Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstinaf sonucu bekleyen insanlar zaten yeterince magdur oluyorlar bide corona illeti üstune tuz biber oldu.Adalet bakanligi cozum bulmazsa mağduriyetler katlanarak artacak.Bu sene adli tatil olmasin zaten yeterince tatil yapiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde ben bu adli tatil olayını anlamıyorum. Sanki çalışan sadece kendileri. Adalet beklemez ki.
    Kendiyle çelişen bir olay bu. Bu kadar çok insan adalet beklerken sistem tıkanmışken adli tatil diye birşey olmaması lazım.

• hani adalette tatil, bekleme, geçikme,karantina,izolasyon olmazdı...

• Istanbul hukuk 40. Dairesinde trafik kazası tazminat için bekleyen sonuçlanan var mı acaba 2019 da buraya aktarıldı toplam istinafta 2 seneyi geçti ne yapmak lazım

• Hnuse H kullanıcısına yanıt
    Hangi il? Bir de iş mahkemesi mi? Benim İstanbul olması mı bahtsızlıgım acaba

• Arkadaşlar bu tazminatta faiz hesaplaması nasıl oluyor, benim istinaf mahkemesinde davam sonuçlandı gerekçeli karar yazılıp yerel mahkemeye gönerildi.Avukatım icra dairesine dosya hesaplaması talebini de iletti, şansızlık korona denk gelince icra mahkemelerinde işlemler durdu.
    İş dava sürecim toplam 4 sene 4 ay sürdü şimdi icrada faiz hesaplanırken geçen senelerin faiz oran yüzdeleri her yılın ayrı mı hesaplanır yoksa davam bu sene bittiği için bu yılın faizmi baz alınır, en son ay faizi mevduata uygulan en düşük çok düştüi.Alacağımız tazminat para çok değerlenmedi., özellikle 2017 -2018-2019 yollarında faizler çok yüksekti

• sabricann09 S kullanıcısına yanıt
    http://www.icradosyasi.com/default.aspx?menu=3&menud=9

Selam ,bilgileri girerek hesaplayabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İst 25. Hukuk ALACAK davalarında kaç numaralı dosyalara bakılıyor bilgisi olan yazabilir mi ? Bir de şu Instagram adresi varmış bilgi paylaşımı yapılan

• Arkadaşlar Ankara Yargıtay çalışıyor mu, yoksa kapalı mı bilgisi olan var mı?
    7 sene oldu, rekora koşuyoruz virüs vs. sayesinde. Sözde 3 tane de avukatım var...
  • İşe iade davasi istinafta hala beklemedeyiz. Kazandığım davayi ikinci kez bir üst mahkemede inceleme yapılması kadar çalışmayan işçiyi en büyük mağdur eden baska bir durum yoktur. Özellikle bu korona geç gelen türk adaletinin daha da gecikmesine sebep oldu. Herkese Sabır diliyorum. ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Vakif pazarlama mağduru

İşe iade davasi istinafta hala beklemedeyiz. Kazandığım davayi ikinci kez bir üst mahkemede inceleme yapılması kadar çalışmayan işçiyi en büyük mağdur eden baska bir durum yoktur. Özellikle bu korona geç gelen türk adaletinin daha da gecikmesine sebep oldu. Herkese Sabır diliyorum. ..
    Aslında etkilememesi lazım bu koronanın ama pislik yapıyolar hakimler , çalışmamak için her türlü pisliği yapıyolar. Evden bakabilirler dosyalara , inceleme için fiziki olarak işe gitmelerine gerek yok. Duruşmasız dava bunlar ama işte adamlar iş yapmıyolar normalde , burda mı yapacaklar?
  • 4 ayda istinafa gitti dosyam , dilekolay tam 4 ay , bakın istinafta ön inceleme için geçen süre dğeil bu, sadece yerel mahkeme bitişten, istinaf açılana kadar geçen süre bu. Nasıl bir durumdayız siz düşünün. Bakırköy 24. hukuka düştü dosyam.
  • ozziem O kullanıcısına yanıt
    Farklı değil durumlar..2019 ekim ayında istinafa gitti. Hala ön inceleme için atama bekliyor statüsünde. .

• quote:

Orijinalden alıntı: Pinokyou

http://www.icradosyasi.com/default.aspx?menu=3&menud=9

Selam ,bilgileri girerek hesaplayabilirsiniz
    Hocam, alacak davalarında yasal faiz mi işliyor, yoksa en yüksek mevduat faizi mi işliyor? Çünkü aralarında çok ciddi bir fark var. Örnek vermek gerekirse; 30 bin lira üzerinden hesaplandığında birisi 5 bin civarında tutarken, diğerinde 13 bin tl tutuyor. 2 yıl istinafta bekleyip 5 bin tl faiz almak çok saçma olur gerçekten.

• Cskn1071 C kullanıcısına yanıt
    https://www.instagram.com/istinaf25/?igshid=19zf72lk376r5
    Şuan istinaf durmuş durumda ama

• kaganu K kullanıcısına yanıt
    En yüksek işleniyor diye biliyorum

• Malesef haklisin..calismiyorlar.sansimiza coronada cikinca tecelli etmeyen adalet..hepten cökmus..elden bisey gelmiyor

• Herkese selamlar , İzmir bam da ki işe iade dosyam lehime sonuclandi. Karar yayimlandi. Davayı kazanmis bulunmaktayım. Şimdi ki süreç nasıl işleyecek , 10 günlük süre içinde kuruma başvuru süresi ne zaman başlıyor bilgisi olan var mı ? Tşk ler

• Mmm48 M kullanıcısına yanıt
    Karar tebliğ edildikten sonra avukatınız ilgili firmaya noterden ihtar gönderecek.
    Firma da sizin tebliğinize cevap olarak 1 ay içerisinde sizi ya işe başlatacak yada tazminat ödemek zorunda kalacak.
  • kaganu K kullanıcısına yanıt
    mevduat faizi diye bi faiz yok devlet işlerinde yasal faizden alırsınız
  • 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.