Şimdi Ara

İTÜ Bilgisayar mühendisliğini bırakmak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
3
Favori
7.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Abi şöyle açıklayayım ben bazı şeyleri idrak etmekte büyük sorun yaşarım ama bana bir görev ver eninde sonunda bitiririm yani değişik bir durum biliyorum. Teşekkürler bu arada cevap için.

• onatba O kullanıcısına yanıt

Girişimcilik gibi bir niyetim yok ticareti en son yapacak insanlardanım.

• Hocam itü ceng kazandığınıza göre çok iyi bir sıralama elde etmişsiniz yks için bir tavsiyeniz var mı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Autghust34 kullanıcısına yanıt

9'dan beri çalıştım yani asıl etken o. Bugünlerde konular bittiyse seri deneme yapın bence.

• updullah

• Bırakmayın hocam yarın bir gün Cumhurbaşkanı olmak isterseniz üniversite mezunu olma şartı var.

Yani kısacası üniyi bırakırsanız cumhurbaşkanı olamazsınız  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAYAT BİTTİİ -- 12 Mayıs 2022; 20:6:53 >
  • Sanırım Mozambikte cumhurbaşkanı olabilirim. Orada bu şart yoktu galiba.

• türkiyede de yok diye biliyom

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tavsan31 kullanıcısına yanıt

Aaaaaaaaaaaaaaa sen evren lideri rte'ye diplomasız mı dion.

• knk istemiyosan ben okuyabilirim senin yerine 

• Konu trol değilse şöyle cevap vereyim. İTÜ Standartlarında bir okulda okumak sana sadece Türkiye sınırları içerisinde değil. Bütün dünyada iş kapısını açacaktır. Okulun sana sadece faydasını diploma olarak görürsen kendini hiçbir alanda ilerletemezsin. Okulun içindeki referanslar, arkadaşlar, sosyalleşme imkanları, İTÜ'nün kendi öğrencilerine değer vermesi saymakla bitmez. X bir okuldan mezun olmakla İTÜ'de mezun olmak arasında uçurum var. Zor bir okuldur insanın pestilini çıkarır, günde 100 kez okulu bırakmak istersin, bazen nalet edersin böyle okula dersin, bitirdiğin an o zorlu geçen günleri özlemeye başlarsın. Okudugun okulun kıymetini bilip lisansını bitirmeye bak dışarısının ne dediğine kulak asmamanı öneririm.

• cappy34 C kullanıcısına yanıt

Yani aslında benim asıl merak ettiğim forumlarda artık üni devri bitti gidin kaynakçı sanayici olun veya alaylı yazılımcı olun diye öneriler görüyorum ve toplum içinde tanıdığım insanlar ise tam tersini söylüyor iki fikir arasında kafam karışmıştı ondan soruyorum. Babam polisti kesinlikle oku diyor ama forumdakiler de baban vizyonsuz falan diyor anlamadım gitti.

•  

• Hocam diplomayı sadece ise giriş için bir aracı olarak görmeyin. Okul okuduğunuzda sadece diploma almakla kalmayıp, mühendis gibi düşünmeyi de öğreneceksiniz. Olaylara bakış açınız değişecek. Bitirdiğinizde her türlü avantajlı olacaksınız.

Diploma sormadılar diyenlere bakma. Şirketlerin elbette diploma koşulları var. Ha diplomasız alan yerler de var fakat oraya girmek için de somut içerikler sunmanız gerekir. Mesela bir proje geliştirmiş olmanız lazım. Yazılımda kendini geliştirme lafı çok klişe. Onu ancak liseden veya daha önceden içerik geliştirenler diyebilir. Yani bu tipler üniversiteye girdiklerinde zaten bir şeyler biliyor olurlar. Okulu bırakıp evde bir şey öğrenemek de çok zor ayrıca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sınava 2.5 m'den fazla insan giriyor. Sen bu kadar kişi arasından ilk 2k'nın içinde olarak kendini ispat etmişsin. Vizyonsuz bir insan olmuş olsaydın böyle bir sıralama yapmazdın. Üniversite devrinin bitip bitmemesi kişinin ne yapmak istediklerine bağlıdır. Manavda Karpuz satmaktan zevk alan bir adamın üniversite okumasına gerek yok. Bir başkasının dediklerine değil, sen ne yapmak istiyorsun önce onu düşünmelisin.

• Hayır hayır hayır, gelişim üniversitesi gibi falan böyle saçma bir üniversitede okusan evet kendin kendini geliştirsen daha iyi olur derim. ITU gayet prestijli bir üniversite aynı zamanda üniversite “Network” kuracağın yer gelecekte iyi bir iş kazanmanda çok önemli rol oynayacak. Derslerden çok etkinlikler ve kulüpler ile bu ortamı oluşturacaksın. Hop hocanın bir bağlantısı çıkacak hop arkadaşın girecek yok şirketler kariyer etkinliği yapacak vs vs bırakma sakin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • cappy34 C kullanıcısına yanıt

Yani ben hep iyi bir kazancım hem de az çok rahat yaşantım olsun istiyorum. Kimse gidip bile bile stres, sinir yaşamak istemez.

• Return to Monke kullanıcısına yanıt

Yani evet okula gitmeden bunları beceren insanlar zaten bu işe yatkın olur onların okumasına gerek yok. Onlar doğuştan yetenekli.

• furkanta_resmi kullanıcısına yanıt

Ya evet bunun aslında toplum da farkında ya köyde yaşayanlar falan her üniyi iyi sanıyor. Şehirliler uyandı artık sadece iyi üniye odaklanmış durumdalar. Ancak iyi üni mezunu olmamak hala kötü algılanıyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.