Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: apranaks35 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
4.149
Cevap
57
Favori
457.778
Tıklama
Giriş
    1 Mesaj

13 yıl yaşayıp dava nın sonucunu gördügune sükret bence kardeşim karamsarli şöyle dursun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    cengizbeykozlu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj

Erzurum yok kardesim burda. Burası hep istanbul arada bir Ankara çıkıyor

|
    |
    Erhan2424 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj

2018 19 ay oldu 2019 lara başlamaları epey bi zamanalır ALLAH sabır versin hepimize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Hakankny kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

dostum benimde 30 hukukta dosyam 15.10.2018 de istinafa gitti.2020de bakacağiz dosyalarınıza demişlerdi.sizin bu yaziyı okuyunca 2020 de hayal oldu nazarımda .dediğiniz gibi firmalar paralarına para katıyor,bizide hakkımızdan usandırmak tüm şartları zorluyor.nasıp ,beklemeye devam artık
    |
    |
    kuartet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Doğru haklısın üzüldüğümüz konu bu işte doğu da ne kadar dosya olabilirki Ankara İstanbul kadar yoktur diye düşünüyorum nüfus olarak bizimki bile uzun sürüyor@Yalapirasayi

|
    |
    Yalapirasayi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Amin inşallah.

|
    |
    Ylmn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bilgisi olan var mı?
    Bir de işten çıkarıldığın günden davayı kazandığın güne kadar faiz hesaplanıyor diye biliyorum hem de en yüksek mevduat faizi oranından, böyle değil mi ki?

• Onbaşı
    24 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ersinduzgun4141

Arkadaşlar benim dosyam 9. hukuk Sakarya istinafta Dava açılış tarihi 1 Ağustos 2019. Dava no 2019/2779
    Bilgisi olan var mı?
    Bir de işten çıkarıldığın günden davayı kazandığın güne kadar faiz hesaplanıyor diye biliyorum hem de en yüksek mevduat faizi oranından, böyle değil mi ki?
    yasal faiz olması lazım.
    o da galiba %9

Standart uygulanan faiz evet %9, fakat iş mahkemelerinde en yüksek mevduat faizi diye söylemişti bir yönetici arkadaşım

|
    |
    gokhannn888 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    33 Mesaj
    Evet işten çıkarıldığı günden itibaren bankaların uyguladığı en yüksek mevduat faizinden hesaplanırmış.

https://www.hukukihaber.net/isci-alacaklarina-ve-is-hukukundan-kaynakli-tazminatlara-uygulanacak-faiz-cesitleri-makale,6678.html

|
    |
  • Er
    0 Mesaj
    29.Hukuk 2017 Aralıkta gitti istinafa Alacak davası gidiş o gidiş beklemeye devam çünkü adalet bekleyince daha güzel oluyor çözüm ütetme yok bu dosyalar niye boyle bekler düşünmez mi devlet , İstanbul çok yoğun farkındayız ama yoğun olmayan bir çok şehir dışında daireler var yolka gitsin elektronik ortamda dosyları işçi niye her yerde boyle eziliyor ,

|
    |

|
    |

|
    |

|
    |
  • Er
    1 Mesaj

2019/ 1415

|
    |
    apranaks35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj

Benim Ankara 9.bam 2019/800 alacak davası fakat 9.hukuk kaçıncı sırada bilmiyorum.
    |
    |
    Castîel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

slm davanız işe iyade miydi son durumunuz nedir öğrenebilirmiyim benimde 2018/24**

|
    |
    demmed kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj

son durum hakkında bilgi verebilirminiz bende 27bam 2018 Eylül açılış beklemedeyim

|
    |
    Lwr34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj

slm son durum hakkında bilginiz varmı bende aynı şekilde bekliyorum.

|
    |
    Xemmes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    37 Mesaj
    Görüşlerinize açığım.

Şu an işe iade davam istinaf aşamasında 2-3 ay içinde gerekçeli karar yazılır.
    Ben şu an başka bir işe başladım.
    Bu durumda işveren gel başla derse ne başlayabilirim ne boşta geçen süre ne de işe başlatmama tazminatına hak kazanabilirim.
    Elimde kuş kadar kıdem tazminatı olur o kadar.

İşe iade kararının uygulanabilmesi için ise kararın "kesinleşmesi" gerekiyor.
    Kararın kesinleşmesi de gerekçeli kararın taraflara tebliği ile mümkün.
    ve hukuk mahkemelerinde taraflardan birinin isteği olmadıkça karar tebliğ edilmiyor.

Buradan hareketle mevcut işimde çalışabildiğim kadar çalışıp kararın kesinleşmesini ertelemeye çalışacağım.
    Nasıl fikir sizce?
    ustam! aklım firarda. gözbebeklerimde müebbet hüzün, dilimde ay kesiği bir yara, düşüm kırık dökük, bir öksüzün omuzlarında sukut. yüreğim sana emanet sıkı tut. tut ki, kancık pusulara düşmesin. bir hain kurşunu gelip deşmesin. ustam, ne zaman o senin bildiğin zaman, ne sevda gördüğün masallardaki. eskiden, halı tezgahında dokunurdu aşklar, nakış nakış, körpe kız ellerinde.mendillere yazılırdı isimler, yüreklere kazılırdı gizlice. sevdalılar asil ve de yürekli. sevdalar, kavgalar iki kişilik. oysa şimdi;çorak gönüllere ekiliyor sevdalar seher vakitlerinde. meşru sevdalardan, gayrı meşru acılar doğuyor kundaklara, günahkar gecelerden. beni herkes sevdaya asi sanır, oysa aşk, beni nerde görse tanır, hasret tanır, zulüm tanır, ölüm tanır, yüzüm yüzümden utanır. yorgunum ustam; ne katıksız somun isterim senden, ne bir tas su, ne taş yastıkta bir gece uykusu. var gücünle asıl sükunetime, çığlığım kopsun, uzat ellerini güneşe dokun, uyandır uykusundan, tut yüreğimden ustam tut. tut beni, sür güne...
HızlıCevap
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bey Azura
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.