Şimdi Ara

[İTÜ - 2011 Girişliler Buraya] -- [Ana Konu] (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.634
Cevap
7
Favori
92.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl çözecem o kadar bilinmeyenli denklemi. Matlab çözer miki(kullanmasını bilmyiorum.=
  • Matlab çözer de ben de bilmiyorum MATLAB.
  • ama mantıken soruyu düşündüğümüzde ben o vektör için sınırsız sayıda dik kesen vektör bulabilirim. Yanlış mı düşünüyorum acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boQ7niz

ama mantıken soruyu düşündüğümüzde ben o vektör için sınırsız sayıda dik kesen vektör bulabilirim. Yanlış mı düşünüyorum acaba.

Tabi ki bulabilirsin.
    Ama şunu da düşün, bu vektörler daima birbirinin ai+bj+ck gibi katsayılarından meydana gelecek.
    Aslında senin dediğin de doğru, mesela iki vektör buldun diyelim; bu iki vektörü kendi bulundukları düzlemde alfa açısı kadar döndürünce dediğin gibi vektörel çarpımları yine verilen vektör doğrultusunu verir. Birini (-) ile çarparsan da aynı olay.
    En iyisi ders çıkışı hocana sor.

• ödev , yarın son gün. arık yapmayacağom o soruyu.
  • 3x1 + 2y1 + 2z1 = 0
    3x2 + 2y2 + 2z2 = 0
    x1x2 + y1y2 + z1z2 = 0

Buradan çözüm gelmez sanırım. Ama işlemler böyle bir şey...
  • (0,0) her vektöre dik ve paralel midir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boQ7niz -- 13 Ekim 2011; 20:06:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boQ7niz

(0,0) her vektöre dik ve paralel midir

Bizim hoca geçen sene söylemişti. Her vektöre diktir diye, çünkü skaler çarpımları her türlü 0 oluyor.
    Ama çözümlerde her zaman (0,0,0)' dan farklı sonuçlar aranır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havenless -- 13 Ekim 2011; 21:38:49 >
  • hoca kimdi
  • Fuat.
  •  [İTÜ - 2011 Girişliler Buraya] -- [Ana Konu]

2. ve 4. soruyu yapabilirseniz sevinirim.
  • Zamanında popüler konuyduk..Pehh
  • UOLP sorulari daha zor oluyor bence.
  • Benim PHY 101 vizesi Cumartesi beyler, sizin pazar diye biliyorum.Sınavdan çıkınca bilgileri aktarıcam.En azından bi fikir oluşur kafanızda sorularla ilgili.
  • İyi edersin hocam SUNY olduğun için mi cumartesi?

Lineer cebir sorularını da henüz oraları işlemediğimiz için malesef cevaplayamıyorum.
  • Yav bu Vadi'nin kasım ayı ücretini ne zamana kadar yatırıyoruz ?

Aşağıda duyuru var da eylül'ün 15 günü + ekim ücretini yatırmayanlar temmuza kadar yatırsın diyo. Bu ücreti zaten biz kesin kayıta gelirken yatırmadık mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Yav bu Vadi'nin kasım ayı ücretini ne zamana kadar yatırıyoruz ?

Aşağıda duyuru var da eylül'ün 15 günü + ekim ücretini yatırmayanlar temmuza kadar yatırsın diyo. Bu ücreti zaten biz kesin kayıta gelirken yatırmadık mı ?

Ayın ilk 5 iş günü içinde normal ücret (220 TL) üzerinden yatırılıyor. Daha sonra yatırılırsa, %20 faizle yatırılıyor.

Bu yıl da 1, 2, 3 ve 4 Kasım tarihlerinde 220 TL olarak ödeyeceğiz. 5. gün de, araya Kurban Bayramı tatili girdiği için, ya 10 Kasım olur ya da 14 Kasım. Her ihtimale karşı o ilk 4 gün içinde normal ücret üzerinden yatıralım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Yav bu Vadi'nin kasım ayı ücretini ne zamana kadar yatırıyoruz ?

Ayın ilk 5 iş günü içinde normal ücret (220 TL) üzerinden yatırılıyor. Daha sonra yatırılırsa, %20 faizle yatırılıyor.

Bu yıl da 1, 2, 3 ve 4 Kasım tarihlerinde 220 TL olarak ödeyeceğiz. 5. gün de, araya Kurban Bayramı tatili girdiği için, ya 10 Kasım olur ya da 14 Kasım. Her ihtimale karşı o ilk 4 gün içinde normal ücret üzerinden yatıralım. :)

Bu hesaba yatıracağız değil mi ?

hesap no:00158007296855662

• itü hesabına vadi yurt ücreti dersen sıkıntı çıkmaz adamlar zaten her ayın ilk 5 günü vadililerle muattap olduğu için otomatiğe bağlıyolar
  • Something bizi unuttu ya nerede sınav soruları
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.