Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.990
Cevap
85
Favori
1.103.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Akbaba39

İstanbul bam 27.hukuk mu sizin?ben en son aradığımda 2100 lerdeydi alacak dosyaları
    Bam 27 alacak davası. 2017/26..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara BAM 9. Hukuk Dairesi'nde olan veya bilgisi olan var mı acaba? İşe dönüş ile ilgili dosya.
  • ahmet771 A kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun. İstinafa gidebilir. Çünkü Kararda ''.......istinaf yolu açık olmak üzere ......''. demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karapara -- 24 Haziran 2019; 22:22:18 >
  • karapara K kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar yeni mesaj nasıl yazılıyor? ben yaşlandım sanırım...
  • hakannn26 H kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar,

herkesin faydalanabileceği önemli sorularım olacak lütfen bilen bir arkadaş yanıtlayabilir mi?

1) İşe iade davasında yerel mahkemeyi kazandınız? herhangi bir şey yapıyor muyuz? (İcra,işe geri dönem başvurusu gibi) yoksa karşı tarafın 14 gün içinde istinafa gidip,gitmediğini mi bekliyoruz?
    2) Eğer hiç bir şey yapmıyorsak karşı taraf 14 günde istinafa gitmezse ne yapacağız? 2 ay beklediler bizde mi bekleyeceğiz?
    3) alınacak paraya ne zaman faiz işler..yerel mahkeme sonunda mı? istinaf sonunda mı?

lütfen çok rica ediyorum adım adım bilen bir arkadaş atlamadan yanıtlayabilirse sevinirim...
  • ist bam 29 en son alacak davası kaçta ?
    bilen var mı?
    Selam
    1-Önce yerel mah.nin gerekçeli kararı tebliğ edilecek , yazılı gerekçeli karar ellerine ulaşmadan ne siz ilamlı takip başlatabilirsiniz ne de davalı şirket istinafa gidebilir
    2-Gerekçeli karar tebliğ edildi ise ( genelde 1 ay sürüyor gerekçeli kararın yazılması 1 hafta filan da tebliğ süreci )
    15 gün bekleyeceksiniz, süreleri var ve ne yazıkki birçok şirket yasal sürenin en son günü istinafa gidiyor , sırf sinir bozmak için-:( son gün mesai bitene kadar heyecanlanmayın derim

3- istinafa gitmezlerse , hemen avukatınız varsa işe geri dönme dilekçesini noter onaylı tebligatla yollasın yoksa direk siz de yollayabilirsiniz 10 gün süreniz var yine hmn gecikmeden işkura başvurun geriye dönük işsizlik maaşınız almak için dilekçe verin. Bu arada 1 ay boyunca şirketin cevabını bekleyeceksiniz , hiç cevap vermemesi veya geri gelme demesi durumunda ilamlı icra takibi başlatıp mahkemenin hükmettiği bedelleri tahsil edebilirsiniz çoğu zaman icra takibi başlamadan parayı yatırıyorlar
    Eğer işe geri gel derlerse dönerseniz sadece 4 aylık sigorta ödemeli geriye dönük maaşınız yatar başka da bişey ödemek zorunda değiller eğer çağırılıp gitmezseniz onu da alamazsınız

Alınacak paraya istinaf sonundaki yasal faiz işler nihai karar odur çünkü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ece hnm çok teşekkür ederim bilgiler için...

Son bir soru yanlış anlamamak adına,

Yerel mahkemeden karar çıktıktan sonra yaklaşık 1,5 bekliyoruz karşı tarafın istinaf a gitmesi için diye anladım...
    Birde gerekçeli kararın tebliğ edilip edilmediğini ben nereden takip edebilirim...

Kararın gerekçeli tebliği varsa avukatınızın , eğer av. yoksa sizin adresinize tebligat olarak gelecek.
    1 ayı biraz geçebilir de yoğunluğa ve adli tatile bağlı.
    Siz gerekçeli karar tebligatı gelene kadar bekleyin gün saymanıza gerek yok , istinaf için 15 gün itiraz süresi

• karapara K kullanıcısına yanıt
    hay arkadaş yaa, bu kararda giderse 3 olak istinaf, mevla yüklü, itiraz edeceklerini pek sanmam, bizim avukat gitmeseydi bari, hep bu bilirkişi, bir para hesabını yapamadı. teşekür ederim bilgi için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ece Aktaş

Selam
    1-Önce yerel mah.nin gerekçeli kararı tebliğ edilecek , yazılı gerekçeli karar ellerine ulaşmadan ne siz ilamlı takip başlatabilirsiniz ne de davalı şirket istinafa gidebilir
    2-Gerekçeli karar tebliğ edildi ise ( genelde 1 ay sürüyor gerekçeli kararın yazılması 1 hafta filan da tebliğ süreci )
    15 gün bekleyeceksiniz, süreleri var ve ne yazıkki birçok şirket yasal sürenin en son günü istinafa gidiyor , sırf sinir bozmak için-:( son gün mesai bitene kadar heyecanlanmayın derim

3- istinafa gitmezlerse , hemen avukatınız varsa işe geri dönme dilekçesini noter onaylı tebligatla yollasın yoksa direk siz de yollayabilirsiniz 10 gün süreniz var yine hmn gecikmeden işkura başvurun geriye dönük işsizlik maaşınız almak için dilekçe verin. Bu arada 1 ay boyunca şirketin cevabını bekleyeceksiniz , hiç cevap vermemesi veya geri gelme demesi durumunda ilamlı icra takibi başlatıp mahkemenin hükmettiği bedelleri tahsil edebilirsiniz çoğu zaman icra takibi başlamadan parayı yatırıyorlar
    Eğer işe geri gel derlerse dönerseniz sadece 4 aylık sigorta ödemeli geriye dönük maaşınız yatar başka da bişey ödemek zorunda değiller eğer çağırılıp gitmezseniz onu da alamazsınız

Alınacak paraya istinaf sonundaki yasal faiz işler nihai karar odur çünkü
    İstinaf sonrası tazminat alma durumunda faiz işletilmiyor denmişti.
    Hatta bir arkadaşıma faizsiz olarak tazminat ödendi.
    Bu konuda yanılıyor olamaz mısınız?

• fatihgaucho kullanıcısına yanıt
    En son 1300 lerde idi 1 ay önce

• Ankara 6. BAM'da dosyası olan var mıdır acaba?
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Kidem ve ihbar tazminatına faiz işliyor alınacak maaşlar da güncel rayiç üzerinden hesaplanıyor ben bu şekilde biliyorum örneğin işten çıkarıldığınızda maaşınız 5000 tl idi aradan davadır istinaftır vs 3 sene geçti güncel olarak maaşınızı hesaplayıp ödemeleri ona göre yapıyorlar

• Hakkaniyet indirimi ne saçma bir şey. Sırf istinafa bu yüzden taşıdık. 19 bin lira alacaklı olduğum davada indirim nedeni ile 13 bine düştü ve bunu elimizde belge olduğu halde yaptılar. 2 seneyi gecti hala ön incelemedeyiz. Zaten karşı taraf hakkımızı yedi ve alınterimizin yüzde 30 unu karşı tarafa geri veriyor saçmalığa bak. Bakalım istinaf ne karar vericek bekliyoruz.

• dostum selam şöyle birşey var artık avukatın varsa direk onun elektronik tebligat adresine tebliğ ediliyor gerekçeli karar yayınlandıktan sonra(eğer avukat geldiği dakikada açarsa e-maili okursa o dakikadan itibaren işe iade için başvurma süresi başlıyor, eğer açmaz ise galiba mahkeme o e-maili gönderdikten sonra 5 gün içinde e-maili okumasa bile tebliğ edilmiş sayılıyor ve süre ondan sonra başlıyor, şu an çok büyük bir keşmekeş mevcut hakkının kaybolmaması için çok dikkatli olmalısın).
    aman diyim süreler çok önemli avukatın var mı yok mu bilmiyorum ama kafadan 1,5 ay bekeleyecem zaten diye düşünme araştır gerekiyorsa kaleme git (mahkeme)

uyap diye bir site var. e devlet şifrenle gir dava sorgula kendi davanı seç. evrak görüntüle sekmesinden tüm yazışmaları süreçleri görebilirsin.

Not : elektronik tebligat sistemine yeni geçtiler önceden mektupla bildiriyorlardı

• 20,06 da mahkeme karar dedi, şimdide 2 ay adli tatili beklicem galiba, gerekçeli kararın yazılması için, ne bicim iş yaaa
  • Erzurum Bam 5.ceza 4,5ay oldu hala atama bekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 27 Haziran 2019; 14:11:19 >
  • Zaten ağır aksak ilerliyor bide uzun süre adli tatil oluyor bian önce bu adli tatile el atılmalı
  • adli tatili 1 temmuz sanıyordum, 20 temmuz imiş, rahatladım valla, gerekçeli kararı yazarlar artık :) tatile gitmeden.
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.