Şimdi Ara

180Hz - 1 MS (GtG) - RAPID IPS - 4.199 TL | ITOPYA.COM'DA AYIN ÜRÜNLERİ MSI EKİPMANLAR! (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.995
Cevap
141
Favori
1.124.120
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5000 tl lik monitor alıcaktım.sıkıntı yaşayan varmı diye sordum .bir suru mesaj aldım. sakına alma.perişan ederler dediler. sıkıntı yaşayanlar sizden monitor alanlarda mesaj attı. neymişsiniz siz böyle ya.bu gurur sizin.aksam eve gittiğinizde yastığa kafanızı rahat koyabiliyormusunuz?

@itopya.com
  • k95 bır klavye aldım dell tuşunun olduğu yerdeki mavi mor beyaz ışıklar yerine kırmızı yanıyordu sadece verdım garantiye gönderdiler 20 gün oldu dün gittim ortalıkta klavye felan yok acil göre gitmem gerekiyordu çıktım o top sakallı tayt giymiş bir eleman vardı teknik bölümde sorularıma bulunduğu odanın en dip köşesinden cevap veriyordu bu günde boğaz içini aradım ürünün akıbeti nedir diye test etmişler bir sorun yokmuş geri gönderdik diyorlar bir 20 gün daha sürecek büyük ihtimal değişmesi veya iade olması kısaca hiç alışveriş yapmamış herkese sesleniyorum BULAŞMAYIN zira tek dertler malı satmak gerisi bunlar için bir önem taşımıyor ki müsteri hizmetleri diye koydukları telefonu aradığınızda 60 kişinde aşağıya sıra gelmediğini göreceksiniz gidiyorsunuz elden teslim ediyorsunuz eksik bilgi ile ürünü garantiye gönderiyorlar boğaziçi bilgisayar tam lanetlik zaten corsair bir itopya iki bulaşmayın zaten uygunda birşey yok peşin almadıktan sonra espirisi yok zaten vade farkı var taksitlerde aynı ürünü başka yerden alı kafanız rahat etsin bu iş anlayışı ile zaten çok ilerleyemezler bir firma çıkar yakında benzer

• Sayın @itopya.com

22 Kasım'da sipariş ettiğim AOC 24G2U monitörde ölü piksel çıkmıştı, yine bu konu aracılığıyla sizi haberdar etmiştim (bknz. mesaj). Geri gönderirken, monitör kutusunun içine: gönderilecek yeni ürünün mutlaka kontrol edilmesini istediğimi, yaşadığım ilçede UPS kargo bulunmaması sebebiyle teslimat ve iade işlemlerinin çok problemli ve gecikmeli olduğundan bahseden bir not ve faturayı koyarak tarafınıza değişime göndermiştim. 30 Aralık'ta yani bugün değişim için gönderdiğiniz ürün elime ulaştı. Sorunsuz bir ürüne kavuşmak için 1 ayı aşkındır bekliyorum.

Yeni gelen ürün kutusunun güvenlik bantları kesilmişti. Ürünü kurdum, monitöre yapışık olan sol alttaki AOC kartonu bükük ve soyuktu. Herhalde rahatça arkasına bakılmak için yapılmış, ondandır diye düşündüm. İade edilen bir ürün yollanmış olması aklıma bile gelmedi, hala iyi niyetliyim size karşı. Ürünü kurduktan sonra test ettim. Ekranın tam ortası diye tabir edebileceğim noktada, yine değişik bir kusurlu piksel tespit ettim. İlk alıp gönderdiğim monitördeki kadar net bir piksel hatasına sahip değil fakat bir kere fark ettikten sonra hep göze takılıyor:

https://store.donanimhaber.com/56/52/60/5652601333ab05a5ccac12e4a2cfaaa8.jpg
    180Hz - 1 MS (GtG) - RAPID IPS - 4.199 TL | ITOPYA.COM'DA AYIN ÜRÜNLERİ MSI EKİPMANLAR!

Bu ürün gönderilmeden önce isteğim doğrultusunda bir test işleminden geçmedi mi? Geçtiyse neden tekrar piksel deformasyonuna sahip bir ürün gönderildi / geçmediyse neden bariz biçimde kutusu daha önce açılmış bir ürün gönderildi? Ayrıca ürün ile birlikte ne bir değişim belgesi, ne ürün bilgisine sahip bir irsaliye, ne de fatura göndermişsiniz...

Önce Haziran'da DADG2 sisteminizde sorun yaşadım. Bozuk anakart, siparişten farklı gönderilen RAM'ler, coil whine'lı ekran kartı, geri gönderilirken unutulan kasa aparatları ve vidalar derken 2-3 kere yolla + bekle ile haftalarca uğraşmıştım şimdi de monitör üzerine haftalarımı harcıyorum. Bu alışverişlerin cezasını neden hep ben çekiyorum? Mis gibi monitör ama bir türlü içime sinemedi. En sonunda paramparça edeceğim cihazı, bıktım vallahi.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Teslim dahi almadığım ve 15 gün önce geri taraflarına dönen ürün için hala inceleme aşamasında diyorlar.
    Uzun diye paranızla rezil olmayın uzak durun.

180Hz - 1 MS (GtG) - RAPID IPS - 4.199 TL | ITOPYA.COM'DA AYIN ÜRÜNLERİ MSI EKİPMANLAR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 31 Aralık 2019; 1:45:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sevigili @itopya.com ,

Uzun süredir 31,5" ofis monitörü arayışında olan birisi olarak, AOC 31.5" C32G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming bu modelinizin fiyatı iyi seviyelerde ancak 1900*1080 p,

Eğer AOC modelleri üzerinden monitör alacak olsam sizlerden,
    AOC AG322QC4 Monitör 31"5 2560x1440 piksel 144 Hz - 2500-2600 TL
    AOC CQ32G1 Monitör 31"5 2560x1440 piksel 144 Hz - 2200,00 TL
    AOC Agon AG322QCX Monitör 31"5 2560x1440 piksel 144 Hz - 2500,00 TL

aralığında fiyatlarını görmek isterdim.
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Hocam size yine iyi açık kutu-ölü pixelli de olsa ürünü yollamışlar.Sizinle aynı tarihlerde yolladım monitörü dün zar zor müşteri hizmetlerine bağlandım o kadar lakaytlar ki gönderdiğim ürünü bulamadılar takip nosu verin ürün gözükmüyor arayalım dediler ses çıkmadı her zamanki gibi.Bu mesajı yazarken bile hoparlör açık müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalışıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Sayın @itopya.com

22 Kasım'da sipariş ettiğim AOC 24G2U monitörde ölü piksel çıkmıştı, yine bu konu aracılığıyla sizi haberdar etmiştim (bknz. mesaj). Geri gönderirken, monitör kutusunun içine: gönderilecek yeni ürünün mutlaka kontrol edilmesini istediğimi, yaşadığım ilçede UPS kargo bulunmaması sebebiyle teslimat ve iade işlemlerinin çok problemli ve gecikmeli olduğundan bahseden bir not ve faturayı koyarak tarafınıza değişime göndermiştim. 30 Aralık'ta yani bugün değişim için gönderdiğiniz ürün elime ulaştı. Sorunsuz bir ürüne kavuşmak için 1 ayı aşkındır bekliyorum.

Yeni gelen ürün kutusunun güvenlik bantları kesilmişti. Ürünü kurdum, monitöre yapışık olan sol alttaki AOC kartonu bükük ve soyuktu. Herhalde rahatça arkasına bakılmak için yapılmış, ondandır diye düşündüm. İade edilen bir ürün yollanmış olması aklıma bile gelmedi, hala iyi niyetliyim size karşı. Ürünü kurduktan sonra test ettim. Ekranın tam ortası diye tabir edebileceğim noktada, yine değişik bir kusurlu piksel tespit ettim. İlk alıp gönderdiğim monitördeki kadar net bir piksel hatasına sahip değil fakat bir kere fark ettikten sonra hep göze takılıyor:

https://store.donanimhaber.com/56/52/60/5652601333ab05a5ccac12e4a2cfaaa8.jpg

Bu ürün gönderilmeden önce isteğim doğrultusunda bir test işleminden geçmedi mi? Geçtiyse neden tekrar piksel deformasyonuna sahip bir ürün gönderildi / geçmediyse neden bariz biçimde kutusu daha önce açılmış bir ürün gönderildi? Ayrıca ürün ile birlikte ne bir değişim belgesi, ne ürün bilgisine sahip bir irsaliye, ne de fatura göndermişsiniz...

Önce Haziran'da DADG2 sisteminizde sorun yaşadım. Bozuk anakart, siparişten farklı gönderilen RAM'ler, coil whine'lı ekran kartı, geri gönderilirken unutulan kasa aparatları ve vidalar derken 2-3 kere yolla + bekle ile haftalarca uğraşmıştım şimdi de monitör üzerine haftalarımı harcıyorum. Bu alışverişlerin cezasını neden hep ben çekiyorum? Mis gibi monitör ama bir türlü içime sinemedi. En sonunda paramparça edeceğim cihazı, bıktım vallahi.
    Hocam siz hala sorun mu yaşıyorsunuz kaç ay oldu yazık valla

• Heralde alışveriş yapan herkes sorun yaşamış. Yorumlara bakınca.

• Arkadaşlar benim monitör problemim çözüldü. İnceleme sürecinden sonra yenisiyle değiştirildi.

Kargo firmaları sıkıntıda olduğu için süreç uzadı. Sonuç olarak yaptığım alışverişlerden memnunun tüm sistemi kendim topladım hepsi itopyadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Heralde alışveriş yapan herkes sorun yaşamış. Yorumlara bakınca.
    Ben de sistem toplayacağım o kadar çok şikayet var ki bu siteyi direk eledim

• itopya'nın fiyatları diğer sitelerden uygun olsa da kargo fiyatı eklenince ücretsiz kargo imkanı sunan rakiplerinden geride kalıyor çoğu üründe. Üzerine parasını ödemenize rağmen rezil bir kargo süreci ile karşılaşıyorsunuz.. Bence firmanın bu bilgisayar parçası satışından evvel bu kargo problemini çözmesi lazım.
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Vallahi allah sabır versin.

• Yaklaşık 40 gün önce satın aldığım, ayıplı olduğu için elime ulaştığı gün iade ettiğim monitör için hala para iadesi beklemekteyim. Tüketiciyi Koruma Derneği başta olmak üzere, birçok platformda şikayetimi dile getirdim.Alışveriş yapmayı düşünen arkadaşlarım, bu alışveriş sitesini kesinlikle önermiyorum.

• Forumdaki bunca negatif yoruma rağmen Black Friday kampanyasından AOC 24G2U almıştım. Öncelikle 2 kere para çekildiği için para iadesi yapılacaktı, toplam 344dakika telefon görüşmesi sonucunda (9 kere arama yaptım) 22gün sonra para iademi alabildim. Aldığım ekranda da 3 adet ölü pixel olduğu için değişime gönderdim ve esas çile burda başladı. Ürün dün elime ulaştı ve toplamda 410 dakika telefon görüşmesi yapmışım kendileriyle (11 defa), ürünü almam 42 gün sürdü.

Peki bu süreçte neler oldu kısaca anlatayım ki bu firma ile alışveriş yapmak isteyenler tamamen bilgi sahibi olsunlar. Müşteri temsilcileri ile görüşüp ürünün ölü pixel olduğunu ve değiştirmek istedigimi belirttim, gereken kargo kodunu isteyip kendilerine gönderdim. Bunu yaparken özellikle siparişin iptal edilip para iadesini istemediğimi, sadece ürünün AOC tarafından değiştirilmesini istedim cünkü bu markanın sundugu bir hizmet. Aradan geçen 2 hafta sonunda beni arayıp havale için banka hesabı numarası istediler. Durumu izah edip ürün değişimi istediğimi belirttim, kendilerine durumun yanlış aktarıldığını belirtip işleme koyacaklarını söylediler. Aradan gene 1 hafta gibi bir süre geçti, bu kez firmanın yetkililerinden olduğunu tahmin ettiğim bir bey beni arayıp ellerinde ürün olmadığını fakat 10 güne kadar geleceğini belirtti ve ne yapmak istediğimi sordu, ben de bekleyeceğimi bir sıkıntı olmadığını söyledim. Bu konu ile özellikle ilgileneceğini ve bir sıkıntı durumunda kendisini verdiği telefondan arayabileceğimi belirtti. Aradan 20 gün geçti, ilgimi çeken bir mouse sitelerinde indirime girdiği için bakınırken aldığım monitörün stokda olduğunu gördüm ve kendilerini aradım (müşteri hizmetleri üzerinden) ve para iadesi yapamadıklarını ve siparişin havada kaldığı gibi saçma sapan birşeyler anlattılar ben de beni arayan beyin ismini verip durumu izah ettim, telefonda 30dk bekledikten sonra gene başka birine bağladılar ve sıkıntıyı giderdiklerini, ürünü aynı gün kargoya verip bir kaç güne teslim edeceklerini söylediler. Ben de kargo numarasını bana nasıl ileteceklerini sorduğumda benden cep telefonumu ve emailimi alıp buradan yollayacaklarını belirtti. Aradan 5 gün geçti ne gelen var ne giden, bu sefer dayanamayıp bana telefonunu veren kişiyi aradım, durumu anlattım ve kontrollerini yaptı, "bana bi 10-15 dakika verin ben sizi arayıp bilgilendireceğim" dedi, herhangi bir dönüş yapılmadı ve yenı yıla bu şekilde girdim :) Ürünüm dün elime geçti ve açıkçası takıp denemedim bile, okadar isteksizim.

Telefon aracılığı ile konuştuğum tüm çalışanlar çok kibar, çok yardım sever ve anlayışlı kişiler, bu konuda bir sıkıntı yok fakat birbirlerinden hiç haberleri yok ve iletişim sıfır denilecek seviyede. 1250TL olan bir monitörü (yurt dışı fiyatı 140-150$ yani 900tl) 999TL'ye almanın bedeli bu olmamalı, kesinlikle çok büyük bir indirimden yararlanmıyorsanız uzak durmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sQuDoomer -- 2 Ocak 2020; 1:17:18 >

• İtopya.com'dan 2 kez alışveriş yaptım. İlki Efsane Cuma zamanı 144 hz Viewsonic marka monitör, ikincisi ise 21 Aralık 2019 tarihinde sipariş verip 4 iş günü içerisinde elime geçen DADG2 hazır sistemi. Hem sistemde hem de monitörde ne satın alma sırasında ne de sonrasında hiçbir sorun yaşamadım. Haklarında çok çok fazla şikayet var ancak bence aynı şekilde bir o kadar da sorunsuz şekilde alışveriş yapanlar olduğunu düşünüyorum. Sıkıntı ise siparişleri eline geçenlerin memnun olsalar dahi alışveriş sonrası geri dönüş yapmamaları. Bu sebeple buraya yazmak istedim hiçbir sorun yaşamadığımı.
  • tversky kullanıcısına yanıt
    Bir firmanın iyi ya da kötü olarak nitelendirilmesi sorun yaşayan müşteriye ne kadar çözüm odaklı oldukları ile ilgilidir. Size sağlam değil de bozuk monitör gitseydi, siz de bir ay uğraşsaydınız sizin için de İtopya'dan kötüsü olmayacaktı. Burada şansınız yaver gitmiş sadece. Bir firmanın iyi ya da kötü olmasının şans ile alakası yoktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tversky

İtopya.com'dan 2 kez alışveriş yaptım. İlki Efsane Cuma zamanı 144 hz Viewsonic marka monitör, ikincisi ise 21 Aralık 2019 tarihinde sipariş verip 4 iş günü içerisinde elime geçen DADG2 hazır sistemi. Hem sistemde hem de monitörde ne satın alma sırasında ne de sonrasında hiçbir sorun yaşamadım. Haklarında çok çok fazla şikayet var ancak bence aynı şekilde bir o kadar da sorunsuz şekilde alışveriş yapanlar olduğunu düşünüyorum. Sıkıntı ise siparişleri eline geçenlerin memnun olsalar dahi alışveriş sonrası geri dönüş yapmamaları. Bu sebeple buraya yazmak istedim hiçbir sorun yaşamadığımı.
    Şanslıymışsın demek ki, alışverişinin ardından eğer ürünlerde bir problem çıkarsa, iade, değişim vs. müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalışırsan o zaman anlarsın

Eğer ucuza ve sorunsuz alışveriş yaparsan müşteri desteğine ihtiyacın olmazsa mükemmel bir yer Büyük problemleri müşteri hizmetleri yok denecek kadar sorunlu olmaları.

O müşteri hizmetlerine bir kaç çalışan daha almaları lazım yoksa iyice kendilerini kara listeye alacak müşteriler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 2 Ocak 2020; 13:29:22 >

• ITOPYA merhaba ben geçen hafta Rival 600 fare almıştım bugün geldi taktım pcye çalışmıyor pc tanıyor ama hareket etmiyor uygulamada critical update uyarısı var tıklıyorum ama öyle bekliyor fare hareket etmiyor bu bozuk mu ne yapmam lazım?? Farede hiç ışıkta yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsavas02 -- 2 Ocak 2020; 13:29:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsavas02

ITOPYA merhaba ben geçen hafta Rival 600 fare almıştım bugün geldi taktım pcye çalışmıyor pc tanıyor ama hareket etmiyor uygulamada critical update uyarısı var tıklıyorum ama öyle bekliyor fare hareket etmiyor bu bozuk mu ne yapmam lazım?? Farede hiç ışıkta yok
    Windows 10 değilse otomatik tanımayabilir.
    Windows 10sa başka usb portlarını dene. 1 kere çalışırsa hepsinde çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sQuDoomer

Forumdaki bunca negatif yoruma rağmen Black Friday kampanyasından AOC 24G2U almıştım. Öncelikle 2 kere para çekildiği için para iadesi yapılacaktı, toplam 344dakika telefon görüşmesi sonucunda (9 kere arama yaptım) 22gün sonra para iademi alabildim. Aldığım ekranda da 3 adet ölü pixel olduğu için değişime gönderdim ve esas çile burda başladı. Ürün dün elime ulaştı ve toplamda 410 dakika telefon görüşmesi yapmışım kendileriyle (11 defa), ürünü almam 42 gün sürdü.

Peki bu süreçte neler oldu kısaca anlatayım ki bu firma ile alışveriş yapmak isteyenler tamamen bilgi sahibi olsunlar. Müşteri temsilcileri ile görüşüp ürünün ölü pixel olduğunu ve değiştirmek istedigimi belirttim, gereken kargo kodunu isteyip kendilerine gönderdim. Bunu yaparken özellikle siparişin iptal edilip para iadesini istemediğimi, sadece ürünün AOC tarafından değiştirilmesini istedim cünkü bu markanın sundugu bir hizmet. Aradan geçen 2 hafta sonunda beni arayıp havale için banka hesabı numarası istediler. Durumu izah edip ürün değişimi istediğimi belirttim, kendilerine durumun yanlış aktarıldığını belirtip işleme koyacaklarını söylediler. Aradan gene 1 hafta gibi bir süre geçti, bu kez firmanın yetkililerinden olduğunu tahmin ettiğim bir bey beni arayıp ellerinde ürün olmadığını fakat 10 güne kadar geleceğini belirtti ve ne yapmak istediğimi sordu, ben de bekleyeceğimi bir sıkıntı olmadığını söyledim. Bu konu ile özellikle ilgileneceğini ve bir sıkıntı durumunda kendisini verdiği telefondan arayabileceğimi belirtti. Aradan 20 gün geçti, ilgimi çeken bir mouse sitelerinde indirime girdiği için bakınırken aldığım monitörün stokda olduğunu gördüm ve kendilerini aradım (müşteri hizmetleri üzerinden) ve para iadesi yapamadıklarını ve siparişin havada kaldığı gibi saçma sapan birşeyler anlattılar ben de beni arayan beyin ismini verip durumu izah ettim, telefonda 30dk bekledikten sonra gene başka birine bağladılar ve sıkıntıyı giderdiklerini, ürünü aynı gün kargoya verip bir kaç güne teslim edeceklerini söylediler. Ben de kargo numarasını bana nasıl ileteceklerini sorduğumda benden cep telefonumu ve emailimi alıp buradan yollayacaklarını belirtti. Aradan 5 gün geçti ne gelen var ne giden, bu sefer dayanamayıp bana telefonunu veren kişiyi aradım, durumu anlattım ve kontrollerini yaptı, "bana bi 10-15 dakika verin ben sizi arayıp bilgilendireceğim" dedi, herhangi bir dönüş yapılmadı ve yenı yıla bu şekilde girdim :) Ürünüm dün elime geçti ve açıkçası takıp denemedim bile, okadar isteksizim.

Telefon aracılığı ile konuştuğum tüm çalışanlar çok kibar, çok yardım sever ve anlayışlı kişiler, bu konuda bir sıkıntı yok fakat birbirlerinden hiç haberleri yok ve iletişim sıfır denilecek seviyede. 1250TL olan bir monitörü (yurt dışı fiyatı 140-150$ yani 900tl) 999TL'ye almanın bedeli bu olmamalı, kesinlikle çok büyük bir indirimden yararlanmıyorsanız uzak durmanızı tavsiye ederim.
    Geçmiş olsun sizi hatırladım bf den
    2 defa para çekildi demenizden..

Direkt olarak aoc la irtibata geçseniz daha hızlı bir çözüm olurmuydu merak ettim açıkcası. Gerçi servisleri felan varmı bilmiyorum. Vatandan ürün aldığımda genelde vatanla muhattap olmayı pek sevmem direkt servise gönderirim.iade Değişim felan işleri daha hızlı oluyor..

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.