzaktan devam ettirebilirsin zaten.

• Trol bu ya. Bu zekayla oraya girmis olamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kator K kullanıcısına yanıt

Yks zekayı değil inekleme yeteneğini ölçer zaten.

• Dr. Alfred Blalock kullanıcısına yanıt

Anladım hocam saolun.

• Konu net troll, konuyu açanla ciddi cevap verenlerin zeka seviyesi aynı.

• itü terk boğaziçiliyim.. evet arkadaşlar itü'nün m*hendisliklerinde bu soruyu ciddi ciddi sorabilecek saflıkta insanlarla tanıştım. bilakis boğaziçinde de tanıştım ama daha azlardı. itü'de özellikle bilgisayar ve elektronik haberleşmede insanı komaya sokabilcek tarzda charlarla karşılaşabilirsiniz.

net cevap bırakma

• cappy34 C kullanıcısına yanıt

abartı,

itü'nün kendi öğrencisine verdiği bi değer yok. itü "standartları" dünyada her kapıyı açan mucizevi bir şey değil.

türkiye'deki üniversitelerin çoğu üniversite değil. itü aralarında tabi çok yüksek kalıyor. okunacak top 5 üniversiteden biridir. ama dediğim gibi öyle aman aman abartılcak bi durum yok genel olarak. anca bu

yine de mesaja anlam verebiliyorum. ben de itü'deyken fazla gaza geliyodum

• İTÜ BM prestijdir.

Saçmalama.

• gençliğini yaşa güzel bir eğitim al hayat kaçmıyor.

Yetenekliysen istediğin zaman kendını geliştirebilirsin

hayat uzun
    30
    40
    50
    60 lı yaşların olacak ömür boyu taşıyacağın itü ve üniversite mevzunu etiketi sana pek çok fırsatlar acacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İTÜ gibi bir üniversiteyi bırakmanız profesyonel iş hayatınızda iş verenlerinizde zorluk ve streslere karşı kestirip atma önyargısı oluşumuna ciddi anlamda sebep olabilir.

Liseler, Üniversiteler sanıldığı kadar süper bilgiler, şeyler öğretmiyor olabilir fakat gerekende bu değil zaten. Asya ülkeleri kültürel anlamda bu hatayı yapıyor. Çocukları 0-12 saat yoğun ders, kurslarla boğmak kimseye fayda sağlayacak bir şey değil. Dünya artık tek başına mükemmel şeyler başarmanın mümkün olduğu, doğru olduğu bir dünya değil.

Mühendislik disiplini, kurumsal iş hayatında oldukça önemli. Alayli yazılımcı tanıdığımda var, mühendis yazılımcı tanıdığımda. Mühendis olan hız ve derinlik, maaş konusunda daha yavaş ve ağır ilerlemiş olsa da tren gibi hızını aldıktan sonra yoldan çıkması, duraksama veya gerilemeye karşı çok daha dayanıklı.

Şuan değil yazılım alanında kurumsal firmalar sıradan ofis işleri için bile 4 yıllık mezuniyet istiyor. 7-8 yıl önce teknik lisede yazılım bölümünde son sınıfta son donemde sinirlendim bıraktım okulu. Ayni öfke ile üniversiteye de gitmedim, okulda sınıftan ileriyim ben kendimi daha iyi geliştiririm mottosundan nasıl köşeyi dönerim, nasıl çok daha fazla şey öğrenirim derken 8 yıl geçen koca bir dönem hayatımda.

Hayatınızda yaşadığınız sorunların doğru tespiti ve tedavisi çok önemli. Lisede de sonrasında iş hayatında da hoşuma gitmeyen sosyal, reel problemlerle mücadele edebilmek insanlara dengeli bir cesaret ve akıl ile karşı koyabilmek yerine ben hep kaçtım. Fakat sorunlarımda benle beraber peşimden gelmiş ben fark etmeden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 13 Mayıs 2022; 11:24:14 >

• Bence bırakp TIP oku dostum. garanti meslek tıp

• Yapı Ustası kullanıcısına yanıt

Troll değil ciddiyim.

• Boğaziçi tabi daha iyidir de puan yetmedi ki.

• 4 yıla değer mi?

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt

Anladım hocam teşekkürler. Şeyi anlamadım üniyi bıraktığınıza pişman mısınız?

• Berberlik, oto elektrikçilik de garanti meslek ama kimse tercih etmiyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.