Şimdi Ara

[İTÜ - 2011 Girişliler Buraya] -- [Ana Konu] (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.634
Cevap
7
Favori
92.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Quize girmesek ya da çok düşük bir not alsak ocakta 60'ı bulmak çok zor olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ALCHEMIST_

Quize girmesek ya da çok düşük bir not alsak ocakta 60'ı bulmak çok zor olur mu?

Çok zor olmaz.
  • acil olarak zöhre ustanın telefonu verebilecek olan var mı, 12ye kadar açık görünüyor ama servis 45dk oldugu için yemeksepeti kaldırmış açım
  • @Alacakaranlık

Bu LEI egzersizlerinden sadece quiz ile writing mi hocaya gidiyor eğer öyleyse hepsini 100 yapmak için 2 saat kasmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilge Dede -- 8 Ekim 2011; 22:11:32 >
  • Beyler alakasız olcak ama bu sene hazırlıkta hangı yayını okuyacaksın ve kıtapların ve şifresinin fiyatı nedir acaba?
  • quote:

@Alacakaranlık

Bu LEI egzersizlerinden sadece quiz ile writing mi hocaya gidiyor eğer öyleyse hepsini 100 yapmak için 2 saat kasmayalım

Writing not hesabına katılmıyor.

Gramer, Listening (videolu), Quiz ve genel tekrar testleri hesaba katılıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rnky

Beyler alakasız olcak ama bu sene hazırlıkta hangı yayını okuyacaksın ve kıtapların ve şifresinin fiyatı nedir acaba?

A kuru değilsen basic english için success var A kuru için longman var 110 lira kitapla şifre. Tüm kitaplar 187.5 lira orjinal. Sahaflarda 35e aldım ben hepsini Tabi şifre olmadığı için 110 liraya tekrar almak zorunda kaldımD kuru için orjinal 300ü buluyor diğer kurlarda şifre olmadığı için sahaflardan 70e alırsın hepsini.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rnky

Beyler alakasız olcak ama bu sene hazırlıkta hangı yayını okuyacaksın ve kıtapların ve şifresinin fiyatı nedir acaba?

A kuru değilsen basic english için success var A kuru için longman var 110 lira kitapla şifre. Tüm kitaplar 187.5 lira orjinal. Sahaflarda 35e aldım ben hepsini Tabi şifre olmadığı için 110 liraya tekrar almak zorunda kaldımD kuru için orjinal 300ü buluyor diğer kurlarda şifre olmadığı için sahaflardan 70e alırsın hepsini.

dostum i.a.ü. A kurundayım 1300 lıra kıtaplara ıstedıklerı para toplamda itü'den fazla mı ögretcekler ıngılızceyı anlamadım:D

• Beyler bu Fizik Ödev'de ivmenin birimini nasıl yazıyoruz? m/s/s diye mi?
  • m/s^2
  • Eyvallah. Şimdi soruyu çözebilirsem...
  • Yardım edebilirim istersen Bir tek 4. soruyu buradan anlatamam çok uzun bir yolla çözdüm onu.
  • quote:

[İTÜ - 2011 Girişliler Buraya] -- [Ana Konu]

An F-14 Tomcat fighter jet is taking off from the deck of the USS Nimitz aircraft carrier with the assistance of a steam-powered catapult. The jet’s location along the flight deck is measured at intervals of 0.20 s. These measurements are tabulated above.

b) Use difference formulas to calculate the jet's average acceleration in the interval 1.20 s to 1.40 s.

c) What is the takeoff speed of the F-14?

Sağ olasın şimdiden.

Resim konusundaki sorunu hâllettim galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jOkErGuEsT -- 9 Ekim 2011; 13:46:02 >

• b)de ortalama ivme için delta v/delta t bulmamız gerekiyor. Bunun için 1.40 ve 1.20deki anlık hızları bulmamız lazım. Anlık hızı normalde dx/dt ile yapıyoruz ama elimizde fonksiyon olmadığı için mecburen buna en yakın olan veriyi kullanmamız lazım, o da bir sağındaki ve bir solundaki konumları kullanarak ortalama hız bulmak. Şimdi işlemi de yapardım ama acilen çıkmam lazım, anlamadıysan sonra işlemi de yaparım.

c)de 1.80-2.00 aralığındaki ortalama hızı bulacaksın.

Haydi kolay gelsin.
  • Yok, hâllettim. Çok sağ ol.
  • Sadece bu kaldı, onda da 4/5teyim. Yardımlarınızı esirgemeyin.

quote:

A copy-cat daredevil tries to reenact Evel Knievel’s 1974 attempt to jump the Snake River Canyon in a rocket-powered motorcycle. The canyon is L = 428.3 m wide, with the opposite rims at the same height. The height of the launch ramp at one rim of the canyon is h = 7.57 m above the rim, and the angle of the end of the ramp is 45.0° with the horizontal.

b) Famous after his successful first jump, but still recovering from the injuries sustained in the crash caused by a strong bounce upon landing, the daredevil decides to jump again but to add a landing ramp with a slope that will match the angle of his velocity at landing. If the height of the landing ramp at the opposite rim is 2.45 m, what is the new required launch speed?

1 Yanlýþ. (Try 1) 36.64m/s
    2 Yanlýþ. (Try 2) 64.85m/s
    3 Yanlýþ. (Try 3) 45.58m/s
    4 Yanlýþ. (Try 4) 45.32m/s

• Elimde hazırlık kitapları var. Teknik forumda bir problem var sanırım. oraya giremediğim için ilan bırakamadım buraya yazıyorum.

Success Pre-intermediete Students Book
    Success Pre-intermediete Workbook
    Success Elementary Students Book
    Success Elementary Workbook
    Active Skills For Reading Book 1
    Active Skills For Reading Book 2
    Active Skills For Reading Book 3
    Contemporary Topics 1
    Proficiency Practice
    From Paragraph to Essay İTÜ Writing

bunlara ek olarak B kuru tüm kitapları var.
    bikaç tane de ekstra kitap var onları da veririm. isteyen varsa buradan yazabilir. 5'er liradan satıyorum ama bedavaya da bırakabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lacoste.

Elimde hazırlık kitapları var. Teknik forumda bir problem var sanırım. oraya giremediğim için ilan bırakamadım buraya yazıyorum.

Contemporary Topics 1
    Proficiency Practice

bikaç tane de ekstra kitap var onları da veririm. isteyen varsa buradan yazabilir. 5'er liradan satıyorum ama bedavaya da bırakabilirim

Lacoste. senin bölüm neydi ? Birde bitirdin sanırım hazırlığı.Kitaplar full herhalde ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacoste.

Elimde hazırlık kitapları var. Teknik forumda bir problem var sanırım. oraya giremediğim için ilan bırakamadım buraya yazıyorum.

Contemporary Topics 1
    Proficiency Practice

abi daha önce söyleseydin çok güzel olurdu ya o kadar para verdim onlara

• Bölümüm inşaat. Geçen ocakta geçtim hazırlığı irregular oldum. Benim ikinci dönem kitaplarım zaten hiç kullanılmamış tertemiz duruyolar. İlk dönem kitaplarım da gayet temiz durumdalar. Yukarda yazdığım kitapları da biyerlerden topladım arkadaşa vermek için ama beni beklemeyip kendi almış kitapları, bunlar da elimde kaldı. hem onları hem de kendi kitaplarımı vermek istiyorum gençler faydalansın geç oldu biraz farkındayım ama belki eksik kitapları olan varsa falan faydamız dokunur.
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.