Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.990
Cevap
85
Favori
1.103.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba işe iade davasını kazandım istinafa taşıdılar ondada lehime karar çıktı işyerine noterle başvurdum 1 ayda dönüş yapmayıp işe iade ücretini ödediler bundan sonraki süreç nasıl olacak kıdem ihbar için bir dava dahamı açayım yoksa icra yoluna mı gidicez avukatta iş yok bu konuda bilgisi olan bana yazabilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayo13 K kullanıcısına yanıt
    34.000 kalır vekalet ücreti Avukatın tahsil sarcı istinafın bunları düşüyosun

• Arkadaşım eminmisin kusura bakma ben nasıl hesaplandığını bilmediğim için soruyorum birlikte dava actigim arkadaşlar tutarlarda hemen hemen aynı hatta fazla olanda var senin dediğin rakamın çok altında aldilar

34.000 avukatla sana kalan para bunun içinde avukatın yüzdeside var kaça anlaştıysan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinanbrls -- 28 Haziran 2020; 10:33:15 >
    %20 anlaştıysan 7000 lirasını avukat alır sana 27000 kalır hesap bu başka hesap yok

• Yüzde 10 anlaştık

• İbrahimHD35 İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürederim ibrahim bey haber verdiğiniz için evet adlı tatilde var artik seneye inşallah sonuçlanır dosyalarımız

• Istinaftaki dosyada karara çıkıp henüz uyapta karar yayınlanmayan dosyalar için 1 Temmuz sonrası adli tatilde yayınlanma ihtimali var mı?

• Adli tatil 20 temmuz , 1 değil bu arada, sorunun cevabını ben de arıyorum bilen yok, avukatlar klasik bakılmaz diyor ama nöbetci gibi bir şey olabilir mi bilinmiyor

• zaten covid sebebiyle kapalıydı mahkemeler .bam larda adlı tatil olmamalı yada en azından işleyişi devam ettirecek bir sistem yapmalılar

• Baymadur B kullanıcısına yanıt
    Dostum aynı durumdayız , ihbar ve kıdem için dava açacaksın
    Bu arada işsizlik maaşı aldın mı? Boşta geçen 4 aylık sürenin primi yattı mı? İşsizlik maaşını prim yatmadan alamiyorum

• edberg E kullanıcısına yanıt
    Dosyam 2019 şubat ayında Ankara bam 9 hukuk dairesine gitti. Dosya numaram 2019/800 ve hala bekliyorum. Hesabını ona göre yap.
  • SEVGİ ER S kullanıcısına yanıt
    2019/4664 daha çok var o zaman.Bu ülkedeki adaletin yavaş işlemesi adamı kanser eder.5 senede dava sonuçlandı bir o kadar da istinafta bekleyeceğiz anlaşılan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum çok. Bi bilgim yok geri almama ücretini yatırdılar bana avukata vermediler birşey avukat da biraz vurdum duymaz hem bundan hem açıcağımız yeni dava içinmi avukata ödeme yapcaz aslında icra ile ödemeyi almak lazım değilmi dava bi 2 sene sürer zaten 3 sene oldu dosya açalı

• Arkadaşlar heyet görüşme bekleniyor statüsü nedir acaba? Olumsuz oldu da (yerel mahkemede ben kazanmıştım, acaba burada onların itiraz kabul mu oldu) mı heyet görüş bekleniyor yoksa herkeste böyle oldu mu?

• Arkadaşlar işe iade sonrası işsizlik maaşı için işverenin 4 aylık sigorta primini ödemesi mi gerekiyor? Diyelim ki 1 yıl ödeme di işsizlik maaşını alamıyor muyuz? Maalesef bu bilgiye bir türlü ulasamiyorum yardımcı olur musunuz?

• ozziem O kullanıcısına yanıt
    Bende de öyleydi sona geliyorsun hayırlı olur inşaallah

• Hnuse H kullanıcısına yanıt
    Çok tşk cevap için, Sizin karar çıktı ne zaman oldu, heyetten sonra, bir de karar lehinize mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hnuse

Arkadaşlar işe iade sonrası işsizlik maaşı için işverenin 4 aylık sigorta primini ödemesi mi gerekiyor? Diyelim ki 1 yıl ödeme di işsizlik maaşını alamıyor muyuz? Maalesef bu bilgiye bir türlü ulasamiyorum yardımcı olur musunuz?
    O konu muallak ama kararda sigorta primi çıkmıyor yani işveren ödemiyor diye biliyorum. Hatta bu 4 aydan işcilere sigorta prim borxu çıkıyormuş. Yani SGK işciden ödeme bekliyor şeklinde yazılar okumuştum.
    https://www.dunya.com/kose-yazisi/ise-iade-davasini-kazanan-iscinin-sgk039ya-bildirimi-gerekir-mi/6645

Burada dediğin konu var ama herif dolandırmış dolandırmış lafı cevabını vermemiş, bomboş yazı

• ozziem O kullanıcısına yanıt
    Benim ki ise iadeydi, yaklaşık 1 hafta sonra karar çıktı evet lehime , karar yazdıktan yaklasik 1 ay sonra uyapta karar ilamı gördüm,

• 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.