Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (158. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.980
Cevap
85
Favori
1.102.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Istanbul bam 9.hukuktaki dosyam 2017/26..lerde dosyam 40.hukuk dairesine aktarıldı2019/3.. Numara verildi.iletisim icin telefon numarasi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ultraslan19054 U kullanıcısına yanıt
    2017 /2528 numaralı dosyam 15 gün önce karara cıktı hâlâ karar i yazamadılar
    Sen 2018 diyon kardeş yanlış anlama ama senin daha çok beklemen lazım

• Şu an itibariyle 1900 lerde ank 9hukuk

• 10 güne kadar senin dosya incelemeye alınır bizi burdan bilgilendirirsen seviniriz

• quote:

Orijinalden alıntı: tahsincinar06

Arkadaşlar ankara 5. hd. işe iade dosyam (2019/3**) bugün "ön inceleme için atama bekliyor" dan "ön incelemede" olarak güncellendi. Aynı hd'de olan varsa bilgilendirmek isterim. Bundan sonraki süreç nasıl işler, ne kadar zamanda sonuçlanır bilgisi olan var mı?
    Tahsin Hocam, dosyanızın son durumu nedir acaba?

Dosya Yılı ve No: 2019/22xx
    Açılış tarihi : 29.05.2019
  • Oz-eylul O kullanıcısına yanıt
    hadi gözün aydın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İŞE İADE davasını kazanan arkadaşlar, erken sevinmeyin. Umarım şirket hakettiğiniz (4+4/8 ve kıdem-ihbar) tazminatlarınızı öder
    Ödemezse eğer bu mahkeme kararının hiçbir hükmü yok... Sil baştan yeniden dava açılacak (ALACAK davası)
    Yine arabulucu - yerel mahkeme - istinaf döngüsüne girilecek.
    Benim dava istinafta 26 Temmuzda sonuçlandı ve kesin karar 30 Temmuzda taraflara tebliğ edildi.
    İşe geri çağırılmadım, O günden beri ödeme de alamadım ve şu an dava şartı olarak arabulucuya başvurduk.
    Adalet sistemi süper!!! 2 yıl bekledik bitti diye sevinirken şimdi anladım ki daha yarısı bitmiş...
  • eyupcvk E kullanıcısına yanıt
    Aradınizmı 9.hukuku

• firatcamli F kullanıcısına yanıt
    Benim dava bitti hocam kazandım çok şükür. Geçen hafta Noterden başvurumu gönderdim bekliyorum. Darısı haklı olan herkesin başına.

• Glsn- G kullanıcısına yanıt
    Sizin işe iade durumu ne oldu?

• İstanbul 9. Hukuk mu? Aradım ama bence ne olacağını kendileri de bilmiyor. Dosyaların bir kısmını diğer mahkemeye vermişler ama kalan 2017 dosyaları için bir ardığımda 2 ayabiter dediler. 2 hafta sonra aradığımda Şubat Mart ta biter dediler. Bence onlardainsanların aramasından bunalıp kesin bir cevap vermek istemiyorlar. Eski bir icra müdürüne aratıp sordurduğumda ona da 2018 e geçtik demişler.
  • ersan77 kullanıcısına yanıt
    Sizi işten çıkarıp,üstüne haklarınızı da vermiyorsa zaten işe iade değil alacak açmalısınız. işe iadeyi kazansanız bile kob sınıfındaki firmalar sizi yeniden geri almazlar.
  • Deniz.Kemal D kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir fikir vereyim, BAM yazı işlerini aradığınızda çok nadir net yanıt alırsınız. Binlerce hatta onbilerce başvuru olan bir yere günlük arandığında yanıtlar ötemeli oluyor ki, arayan bir daha aramasın,beklesin.. bu nedenle bekleyin ara ara e-devletten bakmaya kendinizi şartlandırın. Yoksa kargom nerede kaldı mantığı ile sık sık BAM'ı aramak sadece kendi moralinizi ve gücünüzü kıracaktır.
  • Aradım 1900 lere geçmişler

• IStanbul BAM 24. HUKUK Ise Iade 2018/35XX nolu dava haftabasi "On inceleme 'c'n atama bekliyor" idi bugun itibariyle "on inceleme " ye gecmis :) muhtemelen haftaya sonuclanacak. 2018 dava kalan ise iade dosyalarini tamamini raftan indirip hizlica isleme aliyorlar demekki :)
  • ersan77 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin mahkeme kararında işe alınmazsa 4 maaş tutarı olan atıyorum 1000 tl ödenir vs gibi ifade yok mu? Varsa direk ilamlı icra takibi yapılıyor diye biliyorum.

• arkadaşlar mrb
    ankara 26.bamda 2018 mayıs ayından beri istinaf sürecinde olan davam yaklaşık 3 gün önce ön incelemeye alındı bugün ise karar çıktı, benim davam maddi ve manevi tazminat davasıydı bilginiz olsun
  • 19tumen çok haklısınız söylediğinizde. Benim sorunum şu zaten avukatım 4 aya davanız biter diyerek beni yanıltıp dosyamı aldı. Mahkemeyi arama nedenim ne kadar beklemem gerektiğini aşağı yukarı anlamak. Onlar doğru cevap verse bir tahmin de bulunup 3 aysa 3 ay 5 aysa 5ay sonra bakmaya başlayacağım. Ama birden fazla arama nedenim güvensizliğim. İnsanlara doğru bilgi verilmemesi. Çünkü telefona 2 kişi bakıyor ve bayan görevli tutarsız bilgi verirken bay olan görevli telefona baktığında daha doğru bilgi veriyor.
  • 28.hukuk 2018/35* 21 aydır on inceleme icin atama bekliyor bi 21 daha bekleriz sanırım

• Deniz.Kemal D kullanıcısına yanıt
    Kanunda yazan yargılama süresi 4 ay.
    Ülkemizde adaletin bu kadar hızlı olması sadece kitaplarda yazar. Konuya baktığımız 6 içinde istinaftan gelen de var 2 yıl süren de.

Bunun net yanıtı yok. Hakimin ve üyelerinin takdiridir. İster bir dosyayı bir gün içinde karara bağlar isterse bir hafta ve kimse (HSYK,bakanlık,vs) buna karışamaz.

Hal böyle iken sana şu günde çıkar bu günde biter diyen kim olursa inanma.. sabret ve bekle.

• 
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.