Şimdi Ara

İthal ürünlere gümrük vergisinde yeni güncelleme (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
1
Favori
11.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
98 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütçeyi çeviremiyorlar mecburen ek vergi ve zam herşeye...

• zdniz Z kullanıcısına yanıt
    Üşenmedim arastirdim:) ayni beko 9 kg 1200 devir makina turkiye de 2779 lira, italya da ise 320,9€=2503 tl. Tr de vergi %18 kdv+ 6,7otv yani vergisiz fiyati = 2207 lira, italyada kdv %22 yani vergisiz fiyati = 2051 lira. Yani evet yerli uretici bize 150 tl yani %7 daha pahali satiyor sonucu cikiyor malesef. (Taaa italyaya sevketme maliyetiyle birlikte hem de) :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7FA365660

Çocuk işçiye hayır!

• quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

iyide sözde yerli Türkiye de üretiliyor bakıyosun yabancı marka gümrük vergisi o bu sunu bunu ödemiş fiyat aynı hatda ürün daha kaliteli ve daha iyisi Arçelik gümrük vergisi ödememiş ve diger kalemleri fiyatı aynı ama yurtdışında daha ucuz o ürün orda daha pahalı bunu nasıl açıklıcakşın Tamam ülkemizde ağır vergiler var ama burda düşünülmesi gereken yerli firmalarımızın fırşatcı olması bunun en büyük örneğini yakın zaman da Vestel firmasının telefonlar için istediği vergide gördük

Alıntıları Göster

Yurtdışı dediğin zaten çoğu çin üretimi, ondan dolayı ucuz, ayrıca kdv vermiyorlar, gümrük vergileri de yeni geldi. Kaliteli yabancı mal ile kaliteli yerli malı kıyaslayınca fiyat farkı belli oluyor, yerli daha ucuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha sert daha sertttt

• Güncelleme gelince bana da bir fenalık geliyor, restart edip hayatıma devam ediyorum.

• " ekonominin darboğaza düşmemesi ve yıl sonu yükseliş hedeflerinin yakalanabilmesi yanında yerli üreticiyi korumak adına da ithal ürünlere son dönemde vergi güncellemeleri " bu yanlış bir ifade diye düşünüyorum çünkü üreticide yurtdışından tedarik yapması gerektiğinde otomatik olarak üretim fiyatlarıda artıyor...

• Ekreme bak ekreme ak trol çıktı ya lan. Güncellemeymiş zam o zam!!

• quote:

Orijinalden alıntı: GwynBleidd48

Yeter artık YEEETEEEEEEERRRR

Yetmezzz 2023 e kadar devammmmm

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    Bi kulak arkamız kaldı

• quote:

Orijinalden alıntı: GwynBleidd48

Bi kulak arkamız kaldı

Dikkat : Bu yorumun vergisi henüz ödenmediği için görüntülenemiyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: semih016

Vergi uygulansın kabul ama yerli hammadde ile %100 yerli ürünler üretilsin. Ve düşük fiyatlar ile satılsın. Bu olmadıkça bu kanun saçma..

Bu alınan vergiler ne olursa olsun hiçbir şekilde kabullenebilir değil

• quote:

Orijinalden alıntı: SC0RPI0N

Hiç değilse tüp sırası beklemiyoruz böyle düşünün

ekmek eklemeyi unutmussunuz hocam

• Eee o kadar açık nasıl kapanacak

• "yerli üreticiyi korumak adına "

Türkiyede üretimi olmayan üstelik, "üretim için" kullanılan makinelere bile vergi gelmiş. Yerli üreticiyi korumak bahane, harcamalar had safhada, kasa boş ve bir türlü dolması gerekiyor..

https://uygulama.gtb.gov.tr/Tara

getireceğiniz, öğrenmek istediğiniz bir ürün varsa buradan sorgulatabilirsiniz.

• SC0RPI0N kullanıcısına yanıt
    adam ironi yapmış yüklenmeyin.

• Hainler gene konuyu başka yere çekmiş! Kriz diyorlar birde! Millet ev-araba almak için noterde kuyrukta! Ekonomi kötü felan değil.

• Kazıyın bakalım, kazıyın, kemiğe kadar kazıyın.....

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.