Şimdi Ara

İSTİKLAL MARŞIMIZI DİNLERKEN NELER HİSSEDİYORSUNUZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malumunuz hafta başlarında ve sonlarında okullar istiklal marşı okunarak açılır ve kapanır uzun zamandır saygı duruşu eşliğinde istiklal marşı dinlememiştim bugün nasip oldu marşımızı dinlerken tüylerim diken diken oldu ve gözlerimin doldu sizlerdede böyle oluyormu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Eagle 26 -- 17 Şubat 2018; 23:9:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Önceden umursamazdım. Genel olarak kimse umursamadığından bizde ortama uyuyorduk. Bir tek son sınıfta etkilenirdim tüylerim diken diken olurdu ama.belli etmezdim etkilendiğimi. Ama şimdi hiçbir şey umrumda değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sembroni

Önceden umursamazdım. Genel olarak kimse umursamadığından bizde ortama uyuyorduk. Bir tek son sınıfta etkilenirdim tüylerim diken diken olurdu ama.belli etmezdim etkilendiğimi. Ama şimdi hiçbir şey umrumda değil.

Niye böyle oldunuz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okulda o kadar sık okundu ki etkisini kaybetti sanki bende

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    Mutluluk sebebi değil benim için. Geri kalan aidiyetler de aynı şekilde

• quote:

Orijinalden alıntı: Sembroni

Mutluluk sebebi değil benim için. Geri kalan aidiyetler de aynı şekilde

Türk degilmisiniz ?

• Laik bir metin olmadığı halde çok saygı duyduğum devletimizin temel unsurlarından bir tanesi.

• bir amerikan marşındaki hava yok malesef ama bayrağa bakıp okuyunca tüyler diken diken oluyor yalan yok.

• White Eagle 26 kullanıcısına yanıt
    Türküm

• Afonso54 kullanıcısına yanıt
    Merak ettim laik olmayan bölümleri yazar mısınız?

Ayrıca soru cevabı, zamanında okul önlerinde sırada kımıldayınca arkalardan tokatlar, yumruklar savuran, arı soksa dahi kımıldamayacaksınız diyen öğretmen bozuntuları yüzünden istemsizce saygı duruşu yapmamayı tercih ediyorum. Onun dışında milli bir hassasiyet ile saygı duyuyorum ve etkileniyorum.

• Reyiz kaldirir yakinda. Andini kaldiran bunu da kaldirsin.

• Ayvalıkta oturuyorum. Burada her cuma ve pazar günü 17:30'da belediye hoparlörlerinden İstiklal Marşı çalar. Eğer dışarıdaysanız yoldan geçen arabalar, yürüyen insanlar, esnaf vs. herkes bir anda durur, hazır ola geçer. İşte o anda tüylerim diken diken olur. Hüzünlenirim nedense ama aynı zamanda gurur da duyarım değişik bir şekilde.

Geçmişe takılıp kalmayın ama her zaman geçmişinizi hatırlayın.
  • scuti S kullanıcısına yanıt
    Hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal? Laik Metin olmadığı açık değil mi ? Yani Arabın Tanrısına inanmayan TÜRK’ün özgürlük hakkı değil midir ?

• Laik kemalist bir devlet müslümanlar için bir anlam ifade etmiyor

• Etkilenmiyorum.(lütfen kınamayın)

Öncelikle her mısrasıyla ,bir ülkeye can verendir istiklal marşı.

Ancak nereye baksan istiklal marşı var.her protokolde istiklal marşı çalınıyor.kötü bir şey degil ama ne olurea olsun fazlası insanlara olan etkisini azaltır.

Hatta bir olay vardır.

Bir devletin bakanı türkiyeye gelir.ceşitli etkinliklere katılır.nereye gitse istiklal marşı calinr.bakkala dahi gitse dinletilir.

Yabancı bakan kürsüye çıkar derki;

Ben o derece marşini çok dinleyen,çok önemseyen mille görmedim. Ben kendi ülkemd bile bu kadar marşa onem vermedim diyip dalga geçer.

Beni kiminle bir tuttuğun benim için önemli değil

Baki kalacak dediğin rejimi trdeki islamcılar ne hale getirdi kemalizmmi kaldı

Biz islamcılardan beriyiz

Peki "şehitlik" kavramı da laikliğe aykırı mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: dav

Laik kemalist bir devlet müslümanlar için bir anlam ifade etmiyor

Bu ülke laik olmayanında kemalist olmayanında ülkesi anlayın artık bunu iyice kafanıza yerleştirin T.C vatandaşı olarak her birimiz siyasi düşünce ve inanç olarak farklı düşünebilir ve yaşayabilir hatta Türk bile olmayabiliriz ama T.C vatandaşıyız ve bu ülke hepimizin

• Bende nedense muhtesem yüzyil savas marşı veya osman paşa dinleyince daha çok his oluşuyor

• Hiç. O tür şeyler beni etkilemiyor nedense.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.