Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.990
Cevap
85
Favori
1.103.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ist. bam 27 işe iade dosya nom: 2019/1933
  • mehmetaliulkusevenn M kullanıcısına yanıt
    2019/1933
  • Cskn1071 C kullanıcısına yanıt
    Ne zamandır bamda dosyanız benim ocak ayında gitti dosyam 2019/1** bir yıl daha beklerim diye düşünüyorum senin sıranda 1,5 yılını alır. 2017 dosyalarının sonu görülmediği bile belli değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gokhannn888 G kullanıcısına yanıt
    Tazminatı hak edemediğin sürece işsizliğide hak edemiyorsun malesef bunun mantıklı açıklamasına şimdiye kadar hiç rastlamadım ama sistem bildiğim kadarıyla bu şekil.insanlardan her ay maaşlarından işsizlik ödeneği çekiliyor bu gibi durumlarda yüz kızartıcı sebep diye bi kural konulup ödediğin parayı sana vermiyorlar.(bana kalsa ödediğimiz paraların üzerine konuyorlar malesef)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayanpimpirik -- 21 Aralık 2019; 4:23:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayanpimpirik

Tazminatı hak edemediğin sürece işsizliğide hak edemiyorsun malesef bunun mantıklı açıklamasına şimdiye kadar hiç rastlamadım ama sistem bildiğim kadarıyla bu şekil.insanlardan her ay maaşlarından işsizlik ödeneği çekiliyor bu gibi durumlarda yüz kızartıcı sebep diye bi kural konulup ödediğin parayı sana vermiyorlar.(bana kalsa ödediğimiz paraların üzerine konuyorlar malesef)
    mantıklı bi açıklamaya rastlayamazsın çünkü mantıklı bir açıklaması yok. kıdem tazminatının bile üstüne çökmeye çalışan hükümetten de böyle bir güzellik yapması beklenemez. bunun yanında sgk çıkışlarını işveren yapıyor. yani seni haksız olarak çıkarsa ve tazminatlarını alamasan ve mahkemeye versen sadece hakettiğin alacakları alabiliyorsun. işverene ekstra bir ceza kesilmiyor. halbuki usulsüz işlemden ona ekstra ceza kesilmesi lazım.oh ne ala memleket kavgalı olduğun işçiyle bana hakaret etti diye çıkar. nasılsa bedava!

• cengizbeykozlu C kullanıcısına yanıt
    benden yaklaşık 1000 dosya sonrasınız... 27. istanbul hukuk bam

alacak davası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 27 hd -- 21 Aralık 2019; 17:27:34 >
  • Başvuru yapınca zaten otomatik olarak red karari geliyor iskurdan, dava tamamen bitince de gidip basvuru yapılıyor incelenip yatırıyorlar işsizlik parasını ama faiz işlemiyor malesef.. Benim yerel mahkemenin karar kısmında dava süresi boyunca faiz işleyeceği yazıyor sizlerde var mı böyle bir karar? Belki faiz durumu o şekilde işlemiştir diğer arkadaşlarında..

• Yerel mahkeme vekâlet ücreti 2.180 ..avukat ile yüzde 12 anlaşma

• İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya

Net elimize ne kadar geçer acaba.. teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adem selcuk -- 22 Aralık 2019; 12:47:48 >
  • cengizbeykozlu C kullanıcısına yanıt
    cengiz kardeşim bu ay sonuna kadar incelemeye girer benim dosyada senin gibi 19** lerde
  • Sevdakc S kullanıcısına yanıt
    Kararda yazan tazminatınla ilgili olan şeylerdir. kararın içeriğinde işsizlik maaşınla alakalı birşey yoktur. Onu işkura vermendeki amaç davayı kazandım işten çıkartıldığımın kanıtıdır verilmesindeki amaç tamamen bu.işsiz maaşında en son ödenen geriye dönük 4 net maaşının hesabından yapılır.internettende hesaplama yapabilirsin

• Adem selcuk A kullanıcısına yanıt
    Vekalet ücreti ödeyen var mı ya

• 27 hd 2 kullanıcısına yanıt
    kardeşim yanlış anlama da bizim işe iade davası öncelik işe iadeler inş sizinkide erken biter
  • Eğer davacı kazanırsa vekalet ücretini davalı taraf öder.
    eğer kaybedilirse davalı taraf hem kendi avukat ücretini hemde davacı avukat ücretini öder
  • mehmetaliulkusevenn M kullanıcısına yanıt
    tesekkürler inşallah
  • Işsizlik maaşıyla ilgili değil işleyen faizi sormuştunuz ya benim kararda dava süresince en yüksek faiz oranından faiz işlemesine karar verilmiştir diyor.. herkeste sanırım bu şekilde karar verilmiyor sizin yerel mahkeme sonucunda yazıyor mu böyle birşey?

• Sevdakc S kullanıcısına yanıt
    Anladımm evet yazıyor en yüksek mevduat faizi üzerinden olması lazım

• Arkadaşlar merhaba, işe iadeler ile alakalı gördüğüm kadarıyla 27 BAM be 31 BAM da 1500 lü 1800 lü dosyalara kararlar çıkmaya başlamış ne güzel, hayırlı olsun..
    benim dosya ist 30 bam 2019/yediyüzler de (işe iade), halen bir hareket yok 10 ay oldu, ist 30 bam da dosyası olan, bilgisi olan var mı?
  • Istanbul 31.bam ise iade dosya 1542 karara cıktı arkadaslar

• apranaks35 A kullanıcısına yanıt
    gözünüz aydın, lehinizedir umarım
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.