Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (356. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Durum herkezde aynı benim dosyamda 2020 mart ayında gitti 735 dosya numarası ile sonra 7 eylülde 3825 olarak başka mahkemeye gitti bu eylülün başındada 3080 lerde yeni açılanlardan birine taşında. eski verilere bakıldığında 1 mahkeme yılda 2000 dosyaya bakıyordu ve yeni mahkemeler de sözde mahkemelerin yükünü azaltıp dosyalara bakmak için açıldı ve biz de o yüzden kaydırıldık eee 1 yılda 800 dosyamı düşer

• senay22 S kullanıcısına yanıt

Yapacak bişey yok galiba elimde olsa hepsinin ağzına hamam terliğiyle vuracamda neyse. Yani gerçekten sinir olmamak elde değil, 2018 dava açılma tarihi 2022 giricez ama tık yok, sanki toplu olarak alay ediliyoruz gibime geliyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A.Bozoğlu kullanıcısına yanıt

2021/2*** diye mi güncellendi yoksa 2020/2*** mi oldu? Ocak 2020 de başvuru 25 hukukda 2020/19* idi şimdi 50 hukukta 2021/19** lere atılmış.

50 hukuk şu anda hangi dosyalara bakıyor biliyor musunuz?

• Ömerşahan kullanıcısına yanıt

Bende 2014 yılında açtım davayı 2019 yılında kazandım istinafa gitti karşı taraf artık kendimi faiz ile teselli ediyorum

• hyroks57 H kullanıcısına yanıt

Haklısın, faiz ama ben davayı açtığımda 2015 model aracımı yalvar yakar 40000 tl ye zor verdim şimdi aynı araç 170 180 bin yani 3, 4 katı fazla yani davam şuan sonuçlansa eminim aldığım faiz anapara da bir işe yaramaz

• mimi06 M kullanıcısına yanıt

11.hukuk ta durum ne olabilir acaba

• 47 Hukuğa hiç bir şekilde ulaşamıyorum. Adli yıl açılışından beri neredeyse her iş gününde arıyorum fakat hiç bir koşulda telefona cevap verilmiyor. Ulaşabilen ya da bilgisi olan var mı arkadaşlar?

• Şimdi size bir soru alacak davasında dava dosyası 50.hukuk dairesine giden arkadaşlar benimki 25.hukuk 2019/274 nolu dosyaydi şu an da 50.hukuk dairesine taşındı ve dosya YİLİ 2021 olarak da değişmiş dosya numarası da 300 kusurlere çıkmış... Dosya numarası önemli değil de dosya yılının 2021 olarak değişmiş olması beni son derece rahatsız etti sanki istinafa bu yıl gitmiş gibi görünüyor acaba bu tekrar dan 2 3 yıl daha bekleyeceğimiz anlamına geliyor ? Dosyası 50.hukuga transfer edilmiş arkadaşlar sizin de dosya YİLİNİZ değişti mi ????

• Cskn1071 C kullanıcısına yanıt

50 ve 51. hukuk bu yıl yeni açıldı 2021 veriliyor herkeze. 2019-2020 li dosya yok, şimdi başlanırsa bikaç ay içinde size gelir sıra. benimde 2020 mart ayında gitmişti 735 olarak sonra eylülde 48 e taşındı 2020/383. gibi bişey olmuştu şimdi de 51 e geçti 2021 307. li bi numara olarak 1 yıldır sanki hiç dosyaya bakılmamış. önümüzdeki yıl adli tatilden sonra benimki kaç hangi mahkemeye taşınacak bekliyeceğim. zaten artık karara bağlanmasını değil adli tatili bekliycem

• Bu arada kendime cevap niteliğinde şunları da paylaşayım yaklaşık 1 dk önce 50.hukuk ile görüştüm ve bize aktarılan tüm dosyalar dosya yılı kaç olursa olsun 2021 dosyası olarak bakılmaya başlanacak denildi ve yaklaşık 50 60 tane dosyanın da işleminin bittiğini söyledi telefonda ki minik kelebeğim :) bilgi paylaştıkça güzel durumu bu şekilde olan arkadaşlara duyurulur

• Evet Şenay aynen de senin söylediğin gibiymiş durum senin yorumunu okumadan önce 50.hukugu aradım bende aynı şekilde bilgi verdiler cevabın için teşekkür ederim... Eğer kadın telefonda beni yemediyse ve gerçekten dosya bakmaya başlamış hatta 60 a yakın dosya da kapatılmışsa çok uzun surmeyecegini düşünüyorum kendi adıma senin adına burada bekleyen tüm arkadaşların adina da inşallah hızlıca bir an önce sonuçlanır diyorum

• miamibanana M kullanıcısına yanıt

Benzer durum bendede var 25. Hukuk 2020/16. Olan dosya 50.hukuk 2021/160.lere verildi

• Slm arkadaşlar, karar verildikten sonra ne kadar zaman da sistemde sonuç görünüyor?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • blackazus B kullanıcısına yanıt

benim dosyada bi sorun var ozaman 32. hukukta 2020/735 ten 48 e 2020/38.. lerde gitti şimdide 51. hukukta 2021/3080 lerde

• Cskn1071 C kullanıcısına yanıt

Herkes böyle düşünüyo ama ben öyle düşünmüyorum. Benim dosyamda 25.hukuk 2019/12. Sıralarındaydı sürekli daireyi arıyodum daha 18 yılının ortalarındayız ne zaman biter belli değil diyolardı sürekli daha 2018 ne zaman biteceği bile belli değildi en azından burada ilk sıralara almışlar sistem oturunca ilk işleme girecek dosya bizimki diye düşünüyorum ama bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum

• armozgur kullanıcısına yanıt
    Benim karar yazıldıktan sonra birkaç gün sonra uyapta göründü

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bayanpimpirik B kullanıcısına yanıt

Aynen bende senin gibi düşünüyorum hatırladığım kadarıyla bizim dosyalarimiz birbirine oldukça yakindi zaten değil mi ?

• Evet öyle 100 dosya falan vardı yine aynı sıralamada 2021/15. Bir aya açıklanır diye düşünüyorum ama bakalım

• İstanbul Bam 8. Hukuk dairesinde dosyası sonuçlanan varmı

• Bayanpimpirik B kullanıcısına yanıt

İnşallah sonuçlandığında veya bir gelişme olduğunda yazarsan sevinirim

• 
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.