Şimdi Ara

İthal ürünlere gümrük vergisinde yeni güncelleme (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
1
Favori
11.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
98 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş

• emre6128 kullanıcısına yanıt
    Hakikaten tam da öyle...

• Şu yerli üreticiler kim gerçekten merak ediyorum. Bilen birisi yazabilir mi?

Oyun konsoluna %50 vergi yaslayıp, gerekçe olarak yine yerli üreticiyi korumak için yaptık dediler. Cimer'e 2 ay önce bu gerekçeyi sorup yerli üreticilerin adını istedim, halen cevap bekliyorum!

• sezer1578 kullanıcısına yanıt

Yine kapanmayacak ki

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Şu yerli üreticiler kim gerçekten merak ediyorum. Bilen birisi yazabilir mi?

Oyun konsoluna %50 vergi yaslayıp, gerekçe olarak yine yerli üreticiyi korumak için yaptık dediler. Cimer'e 2 ay önce bu gerekçeyi sorup yerli üreticilerin adını istedim, halen cevap bekliyorum!

Şu an Vestel milli ve yerli oyun konsolu prototip olarak tamamlamış durumda, Vestel'de çalışan dayım söyledi.Sony ps4 ve nintendo ile birlikte denemişler, bizimki hepsinden hızlıymış hiç takılmadan Super Mario oynatabiliyormuş, adını ne koyacaklar diye sordum, çok gizli bir proce ama sana söyliyim; " Vestel eylence çubuhçuğu " olabilir dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefonada gelicekmi vergi

• cemus kullanıcısına yanıt
    Aynı ürünün yabancısını almakta ısrar edersen zam. Türk malını almak istersen indirim. Daha yeni güneş kremi aldım Türk malı rastladım yabancının tam yarı fiyatı. Bilmem anlatabildim mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Miex kullanıcısına yanıt
    PC alabilirsiniz onlarda zam yok. Ama illa konsol ise ekstra gümrük vergi döneminin bitmesini yada ikinci el alınabilir.

Dış ticaret açığı öyle yada böyle kapatmak gerek.

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Bu Türkiye’de tüm satılan ürünlere fiyat artışı olsa anlarım zam derim ama Türk Malı’na zam yok. Hatta AB mallarına dahi koyamıyoruz ekstra gümrük vergisi.

Amaç dış ticaret açığını kapatmak o yüzden hatta devletin vergi kaybına neden olacak bir gelişme zira satışlar düşeceğinden alacağı toplam vergi azalacaktır.

• gun kullanıcısına yanıt

Bak güzel kardeşim anlatamadın anlamadım neden mi? Bu ülkede üretime yatırım 10 sene önce durma noktasına geldi. Üreten iş yapan her yer yabancı ellere geçti. Yediğin ekmeğin buğdayını bile ithal eden bir politika sergilendi. Resmen kendi üreticisine düşman sende pahalı olursa bende ucuz üreten ülkelerden alırım diyen bir tarım bakanı çıktı. insanları köle gibi çalışıp ederinden düşük fiyata satmaya mahkum ettiler. Çünkü hükümet için bu durum daha karlıydı. Gerek ithal ederken gerekse yurt içinde toplanan vergilerle daha çok para akışı sağlamaktaydı. Bu yüzden üretmekten çekinen tüketen bir toplum haline geldik. Bunun yanında kendi yandaş firmalarına destek çıkıp onların ürettiğini desteklemek için yabancı muadillerine sürekli ek vergi getirdiler. Şimdi sorarım sana senin cebindeki telefon ne marka kesin "Vestel"dir. Vestel olmalıdır bu tavrına kaşılık ha değilse neden değil sor bir kendine... Bu firma sırf kendi ürettiği çağı yakalayamayan ve ederinden pahalı cihazları satmıyor diye insanların güvenerek ve özelliklerinden ötürü tercih ederek aldıkları yılların ithal markalarına yüklü miktarda ek vergi getirtti. Getirmeye de devam ediyorlar. Yerli üretimi desteklemeye hepimiz varız ama üretemediğini olması gerektiğinden pahalıya satıp milletin kazıklanmasına karşıyız. Araba üretmeden bir araba üzerinden iki araba kar eden bir politikayla sömürülmeye karşıyız...

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

PC alabilirsiniz onlarda zam yok. Ama illa konsol ise ekstra gümrük vergi döneminin bitmesini yada ikinci el alınabilir.

Dış ticaret açığı öyle yada böyle kapatmak gerek.

Merhaba Gün Bey,

Siz bu ülkede kaldırılan bir vergi hatırlıyor musunuz?

Benden daha iyi bilgi sahibisiniz, zira ben karamsarım. Bu sebeple sormak istedim.

Cevap için teşekkürler.

• Miex kullanıcısına yanıt
    Bu vergi olmadığından doğal olarakta kalkacaktır zira bu tür gümrük oranlarını çok arttıramazsınız yoksa dünyadaki diğer ülkelerde size karşı arttırırlar topluca kaybedersiniz

• zdniz Z kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Arçelik aynı malı yurt dışına satabiliyor. Hem de Türkiye piyasasına sattığından daha ucuza. Yani demem o ki yurt içinde pahalı olmasının sebebi üstüne binen vergiler. Kalite ayrı konu, yurtdışından gelen mal ayrı konu. Adamlar yurtdışına ucuz satabilirken yurt içinde fiyat kıyasla pahalıya geliyorsa bu firmanın fırsatçılığı olarak nitelenemez. firmaları suçlamanın anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamsizster -- 15 Temmuz 2020; 19:46:14 >
  • gamsizster kullanıcısına yanıt

dostum yerli firmalarımız ileri seviyede fırsatcı diyosunki vergiler tmm vergi var ama şuda var şimdi yabancı a marka ve arçelik tr de aynı fiyat yurtdışında ise a marka arçelikden daha pahalı arçelik daha ucuz bunu nasıl izah ediceksin bana bunun hiç bir açıklaması yok :D Hiçmi nakliye ücreti bayi karı binmiyor bunlara... Onu geçtim mesala sektorden bi abi var müdür yardımcısı bi ara ürünlere ötv indirimi geldi gıda üzerine akşam patron arıyor fiyatlara zam yaptırıyor sabah indirim geldiğinde yine aynı fiyat firma 1 kazanacakken 2 kazanmış oldu en basiti marketlerdeki biskuviler 2017 yılında 130 gram olan 100 grama düşüp fiyatı 2.5 kat arttı doları bahane edip dolar düştü fiyatlar zirve yaptıgında onlar düştümü hayır :D devlet şuçlu vergi olarak üretenden daha fazla kazanıyosun ekmek hariç aldıgımız her üründe yüzde 40-50 den fazla vergi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zdniz -- 15 Temmuz 2020; 22:10:32 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.