Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.990
Cevap
85
Favori
1.103.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tanıdık olması etken tabi avukat senin gibi kaç kişi yazıyor belki öyle düşün etkili olmaz demişti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adem selcuk A kullanıcısına yanıt
    Avukatınız mı talep ediyo bunu

• Benimkisi kabul edildi atabilirim size istersenız

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kutay2455 kullanıcısına yanıt
    Merhaba Kutay dostum benim 2017/34×× dosya numara alacak davası daha sıra gelmedi arıyorum telefona bakmıyorlar sen ulaştınmi kaleme...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Desdere1234 D kullanıcısına yanıt
    Ya evet öne alınmış ne güzel ama bu bizim için geçerli olmaya bilir çünkü istanbul ankara bamlar patlamış durumda bunun gibi kim bilir ne kadar şikayet var cimerde benim cimer başvurumun cevabı bile çok garip türkçeden bi haber di iş yerinde toplanıp baya dalga geçmiştik hiç umudum yok bölge adliyesinde tanıdığı olan varsa öne çekebilir birde durumunuz çok kötü bunu kanıtlayabilir iseniz o şekilde alınıyor o yüzden kovalamayı bıraktım bir yıl oldu aradım bir yıl daha beklersiniz dediler oturduk bekliyoruz

• Bende sizın gıbı defalarca yazdım takii savcı bır dostla tanıştım bilgi aldım Kısaca bana yazılması gereken seyı söyledi Bagli bulunduğum il yani oturmuş oldugum ili terk ediyorum alacaklıkar ve borcu oldugum kisiler yuzunden bu ilden taşınıyorum diye dilekce yaz dedi bana bu kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: ercannyed

Merhaba Kutay dostum benim 2017/34×× dosya numara alacak davası daha sıra gelmedi arıyorum telefona bakmıyorlar sen ulaştınmi kaleme...
    Evet hocam tanıdık var ama o ceza dairesinde çalışıyor. Net bilgi istedim kaçıncı siradalar diye, 3500 lerde olduklrini soylemisler. Senin dosya yakındır.

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    Saol hocam bilgi için teşekkürler inşallah sıram yakındır beklemeye devam..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydın alper 34

bu gün avukatımla görüştüm 1-2 hafta içinde karar yazılır bizede tebliğ olunur diyor
    birde bu işin işkur tarafı var bunu pas geçmeyin durumunuzu gözden geçirin arkadaşlar ben 2014 de sözleşmemi fesih ettiğimde 5 ay çalışmamıştım o dönemin işsizlik maaşınıda alabiliyoruz
    bunun için davanın kesin karar ile sonlanması gerekiyor dosya yerel mahkemeye döndüğü anda kesinlik şerhi alıp 1 ay içerisinde işkura başvurulduğunda işten çıkılan süreç ile davanın bitiş süresi arasında çalışılmayan ne kadar süre varsa işsizlik maaşı ödeniyor bu konuyu pas geçmeyin
    herkeze kolaylıklar dilerim
    herkezin durumu hemen hemen aynı sizlerde bu konuları netden araştırın
    bu paylaşımları yapma amacım herkez için bir nebzede olsa katkıda bulunarak bilgi aktarımı yapmak içindir
    bende bu forumda çok değerli bilgilere eriştim paylaşımcı arkadaşlarımız sayesinde
    Önemli Bilgi

• Herkese selam,Adana Bölge idare mahkemesinde alacak davam 15 aydır istinafta beklemede 7.hukuk dairesinde bilgisi olan varmı hangi yılın hangi ayındaki dosyalara bakıyorlar ne zaman sonuçlanır davam.Beklemekten e devlete bakmaktan psikolojim bozuldu artık...
  • Yerel mahkemede kaybedip de istinafta kazanan varmı arkadaşlar aramızda? İşe iade davamı yerel mahkemede kaybettim ama hakim bilirkişiye gitmediği için eksik inceleme yaptığını düşünüyorum , avukatım da ; " bam İşçi lehine bu kadar yasa varken yerel mahkemede kaybediyorsa birşey vardır" deyip reddediyor umutlanma dedi , bu sebeple merak ettim bam'Da durum lehine dönen bir arkadaşımız varmı
  • tayphoon01 T kullanıcısına yanıt
    Aynı dairedeyiz, benim Mayıs 2018 de giden davam 2 hata önce inceleme aşamasına geçti, seninkide 1-2 aya kadar inceleme aşamasına gelicektir diye düşünüyorum.
  • Adana BAM 7. HD de 2018/20** sayılı işçi alacak davam, bugün karara çıktı olarak görülüyor uyapta.
  • ferhattopcu337 F kullanıcısına yanıt
    yıl (31/12/2019) sonunda karara çıktı yazdılar hala aynı duruyor,
    anlaşılan son gün diye birçok dosyaya karara çıktı yazdılar.
    normalde kanunen 1 ayda kararın yazılması ve açıklanması gerekiyormuş ama burası Türkiye.

senin dosya ne durumda
  • okanok O kullanıcısına yanıt
    Sağol Kardeşim inşallah dediğin gibi 1-2 aya sonuçlanır zira ben ümidimi kaybettim.İnşallah davalarımız olumlu ve biranönce sonuçlanır.2018/41** dosya no benim.
  • Aramızda 6 ay var umarım sonuçlanması da 6 ay sürmez.
  • aydın alper 34 A kullanıcısına yanıt
    Orijinalden alıntı: aydın alper 34

bu gün avukatımla görüştüm 1-2 hafta içinde karar yazılır bizede tebliğ olunur diyor
    birde bu işin işkur tarafı var bunu pas geçmeyin durumunuzu gözden geçirin arkadaşlar ben 2014 de sözleşmemi fesih ettiğimde 5 ay çalışmamıştım o dönemin işsizlik maaşınıda alabiliyoruz
    bunun için davanın kesin karar ile sonlanması gerekiyor dosya yerel mahkemeye döndüğü anda kesinlik şerhi alıp 1 ay içerisinde işkura başvurulduğunda işten çıkılan süreç ile davanın bitiş süresi arasında çalışılmayan ne kadar süre varsa işsizlik maaşı ödeniyor bu konuyu pas geçmeyin
    herkeze kolaylıklar dilerim
    herkezin durumu hemen hemen aynı sizlerde bu konuları netden araştırın
    bu paylaşımları yapma amacım herkez için bir nebzede olsa katkıda bulunarak bilgi aktarımı yapmak içindir
    bende bu forumda çok değerli bilgilere eriştim paylaşımcı arkadaşlarımız sayesinde

Alper bey merhaba,
    yukarıdaki yazınıza denk geldim benimde 2015 te başlayan ve hala sonuçlanmayan alacak davam var
    (şuan istinafta karara çıktı yazıyor) yerel mahkemeyi kazanmıştım.İstinaf ta lehime sonuçlanırsa :
    Karar yazılması ne kadar zaman alıyor
    Hangi belge ile başvuru yapıcam
    Ne kadar sürem var
    O zamanki ücrete göremi işsizlik alırım
    Toplumu alınıyor yoksa yine aylıkmı bağlanıyor

şu yazınızı tam yorumlayamadım ben dava açıldığından beri çalışmıyorum (kaç ay maaş bağlanıyor)
    işten çıkılan süreç ile davanın bitiş süresi arasında çalışılmayan ne kadar süre varsa işsizlik maaşı ödeniyor

vakit ayırıp cevaplarsanız çok memnun olurum
    teşekkürler

• Geriye dönük AGİ'lerinizi vergi dairesinden alabilirsiniz!Asgari Geçim İndirimi (AGİ), işveren tarafından hesaplanıp işçinin hesabına yatırılmak zorunda. Eş ve çocuk durumuna göre belirlenen AGİ'nin eksik hesaplandığı ve işçiye hatalı ödeme yapıldığı durumlarda, işçi durumu belgeleyen evrakları bir dilekçe ile vergi dairesine vererek geriye dönük eksik AGİ'lerini tahsil edebiliyor! İşte dava açmadan geriye dönük AGİ'leri alma konusunda tüm detaylar...

13.03.2019 Çarşamba 10:31Güncellenme: 13.03.2019 10:36
    Asgari Geçim İndirimi, çalışanın eş ve çocuk durumu ve sayısına göre devletin işverenden aldığı eksik vergidir. İşveren verginin devlete eksik ödediği kısmını işçinin hesabına yatırır. Yani AGİ ödemesi için işverenin cebinden bir şey çıkmaz. AGİ, devletin aldığı verginin bir kısmında feragat ederek bunun işçiye verilmesini istemesidir.

GERİYE DÖNÜK EKSİK AGİ'LER NASIL ALINIR?

Eğer işveren çalışanın AGİ'sini yatırmazsa, bu işçi için haklı fesih sebebidir. İşverenin kendisine hiçbir maliyeti olmayan AGİ'yi yatırmayıp bundan kar sağladığı durumlarda çözüm İş Mahkemesidir. Çünkü AGİ'yi yatırmamak suçtur.

Ancak işçinin eş ve çocuk durumunu eksik ya da hatalı beyan ettiği ya da işverenin hatalı hesaplama yaparak eksik AGİ ödemesi yaptığı durumlarda, mahkemeye gerek yoktur. İşçi, eksik ödenen AGİ'lerini vergi dairesinden geriye dönük olarak talep edebilmektedir. Konu ile ilgili dilekçeyi vergi dairesine veren işçi, ayrıca istenen belgeleri de çalıştığı iş yerinden temin ederek vergi dairesine teslim etmelidir. Bu şekilde vergi hatası yapılarak eksik yatırılan AGİ'ler vergi hatası düzeltme dilekçesi ile geriye dönük olarak istenebilir. İşçi, iş yerinin bağlı ulunduğu vergi dairesine gitmelidir. Geriye dönük AGİ'lerin alınabilmesi için kanuni zamanaşımı sürtesi 5 yıldır.

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.