Şimdi Ara

İtalya'da Yüksek Lisans-2018

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle seneye yurtdışında yüksek lisans yapmak istediğimi belirtmek istiyorum.
    Makine mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Ve en büyük adaylardan biri de İtalya. Merak ettiğim şey İtalya'da yaklaşık olarak aylık giderler ve en uygun veya ortalama ne kadara yaşabilirim? Deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

• www.google.com
  • Hünkar1453 H kullanıcısına yanıt
    Burada konuşulan her şeyi google'da bulabiliriz.
    Amaç içinde yaşayan birinden öğrenmek, ayrıca firmalar dışında da çok bilgi yok maalesef.
  • Rubiscoo R kullanıcısına yanıt
    Evet zaten ben de bunu diyorum cevabı olan çoğu şeyi buraya yazarak üşengeçlik yapıyorlar hazır bilgi pek bi seviliyor. Araştırmaya gelince kimse yapmak istemiyor. Yabancı dilin yok mu? İtalya'da yüksek lisans yapmak istediğine göre İtalyanca veya İngilizce bildiğini varsayıyorum. Neden sadece türkçe sayfalarda arama yapıyorsun? Bu sorduğun sorunun cevaplarını ve daha fazlasını ingilizce kaynaklardan öğrendim.. Yaşayan biri meselesine gelince, herkesin yaşam tarzı başkadır dolayısıyla yaşam masrafları da kişiye göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hünkar1453 -- 30 Mart 2018; 21:18:47 >
  • Meraktan soruyorum almanya düşünmez misiniz? Ücretsiz eğitim sadece yaşam giderleri verirsiniz. İtalya'da ücretli okul , yaşam da eklenince pahalı olmaz mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam şöyle bir durum var. Aslında Almanya'dan onay aldım hatta sağlam bir üniversiteden. Ancak yaşam standartları önemli olduğundan burs mülakatını bekliyorum.
    İtalyada devlet bursu var neredeyse Türk öğrencilerin %90'ına veriyor.
  • Hünkar1453 H kullanıcısına yanıt
    Hazır bilgi açısından sormuyorum, yoksa İtalya'da yüksek yapan arkadaşlarımda var. Tabii ki bir yönden haklısın herkesin farklıdır harcamaları. Sormak istediğim herkesten farklı bilgileri öğrenmek onları değerlendirmek. Herkes farklı yerde yaşıyor.
    Bunun ingilizce kaynağıdır, başka kaynağıdır olmaz. Ben bir dönem Amerika'ya gittim. Bütün edindiğim bilgileri burada paylaşmaya çalıştım. Veya Üniversitemle ilgili yine yardımcı olmaya çalışıyorum. Olayı tek taraftlı düşünme buradan faydalanacak insan sayısı fazla olacak.
    Bir türkçe kaynakta burası olsun.
    Zaten İngilizce açısından sıkıntım yok, yanına bir de Fransızca ve İspanyolca koymuş biriyimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubiscoo

Hocam şöyle bir durum var. Aslında Almanya'dan onay aldım hatta sağlam bir üniversiteden. Ancak yaşam standartları önemli olduğundan burs mülakatını bekliyorum.
    İtalyada devlet bursu var neredeyse Türk öğrencilerin %90'ına veriyor.

Galiba dediğiniz şeyi anladım lisans için de baya indirim sağlıyordu İtalya. Yaşam giderleri İtalya için değişmekle birlikte en fazla 1000 Euro yeter . Tabi bu en fazla dediğim gayet rahat yaşaman için. Gider yurtta falan kalırsan 600-700 Euro yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr Erym

Meraktan soruyorum almanya düşünmez misiniz? Ücretsiz eğitim sadece yaşam giderleri verirsiniz. İtalya'da ücretli okul , yaşam da eklenince pahalı olmaz mı

Almanya üniversiteleri sosyal Bilimler bölümleri için m kolay burs veriyor mu, bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hop-e3

quote:

Orijinalden alıntı: Mr Erym

Meraktan soruyorum almanya düşünmez misiniz? Ücretsiz eğitim sadece yaşam giderleri verirsiniz. İtalya'da ücretli okul , yaşam da eklenince pahalı olmaz mı

Almanya üniversiteleri sosyal Bilimler bölümleri için m kolay burs veriyor mu, bilginiz var mı?

Burs derken ne kastettiğinize bağlı. Cebinize para olarak vermez mühendis bile olsanız. Okul her bölüme ücretsiz ister mühendislik oku ister felsefe. Sadece yaşam giderleri var. İstersen onun için de kyk var yurtdışına özel ücretlerle ama geri veriyorsun işte

• Ben de makine mühendisiyim ve mezun olunca İtalya'ya staja gittim ve vir süre yaşadım. Gideceğiniz yere göre masraflar değişir, ben Avezzano adlı ufak bir şehirdeydim, kaldığım odaya 200 euro herşey dahil veriyordum ev arkadaşlarım vardı, onun dışındaki harcamalar sana göre değişir, ben pizza yiyip fazla alkol tüketiyordum ve İtalya'yı geziyordum bu yüzden aylık 800 euro civarı gider vardı. Güney bölgesi daha ucuz, kuzey bölgesi daha pahalı olacaktır. Fakat güney bölgesi fakirdir en kaba tabirle, kuzeyde okuyup iş bulursanız çok rahat olursunuz. İtalya'da İngilizce'nin hiçbir önemi yok neredeyse, fakat Fransızca ve İspanyolca biliyorsanız zorlanmazsınız ve yakın zamanda da İtalyanca'yı öğrenirsiniz.
  • Wake Me Up When I Care kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim öncelikle. Benim de şu anda büyük ihtimalle gideceğim şehir Torino gibi gözüküyor evet haklısın kuzey kısmı biraz daha pahalı ancak, sen hangi dönem de gitmiştin ve iş olarak orada devam ettin mi? Bir de ispanyolca ve italyancanın benzediğinin çok farkındayım sanırım 1. sene sonunda öğrenirim diye düşünüyorum İtalyanca bakalım.
    Birkaç ay önce Türkiye'ye döndüm, iş olarak orda devam edebilirdim fakat gutbet çekmeye değmeyeceğini düşünüyorum İtalya'nın, en azından Güney bölgesi, Kuzey'de büyük global firmalar var oralarda işe girebilirsen gerçekten değer fakat sıradan bir yerde çalışmak yerine Türkiye'yi tercih ederim.
    Ancak eminim yurt dışında bir firma da bir dönem geçirmek sana çok daha fazla pretij kazandırmıştır.
    Herşeyden önce çok güzel hayat tecrübesi kattı, işte çok fazla şey öğrendim ve İtalyanca öğrendim. Gitmek istiyorsan tavsiye ederim ama beklentilerini çok yüksek tutmamanı tavsiye ederim İtalya hakkında
    Teşekkür ederim, bakalım bekliyorum sonuçları ne zaman açıklanır bilmiyorum ama görücez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.