Şimdi Ara

İthaki - Jack London ve Franz Kafka Kitapları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okuyan varsa diğer yayınevlerine kıyasla çevirileri nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 21 Nisan 2017; 19:7:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben İthaki'den okumadım ama Kafka üzerine en iyi yayın Can olmalı. Hem çok ayrıntılı, hem tercümesi güzel. Dipnotlar, kitaptan sonra verilen bilgiler çok açıklayıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi London_ -- 21 Nisan 2017; 21:36:4 >
  • Bende ordan okumadım ama bence Kafka denince akla Kâmuran Şipal gelir Cem yayınlarından London içinse Levent Cinemre'den Martin Eden ve Demir Ökçe okudum İş bankasından çıkma ve gayet güzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BA6261ED -- 21 Nisan 2017; 22:30:40 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafka'nın Dönüşüm dışında Şato,Dava,Aforizmalar kitaplarını İş Bankası'ndan okudum her zaman olduğu gibi çeviri güzeldi aynı şekilde kapak da öyle. Bu arada illa okuyayım diyorsan Aforizmalar ve Dönüşüm oku hocam,diğer kitapları gerçekten zevk vermez,güzel eleştiriler vardır sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İthakiden 2 kitap okumak zorunda kaldım(451 ve Cesur yeni dünya) ikisinin de berbat çevirisi vardı bir daha o yayından bir şey okumam.

Can veya İş bankasından şaşmayın çevirmene de takılmayın, böyle yayınlar kötü çeviri yapacak değil ya

• Görüş bildiren herkese teşekkürler.

• Jack London gerçekten başarılı bir yazar.Ne yap ne et temin et bence.
  • İthaki en berabat yayın evi
    Arkasında penguen olmasa görürüm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İthaki o kadar kötü mü yav.American Gods alayım diyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

İthaki o kadar kötü mü yav.American Gods alayım diyordum

Kötü değil, tam aksine fantastik ve bilim kurgu türlerinde en iyi yayınevlerinden birisi. Baskı ve redaksiyon kalitesi de hiç fena değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 12 Mayıs 2017; 19:2:44 >
  • Türkiye iş bankası kültür yayınlarının hem çevirisi güzel hem baskısı ve kapağı hoş, hem de fiyatı uygun. Şaşmayın derim.

• Öteki Yayınevi'nin çevirdiği bir kitap için başka bir yayınevi araştırmaya gerek kalmıyor bence. Bir ara durdurmak zorunda kaldıkları yayın hayatına geri döndüler sonunda. Site de açılmış; şiddetle öneririm:https://otekiyayinevi.com/yazar/frank-kafka/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.