Şimdi Ara

İthalatçı firma garantisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
65.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ,forumda yeniyim arkadaşlar .Sizlere birkaç sorum olacak .Yeni telefon alacağım , teknosa gibi büyük marketlerde fiyatı 1800 Lira olan Samsung Galaxy SII ,http://www.pinti.com.tr/urun/samsung-i9100-galaxy-s-2-cep-telefonu.aspx?ref=akakce&v=1.77.6 bu şirkette 1315 tl . Aradaki fiyat farkını anlamış değilim , ancak sanırsam ki , teknosadan aldığım telefonun garantisini veren firma farklı . İthalatçı Firma Garantisi diye birşey duydum , Pinti.net'te EVO BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ tarafından garanti altındadır deniyor . Aradaki fiyat farkı da sanırsam , garantiyi veren şirketten kaynaklanıyor .EVO BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ , yani ithalatçı firma .2 yıl devlet onaylı garantiyi evo bilişim teknolojileri de veriyor , teknosa da . Ancak elbet bir fark var ki 485 lira gibi arada büyük bir fark bulunmakta . Ne yapmamı önerirsiniz ? Alma derseniz , Samsung Galaxy R i9103 almayı düşünüyorum , Teknosadan .1400 Tlye .Teşekkürler .

Saygılar .

• Bir de , sanırsam Türkçe dil seçeneği de bulunmamaktaymış , doğru mu arkadaşlar ?
  • konu güncel bende merak ediyorum.
  • Tam cevabını alamasamda , almamam gerektiği konusunda hemfikir diğer arkadaşlar .Büyük marketlerden almam daha uygun olacaktır.
  • Merhabalar;
    Öncelikle itahalatçı firma garantisi(yada paralal ithalat) demek; firmanın ürünü kendisinin yurt dışından ithal ettiği ve sorun çıkması halinde muhatabınızın ilgili firma olacağı demektir.
    Yani Teknosa, Vatan Bilgisayar vb. teknoloji marketleri ve telefonculardan alacağınız ürünler telpa, kvk, başarı, c5 gibi firma garantilerinde olur.Bir sorun yaşamanız halinde bulunduğunuz yerde bulunan her hangi bir telefon bayii muhatabınız olur.

Diğer konuya gelir isek Samsung Galaxy R i9103 'ye 1400 Tl vermeyi göze alıyorsanız.Biraz daha üzerine verip 1500-1550 Tl gibi bir fiyata Vatan Bilgisayar'dan Galaxy SII alabilirsin.Tabii bunun için Vatan Bilgisayarın %25 indirim kampanyasını beklemen lazım.Vatan Bilgisayar ayda 1 veya 2 sefer zaten %25 indirim kampanyası yapar.

Şimdiden hayırlı olsun.
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasenk

Merhabalar;
    Öncelikle itahalatçı firma garantisi(yada paralal ithalat) demek; firmanın ürünü kendisinin yurt dışından ithal ettiği ve sorun çıkması halinde muhatabınızın ilgili firma olacağı demektir.
    Yani Teknosa, Vatan Bilgisayar vb. teknoloji marketleri ve telefonculardan alacağınız ürünler telpa, kvk, başarı, c5 gibi firma garantilerinde olur.Bir sorun yaşamanız halinde bulunduğunuz yerde bulunan her hangi bir telefon bayii muhatabınız olur.

Diğer konuya gelir isek Samsung Galaxy R i9103 'ye 1400 Tl vermeyi göze alıyorsanız.Biraz daha üzerine verip 1500-1550 Tl gibi bir fiyata Vatan Bilgisayar'dan Galaxy SII alabilirsin.Tabii bunun için Vatan Bilgisayarın %25 indirim kampanyasını beklemen lazım.Vatan Bilgisayar ayda 1 veya 2 sefer zaten %25 indirim kampanyası yapar.

Şimdiden hayırlı olsun.
    Saygılar.

Teşekkür ederim , diğer arkadaşların tavsiyesi üzerine vatanın 3 hafta sonra indirim yapmasını bekleyeceğim .
  • Ben yurtdısı pasaport kayıtlı almktasa bu sekil ithaltcı garantili almayı da tercih ederim hiç yoktan kapanma riki bunlarda hiç yaşanmıyor. Zaten teller kullanıcı hatası dısında nadir arıza cıkartıyor artık ki zaten bu teknolijile elimzidek arıza yapmadan yenisi alınıyor duruma geldik e birazda bizler buna megelliyiz :)
  • Arkadaşlar hp dv -6000 serisi nebooklarda ısınma probleminden dolayı ekran kartı chiplerinde sorun oluştuğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Atıyorum hp aldınız 1 yıl kullandınız ısınmadan dolayı ekran kartı gitti garantiye yolladınız Dİstiribütör firma anakartı komple değiştirecektir. İthalatcı ise anakartı 140 derece ısıtıp ekran kartı chipini değiştirecektir. Çünkü ithalatçı uluslar arası anlaşmalarla yükümlü değildir 2 yıl en düşük maliyetle sorunu çözmeye çalışacaktır. Distirübütör ise üretici firmayla yaptığı anlaşmalar gereği mağdur olmayacağından anakart değişimi maliyeti sıfır olduğundan işin ucuzmu pahalımı yapıldığına bakmayacaktır. aradaki fark budur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsamerra

Arkadaşlar hp dv -6000 serisi nebooklarda ısınma probleminden dolayı ekran kartı chiplerinde sorun oluştuğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Atıyorum hp aldınız 1 yıl kullandınız ısınmadan dolayı ekran kartı gitti garantiye yolladınız Dİstiribütör firma anakartı komple değiştirecektir. İthalatcı ise anakartı 140 derece ısıtıp ekran kartı chipini değiştirecektir. Çünkü ithalatçı uluslar arası anlaşmalarla yükümlü değildir 2 yıl en düşük maliyetle sorunu çözmeye çalışacaktır. Distirübütör ise üretici firmayla yaptığı anlaşmalar gereği mağdur olmayacağından anakart değişimi maliyeti sıfır olduğundan işin ucuzmu pahalımı yapıldığına bakmayacaktır. aradaki fark budur .

Vayy be ornege bak, o aci gunler geldi aklima.
    Bende dv-6000. Magduruyum. 4 kere servise gittim 2 yil icinde. Sonra garanti bitince yine bozuldu. 60-70 liraya yaptirdim. Yine bozuldu, bende kaldirdim çöpe attim
    O gun bugundur ne HP alirkm nede aldiririm.

Konuya donersek, elektronik biraz sans isi ama 2 yil icinde pekte birsey olmaz gibime geliyor, olsada garantiyle problemimi cozuyorsa bana uyar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsamerra

Arkadaşlar hp dv -6000 serisi nebooklarda ısınma probleminden dolayı ekran kartı chiplerinde sorun oluştuğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Atıyorum hp aldınız 1 yıl kullandınız ısınmadan dolayı ekran kartı gitti garantiye yolladınız Dİstiribütör firma anakartı komple değiştirecektir. İthalatcı ise anakartı 140 derece ısıtıp ekran kartı chipini değiştirecektir. Çünkü ithalatçı uluslar arası anlaşmalarla yükümlü değildir 2 yıl en düşük maliyetle sorunu çözmeye çalışacaktır. Distirübütör ise üretici firmayla yaptığı anlaşmalar gereği mağdur olmayacağından anakart değişimi maliyeti sıfır olduğundan işin ucuzmu pahalımı yapıldığına bakmayacaktır. aradaki fark budur .

Benimde aynı üründen dolayi sıkıntı yaşadığım zamanlar oldu. SŞimdi o laptop çöpte!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaa bu kadar sacmalık olmaz ıtahalatcı fırma demek yurtdısında uretılıp buraya getırılmekmıs bılmedıgın seyler hakkında mılletı yanıltma genpa kvk garantılı telefon ıle ıtahalatcı fırma garantılı telefonda en ufak bı degısıklık yoktur tek fark arıza oldugunda kvk ve genpa daha kapsamlıdır ıtahatcı daha sallar olmaz yanı kullanıcı hatası der gecer ama bı telefon aldıgında en az 2 sene kullanırsın gercekten kullanıcı hatası yoksa hayırlı gunler
  • Merhaba arkadaşlar.Telefon alırken kesinlikle ithalatçı firma garantili olarak almayın.İthalatçı garantili diyerek bir Türkcell bayiinden güvenilir olduğunu düşünerek samsung s4 aldım.Aradaki 150 tl ye aldandım anlayacağınız.Ama telefonu 2 ay kullandıktan sonra bağlantı problemi sorunuyla aldığım yere verdim,onlarda garantiye yollayacağız diyip telefonumu İTHALATÇI GARANTİ denilen daha önce duymadığım bir yere yolladılar.4 gün sonra sonuç için aradım ve telefonun anakartının arızalı olduğu,değişmesi gerektiğini ama 580 tl ödemem gerektiği söylendi.Sebebini sorduğumda ise telefon darbeli bu yüzden garantiye girmiyor dendi.Açıkcası telefonda bulunan çizikler garanti dışı bırakıyomuş,yani telefonu alıp evde vitrine koymam gerekiyomuş... Yani sizin anlayacağınız GARANTİ falan yok.Verdiğim para çöpe gitti diyebilirim.Ben yandım eller yanmasın....
  • gerçekmi söylüyorsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.