Şimdi Ara

İtopya ve ups kargo facia

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
6.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 21.11.2020 tarihinde itopyadan monitör aldım , yaklaşık 2 hafta boyunca beylerimizin ürünü kargoya göndermesini bekledim, ne yazıktır ki 3-5 gün içerisinde kargoda yazıyordu ürün, tam 2 hafta sonra ayın aralığın 3 ünde kargoya verdiler 4 aralıkta ürün izmir hub ups kargo aktarma merkezine geldi, 2 gün oyalayıp haftasonunu araya sokup teslim tarihini 7 Aralık olarak gösterdiler , 7 aralıkta ürün dağıtıma çıktı gelmedi, 8 aralıkta dağıtıma çıktı gelmedi , 8 aralıkta şube merkezine gittim ilgisiz bir eleman vardı büro da, 18.30 gibi gittim normalde 18.00 da dağıtım bitip araçlar geri dönüyor , kontrol etti dağıtımda dedi ben elden alıyım bekliyim kırılabilecek tehlikeli bir eşya bu gezdirip geri getiriyorlar risk var sonuçta dedim , 22.00 a kadar dağıtım yapıyorlar dedi bir ulaşın sorun bekleyim dedim yasak arayamayız vs diyip geçiştirdiler , itopyaya mail attım aciliyet belirtildi dediler , bugün 9 Aralık saat 17.00 da bakınca ke.ke adlı birisine teslim edildi yazıyor , ne evde ne komşularda böyle birisi yok ki bana teslim etmeleri lazımdı her türlü normalde , itopyaya mail atıp iletişime geçiyoruz hemen dediler daha dönüş yok , zaten ups e ulaşma ihtimali cevap alma ihtimali yok , 17.25 de güncelleyip teslim alan ismini değiştirip benim adımı yazmışlar mu- hü yazıyor , tabi ben o süre zarfında MACFitteyim giriş çıkış saatleri kaydediliyor orada her türlü kanıtlayabilirim, yanlış birisine mi verdiler kargo çalındı mı nerde hiç bir bilgim yok ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA06FE1EE -- 9 Aralık 2020; 19:30:10 >

• Zerre kadar haz etmiyorum şu itopya denen firmadan. Onlarca konu açıldı, almayın dedik, araştırırsan daha ucuza başka güvenilir sitelerden bulabilirsin dedik.

Hala daha alıyorlar. Birde üstüne UPS gibi rezil bir kargoyla çalışıyorlar.

Çözüm: Bankanıza ters ibraz dilekçesi verin (Tabi ödemeyi kartla yaptıysanız, eft ile yaptıysanız biraz uğraşırsınız)

Hepsi kötü, Ama UPS kargo şehir içindeki şubelerini kaldırdı. Şehirlerin en ücra köşesinde bulunan transfer merkezinden dağıtım yapıyor artık. Bulunduğu mesafeye göre de 3-4 günde anca teslim ediyorlar kargonu.

Kargocu seni evde bulamadığında bir sürü yol gidip kargonu almak zorunda kalıyorsun. En azından diğer firmaların şehir içinde bir sürü şubesi var. Adresine en yakın şubeye geldiği için kısa bir mesafe gidip kendinde teslim alabiliyorsun (Kötünün iyisi)

• Çok reklamın dönen firmalardan uzak dururum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt
    Firmaya zerre itimadım yok zaten de 2.500 TL’ye verdiler 3.500 tllik monitörü yoksa almazdım ama ciddi fiyat indirimi vardı
  • Zerre kadar haz etmiyorum şu itopya denen firmadan. Onlarca konu açıldı, almayın dedik, araştırırsan daha ucuza başka güvenilir sitelerden bulabilirsin dedik.

Hala daha alıyorlar. Birde üstüne UPS gibi rezil bir kargoyla çalışıyorlar.

Çözüm: Bankanıza ters ibraz dilekçesi verin (Tabi ödemeyi kartla yaptıysanız, eft ile yaptıysanız biraz uğraşırsınız)

• Hadi itopya rezalet bir firma da ups ten bu ciddiyetsizliği beklemezdim yazıklar olsun bu topraklara gelen de bize benziyor koskoca ups'e bak

• Hocam yanlış anlamayın ama itopya erken bile kargolamış olsa çalacak olan yine çalardı. Hatalı olduğu doğru ama bence sadece upsa yoğunlaşmanız daha mantıklı olur.

• UPS kargo, Kolay Gelsin firmasından sonra en iyi kargo firması. Bu firma ile sorun yaşadıysan, diğer kargo firmaları ile alışveriş yapsan intihar edebilirsin.

• İtopya ile ilgili çok şikayet var. genelde bu yayıncılar falan pohpohluyor itopyayı.

Birşey alacaksanız qpbilişim den alın. şikayet oranı çok düşük . İtopyadan biraz daha pahalı satıyorlar .

• Amazon.com.tr ve Kolaygelsin adlı firmaların geleceğini gördüm resmen.

• Cal keke cal.

Ups te calisan arkadaslarim anlatiyordu tv calan mi dersin telefon mu hepsinden calan oluyormus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAUL WALKER -- 12 Aralık 2020; 17:46:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'nin en leş kargo firması sürat kargodur.Sürat kargo personeli binamın içine kargoyu atıp gidiyor sonra kargomu aradığımda komşular fark edip bana söylemese çalınacak yok olacak.

Kaç kere BTK'ya şikayet ettim sonuç yok sonrasında trendyol'dan sipariş verdim satıcı sürat ile çalışıyormuş geldik bulamadık diye 4 kere not geçip geri iade etmişler BTK'ya yine şikayet ettim.

Batar da kurtuluruz ucuz etin yahnisi yenmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 10 Aralık 2020; 20:29:56 >
  • Rezil olmayan kargo firması hangisi ?

• ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt

Hepsi kötü, Ama UPS kargo şehir içindeki şubelerini kaldırdı. Şehirlerin en ücra köşesinde bulunan transfer merkezinden dağıtım yapıyor artık. Bulunduğu mesafeye göre de 3-4 günde anca teslim ediyorlar kargonu.

Kargocu seni evde bulamadığında bir sürü yol gidip kargonu almak zorunda kalıyorsun. En azından diğer firmaların şehir içinde bir sürü şubesi var. Adresine en yakın şubeye geldiği için kısa bir mesafe gidip kendinde teslim alabiliyorsun (Kötünün iyisi)

• Baskı ve polise gideceğimi söyleyince 3 e kadar gelmezse 3 den önce hemen getirmişler , yanlışlık oldu sistemde diyorlar , iyi niyetle yaklaşmıcaksınız böyle şirketlere. 4 kişilik işi 1 kişiye yıkıyorlar genelde. Birdaha asla ups varsa ürün almam hangi mağaza olursa olsun.

• bankaya ödeme itirazında bulunun, firmalar ile muhatap olmayın diyecem de, o kadar neden bekledin

• wearesorryserver kullanıcısına yanıt
    Her yerde 3200 iade olsa 2.5 a almıştım...
  • Direk git tüketici mahkeme heyetine başvuruda bulun sitesinde hazır forum var indir bilgisayar ile doldur ve o dilekçe ile gidip ücretsiz başvur aksi halde hem paran gidecek hemde stres sıkıntı yaşayacaksın sen dedektif değilsin araştırayım bulayım diye çabalamana gerek yok kanuni haklarınızı kullanmayı öğrenin bırakın onlar kendileri için uğraşsınlar siz her türlü paranızı alırsınız merak etmeyin

• Zamanında adı geçen firmadan bende alışveriş yapmayı düşünmüştüm ancak internette araştırınca güvenememiştim.Çok uygun fiyata ürün verdikleri doğru ancak güvenemiyorum.Özellikle para karşılığında reklamlarını yaptırdıkları youtuber ve twitcilerin yorumlarına hiç güvenmiyorum.Sonuçta onlarda reklam üzerinden para kazanan insanlar.Objektif yorum yapabildiklerini düşünmüyorum.

O zaman burada alıcılar olarak bizlerin uyanık olması gerekiyor.Kendisini para karşılığında her yayınca övdürenlere şüpheli yaklaşmakta fayda var.Yayıncıların yaptıkları yorumlardan ziyade forumlarda insanların yapmış oldukları yorumları takip etmek ve bu yorumları dikkate almak alışveriş yapacağınız firma hakkında daha iyi bir fikir verir.

• Long Nightt kullanıcısına yanıt
    Doğru , her hareketleri gözüme çarpıyor zaten de , muazzam indirim yaptılar monitör de mecburen aldım çünkü yakın fiyat bile yoktu , 2500 TL ye 27 inç curved 2 k 165 hz Asus monitör verdiler , monitör de sorun yok allahtan .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.