Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.980
Cevap
85
Favori
1.102.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara bam 6. Hukukta alacak davaları 2017/4105 te cimerden gelen cevap 6. Hukukta dosyası olan var mı ?

• Tam 9 aydır bekliyorum dosya numaram 2018/42×× 2020 mart ayını bulur diyorlar ama tahminim 1 sene de daha sürecek

• Adlı tatilde hiçbir işlem yapılmıyormu?
    14 aydır on inceleme için atama bekliyor

• Yusufavşar Y kullanıcısına yanıt
    Benin 19 ay oldu, rahatb1 seneden fazla var

• cucuuu1978 C kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler. Insallah bekliyorduk biraz daha bekleriz yeterki istedigimjz sonuc olsun.

• Dogan.akk D kullanıcısına yanıt
    Benim de Ankara Bam 6. Hukuk ama “işe iade”.

• Bir uzmanlık sorusu

Benim dosyam 5 aydır Erzurum Bam'da ve oraya Vandan gitti.

02.09.2019 tarihinde Van Bam faaliyete geçiyor.

Benim dosyam Erzurumda derdest kalır mı yoksa Vana BAm açıldı diye geri Van'a mı gönderirler.
  • Merhaba. Dosyam karara çıkmış gözüküyor. Adli tatilde gerekçeli karar yazılır mı UYAP a yüklenmemiş daha.

• Merhaba Arkadaşlar

Aramızda avukat varmı ? Veya o bilgiye sahip arkadaşımız varmı bilmiyorum ama yinede sormak istiyorum 2015 dosyam istinafa gitti 2018/4. ayda. 10/07/2019 karara çıktı ama dosya bi anda e devletten kalktı avukatı aradım dosyayı yeniden hsaplanması için mahkemeye tekrar gönderdiler dedi. bir karar çıkmadı yani istinaftan nasıl olacak bu dosyanın hali yardımcı olabilecek arkadşım varmıdır bilgilendirme yaparsa sevinirim .
  • sfzb67 kullanıcısına yanıt
    Ayni durum Bende de oldu Sakarya bam açıldı bi ayda karar çıkıyordu ilk açıldığında dosyayı almak istedim oraya İstanbul bam öyle bi şey olamaz dedi.

• Istanbul Bam 29. Hukuk dairesi, işe iade davası. Dosya no 2018/38xx. Dosya yaklaşık bir buçuk ay önce 'karara cikmis' olarak güncellendi fakat gerekçeli karar hala yazılmadi. Uyapta gerekçeli karar evrakı gorunmuyor. Dosya istinafa Eylül 2018 de gitmisti.
    Takip eden arkadaşlar için bilgi amaçlı yaziyorum.

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    Benim dosya ankara 9.hukuk illere göre değişebiliyor sizinki kesin istanbuldur@kutay2455

• Yusufavşar Y kullanıcısına yanıt
    aynen benim dosya istanbul da

• Dogan.akk D kullanıcısına yanıt
    Tşkrler verdiğin bilgi için bi sorum olacak size 2017,nin bitmesine yani kaç dosya kalıyo bi bilginiz varmı

• OUZz1990 O kullanıcısına yanıt
    eylül ayının sonlarına doğru davan bitiyor karara çıktıktan sonraki 30 günlük sürecin başlamış adli tatile denk geldiği için (adli tatil de işlem olmuyor diye biliyoruz). 40 gün daha uzamış oldu. -e devlete baktığın da kendim için yazıyorum 25. iş mahkemesi var orada istinaf da yazıyor ayrı olarak istinaf davası var 28. hukuk orada ön inceleme için atama bekliyor. istinaf dan dosyan geri mahkemeye gider. tutar 46 000 ( bu tutar net bilmiyorum her yıl değişiyor) üstü değilse kesin karar çıkar. üstünde bir tutarsa bir de temyize gider. diye biliyorum..
  • İstanbul BAM 2017/26.. numarasıyla istinaf incelemesinde bekleyen alacak davam temmuz ilk hafta sonuçlandi. Tum alacaklarimi avukatim araciligi ile tahsil ettim. Bekleyen herkese sabır dilerim.

Özetle 2015 Aralık ayında Bakırköy 27. is mahkemesinde açılan alacak davasi 2019 temmuz ayında sonuçlanmis oldu.

• 20019 yilinda BAM basvurularini bekleyenler; 2021 den once sonuc beklmesin.(ise iade,)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun umarım bir an önce davalarınız sonuçlanır. Konular hakkında bilgisi olanlar yazarsa memnun olurum. Bir kaç ay önce işe iade davamı kazandım khk ile çıkarılmıştım hiç bir bildirim yapılmadan. İstinat dönüşünde de mahkeme iademe hükmetmişti. Fakat şöyle bir durum var kendim Diyarbakır x kurumunda çalışırken taşerona kadro sözü vardı tabi kadroya geçecektik ki atıldım. Taşeron firma işe davet mektubu gönderdi, davet ettiği yerde İstanbul avcılar ve x kurumun işleyişi çalışma koşullarımla alakası olmadığını bildiğimiz için kabul etmedim. Çünkü mahkeme eski işime ve o dönemki koşullarda çalışmam için iade etti. Daha sonra arabulucuya başvurduk anlaşamadık. Şimdi alacak davası açtım. İlk davam Ekim 22 de olacak bu süreç ne kadar uzar acaba ?

Bir diğer sorum aynı koşullarda işime geri dönmek istiyorum çünkü benim kadro hakkım vardı yerime başkasını aldılar ve iftira atarak işten attılar. Bu durumda izleyeceğim süreç nasıl olur idare mahkemesine mi başvuru yapmam gerekiyor yürütmeyi durdurmak için.

Bir diğer soru iftira atılarak işten atıldım üstelik alakam olmayan fetöden dolayı neyse ki suçsuzluğum 2019 da kanıtlandı ve bunun için de nasıl bşr dava açabilirim çünkü 2016 dan bu yana ne sigortalı bşr işte çalışabildim ne işsizlik ödeneği alabildim manevi zararı AP ayrı.

Sigorta kodumu ne işveren kaldırıyor ne de SGK salak saçma bir süreçten geçiyorum şaşırdık artık.

• Arkadaşlar merhaba,
    işe iadeyi kazandım, istinaf 25.07.2019 da onadı.
    geriye dönük işsizlik maaşına başvurdum,
    ilgili memur 4 aylık maaşın pirimini şirketin yatırması gerekli diyor.

Bu durumda olan geriye dönük işsizlik maaşını toplu şekilde alan arkadaşım varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.