Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Umarım kısa sürede sonuç alırız,
    28.HD nin 2018 lere geçmiş olması bile büyük başarı : )
  • gkslergül G kullanıcısına yanıt
    Hakkınızda hayırlı olur inşallah.

bundan sonraki süreçte karar ilamının yazılıp, tebliğ edilmesini bekleyeceksiniz. bu da yaklaşık 1 ay sürüyor.
  • gkslergül G kullanıcısına yanıt
    merhaba, gercekten haber cok kara olmus :( .. hayirlisi birkac aya muhtemelen cozulecek , siz paranizi alacaksiniz ben muhtemelen tazminat davasi acip 1.5 yil daha bekleyecegim. 2020 sonunda da insallah ben parami aliyor olurum ama once ise iade davam karara ciksa bari... (dosyam Ist 24 HD 35XX (istinaf tarihi : 09.2018)
  • Bizde istinafa giden işe iade davası karara çıkmış kaybetmişiz. Istinafta ne oldu da kaybettik anlamadım

Dosya no 2019/88*

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 06yüksel06 0 kullanıcısına yanıt
    Merhaba benim davam 26.hukuk alacak davası 2018/4** lerde herhangi bir ilerleme yok.senin dava neydi

• Benim dosya erzurum 5.cezada 3.5 ay oldu şimdilik ses yok hala atama bekliyor.
  • Hocam, ne cabuk sonuclandida kaybettiginizi ogrendiniz? 6 ayda istinafmi sonuclaniyor ? Isten atilis sebebi sikintili miydi ?
  • valla hemse 2019/800 küsürlerde dosyan nasıl yani valla ben şu an şok dosya bu kadar sürede nasıl sonuçlandı 2018 ler bile bitmemişken ilk dava da kazanmışmıydınız ki istinafa gitti dosyada kayıp etmişsiniz açıklarmısın biraz merak ettim doğrusu

• quote:

Orijinalden alıntı: andomarda

valla hemse 2019/800 küsürlerde dosyan nasıl yani valla ben şu an şok dosya bu kadar sürede nasıl sonuçlandı 2018 ler bile bitmemişken ilk dava da kazanmışmıydınız ki istinafa gitti dosyada kayıp etmişsiniz açıklarmısın biraz merak ettim doğrusu
    Valla bende anlamadım 3 kişi dava açtık aynı iş yerinde 3 müzünkide sonuçlanmış karara çıkmış ve kaybetmişiz birde üstüne avukat masrafları kişi başı 4000 tl diye hesaplanmış. Ilk mahkemeyi kazandık karşı taraf istinafa gitti ve kazandı bende anlamadım açıkçası çok üzgünüm yeminle.

Biz maltepe belediyesinde taşeron olarak çalışıyorduk 3 yıldır sonra yeni yılbaşında bize gelmeyin dediler işimiz kalmadı sizle ama bir kağıt ya da herangi bir şey imzalatmadan öyle üstün körü bizde gittik işe iade açtık hem belediyeye hem de taşeron firmaya neyse işte yerel mahkeme bizi istinaf belediyeyi haklı buldu. Kararı nasıl öğrendim belediyeye yazı gitmiş arkadaşlarımdan öğrendim kaybettiniz dediler pazartesi avukatı arıcam. Hayır anlamadığım emsalleride var birçok kişi belediyeye iade alırken biz nasıl alamadık akıl alır gibi değil.

Bu arada istinafa gitme tarihi 2018 in sonu davamızda 4 yıldır devam ediyordu 4 yıl sonra olumsuz sonuç almak çok kötü oldu

• torakor kullanıcısına yanıt
    Valla bende anlamadım 3 kişi dava açtık aynı iş yerinde 3 müzünkide sonuçlanmış karara çıkmış ve kaybetmişiz birde üstüne avukat masrafları kişi başı 4000 tl diye hesaplanmış. Ilk mahkemeyi kazandık karşı taraf istinafa gitti ve kazandı bende anlamadım açıkçası çok üzgünüm yeminle.

Biz maltepe belediyesinde taşeron olarak çalışıyorduk 3 yıldır sonra yeni yılbaşında bize gelmeyin dediler işimiz kalmadı sizle ama bir kağıt ya da herangi bir şey imzalatmadan öyle üstün körü bizde gittik işe iade açtık hem belediyeye hem de taşeron firmaya neyse işte yerel mahkeme bizi istinaf belediyeyi haklı buldu. Kararı nasıl öğrendim belediyeye yazı gitmiş arkadaşlarımdan öğrendim kaybettiniz dediler pazartesi avukatı arıcam. Hayır anlamadığım emsalleride var birçok kişi belediyeye iade alırken biz nasıl alamadık akıl alır gibi değil.

Bu arada istinafa gitme tarihi 2018 in sonu davamızda 4 yıldır devam ediyordu 4 yıl sonra olumsuz sonuç almak çok kötü oldu

• hakkınızda hayırlısı olsun her şerde vardır bir hayır diyelim .ama çok enteresan gerçekten çok yorumlarda okudum bu durumda olanları hepside kazanmıştı istinaf nasıl böyle bir karara varmış akıl alır gibi değil. iyi o zaman herkese yarın artık gelmeyin işe desinler haklarıda vermesinler tazminat işsizlik avukat masrafları beklemeside yanımıza kar kalsın. şaka gibi gerçekten . allah başka yerden versin inşallah hakkınızı . çok üzüldüm tüm kalbimle

• quote:

Orijinalden alıntı: andomarda

hakkınızda hayırlısı olsun her şerde vardır bir hayır diyelim .ama çok enteresan gerçekten çok yorumlarda okudum bu durumda olanları hepside kazanmıştı istinaf nasıl böyle bir karara varmış akıl alır gibi değil. iyi o zaman herkese yarın artık gelmeyin işe desinler haklarıda vermesinler tazminat işsizlik avukat masrafları beklemeside yanımıza kar kalsın. şaka gibi gerçekten . allah başka yerden versin inşallah hakkınızı . çok üzüldüm tüm kalbimle
    Teşekkür ederim iyi dileklerin için ama istinafa helal olsun tam bir emsal karar almış.

• Arkadaşlar buradakiler yine şanslı benim işe iade davam hakim o kadar yavaş ki , herifin hiç acıması yok, en az 4 ay sonraya veriyor diğer celse tarihini. 4. celse olacak halen bir şey yapmadı bilirkişiye de yollamadı dosyamı. Ancak tanıklar dinlendi(benim yoktu karşı tarafın) Acaba 4.celsede karar çıkar mı? Kaç celse sürecek bu?
  • ozziem O kullanıcısına yanıt
    4 ay süre vermesi çok normal. inanılmaz bir yoğunluk var davalarda. adli tatil arasına girmesinden dolayı da ekstra zamanı uzatıyorlar. 4. celsede henüz karar çıkmaz. benim dava 10. celsede istinafa gitmişti. bu celsede adli tatil araya girdiği için yeni savcı atanabilir. bu yüzden ekstradan 1 celse uzama ihtimali var. ayrıca bilirkişiye gider kesinlikle. bilirkişi raporu genelde 1 sonraki celseye yetiştirmiyor ve bu da ekstra 1 celse daha uzaması demek. bilrikişi raporu sizin lehinize sonuçlandığında, karşı taraf tekrar bilirkişiye gitmesi için ısrarcı olacaktır. kabul edilebilir de edilmeyebilir de. kötü senaryo olarak eğer kabul edilirse, 1 celse daha bekleyeceksiniz. yani ortalama sizin de 9-10 celse sürebilir. sonrasında istinafa gider ve orda da en az 1 sene beklersiniz. siz uzun süre takip etmeyin bence dosyanızı. sonuçlanınca sürpriz olsun.
  • Bu işte bir yanlışlık var. İstinaf ya davayı reddeder ve ilk derece mahkeme kararını onar, ya da davayı kabul eder ve ilk derece kararını bozar. Bozması durumunda dava yeniden görülmek üzere ilk derece mahkemeye gider.
    Süreç bu şekilde işlemiyor mu???
  • ersan77 kullanıcısına yanıt
    İşe iade davalarında istinafin kararı bozulamıyormuş bizim avukatımız öyle söyledi.

• Elif..28 E kullanıcısına yanıt
    Elif Hanım az önce aradım 457 ye ulaşmışlar. 2021 olmaz ama 2020 mart ı bulur demekki. Telefonda ki çalışan Aralık ocak ayında tekrar arayın dedi.

• İst bam28.hukuk 1kısı yokmu davasi on inceleme atama asamasını gecen

• Ramo 55 R kullanıcısına yanıt
    senin hayırlı haberini bekliyoruz önde sen varsın bir de bayan vardı. ikinize sıra gelecek 6-7 ay sonrasında bana 19xx dosya no
  • Bam 29 da dosyam 2018/ 32** şimdi tel sordum bu hızla giderse 12 - 15 ay sürermiş
    Geç gelen adaletin ....................................................
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.