Şimdi Ara

[İTÜ - 2011 Girişliler Buraya] -- [Ana Konu] (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.634
Cevap
7
Favori
92.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • itü kktc kampusune 2011 girisli arkadaslar varmi acaba aramizda? Pek saglikli bilgilere ulasamadim arastırmama ragmen.
  • Bu sene inşallah kazanırım endustriyi âmin
  • Şimdide minimum hours'da 15 yazıyo .Var mı kesin bilgisi olan arkadaş, 15 altında alırsak sorun olur mu ? İrregular'ım bu arada .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leqendary144

Şimdide minimum hours'da 15 yazıyo .Var mı kesin bilgisi olan arkadaş, 15 altında alırsak sorun olur mu ? İrregular'ım bu arada .

Irregularlar için ilk dönemlerinde 15 kredi zorunluluğu yok.Sorun olmaz.
  • itü konservatuarda muzik calgısı kursu var mı.kayt içi falan nereye gidiyoruz hangi aletler var.fiyatları ne kadr bilgisi olanlar yazabilir mi
  • Arkadaşlar acemice bir program yaptım, tecrübeli arkadaşlar sorun olup olmadığına bakarlarsa sevinirim
     [İTÜ - 2011 Girişliler Buraya] -- [Ana Konu]
  • Arkadaşlar %100 İngilizce bölümdeyim,hazırlığa devam ediyorum

2.dönem ne kadar harç yatıracağım,öğrenen bilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intelligence Cube

Arkadaşlar %100 İngilizce bölümdeyim,hazırlığa devam ediyorum

2.dönem ne kadar harç yatıracağım,öğrenen bilen varmı

% 100 İngilizce Uçak Mühendisliği okuyorum

ilk dönem 1078 tl girdikten sonra
    ikinci dönem ücretim 928 tl

• arkadaşlar yarı dönemde irregular oldum ikinci dönem ders alıcam.bölümüm inşaat %100 .iş bankasına harç yatırmak için gittim 464 tl aldılar.benim bir de 150 tl yatırmam gerekmiyor muydu? .burda bir yanlışlık var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: megacracker

arkadaşlar yarı dönemde irregular oldum ikinci dönem ders alıcam.bölümüm inşaat %100 .iş bankasına harç yatırmak için gittim 464 tl aldılar.benim bir de 150 tl yatırmam gerekmiyor muydu? .burda bir yanlışlık var mı ?

O "150 TL" dediğin şey okul kaydı için yatırılan ücrette ilave edilmiş olan "Sosyal Katkı Payı" ise, bunu sadece okul kaydı için alıyorlar. Bundan sonra 150 TL almayacaklar.

Yatırdığın harç ücretine gelince; %100 İngilizce programların harç ücreti, %30 İngilizce programların harç ücretinin 2 katıdır. Ek olarak, her fakültenin harç ücreti aynı değil. A Fakültesinin bölümlerinin %30 İngilizce programlarının bu dönemki harç ücreti 150 TL'yken; B Fakültesinin bölümlerinin %30 İngilizce programlarının harç ücreti 232 TL, C Fakültesinin bölümlerinin %30 İngilizce programlarının harç ücreti 190 TL, D Fakültesinin bölümlerinin %30 İngilizce programlarının harç ücreti 300 TL olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: megacracker

arkadaşlar yarı dönemde irregular oldum ikinci dönem ders alıcam.bölümüm inşaat %100 .iş bankasına harç yatırmak için gittim 464 tl aldılar.benim bir de 150 tl yatırmam gerekmiyor muydu? .burda bir yanlışlık var mı ?

O "150 TL" dediğin şey okul kaydı için yatırılan ücrette ilave edilmiş olan "Sosyal Katkı Payı" ise, bunu sadece okul kaydı için alıyorlar. Bundan sonra 150 TL almayacaklar.

Yatırdığın harç ücretine gelince; %100 İngilizce programların harç ücreti, %30 İngilizce programların harç ücretinin 2 katıdır. Ek olarak, her fakültenin harç ücreti aynı değil. A Fakültesinin bölümlerinin %30 İngilizce programlarının bu dönemki harç ücreti 150 TL'yken; B Fakültesinin bölümlerinin %30 İngilizce programlarının harç ücreti 232 TL, C Fakültesinin bölümlerinin %30 İngilizce programlarının harç ücreti 190 TL, D Fakültesinin bölümlerinin %30 İngilizce programlarının harç ücreti 300 TL olabilir.

çok teşekkürler alacakaranlık sen olmasan biz naparız.her soruma cevap verdin.hakkaten helal olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megacracker -- 3 Şubat 2012; 23:23:35 >

• Yeni sınıflar açıklanmış ama yerini bilmediğim bir sınıftayım. YB15 nerede bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GoDFatheR*

Yeni sınıflar açıklanmış ama yerini bilmediğim bir sınıftayım. YB15 nerede bilen var mı ?

Çok iyi hatırlamıyorum ama, Atrium binasının üst katında (Bu da giriş katı oluyor.) olması lazım.
  • Aldığımız dersleri danışmana onaylatma işi nasıl oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selkêt

Aldığımız dersleri danışmana onaylatma işi nasıl oluyor?

Danışman hocanın odasına gidiyorsun, ders programını onaylatmak için geldiğini söylüyorsun.

Danışman hocanın kim olduğunu biliyorsundur. Yine de nereden öğrenilebileceğini söyleyeyim.www.sis.itu.edu.tr adresinden sisteme giriş yaptıktan sonra, "Öğrenci Servisi" sekmesine gelin. "Danışman Menüsü" bölümüne girin. "Danışman Bilgisi" bölümünde danışman hocanın adı, "Danışmanın Haftalık Görüşme Planı" bölümünde de danışman hocanın odasına ne zaman uğrayabileceğinize dair bilgiler yer almaktadır.

• Arkadaslar 6sında okul başlıyor galiba, bu kitap işini nasıl halledeceğiz peki? okul bünyesinde satan bir yer var mı yoksa dışarıdan mı alacağız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: *GoDFatheR*

Yeni sınıflar açıklanmış ama yerini bilmediğim bir sınıftayım. YB15 nerede bilen var mı ?

Çok iyi hatırlamıyorum ama, Atrium binasının üst katında (Bu da giriş katı oluyor.) olması lazım.

Teşekkürler, ilk önce oraya bakayım gidince. İlk donem panolardan sınıfa bakıp da okulun icinde bulmam 30 dk dan fazla sürmüştü sonra derse girince de azar işitmiştik aynısı olmaz inşallah :)
  • şimdi bu ders programını danışmana onaylatmamız gerekiyor benim danışmanım ilk dönemden pazartesi ve çarşamba 14-16 saatleri arasında görüşebileceğimizi çizelgede belirtmiş 2. dönemde aynı mı olur + olarak benim o saatlerde hep dersim var ama pazartesi günü öğleden sonra derse gitmeyip hem tanışmayı hemde onay işlemlerini halletmeyi düşünüyorum sizce doğru bir iş yapmış olur muyum ilk gün yoklama alınır mı ? veya ilk gün sınıf ile tanışmadan hemen bu işlere başlamak yanlış bir düşünce mi olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihawk

Arkadaslar 6sında okul başlıyor galiba, bu kitap işini nasıl halledeceğiz peki? okul bünyesinde satan bir yer var mı yoksa dışarıdan mı alacağız?

Ayazağa Kampüsü'ndeki Mert Kırtasiye'de ve Çantaylar'da (Fen-Edebiyat Fakültesinin girişinde.) kitaplar var.

Fakat kitap almayın, zaten çoğunuz almayacak. Havuz dersleri için Mert Kırtasiye'de ve Fetikopi'de (Bu da Fen-Edebiyat Fakültesinin girişinde.) satılan ders notları fotokopileri genellikle yeterlidir. Eğer yeterli gelmezse, dersler için önerilen kitapların PDF'lerini bulup, çalışmak istediğiniz kısmın çıktısını alın. Eğer iyi bir not ortalaması hedefiniz varsa, dersleri çok aksatmamak üzere derste de not tutmanızı öneririm.

Ama spesifik olarak MAT101(E) için, Matematik Mühendisliği bölümünün en popüler hocalarından biri olan Ayşe Peker Dobie'nin İTÜ Vakfı Yayınları'ndan çıkan "Matematik 1 Çözümlü Problemleri" kitabını öneririm. Konu anlatımı da mevcut.

Ha, Fizik ve Genel Kimya laboratuvar dersleri için (KIM101EL, FIZ101EL, FIZ102EL, FIZ106EL) kitap lazım olacak, bunları da Çantaylar'da ve Mert Kırtasiye'de bulabilirsiniz. ING101, ING102 ve ING201 için de kitap gerekecek. Bunları da yine bu kırtasiyelerden bulabilirsiniz. Bunlar zaten İTÜ'nün kitaplarıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyberjackal

şimdi bu ders programını danışmana onaylatmamız gerekiyor benim danışmanım ilk dönemden pazartesi ve çarşamba 14-16 saatleri arasında görüşebileceğimizi çizelgede belirtmiş 2. dönemde aynı mı olur + olarak benim o saatlerde hep dersim var ama pazartesi günü öğleden sonra derse gitmeyip hem tanışmayı hemde onay işlemlerini halletmeyi düşünüyorum sizce doğru bir iş yapmış olur muyum ilk gün yoklama alınır mı ? veya ilk gün sınıf ile tanışmadan hemen bu işlere başlamak yanlış bir düşünce mi olur ?

İlla derse gitmek istiyorsan, bu tür çakışma durumlarında danışman hocanın İTÜ Webmail adresine mazeretini anlattığın bir e-posta atabilirsin. Bence önce bunu yap.

Lisans derslerinde "tanışma" faslını unutun. Hazırlık sınıfı gibi değil burası. Sınıf mevcudu daha yüksek olacak ve çoğu kişi birbiriyle ilgilenmeyecek, birbirini tanımayacak. Bir dönem böyle geçecek. Örneğin; Matematik derslerinin mevcudu 100-150 kişi. Gerçi sonraki haftalarda gelenlerin sayısı azalıyor; ama oturup böyle bir mevcutla "tanışma" gerçekleştirmeniz zor. Hazırlık sınıfından, yurttan ya da başka bir yerden, daha önce tanıdığınız kişilerle aynı sınıfta olursanız güzel. Hocayı da elbet tanırsınız.

Yoklama işi hocadan hocaya değişir. Bazı hocalar her ders yoklama alır, ilk hafta da dahil olmak üzere; bazı hocalar da yoklama almaz. Matematik hocaları genellikle yoklama almıyor. Fizik, Genel Kimya, İngilizce gibi diğer havuz derslerinin hocaları ise, eğer adlarımızı tek tek okuyarak yoklama alacak bir tip değilse (Bazen böyle hocalar da çıkıyor.), sınıfta bir yoklama listesi dolaştırır, öğrenciler bu listeye imzalarını atar. Sınıfta tanıdığın birisi varsa, derse gelmeyip, bu tanıdığın kişiden senin yerine de imza atmasını istersin.

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.