Şimdi Ara

İşveren:%15/İşçi:%20/Devlet:%14. Bu Hak mı şimdi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
2
Favori
8.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

https://youtu.be/pR1LBf9CoOs

1.44'üncü saniye.

kardeşim bunun doğrulugu ne teklif ortada yuzde 7 yapalım dediler teklifime kagıdamı inanıcaz haber spikerinin 15 demesinemi inanıcaz. Devlete giren çıkan ne işverenden çıkıyor para neden daha aza karar versin aklın mantığın alıyormu. Tisk açıkladı teklifi yaptı yude 7 diyen tisk sonra iki katına okeymi dedi komik

Demek devlete giren, çıkan ne?

Cehaletin vücut bulmuş halisin.

Hadi sen biraz soluklan. Hatta seninle aynı partiye oy veren herkes biraz soluklanıp, bilmediği konularda konuşmamayı öğrenip böyle cüretkar yorumlar yapmasınlar.

tamam sen atomu parcalamaya devam et aydınlat insanoğlunu.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Aramızda para toplayıp hükümete zam yapalım. Nasıl fikir?
  • Yüzde 100 verilse idi nasıl bir konu açacaktı merak ediyorum her akşam her akşam bir konu bu kadar mı ağır işsiz bu üye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zombitch

Sn. cumhurbaşkanı bugün;
    "2002 yılında asgari ücret 184 liraydı. Biz bunu geçen yıl 1404'e çıkardık, şimdi ise 14,3 artışla 1603 liraya çıktı. Ya eline diline dursun, nereden nereye." demiş. Bu lafın üstüne daha neyi tartışıyorsunuz. Gören de sanacak 2002ye göre kazancımız 9 kat artmış.

Hahaa hocam reis zaten dedi 10 kat arttı diye. Komik olan da halkın buna inanması. Göz göre göre yalan söylüyorlar abi bu nasıl halk ya düşünmeden doğru olduğunu kabullenebiliyor söylenenlerin? Bugünün 1600 tlsi 2002nin 420 tlsine filan denk geliyor. Yine artış var da 10 kat nedir? Kimsenin enflasyondan haberi yok mu yav.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 1600 lirayı bu ülkeye çok görenlerdenim. Bu beyinle yaşadığı sürece bence 1400 lira yeterdi gibime geliyor. Müs te hak.
  • Bu zihniyetin hak ettiği 50₺ filan olması lazım, adam 2002de 184₺ydi, biz şimdi 185₺ yaptık dese %80i bunu mantıklı bulup burda savunmaya kalkardı yine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

https://youtu.be/pR1LBf9CoOs

1.44'üncü saniye.

kardeşim bunun doğrulugu ne teklif ortada yuzde 7 yapalım dediler teklifime kagıdamı inanıcaz haber spikerinin 15 demesinemi inanıcaz. Devlete giren çıkan ne işverenden çıkıyor para neden daha aza karar versin aklın mantığın alıyormu. Tisk açıkladı teklifi yaptı yude 7 diyen tisk sonra iki katına okeymi dedi komik

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM -- 12 Temmuz 2021; 4:59:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: magic2

Öğretmene verilen zam % 8 asgari ücretliye % 14 . Hiç bir çalışan kesimi memnun edemiyor bu hükümet ...
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM -- 12 Temmuz 2021; 4:59:37 >
  • 2825 TL alıyorum ben . İnternetteki rakamlar şişirme . Enflasyon yüzdeliğe göre artıyor yalnız

• işverenin ilk teklifi %7 idi yani 100tl. Sonrasında revize oldu da haberimiz mi yok
  • Zombitch kullanıcısına yanıt
    Milletle taştaş geçiyolar hocam :)
  • işverenin istediği oran %7 di diye duydum tüm haberlerde...işveren en düşük rakamı ister sıkıp durmayın..kaynak aldığınız yer ya hatalı yada siyasi hülöğddür....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

200 lira zam yapacaklarına hiç yapmasınlar kardeşim.

Şaka gibi ülke. Hem çalış hem aç kal diyor sayın sosyal devletimiz.

Asgari ücretle çalışmak kişinin kendi suçu

• ekmeğe %25 zam geldi yalnız

• Tamam devlet saçma sapan işler peşinde ama işverenin teklifi %7'ydi, %15 değil kaynağınız muhtemelen yanlış. Aklınıza işveren deyince sadece koca holding patronları geliyor galiba 5-10 kişi çalıştıran esnafları düşünen yok. Hem işçiye 1600 lira veriyor hem de sigortası için 400-500 lira veriyor ki forumda konular açılıyor bu sigortaya rağmen sağlık hizmetleri için yine de para ödüyoruz. Devlet işverenin yanında da değil işçinin yanında da değil.
  • Doğru sen git mühendislik oku mezun olduktan sonra 1 sene iş ara... Sana asgari ücretle iş teklif etsinler mecbur kal ve çalış... Yurt dışına gitmek lazım bu teklifi kabul etmeyip. Yada yandaş olacaksın tanıdıkların olacak yada yavşak olacaksın Eyvallah deyip iyi maaşla işe gireceksin.

• 5 işçi
    5 işveren
    5 devlet

Herkes kendi görüşünü veriyor, oranların ortalaması alınıyor. Ortak yol bulunup, Devletin "fazla" vermesi gerektiğini düşünmeniz tamamen saçmalık, orda devlet adamları var ve işveren, işçi gibi kendi sorumluluk ve ihtiyaçlarına göre bir oran düşünmüşler.
  • Asgari ücrete gelen zam %13, açıkladıları enflasyon %14 gerçek enflasyon %20

• İşin çözülmesi için devreye cb ve bb girdi, telefonda konuştuk dedi sendika başkanı.

Neler konuşuldu, niye en düşük zam yapıldı, bunların millete de söylenmesi iletilmesi gerekmez mi? Asgari ücret mecliste görüşülmesi gereken bir duruma geldi. Canlı yayında vekiller, başkanlar görüş bildirmeli. %60 işçi asgari ücretle çalışıyormuş.

Ayrıca bu site troll kaynıyor. Başka sitelere de bakıyorum ama bu kadar fazla trollü bir arada görmedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Doğru sen git mühendislik oku mezun olduktan sonra 1 sene iş ara... Sana asgari ücretle iş teklif etsinler mecbur kal ve çalış... Yurt dışına gitmek lazım bu teklifi kabul etmeyip. Yada yandaş olacaksın tanıdıkların olacak yada yavşak olacaksın Eyvallah deyip iyi maaşla işe gireceksin.

Etiketi olan bir üniversite okusaymış. Aselsan’ın yeni mezun mühendise verdiği başlangıç maaşı 5-6 bin lira bandında ama malum birkaç üniversitenin mezununu alıyor. Katü, sütçü imam, erciyes, atılım vs bitiren adam giremez.

Adı ve iyi eğitimi olan bir yerde mühendislik son sınıf öğrencisiyim. Yeni mezun arkadaşlarımın çoğu mezun olmadan işini buldu diğerleri de en geç 3 ayda işine başladı. 3 binden az para alan da şuana kadar duymadım. Önemli bir kısmı da yurt dışına master ve doktora yapmaya gitti.

Zaten şu dolgun maaş veren kurumsal firmalara girebilecek kadar cv’n yoksa abd veya almanya gibi yerlerde de iş bulamazsın. Beyin göçü yapanlar genelde aşmış insanlar oluyor. Bizim okuldaki en başarılı kesim genelde abd’ye master veya bütünleşik doktora yapmaya gidiyor onun biraz daha alt seviyesinde olanlar veya yurt dışına çıkmak istemeyenler de mckinsey, p&g, aselsan gibi dolgun maaş veren yerlere girmeye çalışıyor.

Yani torpil vs bazı yerlerde çok fazla dönüyor ama gerçekten başarılı bir insan hak ettiğini de alıyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dakath -- 31 Aralık 2017; 16:3:8 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.