Şimdi Ara

İthal ürünlere gümrük vergisinde yeni güncelleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
1
Favori
11.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
98 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demedi demeyin yarın bir gün bilgisayar parçalarına felan da ek gümrük vergisi gelir sistem toplayacaklar bence durmasınlar sistemlerini toplasınlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: gamsizster

Arçelik geçirmiyor. Yurtdışına ucuza gidebilen malın Türkiye’deki satışında alınan vergi farkıdır o geçirilen

iyide sözde yerli Türkiye de üretiliyor bakıyosun yabancı marka gümrük vergisi o bu sunu bunu ödemiş fiyat aynı hatda ürün daha kaliteli ve daha iyisi Arçelik gümrük vergisi ödememiş ve diger kalemleri fiyatı aynı ama yurtdışında daha ucuz o ürün orda daha pahalı bunu nasıl açıklıcakşın Tamam ülkemizde ağır vergiler var ama burda düşünülmesi gereken yerli firmalarımızın fırşatcı olması bunun en büyük örneğini yakın zaman da Vestel firmasının telefonlar için istediği vergide gördük

• Öldük be yeter

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Her gün yeni bir zam haberi okuyoruz şaka gibi.

• İthalatı kesip yerli üreticiyi korumak için çok güçlü adımlar atılıyor.

Şuana kadar bu vergiler %40'a çıktı 4 ay sonra %60 olacak,aslında en az %100-150 olmalı ki bıçak gibi kesip atılsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 28 Haziran 2020; 14:13:4 >
  • ilk önce vergi koyduğun şeylerin daha iyisini üretirsin sonra vergi koyarsın ama nerde ben göremiyorum kıytırık vestel mi yapıcak yoksa general mobile çöpü mü hangisi???

• odysseus83 kullanıcısına yanıt

Ulan bu adam yurtdışına gönderiyor onlardada vergi ödüyor gümrük dür ıvır zıvır burda aynı fiyatda olan bosh veya farklı bir marka ile fiyatı aynı iken orda o firmalardan daha ucuza satıyor kafanız hiçmi basmıyor yerli firmalarımızın fırsatcı oldugunu Tamam vergiler yüksek hatda devlet üretenden daha fazla kazanıyor ve fabrika kurmak istemiyor umurlarında diğil milletde umurlarında diğil ülke rant cenneti olmuş ama abi fırsatcı firmalarımıza şuçlayın artık burda devlet millet firma herkes şuçlu

• %20 yi gorunce bir bana mi rahatlama geldi.. oran az gibi bunun altinda bir is var ama hadi bakalim.

• berk768 kullanıcısına yanıt
    Sen ne zırvalıyorsun yerlisi si.. zaten bizi. Üreticiyi korumakmış o dediğin kasada para kalmadı doldurmak için. Hala kalkıp bunu bile savunan aklı kıtlar var. Yerli üreticiyi korumak için zaten ha bire zam geliyor yerli üretime değil mi?

• acaba hükümet içerisinde "bu kadar vergi çok, halka da yazık" diyen var mıdır yoksa "yasla gitsin agaaa" kafasında mı herkes.

• quote:

Orijinalden alıntı: dost1984

vergiler % 200 uygulansın. AMA içeride aynı ürünleri aynı fiyata sattıracak kanunda isteriz. yada teşvikle yapmalarını sağlayacak kanun isteriz. adalet böyle olur

İşte gerçek bakış açısı bu Tebrikler. Asıl mesele vergi artsın ama karşılığında yerli firma en azından muadilini çıkarmak zorunda olsun. O zaman kimse ses çıkarmaz. Yerlide bilirki ben bir şey istersem ama karşıma bu gelecek. Ona göre ister maçası yemezse isteyemez. Yoksa yurt dışından en kötü parçaları ithal et sonra burda birleştir al sana yerli. bu değildir yerli üretim hatta böyle yapana da bas cezayı bak bakalım ne oluyor sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sefalet zihniyeti senin ki.

• mehteri hazırladım bekliyorum

• kakarikikiri K kullanıcısına yanıt

Dünya virüsten kırılırken ne yapılmasını bekliyorsun ??

Bu dönemi en az zararla atlatmak için böyle sert önlemler alınacak.Yerli üretici olmayan her ithal ürün en aza indirilecek.

• merciles_01 M kullanıcısına yanıt

Bilginiz yok sallayıp duruyorsunuz.Bunların yapılması bir zorunluluk başka seçenek yok.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Zam değil güncelleme. Bademlenmeye hazır olun olum gøtu koruyun

vergi salgından öncede vardı.. neyse ne desek gg, devlete para lazım tabi 3-4 yerden maaş alanlar insanlar aç mı kalsın.

• Genç jenarosyon ilerki yıllarda yapılacak seçimlerde bilenmiş şekilde bekliyor Tayyip Erdoğan ve Ak partinin seçimlerde bu jenarosyano kaybedecek çıkarılan yeni vergiler ve zamlar özellikle bu jenarosyonu etkiliyor.

• Olmayan ekonomimiz uzatmaları oynuyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.