Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.990
Cevap
85
Favori
1.103.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daireye nasıl ulaŞtınız dosyalara bakılıyo mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dosya durumu ön incelemeden inceleme için atama bekliyora geçti ne anlama geliyo bide daha beklermiyim bundan sonraki süreç nasıl işliyor teşekkürler

• Telefon numarasını internetten bulup aradım.dosyalara bakıyorlarmış fakat hakım ve savcılar evde oldukları için bakılan dosyaları onlara gönderiyorlarmış. Karara bağlanma noktasında bıraz beklersiniz dediler

• Sizinde mi 30. Hukuk ? Dosya no ?

• Değerli arkadaşlar telefonla aldığım bilgiye göre, İstanbul BAM 31. Hukuk alacak davası 2018'lerin başındaymışlar. Virüs dolayısıyla normal zamana göre daha yavaş ilerliyormuş dosyalar bilginiz olsun.

BAM istatistiklerine göre 31. Hukuk 2019'da 3500 dosya karara bağlamış, 3900 yeni dosya gelmiş. Benim dosyam 2019 sonları 2 yıl iyi bir ihtimal bile olabilir. Böyle sisteme ne denir, alacaklı arkadaşlar geçmiş olsun.

BAM Faaliyet Raporu:http://istanbulbam.adalet.gov.tr/dosyalar/istanbul_bam_2019_faaliyet_raporu.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProGraMEr -- 14 Nisan 2020; 15:9:19 >
  • Herkese selamlar , İzmir 7.bam da işe iade dosyam mevcut . 24 şubattan bu yana karara çıkmış olarak gorunuyor . Virüs ten dolayı mahkemeler çalışmıyor mu bilgisi olan var mı ? Yada İzmir de dosyası olan arkadaşların bilgisi var mı ?

• Pinokyou kullanıcısına yanıt
    merhaba, benim 30 hukuk 2019/7** işe iade.. mart 2019 da gitmişti halen bir gelişme yok. 13 ay olmuş
  • smhgkaya S kullanıcısına yanıt
    Sabır diliyorum ,en iyi ihtimal 1 yıl sizin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dosya durumu AÇIK gözüküyor benim UYAPta, bilen var mı bu durumu? Herkes ön inceleme felan diyor, benimki durumu AÇIK yazıyor sadece
  • ozziem O kullanıcısına yanıt
    İstinaf durumu mu açık?

• merhabalar, benim dosya ist. 27. hukuk 2019/19** işe iade, 01.07.2019 da gitmişti. yaklaşık 10 ay oldu hala bir gelişme yok. bugün aradım ama onlarda net bir şey diyemediler dosyanın verildiği hakimin elindeki dosya sayısı ve iş çıkarma hızına bağlı olduğunu söylediler. ortada bir de virüs sanırım yılın sonunda sonuçlanırsa şanslıyım.
  • Glsn- G kullanıcısına yanıt
    Merhaba umarım mesajımı görür cevap verebilirsiniz?
    İşe iade davasında istinaf karar ilamı sonrasi süreci yazabilir misiniz? Hem benim hem de ileride bu durumu yaşayanlar için çok faydalı olacaktir.Simdiden teşekkürler.
    Sorularım.
    1) işe iade basvurusu hangi belge ile yapılıyor.Yerel mahkeme kesinleşmiş şerhi, istinaf ilamı, avukat ve şahısa tebliğ edilmesi.Hangi durumda 10 günlük süre başlıyor?
    2) iskura müracaat için hangi belge isteniyor? Ne kadar sürede yatırılıyor.
    Bu iki konuda aydınlatırsanız memnun olurum.Zira okuduğum kadarı ile istinaf ilamı ile işe iade basvurusu yapan var. taraflara kesinleşme şerhi sonrası başvuran var.Kafam iyice karıştı.Birde 10 günlük süre var.

• Glsn- G kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba,
    İşte tamda sormak istediğim buydu? İşverene hangi belgeyi sunarak ise iade basvurusu yapmistiniz?
    İstinaf karar ilamı?
    Yerel mahkeme gerekçeli karar?
    Kesinleşme şehri?
    Teşekkürler

• Vakif pazarlama mağduru V kullanıcısına yanıt
    Evet
    Benim istinaf durumuda açık. Yani Ön inceleme için atama bekliyor . Sirada İncelemede statüsü var .. onu bekliyorum. .

• quote:

Orijinalden alıntı: Vakif pazarlama mağduru

Benim istinaf durumuda açık. Yani Ön inceleme için atama bekliyor . Sirada İncelemede statüsü var .. onu bekliyorum. .
    Diyorum ki ön inceleme için atama bekleniyor yazısını göremiyorum. Nereden görülebilir
    https://vatandas.uyap.gov.tr/main/vatandas/index.jsp?v=3870

• quote:

Orijinalden alıntı: ozziem

Diyorum ki ön inceleme için atama bekleniyor yazısını göremiyorum. Nereden görülebilir

Alıntıları Göster
    Benimde dosya durumu açık yazıyor, uyap.vatandas ve edevlet üzerinde de aynısı var.

• Böyle bir şey yok. Adliyeler 1.5 ay kapandı. 4. Ayın 8 indeki davam otomatik ertelendi. Ta 10. Ayın ortasına atmışlar. 6 ay nedir? Rezillikten başka bir şey yok.

• saameet_06 S kullanıcısına yanıt
    Evet adalet zaten geç tecelli ediyordu. Bu korona virüs sebebiyle daha da geç olacağa benzer. Sanırım 3 kez davan görülmüş . Ortalama 5 / 6 dava sonunda gerekceli karara çıkıyor. Senin dava 2022 yi bulacak gibi ..ordan da 1 sene istinafta bekler. 1 sene de ön inceleme için atama. Oldumu sana 2023 yaz ortalari. .. allah hepimizin yardımcısı olsun. ..

• 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.