Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.990
Cevap
85
Favori
1.103.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet adli tatil bitmiş ülkede bütün vatandaşlara adalet dagitiyorlarmis ama nedense biz göremiyoruz

• Oğz26 O kullanıcısına yanıt
    Her hukuk dairesinin kendi sırası var.
    örnek ankara 9.hukuk 2018/1700 lere bakarken 5.hukuk 2019un dodyalarına geçmiş olabilir.sana şunu söyleyebilirim senin dosyo numaran 2019 yılına ait moralini bozmayım enaz 1.5yıl beklersin ben 15 aydır bekliyorum bir gelişme yok.umarım yardımcı olmuşumdur.ortalama hukuk dairesi ayda 250-300 dosya baktıklarını söylüyolar fakat böyle olmuş olsaydı çoktan bana sıra gelirdi.yapacak bişey yok kardeşim hep beraber beklicez

• Arkadaslar simdi Samsun bölge adliye mahkemesi 7 hukuk aradım bundan sonra dosya durumu AÇIK yada KAPALI olarak yazılacakmıs neden diye sormadan arayanlar yuzunden işlerını yapamıyorlarmıs yanı inceleme için atama bekliyor yazısı yazılmayacak yada incelemede yazısı...

• demmed D kullanıcısına yanıt
    merhaba herkese, istanbul bam 27 hukuk dairesinde 2019/10xx dosyam mevcut, malum ön inceleme için atama bekleniyor yazmakta olup, mahkemenin kalemini bugün aradığımda, alacak dosyalarında 2017 nin dosyalarında 2000 lerde olduklarını, bu yıl 2017 lerin biteceğini söylediler...tahminimce 12-18 ay içinde bana sıra geleceğini düşünüyorum , yani 2021 de dosya sonuçlanır...istanbul bam 27. hukuk için mesaj ve yorumları bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 27 hd -- 8 Eylül 2019; 9:11:17 >
  • Ankara 9 hukuk 1700 lere geçtiyse mevluttat diye bi arkadaş vardı 1600 lerde idi bilgisi olan varmı çünkü ben bunlara ınanmiyom artik

• ankara 7. hukuk da dosyası olan yokmu arkadaşlar
  • eyupcvk E kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun cevabını en iyi mevlüt verir.nerdesin mevlüt kardeşim herkez senden güzel haberler bekliyo:))

• Aynen yusuf sen benden öncesin 2518 ben seni takip ediyom senden sonra bana da az kaliyo

• Arkadaslar inanmayan 03122187000 nolu Ankara Bolge Adliye mahkemesinin numarasini arasin kalem muduruyle gorusuyoruz sonucta.

• Merhabalar,

Benim istanbul 24.Hukuk alacak 2017 /4289
    şuan hangi sıralarda acaba bilgisi olan paylaşabilirmi,
  • quote:

Orijinalden alıntı: 27 hd

merhaba herkese, istanbul bam 27 hukuk dairesinde 2019/10xx dosyam mevcut, malum ön inceleme için atama bekleniyor yazmakta olup, mahkemenin kalemini bugün aradığımda, alacak dosyalarında 2017 nin dosyalarında 2000 lerde olduklarını, bu yıl 2017 lerin biteceğini söylediler...tahminimce 12-18 ay içinde bana sıra geleceğini düşünüyorum , yani 2021 de dosya sonuçlanır...istanbul bam 27. hukuk için mesaj ve yorumları bekliyorum
    Tek avantajın şu olabilir baktığım kadarıyla, 2018 işe iade davası sayısı 2017 nin yarısı.(Atabulucu ile çözülmüş) Ben incelemiştim bunu ama kaybettim bulduğum yeri. Bu bakımdan belki istinafa giden işe iade az olduğundan daha hızlanabilir. Bir de istanbul da 41. hukuk dairesi açılmış işe iadelere bakan ekstra 1 daire.
    Tabbiki bunlar genel sürecin kötü olduğu , adaletin kötü olduğu gerçeğini değiştirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozziem -- 6 Eylül 2019; 10:12:32 >

• 27 hd 2 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    istanbul bam 27 hukuk 2018/144X dosyam.
    2018 mayıs ayından beri ön inceleme için atama bekliyor 16 ay oldu istinafa gideli davam 2015 de açıldı.
    bana da bu sene sonuna doğru 2018' lere geçeceklerini söylemişlerdien son ama benim tahminim 2020 geçer, bu kadar yavaş ilerleyişlerinden besbelli.
    umarım herkes için hızlı , adaletli ve hayırlısı olur.
    iyi günler
  • 27 hd 2 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, verilen cevaplar için teşekkür ederim. bilgisi veya tecrübesi yada istatistiğini araştıranlara sormak istiyorum
    1-) istanbul bam 27. hukuk dairesi yılda ortalama kaç tane işe iade ve kaç tane tazminat davasına bakmaktadır ?
    2-) istanbul bam 27. hukuk dairesinin tazminat davalarında genelde kesin karar mı veriyor, yoksa topu yargıtaya mı atıyor, eğer yargıtaya atıyor ise, üstüne 5 yıl daha beklermiyiz..
    3-) lexpera sitesinde istanbul bam 27. hukuk dairesinin Esas 2019/6xx şeklinde olan vekarar verilmiş dosyalar var (işe iade değil ), bu durum adamı olanın dosyasını öne aldırdığını veya adamı olan patronun dosyanın gerilere attırarak,davanın sonuçlanmasını engellemesi durumunu göstermez mi ?, bu durum için ne yapılabilir ?
    4-) Benim alacak davam vardır ve yerel mahkemenin kararını davalı tehiri icra yaparak, icramı durdurdu. Diyelim ki, istinaf mahkemesi yerel mahkemenin kararını kesin hüküm vermeden onarsa, davalı 2. defa tehiri icra talebiyle yargıtaya giderse, ne yapabilirim. Anlatmak istediğim tehiri icra kararı kaç defa verilebilir. Sürekli tehiri icra verilirse adalete erişimim engellenmiş olacak ve bu durumda ne yapabilirim ?
    5-) istanbul bam ın sitesine baktığımda 38 tane hukuk dairesi mevcut, cevaplarda 41. açıldı deniliyor. Sormak istediğim 39-40-41 varmı ?, varsa neden resmi sitede gözükmüyor ?
    6-) istanbul bam 27. hukuk dairesinde kaç hakim vardır ve haftada ortalama kaç dava sonuçlanıyor ( işe iadeler hariç ) ?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 27 hd -- 7 Eylül 2019; 14:48:53 >

• Sinan2834 S kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun, tebrikler.
  • Ankara 9.hukuğu arayan varmı ?

• zuhalll87 kullanıcısına yanıt
    benimde 28.hukukda 12. aydayım bende o zaman daha en az 10 ayım var :S
  • İstbam 25 güncel bilgisi olan varsa paylaşsım yapılırsa iyi olur arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zorlar Z kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal benim de :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eylül ayı itibariyle dört adet yeni bam (Diyarbakır, Kayseri, Trabzon ve Van'da) açılmış durumda. bu yeni açılan bamlar, mecvut bekleyen dosyaların hızlarını etkiler mi ? örnegin, diyarbakır iş mahkemesi çıkışlı dosyam şu an gaziantep bamda. bu dosyam açılan diyarbakır bam'a gidebilir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.