Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (5 Mobil) - 5 Masaüstü5 Mobil5 Android
5 sn
7.990
Cevap
85
Favori
1.103.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 29.hukuk için 2 defa cimere yazdım, 1 defada gidip dilekçe verdim ama nafile, 25 ayı geçti.
    Adalet bakanlığı bu işe bir çare bulmalı?
    Bu işin böyle yürümeyeceği malum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zigor4458 Z kullanıcısına yanıt
    tahmini şubat mart olur diye düşünüyorum
    bi gelişme olursa bildirirsen sevinirim
  • Ise iade
    Ist. 24.bam 2018/37XX
    Bugün ön incelemeye alındı.

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    Kardesım ben belki 10 defa yazdım sonunda kabul ettiler dosyamın incelemeye alınıp karar aşamasına gelmesi 10 gün sürdü

• sabricann09 S kullanıcısına yanıt
    Dosya numarası nedir benimde alacak davası bekliyor 29.hukukta 2018/1800 küsürlerde16 ay oldu hala ön inceleme için atama bekliyor yazıyor

• andomarda kullanıcısına yanıt
    En son 2019 haziran gibi aramıştım. 2017 den 500 dosya kaldı 2018 de 2000 dosya var demişlerdi. Zaten uzun süreceğinin farkındayım. 2019 un sonunda 2017 dosyalarını neyseki bitirebilmişler. Ort. 3500 dosya bekleyeceğim 2020 de bitirebilirlerse kendilerine tebriklerimi iletirim 🤓. Bulunduğum iş mahkemesinde de davalar baya hızlıydı. Hatta 2016 dan kalan bir kaç davadan biriydim. Tam 3 sene sürdü. Bi 2 senede 31. Hukuku bekleriz. Geç olsun güç olmasın artık ne diyelim. Zaten bu ülkede “seni mahkemelerde süründürürüm” diye kalıplaşmış bir söz var yapacak bişey yok 😇

• Desdere1234 D kullanıcısına yanıt
    Avukatlar pislik yapar genelde. Az iş yapmak istiyorlar, sen yıllarca bekle yeter ki avukatlara iş çıkarma, rutin süreçleri bozulmasın , kafa yormasınlar aman. Hiçbir şeyin usulu yok, sırf az iş yapmak için pislik yapıyolar

Hakimler pislik yapabilirler diye demiş olabilir. Hakime ekstra iş
    Çıkartmışın, çayını kahvesini içmek ister hakim, hiç
    Bir şey yapmadan para ister. Sen şimdi onun bir davayı paşa keyfi ne zaman isterse o zaman bitirime lüksünğ elinden almışın. Pislik yapıp senin alehte karar verebilirler demek istemiş olabilir avukat

• 29 Hukuk İstanbul Bam Alacak davası istinafta 25 ay ay oldu ön inceleme atama bekliyor, yerel mahkeme daha az sürmüştü bu neya istinafta neden bu kadar yavaş işler yürüyo ( özelikle alacak dava dosyaları ) işverenlerin keyfi yerinde o parayı zaten katladılar

Avukata bir şey sormaya gelmiyor. hemen size daha önce de söyledim cümlesiyle başlıyorlar lafa. karşında geri zekalı mı var.sana para veriyorum tekrar söyleyeceksin lan bana. bir de ararsın ulaşamazsın 3 sene dava sürdü avukatla 3 kez konuşamadım.
    nereden nereye 1 ay kardeş ?
  • İstinaf davasınıda kaybetmiş bulunuyorum. 20 bin TL için 7 bin TL avukat, dava parası derken tazminatımı ben ödedim. 4 senede sonuçlandı. Konu tahslldardım günde 250 tane arama yapıyorum (2.5 sene calıştım) 18 adet cagrimda aramadan arandı demişim ( ki akisimizda bu var yoksa iş yetişmiyor) Agustosta terfide vermislerde başarıdan dolayı, ispatlayamadık. İstinafta davam görülmemiş bile ilk mahkemeye göre yorum yapmıslar. İşten çıkınca düzenim bozuldu borçları odeyemedik borca girdik, girdiğimiz iş yerleri kötü çıktı çektim yani. Sadece gülüyorum

• Yalapirasayi kullanıcısına yanıt
    İstinafdan bulunduğun yerel mahkemeye 1 ayda postalanıyor kardesım

• locika kullanıcısına yanıt
    ilk derece aleyhine mi sonuclandi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yalapirasayi kullanıcısına yanıt
    Kardesım bana defalarca yazma dedi bırsey cıkmaz bende dinlemedim 10 kez yazdım sonucda kabul ettiler incelemeye aldılar gözüne soktum al bak dedım

• quote:

Orijinalden alıntı: locika

İstinaf davasınıda kaybetmiş bulunuyorum. 20 bin TL için 7 bin TL avukat, dava parası derken tazminatımı ben ödedim. 4 senede sonuçlandı. Konu tahslldardım günde 250 tane arama yapıyorum (2.5 sene calıştım) 18 adet cagrimda aramadan arandı demişim ( ki akisimizda bu var yoksa iş yetişmiyor) Agustosta terfide vermislerde başarıdan dolayı, ispatlayamadık. İstinafta davam görülmemiş bile ilk mahkemeye göre yorum yapmıslar. İşten çıkınca düzenim bozuldu borçları odeyemedik borca girdik, girdiğimiz iş yerleri kötü çıktı çektim yani. Sadece gülüyorum
    2020 de vekalet ücreti 3400 TL , dava masrafı da ortalama 600 TL 4000 TL tutuyor siz neden 7000 TL ödediniz ? Kendi avukatınız da vekalet ücreti istedi sanırım?

• İstinafta ki işe iade davam e devlette 25 Aralık itibariyle "karara çıktı" olarak görünüyor. Fakat, karar hala Uyap'a yüklenmedi. Ne kadar sürede karar Uyap'a yüklenir ?
  • 19tumen kullanıcısına yanıt
    İlk davayıda kaybettim. Ki zaten sorun burda. Aynı konuda arkadaşla dava açtık o kazandı ben kaybettim. Hakim kurbanı olduk. İstinafta da dava bile görülmedi.

• 1000 TL ilk dava açma iş mahkemesi dava açma parası// davayı kaybettim 3400 dava ücretleri bana otelendi. Bana otelenen ücrete itiraz ettim onun içinde dava açtım 1000 TL tekrar dava parası alındı. O davayıda kaybettim zamla ve davada geçen paraların faizile 4400 olarak ödedim. İstinaf dava ücreti 800 du galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: locika

İstinaf davasınıda kaybetmiş bulunuyorum. 20 bin TL için 7 bin TL avukat, dava parası derken tazminatımı ben ödedim. 4 senede sonuçlandı. Konu tahslldardım günde 250 tane arama yapıyorum (2.5 sene calıştım) 18 adet cagrimda aramadan arandı demişim ( ki akisimizda bu var yoksa iş yetişmiyor) Agustosta terfide vermislerde başarıdan dolayı, ispatlayamadık. İstinafta davam görülmemiş bile ilk mahkemeye göre yorum yapmıslar. İşten çıkınca düzenim bozuldu borçları odeyemedik borca girdik, girdiğimiz iş yerleri kötü çıktı çektim yani. Sadece gülüyorum
    Benim kumarım buraya kadar . Hepinize bol şans

• 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.