Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.979
Cevap
85
Favori
1.101.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    13 yıl yaşayıp dava nın sonucunu gördügune sükret bence kardeşim karamsarli şöyle dursun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Erhan2424 E kullanıcısına yanıt
    Erzurum yok kardesim burda. Burası hep istanbul arada bir Ankara çıkıyor

• Hakankny kullanıcısına yanıt
    2018 19 ay oldu 2019 lara başlamaları epey bi zamanalır ALLAH sabır versin hepimize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kuartet K kullanıcısına yanıt
    dostum benimde 30 hukukta dosyam 15.10.2018 de istinafa gitti.2020de bakacağiz dosyalarınıza demişlerdi.sizin bu yaziyı okuyunca 2020 de hayal oldu nazarımda .dediğiniz gibi firmalar paralarına para katıyor,bizide hakkımızdan usandırmak tüm şartları zorluyor.nasıp ,beklemeye devam artık
  • Yalapirasayi kullanıcısına yanıt
    Doğru haklısın üzüldüğümüz konu bu işte doğu da ne kadar dosya olabilirki Ankara İstanbul kadar yoktur diye düşünüyorum nüfus olarak bizimki bile uzun sürüyor@Yalapirasayi

• Ylmn kullanıcısına yanıt
    Amin inşallah.

• Arkadaşlar benim dosyam 9. hukuk Sakarya istinafta Dava açılış tarihi 1 Ağustos 2019. Dava no 2019/2779
    Bilgisi olan var mı?
    Bir de işten çıkarıldığın günden davayı kazandığın güne kadar faiz hesaplanıyor diye biliyorum hem de en yüksek mevduat faizi oranından, böyle değil mi ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: ersinduzgun4141

Arkadaşlar benim dosyam 9. hukuk Sakarya istinafta Dava açılış tarihi 1 Ağustos 2019. Dava no 2019/2779
    Bilgisi olan var mı?
    Bir de işten çıkarıldığın günden davayı kazandığın güne kadar faiz hesaplanıyor diye biliyorum hem de en yüksek mevduat faizi oranından, böyle değil mi ki?
    yasal faiz olması lazım.
    o da galiba %9
  • gokhannn888 G kullanıcısına yanıt
    Standart uygulanan faiz evet %9, fakat iş mahkemelerinde en yüksek mevduat faizi diye söylemişti bir yönetici arkadaşım

• Evet işten çıkarıldığı günden itibaren bankaların uyguladığı en yüksek mevduat faizinden hesaplanırmış.

https://www.hukukihaber.net/isci-alacaklarina-ve-is-hukukundan-kaynakli-tazminatlara-uygulanacak-faiz-cesitleri-makale,6678.html

• 29.Hukuk 2017 Aralıkta gitti istinafa Alacak davası gidiş o gidiş beklemeye devam çünkü adalet bekleyince daha güzel oluyor çözüm ütetme yok bu dosyalar niye boyle bekler düşünmez mi devlet , İstanbul çok yoğun farkındayız ama yoğun olmayan bir çok şehir dışında daireler var yolka gitsin elektronik ortamda dosyları işçi niye her yerde boyle eziliyor ,

• Alacak davası dosyalarına üvey evlat gibi bakıyolar yahu bunla ilgili ayrı birim koyun hiç alacak davası açanları resmen koyun yerine koyuyolar baska açıklaması yok acil bir standart getirilmeli

• 9 gün oldu dosyam incelemeye alındı bakalım kaç ay sürer lanet olsun...

• slm 27.bam işe iadelerde son durum hakkında bilgisi olan varmı

• apranaks35 A kullanıcısına yanıt
    2019/ 1415

• Castîel kullanıcısına yanıt
    Benim Ankara 9.bam 2019/800 alacak davası fakat 9.hukuk kaçıncı sırada bilmiyorum.
  • demmed D kullanıcısına yanıt
    slm davanız işe iyade miydi son durumunuz nedir öğrenebilirmiyim benimde 2018/24**

• Lwr34 L kullanıcısına yanıt
    son durum hakkında bilgi verebilirminiz bende 27bam 2018 Eylül açılış beklemedeyim

• slm son durum hakkında bilginiz varmı bende aynı şekilde bekliyorum.

• Görüşlerinize açığım.

Şu an işe iade davam istinaf aşamasında 2-3 ay içinde gerekçeli karar yazılır.
    Ben şu an başka bir işe başladım.
    Bu durumda işveren gel başla derse ne başlayabilirim ne boşta geçen süre ne de işe başlatmama tazminatına hak kazanabilirim.
    Elimde kuş kadar kıdem tazminatı olur o kadar.

İşe iade kararının uygulanabilmesi için ise kararın "kesinleşmesi" gerekiyor.
    Kararın kesinleşmesi de gerekçeli kararın taraflara tebliği ile mümkün.
    ve hukuk mahkemelerinde taraflardan birinin isteği olmadıkça karar tebliğ edilmiyor.

Buradan hareketle mevcut işimde çalışabildiğim kadar çalışıp kararın kesinleşmesini ertelemeye çalışacağım.
    Nasıl fikir sizce?
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.